Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση απο την Αυστραλία - Agoriani

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Είναι αρκετά επίπονη η μαστίτιδα, περαστικά στη σύζυγο. Το Birth Certificate αξίζει να το έχει και διακοσμημένο το μωρό, άλλωστε είναι τόσο σημαντικό έγγραφο για έναν Αυστραλό!!! Να χαίρεσαι την κάθε στιγμή της οικογενειακής σου ζωής!

    Comment


      Originally posted by Jennifer View Post
      Είναι αρκετά επίπονη η μαστίτιδα, περαστικά στη σύζυγο. Το Birth Certificate αξίζει να το έχει και διακοσμημένο το μωρό, άλλωστε είναι τόσο σημαντικό έγγραφο για έναν Αυστραλό!!! Να χαίρεσαι την κάθε στιγμή της οικογενειακής σου ζωής!
      Σε ευχαριστώ Jennifer.
      Υπομονή και επιμονή patriotes.

      Comment


        έχει σούβλες, αλλά είναι ακριβές
        BBQ Spit roast rotisserie equipment

        εδώ ο άλλος πουλάει $10 τα ΣΧΕΔΙΑ για DIY σούβλα χαχα
        Purchase plans to make your own rotisserie or spit

        αν ξέρεις ηλεκτροκόλληση και πιάνουν τα χέρια σου ξεκίνα φτιάχνε, θα θησαυρίσεις :P

        Comment


          Originally posted by Poltergeist View Post
          έχει σούβλες, αλλά είναι ακριβές
          BBQ Spit roast rotisserie equipment

          εδώ ο άλλος πουλάει $10 τα ΣΧΕΔΙΑ για DIY σούβλα χαχα
          Purchase plans to make your own rotisserie or spit

          αν ξέρεις ηλεκτροκόλληση και πιάνουν τα χέρια σου ξεκίνα φτιάχνε, θα θησαυρίσεις :P
          Τι τιμές είναι αυτές βρε παιδιά? Ωχ αυτές είναι τριπλές από εδώ..Δεν μας βλέπω να τρώμε αρνί το Πάσχα..Μήπως να τις πάρουμε από δω?

          Comment


            Originally posted by christine View Post
            Τι τιμές είναι αυτές βρε παιδιά? Ωχ αυτές είναι τριπλές από εδώ..Δεν μας βλέπω να τρώμε αρνί το Πάσχα..Μήπως να τις πάρουμε από δω?
            αρνι σουβλακι εχεις φαι??αν οχι εδω θα το δοκιμασεις

            Comment


              Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
              αρνι σουβλακι εχεις φαι??αν οχι εδω θα το δοκιμασεις
              ΜΙΑΜ... ΜΙΑΜ... ΩΩΩΩΧΧΧΧΧΧ σιγά ρε παιδιά... μας άνοιξε η όρεξη... κ δεν έχουμε μία.........
              ..................Βλέπω το Πάσχα να τρώμε τον ROCKY [το σκυλάκι μας] στην σούβλα...........
              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

              Comment


                Σας διαβαζω βρε παιδια μπας και παρω κουραγιο μιας και η μονη επιλογη που μασ εμεινε σαν οικογενεια ειναι η αυστραλια....για μια καλυτερη και αξιοπρεπη ζωη!ειμαι καινουργιο μελοσ και θα ηθελα την βοηθεια σας.ο συζυγος μου ειναι οδοντοτεχνιτης και εχει ερθει σε επαφη με καποια εργαστηρια στην Μελβουρνη τα οποια του απαντησαν οτι τον περιμενουνε να παει για να δουν απο κοντα την δουλεια του γιατι ειναι τεχνικη εργασια.εχουμε μια κορουλα 5 μηνων. το θεμα μας ειναι αρχικα να παμε ολοι μαζι η μονος του?λεμε απο τον καινουργιο χρονο να γινει.τον Γεναρη.και οποια αλλη πληροφορια σχετικα με την περιπτωση μας θα μου ηταν χρησιμη.σας ευχαριστω

                Comment


                  συγχωρεσε με για την αργοπορία μου, μόλις σήμερα διάβασα το ποστ σου, χιλια συγχαρητηρια, ευχομαι να ειναι υγιές και καλοτυχο το μωρακι σας.
                  i don't do drugs, i am drugs!

                  Comment


                    Originally posted by alkioni View Post
                    συγχωρεσε με για την αργοπορία μου, μόλις σήμερα διάβασα το ποστ σου, χιλια συγχαρητηρια, ευχομαι να ειναι υγιές και καλοτυχο το μωρακι σας.
                    Σε ευχαριστώ πολύ Alkioni!
                    Υπομονή και επιμονή patriotes.

