Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Demi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Υπάρχει καινούριο Post μπροστά.

    Comment


      Θα το συνηθίσεις Ντέμη
      Καλές γιορτές

      Comment


        demi καλησπέρα αν δεν σε έχουν ενημερώσει για τα carols by candilelight κοίταξέ το Carols by Candlelight 2011
        Είναι ανεπανάληπτη εμπειρία που σου μιλάω ειλικρινά δεν την ξέχασα ποτέ μου και ας έχουν περάσει 22 χρόνια από τότε. Αξίζει τον κόπο. Είναι ένα υπαίθριο show με χριστουγεννιάτικα τραγούδια και πολύ πάρα πολύ καλοκαιρινό πνεύμα Χριστουγέννων. Όσοι είναι βέβαια στη Μελβούρνη είναι τυχεροί γιατί εκεί γίνεται το μεγαλύτερο, τελευταία εβδομάδα πριν τα Χριστούγεννα και το δείχνει απευθείας η TV σε όλη την Αυστραλία. Για όσους είναι Sydney 17/12 Σάββατο στο Domain http://www.carolsinthedomain.com/event.php?id=18
        Heal the past. Live the present. Dream the future.

        Comment


          επίσης πάρε την οικογένεια και πηγαίνετε παραμονή πρωτοχρονιάς να δείτε τα πυροτεχνήματα παραλία, αραχτοί στην αμμουδιά. Εγώ αυτό θα κάνω

          Comment


            Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Έχω κανονίσει να πάμε διακοπές μεταξύ Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά στα Whitsundays. Για ανήμερα κάτι θα κάνουμε . Έχει και εδώ στο Townsville πολλές εκδηλώσεις. Δείτε το παρακάτω link , για να μην ξεχνάμε και την ουσία της χώρας που λέγεται Ελλάδα.

            This is Greece on Vimeo

            Comment


              Originally posted by demi View Post
              Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Έχω κανονίσει να πάμε διακοπές μεταξύ Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά στα Whitsundays. Για ανήμερα κάτι θα κάνουμε . Έχει και εδώ στο Townsville πολλές εκδηλώσεις. Δείτε το παρακάτω link , για να μην ξεχνάμε και την ουσία της χώρας που λέγεται Ελλάδα.

              This is Greece on Vimeo

              πολύ ωραίο το βίντεο , έτσι γιατί δεν πρέπει να ξεχνάμε!
              ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

              Comment


                Gia sou sou sympatriotisa kai sympolitisa ......eides ti mou ekane o andra sou me sakatepse hahahahahahah.Tetarti den doulevo ama einai na pame kamoia volta.... Ponaooooooooo hahahahah.
                I am who I am, and who doesn't like it , can turn and walk away.
                :victory: :victory:

                Comment


                  Γεια σου Joe . Καλωσόρισες στο πατριοτάκι!!! Για να βλέπει και η παρέα εδώ ότι είναι και στο Townsville κάποιοι Έλληνες

                  Comment


                    Originally posted by joeblackaustralia View Post
                    Gia sou sou sympatriotisa kai sympolitisa ......eides ti mou ekane o andra sou me sakatepse hahahahahahah.Tetarti den doulevo ama einai na pame kamoia volta.... Ponaooooooooo hahahahah.
                    Και για την βόλτα μέσα είμαστε.

                    Comment


                      Τα λόγια είναι περιτά...!!!

                      Originally posted by demi View Post
                      Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Έχω κανονίσει να πάμε διακοπές μεταξύ Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά στα Whitsundays. Για ανήμερα κάτι θα κάνουμε . Έχει και εδώ στο Townsville πολλές εκδηλώσεις. Δείτε το παρακάτω link , για να μην ξεχνάμε και την ουσία της χώρας που λέγεται Ελλάδα.

                      This is Greece on Vimeo
                      ..................
                      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                      Comment


                        Demi σε χαιρετώ από τη Πάτρα. Παρακολουθώ τη πορεία σου και τον αγώνα σου από την αρχή που ξεκίνησες να γράφεις στο forum. Χαίρομαι για την εξέλιξή σου και σου εύχομαι τα καλύτερα.
                        Πρόκειται να έρθω Sydney τον Ιούλιο και να αιτηθώ partner visa. Επειδή βλέπω ότι εσύ αιτήθηκες τη visa αυτή για το συζυγό σου από την Αυστραλία, μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις αν όλα τα έγγραφα τα έφερες μαζί σου μεταφρασμένα από την Ελλάδα και επικυρωμένα από το υπουργείο ή τα μετέφρασες στην Αυστραλία? Κάποιος ισχυρίζεται ότι στην Αυστραλία δεν ίσχυσαν οι μεταφράσεις του από Ελλάδα και χρειάστηκε να κάνει νέες εκεί. Γνωρίζεις αν ισχύει κάτι τέτοιο?
                        Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

                        Comment


                          Originally posted by GEORGE KARALIS View Post
                          Demi σε χαιρετώ από τη Πάτρα. ..... Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
                          George, όλα τα χαρτιά τα έφερα μεταφρασμένα από την Ελλάδα. Δεν ισχύει αυτό που σου είπαν ότι δεν ισχύει η μετάφραση από Ελλάδα. Εγώ αυτό έκανα για την visa και δεν μου έφεραν καμμιά αντίρηση ακόμα τουλάχιστον αφού η visa δεν έχει εγκριθεί ακόμα . Όμως και σε άλλα χαρτιά δικά μου για το διαβατήριο μου και την αναγνώριση του πτυχίου μου όλες οι μεταφράσεις ήταν από Ελλάδα. Κάποιες από το Υπουργείο Εξωτερικών και κάποιες από μεταφραστή ιδιώτη και επικυρωμένες από δικηγόρο . Κανείς δεν μου έφερα καμμιά αντίρηση. Εδώ χρειάστηκε να κάνω κάποιες μεταφράσεις όπως το δίπλωμα οδήγησης και το το ποινικό μητρώο που δεν είχα προλάβει από Ελλάδα και προσωπικά μου πήρε πολύ καιρό γιατί είμαι μακριά από το Προξενείο που βρίσκεται στο Brisbane (περίπου 1500 χιλιόμετρα μακριά) και χρειάστηκε να τα στείλω και να περιμένω. Πάντως με εξυπηρετήσανε.

                          Comment


                            Demi, σε ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι τα καλύτερα.

                            Comment


                              Originally posted by GEORGE KARALIS View Post
                              Demi, σε ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι τα καλύτερα.
                              Μεταφραστική Υπηρεσία
                              Αρίωνος 10, Αθήνα - Μοναστηράκι, 10554, ΑΤΤΙΚΗΣ
                              Τηλέφωνο :
                              2103285713

                              Comment


                                Australian ευχαριστώ πολύ.

                                Comment

                                Working...
                                X