Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sites που είναι απάτη.

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    προσοχή

    Θέλω επίσης να προσθέσω κάτι ακόμα,έχω αναφέρει την εμπειρία μου παραπάνω, το συγκεκριμένο γραφείο οχι μόνο σου μιλάει
    για εργασία, αλλά τώρα έχουν βγάλει και προσφορές για πιο φτηνό ielt,
    και σου δίνουν και καλά χρονικό περιθώρειο να προλάβεις την προσφορά.
    προσέξτε πολύ!!!!!!!!!!!

    Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

    Comment


      #77
      Originally posted by αντρικος View Post
      Μια ερώτηση Πάνο, για να βοηθήσουμε στην κατανόηση της υπόθεσής σου...
      Το ότι είχαν μητρώο MARA, ήταν κάτι που το διασταύρωσες ή απλά ένας αριθμός στο σάιτ τους;
      Το είχα ελέγξει, και γι αυτό φαντάστηκα ότι δεν ειναι απατεώνες... Επιπλεον η τιμή τους ήταν σημαντικά πιο χαμηλή από αυτή της Πενυ Δημοπουλος που είχε έρθει στην Αθήνα το Σεπτέμβριο.

      Comment


        #78
        Originally posted by Agoriani View Post
        Πράγματι Πάνο, πρώτα συγχαρητήρια που έχεις το θάρος και το λες γιατι πολλοί δεν παραδέχονται οτι την πάτησαν και "ποιούν την νήσσαν".
        Όμως πως ακριβώς διαπίστωσες οτι είχαν πιστοποιημένο MARA agent?
        Στο site της αρχής MARA έχει μηχανή αναζήτησης για να βρείς κάποιον agent με όνομα, περιοχή ή και αριθμό πιστοποίησης. Απο εκεί τον βρήκες?
        Ήταν όντως καταχωρημένο μεσα στο mara και γι αυτό πήρα την απόφαση να συνεχίσω. Μέχρι τώρα έχουν τραβήξει απο την πιστωτική μου 750 λίρες Αγγλίας και σήμερα είναι να τραβήξουν αλλες 375 λίρες. Αυτό που σκοπεύω να κάνω είναι να γράψω στο DIAC, MARA και σε μια υπηρεσια στην Αγγλία, και να τους αναφέρω. Ταυτόχρονα θα κανω και αμφισβητηση των πληρωμων στην τραπεζα ώστε να δω αν μπορώ να παρω τα λεφτα μου πισω. Βεβαια για να σας πω την αληθεια φοβάμαι μήπως με αυτόν τον τρόπο δημιουργήσω πρόβλημα στη διεκπεραιωση της βίζας μου που έχω ήδη στείλει μόνος μου, μια και αυτοι προφανως έχουν διασυνδέσεις και μια καταγγελία μου τους κάνει να παρουσιασουν την υπόθεση όπως αυτοί θέλουν...

        Comment


          #79
          Originally posted by pmav View Post
          Ήταν όντως καταχωρημένο μεσα στο mara και γι αυτό πήρα την απόφαση να συνεχίσω. Μέχρι τώρα έχουν τραβήξει απο την πιστωτική μου 750 λίρες Αγγλίας και σήμερα είναι να τραβήξουν αλλες 375 λίρες. Αυτό που σκοπεύω να κάνω είναι να γράψω στο DIAC, MARA και σε μια υπηρεσια στην Αγγλία, και να τους αναφέρω. Ταυτόχρονα θα κανω και αμφισβητηση των πληρωμων στην τραπεζα ώστε να δω αν μπορώ να παρω τα λεφτα μου πισω. Βεβαια για να σας πω την αληθεια φοβάμαι μήπως με αυτόν τον τρόπο δημιουργήσω πρόβλημα στη διεκπεραιωση της βίζας μου που έχω ήδη στείλει μόνος μου, μια και αυτοι προφανως έχουν διασυνδέσεις και μια καταγγελία μου τους κάνει να παρουσιασουν την υπόθεση όπως αυτοί θέλουν...
          Να αρνηθεις στην τράπεζα την συναλλαγή!
          Ίσως προλαβεις! Καλύτερα γελάει... Κλπ κλπ
          Δες και αυτο:
          http://https://www.mara.gov.au/Consu...A/default.aspx