                    Comment


                      Κάτι άσχετο. Πήγα να πάρω ενα ουίσκι να εχω στο σπίτι να κερνάω κανέναν άνθρωπο αμα περνάει γιατι το εκτιμάνε εδώ. Κατάλαβα γιατι το εκτιμάνε. Είναι πανάκριβα τα ξύδια. 40 δολάρια το Grants το κανονικό το απλό, γιατι είχε και ενα μεγαλύτερο μέγεθος με 70. Έλεος? Δεν εχω ιδέα πόσο κάνουν στην πατρίδα, μιας και δεν έπινα σχεδόν ποτέ αλλά εδώ και για τα οικονομικά μου, μου φαίνονται πανάκριβα.
                      Μικρη διαφορα.
                      Σε καβα θα το βρεις 20-25 € σε διαφορα σουπερ μαρκετ (μεγαλα) περιπου εκει και στα μικρα στα 30€(που με την σημερινη ισοτιμια ειναι στα 40 $ που αναφερεις).Φιαλη των 700ml.
                      Οποτε αναλογα απο που το αγορασες.


                      ΥΓ:Πολυ ενδιαφερον το ποστ σου,με την περιγραφη της διαδικασιας και την ανταποκριση μού ζωντανεψες μεσα μου το ενδεχωμενο επιστροφης στη χωρα που γεννηθηκα.Με εχουν βοηθησει αρκετα οι λεπτομερειες που εχεις καταθεσει και θα ηθελα να σου πω ευχαριστω απο την πλευρα μου.

                      ΥΓ2:Αν δεν κανω λαθος "κλενεις" 1 χρονο down under.
                      Μηπως καμμια "επετειακη" ανασκοπηση με εντυπωσεις απο ζωη,δουλεια,σπουδες καλα και κακα που εχεις δει και ενα Vs απο την δικη σου οπτικη γωνια ειναι στο προγραμμα(μετα τις εξετασεις βεβαιω:-βεβαιως)?

                      Comment


                        καλησπερα σε ολους .ονομαζομαι κωνσταντινος η συζηγος μου ειναι αυστραλιανος υπηκοος το ιδιο και η κορη μου ετων 12.εχω κανει αιτηση για visa η οποια και εγκριθηκε δινοντας μου ημερομηνια για αποχωρηση απο ελλαδα 13-05-12.σαφως εχουμε επικοινωνια με δικους μας ανθρωπους στην μελβουρνη οι οποιοι μας λενε οτι δεν θα μετανιωσουμε αυτη την αποφαση ζωης.μας λενε οτι η ζωη κατω ειναι ποιο ευκολη με προοπτικες για το μελον του παιδιου και μια καλυτερη ζωη και για εμας τους ιδιους.
                        οπως καταλαβενετε οσο πλησιαζουν οι μερες η αγωνια μας εχει φτασει στο κατακορυφο. αγωνια για το τι θα βρουμε εκει ποσο ευκολη θα ειναι η προσαρμογη και ειδικα οσον αφορα το παιδι.θα σας ημουν ευγνωμων εαν καποιος απο ασας που εχει ηδη παει κατω μοιραζοταν τις εμπειριες του και μας βοηθουσε .
                        φιλικα κονσταντινος
                        Ζησε καλα - Γελα συχνα
                        Αγαπησε πολυ

                        Comment


                          Originally posted by κουκος κωστας View Post
                          καλησπερα σε ολους .ονομαζομαι κωνσταντινος η συζηγος μου ειναι αυστραλιανος υπηκοος το ιδιο και η κορη μου ετων 12.εχω κανει αιτηση για visa η οποια και εγκριθηκε δινοντας μου ημερομηνια για αποχωρηση απο ελλαδα 13-05-12.σαφως εχουμε επικοινωνια με δικους μας ανθρωπους στην μελβουρνη οι οποιοι μας λενε οτι δεν θα μετανιωσουμε αυτη την αποφαση ζωης.μας λενε οτι η ζωη κατω ειναι ποιο ευκολη με προοπτικες για το μελον του παιδιου και μια καλυτερη ζωη και για εμας τους ιδιους.
                          οπως καταλαβενετε οσο πλησιαζουν οι μερες η αγωνια μας εχει φτασει στο κατακορυφο. αγωνια για το τι θα βρουμε εκει ποσο ευκολη θα ειναι η προσαρμογη και ειδικα οσον αφορα το παιδι.θα σας ημουν ευγνωμων εαν καποιος απο ασας που εχει ηδη παει κατω μοιραζοταν τις εμπειριες του και μας βοηθουσε .
                          φιλικα κονσταντινος
                          Κώστα καλως ήλθες
                          Εδώ Ανταπόκριση απο την Αυστραλία - patriotaki.net μπορεις να διαβάσεις τις ανταποκρίσεις φίλων που βρίσκονται ήδη εκεί

                          Comment


                            Originally posted by κουκος κωστας View Post
                            καλησπερα σε ολους .ονομαζομαι κωνσταντινος η συζηγος μου ειναι αυστραλιανος υπηκοος το ιδιο και η κορη μου ετων 12.εχω κανει αιτηση για visa η οποια και εγκριθηκε δινοντας μου ημερομηνια για αποχωρηση απο ελλαδα 13-05-12.σαφως εχουμε επικοινωνια με δικους μας ανθρωπους στην μελβουρνη οι οποιοι μας λενε οτι δεν θα μετανιωσουμε αυτη την αποφαση ζωης.μας λενε οτι η ζωη κατω ειναι ποιο ευκολη με προοπτικες για το μελον του παιδιου και μια καλυτερη ζωη και για εμας τους ιδιους.
                            οπως καταλαβενετε οσο πλησιαζουν οι μερες η αγωνια μας εχει φτασει στο κατακορυφο. αγωνια για το τι θα βρουμε εκει ποσο ευκολη θα ειναι η προσαρμογη και ειδικα οσον αφορα το παιδι.θα σας ημουν ευγνωμων εαν καποιος απο ασας που εχει ηδη παει κατω μοιραζοταν τις εμπειριες του και μας βοηθουσε .
                            φιλικα κονσταντινος
                            ειμαστε πολυ εδω κατω,διαβασε ανταποκρισεις ολα θα πανε καλα με το καλο

                            Comment


                              Originally posted by κουκος κωστας View Post
                              καλησπερα σε ολους .ονομαζομαι κωνσταντινος η συζηγος μου ειναι αυστραλιανος υπηκοος το ιδιο και η κορη μου ετων 12.εχω κανει αιτηση για visa η οποια και εγκριθηκε δινοντας μου ημερομηνια για αποχωρηση απο ελλαδα 13-05-12.σαφως εχουμε επικοινωνια με δικους μας ανθρωπους στην μελβουρνη οι οποιοι μας λενε οτι δεν θα μετανιωσουμε αυτη την αποφαση ζωης.μας λενε οτι η ζωη κατω ειναι ποιο ευκολη με προοπτικες για το μελον του παιδιου και μια καλυτερη ζωη και για εμας τους ιδιους.
                              οπως καταλαβενετε οσο πλησιαζουν οι μερες η αγωνια μας εχει φτασει στο κατακορυφο. αγωνια για το τι θα βρουμε εκει ποσο ευκολη θα ειναι η προσαρμογη και ειδικα οσον αφορα το παιδι.θα σας ημουν ευγνωμων εαν καποιος απο ασας που εχει ηδη παει κατω μοιραζοταν τις εμπειριες του και μας βοηθουσε .
                              φιλικα κονσταντινος
                              τι τυχεροι εσεις που έχετε και κάποιον εκεί κάτω...
                              Δε νομίζω να δυσκολευτείς, τόσοι φύγαν! Διάβασε τις "περιπέτειες" όλων εδώ μέσα, θα νιώσεις ότι βρίσκεσαι κι εσυ εκει την ωρα που τα περιγράφουν. Εγώ έχω ακόμα 3 χρόνια υπομονής και μαζέματος χρημάτων
                              Όλα θα πάνε καλά! Αλλά ακόμη κι αν δεν πάνε, να ξέρεις πως είμαστε όλοι εδώ για να σε βοηθήσουμε είτε στηρίζοντάς σε είτε συμβουλεύοντάς σε!
                              Καλή τύχη!
                              Είναι πολλές οι 622 μέρες;

                              Comment


                                ρουτίνα πια η ζωή εκεί κάτω.. Τι να γράψεις άλλο πια; :D Χαίρομαι πολύ και για σένα και για την οικογένειά σου. Να είστε πάντα καλά, να ευτυχείτε! Κάνατε το μεγάλο βήμα και πετύχατε! Μπράβο! Η μικρή πώς τα πάει στο σχολείο;
                                Είναι πολλές οι 622 μέρες;

                                Comment

                                Working...
                                X