          Comment


            #80
            @ pmav:

            Από τη στιγμή που είναι απατεώνες γιατί δεν έχεις ακυρώσει αμέσως την πιστωτική σου κάρτα; Γιατί να περιμένεις δηλαδή να στη χρεώσουν και μετά να αμφισβητήσεις τα ποσά; Άσε που δε νομίζω να δικαιωθείς από την τράπεζα σε περίπτωση αμφισβήτησης του ποσού.

            Comment


              #81
              Originally posted by pan_k7 View Post
              @ pmav:

              Από τη στιγμή που είναι απατεώνες γιατί δεν έχεις ακυρώσει αμέσως την πιστωτική σου κάρτα; Γιατί να περιμένεις δηλαδή να στη χρεώσουν και μετά να αμφισβητήσεις τα ποσά; Άσε που δε νομίζω να δικαιωθείς από την τράπεζα σε περίπτωση αμφισβήτησης του ποσού.
              πάρε την τράπεζα, δήλωσε κλοπή της κάρτας και ζήτα άμεση ακύρωση.

              Comment


                #82
                Originally posted by loucas View Post
                πάρε την τράπεζα, δήλωσε κλοπή της κάρτας και ζήτα άμεση ακύρωση.
                Δυστυχώς με την ίδια κάρτα θα χρησιμοποιηθεί για την πληρωμή της βίζας

                Comment


                  #83
                  καλησπέρα...για πληροφορίες απευθυνθηκα και γω σε ένα γραφείο που άνοιξε πριν απο 2 μήνες περίπου στη Θεσσαλονίκη..είναι το Semifind.gr - Σεμινάρια, Προπτυχιακά, Μεταπτυχιακά, ΙΕΚ και συνεργάζεται με το let's go study australia (http://www.studylivework.com.au/)....όποιος γνώριζε κάτι θα με βοηθούσε πολύ...

                  Comment


                    #84
                    Originally posted by elina_s2000 View Post
                    καλησπέρα...για πληροφορίες απευθυνθηκα και γω σε ένα γραφείο που άνοιξε πριν απο 2 μήνες περίπου στη Θεσσαλονίκη..είναι το Semifind.gr - Σεμινάρια, Προπτυχιακά, Μεταπτυχιακά, ΙΕΚ και συνεργάζεται με το let's go study australia (http://www.studylivework.com.au/)....όποιος γνώριζε κάτι θα με βοηθούσε πολύ...

                    Comment


                      #85
                      Originally posted by elina_s2000 View Post
                      καλησπέρα...για πληροφορίες απευθυνθηκα και γω σε ένα γραφείο που άνοιξε πριν απο 2 μήνες περίπου στη Θεσσαλονίκη..είναι το Semifind.gr - Σεμινάρια, Προπτυχιακά, Μεταπτυχιακά, ΙΕΚ και συνεργάζεται με το let's go study australia (http://www.studylivework.com.au/)....όποιος γνώριζε κάτι θα με βοηθούσε πολύ...
                      Ελίνα καλησπέρα.

                      Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ τρόπος για το αν κάποιος είναι νόμιμος εγγεγραμμένος μεταναστευτικός πράκτορας της Αυστραλίας είναι να είναι γραμμένος στο https://www.mara.gov.au/.
                      'Οταν πριν μήνες είχα βρει αυτό το γραφείο τους ρώτησα αν είναι γραμμένοι στη λίστα MARA και μου απάντησαν το εξής:

                      Let's Go Study Australia
                      Nikos We are Education Agents . We work with TSS Immigration who are registered migration agents.
                      Ψάχνοντας για την εταιρεία TSS Immigration είναι μέσα στην λίστα MARA.
                      Για καλό και για κακό (αν και είναι σχεδόν απίθανο) στείλε ένα email στην TSS Immigration και ρώτα τους αν το Let's Go Study Australia όντως συνεργάζεται μαζί τους όπως ισχυρίζονται.

                      ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ.
                      ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
                      ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΑΣ.
                      ΨΑΞΙΜΟ ΑΠΟ ΧΙΛΙΕΣ ΔΥΟ ΠΗΓΕΣ.
                      Και πίστεψε με οι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ εππαγελματίες δεν θα ενοχληθούν καθόλου να τους ξεψαχνίσεις.

                      Καλή Visa.

                      Comment


                        #86
                        Ευχαριστώ πολύ pagonelos...πιστεύω πως έτσι θα βγάλω μια άκρη εάν μπορώ να τους εμπιστευτώ ή όχι..

                        Comment


                          #87
                          καλησπερα..να ρωτησω κι εγω κατι για τα agents???αν βρεις ενα τετοιο sita και εχει γραμμενα τα mara numbers του καθε ενος εκει μεσα???δεν ειναι εμπιστοι???πρεπει να τους παρουμε και τηλεφωνο να το εξακριβωσουμε??αν ναι τι πρεπει να τους ρωτησουμε ακριβως???ευχαριστω πολυ!!!

                          Comment


                            #88
                            Originally posted by alkat View Post
                            καλησπερα..να ρωτησω κι εγω κατι για τα agents???αν βρεις ενα τετοιο sita και εχει γραμμενα τα mara numbers του καθε ενος εκει μεσα???δεν ειναι εμπιστοι???πρεπει να τους παρουμε και τηλεφωνο να το εξακριβωσουμε??αν ναι τι πρεπει να τους ρωτησουμε ακριβως???ευχαριστω πολυ!!!
                            Πρέπει να ελέγξεις απλά αν τα νούμερα αυτά είναι όντως MARN numbers που ισχύουν.
                            Αυτό.

                            Και εγώ μπορώ να γράψω ότι είμαι ο:
                            Νίκος Παγώνης - MARA registered agent με MARN registration Number 068755687!!!

                            ΕΛΕΓΧΟ!!!

                            Comment


                              #89
                              ενταξει 2 που εχω βρει εγω ειναι μεσα...και αν θελετε το ενα απο τα δυο ενημερωνει οτι αντιπροσωπος τους ερχεται στην Αθηνα το Σεπτεμβρη...αν επιτρεπεται και θελει καποιος να το ποσταρω εδω!!!!!εγω ηδη εχω ερθει σε επαφη για να κλεισω ραντεβου!!!

                              Comment


                                #90
                                Γεια σας Ελληνες, μετανάστες και μη, ευχομαι σε όλους ότι καλυτερο είμαστε όλοι Ελληνες.
                                Ναι και εγω την πατησα με το www.migrationexperts.com.au αλλα τους εδωσα την prepaid η οποια δεν εχει μεσα ουτε cent ετσι μια απλη αντικατασταση με καλυπτει.
                                Αμεσως όμως τηλεφωνησα σε φίλο προ 3μηνου μεταναστη στην γη της επαγγελιας (ας μην το ξεχναμε αυτο) και με ενημερωσε για τα τεκτενομενα με τις "περιεργες σελιδες".
                                @ alkat :
                                Βρηκα και εγω αντζεντη αλλα μια επαφη απο κοντα σιγουρα ειναι διαφορετικα.
                                Αν θες στειλε μου mail και σου απαντω και εγω ή αν επιτρεπουν οι moderators ας ανεβασουμε εδω στοιχεια.
                                Συνεχιστε παιδια, πρεπει να αλληλοβοηθηθουμε, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !!!
                                Θα προσπαθησω να προσφέρω ότι καλύτερο στην οικογένεια μου & στον κόσμο !!!

                                Comment

                                Working...
                                X