Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Poltergeist

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by Poltergeist View Post
    Δε βρίσκεις γιατί δεν υπάρχει διαδικασία. Απλά κάθε τόσο βγάζουν οι διάφοροι οργανισμοί που έχουν τρένα (Metro, Metlink, V-Line, εταιρίες σαν την BHP κλπ) ανακοίνωση ότι ψάχνουν οδηγούς και όποιος πιστός προσέρχεται. Οποιοσδήποτε μπορεί να πάει, δεν υπάρχουν προσόντα. Στη συνέχεια ταχύρρυθμη εκπαίδευση κάτι μέρες και βούρ, οδηγάς. Η οδήγηση είναι απλή, πατάς κουμπί-ανοίγει πόρτα, ξαναπατάς-κλείνει και αυτό κάνεις όλη μέρα.

    Απ'ότι μου έχει πεί ο Ρόμπερτ ο φίλος μου δίνουν βάση στα ψυχοτεχνικά τέστ και τη λογική και προτιμούν γενικά μεγαλύτερους σε ηλικία γιατί θέλουν άτομα με ωριμότητα και ψυχραιμία. Ο λόγος είναι ότι α) όλοι αυτοί στην καριέρα τους σίγουρα πατάνε με το τρένο καναδυό ο καθένας τους (αυτοκτονίες) και κάποιοι δεν μπορούν να το ξεπεράσουν ψυχολογικά και β) γιατί στα επιβατικά τρένα έχεις να κάνεις με κόσμο, κάποιες φορές περίεργο πχ κάνεις τέρμα στην άκρη του πουθενά και είσαι μόνος σου στο τρένο με μια παρέα μεθυσμένους που αρνείται να αποβιβαστεί. Πρέπει να ξέρεις να φερθείς.

    Γενικά οδηγοί πάνε διάφοροι, πχ έχει πολλούς καμμένους καριερίστες δικηγόρους, γιατρούς κλπ που τα'φτυσαν και θέλουν μια ήρεμη δουλειά με ησυχία και απομόνωση. Πάντως δεν είναι κακή δουλειά, έχει παράξενες ώρες πολλές φορές αλλά έχει και off για ξεκούραση και γενικά πληρώνει καλά.

    Ψήνεσαι?
    μπορεις να μου βρεις καμια πληροφορια σχετικα?

    Comment


      θα τον ρωτήσω φίλε την επόμενη φορά που θα μιλήσουμε και θα το γράψω εδώ.

      Comment


        τελικά οι πατριώτες στη Γερμανία είναι πολύ ξηγημένοι τύποι...
        δείτε το αξίζει, αποστολή της κυβέρνησης με Μαγκούφη, Αντώναρο και Πλεύρη στην ελληνική κοινότητα Βερολίνου και τί τους είπε αυτή.
        Άντε και στα δικά μας. Κοπιάστε.

        [YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=3CDPFMzMoAc&feature=youtu.be[/YOUTUBE]

        Comment


          είναι πολύ συγκινητικό αυτό που κάνανε στη γερμανία η ΕΛΛΗΝΕΣ ένα μεγάλο ΜΠΡAΒΟ.πήγανε η βολευτές εκεί με μπράβους αλλα καταφέρανε και τους διώξανε.κοιτάτε πως κάθονται ούτε βρεγμένες γατες είναι η βολευτές μας.μονο εδώ κάνουν τους μάγκες.μακάρι όλη η Έλληνες παντού να τους τα χώνουν έτσι

          Comment


            Σπύρο μια ερώτηση: Ο κλάδος του banking & finance στην Αυστραλία πως βλέπεις να πηγαίνει το 2012; έχεις άποψη για το αντικείμενο; μιλάω φυσικά για θέσεις εργασίας σε αυτό το κομμάτι...

            Comment


              Eχει βγει μια βρώμα ότι μάλλον συρρικνώνεται λίγο. Ο δανεισμός τον τελευταίο χρόνο έχει πέσει κάπως γιατί οι τράπεζες στην Αυστραλία κατά 20% δανείζονται απ'τις αγορές του εξωτερικού οι οποίες είναι χάλια, και γιατί οι τιμές των σπιτιών έχουν μικρή πτώση. Άρα οι τράπεζες έχουν λίγο αναδουλειές. Μη φανταστείς τίποτα τραγικό, απλά δεν κάνουν πολλές προσλήψεις και ξεφορτώνονται και κανέναν που ήθελαν να διώξουν έτσι κι αλλιώς.

              Πάντως πληρώνουν πολύ καλά και είναι πολύ δύσκολο να μπεις, συνήθως προσλαμβάνουν απ'τους ελεγκτές τους (KPMG, PwC, E&Y, DT)

              Comment


                Thanks για το feedback Σπύρο.

                Με πάνω από 10 χρόνια overseas experience (Ελλάδα) σε corporate finance - investment banking με aussie degree και citizenship, πόσα χρήματα ετησίως πιστεύεις θα μπορούσε κάποιος να πάρει από έναν χρηματοοικονομικό οργανισμό;

                Comment


                  $120k-$140k

                  Comment


                    Thanks again!

                    Comment


                      ΞΥΛΟ ΘΕΛΟΥΝ.

                      Originally posted by Poltergeist View Post
                      τελικά οι πατριώτες στη Γερμανία είναι πολύ ξηγημένοι τύποι...
                      δείτε το αξίζει, αποστολή της κυβέρνησης με Μαγκούφη, Αντώναρο και Πλεύρη στην ελληνική κοινότητα Βερολίνου και τί τους είπε αυτή.
                      Άντε και στα δικά μας. Κοπιάστε.

                      Βουλευτές στην ελλην. κοινότητα Βερολίνου - YouTube
                      ΞΥΛΟ ΘΕΛΟΥΝ...
                      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                      Comment


                        Χρόνια Πολλά!!! Εύχομαι ότι καλύτερο στην προσωπική, οικογενειακή και επαγγελματική σου ζωή. Να είσαι πάντα καλά!

                        Comment


                          Επ! θένξ ρε φίλε, να'σαι καλά
                          έχω ξεσυνηθίσει εδώ να μου πολυεύχονται, καναδυό τηλέφωνα από Ελλάδα κι αυτό είναι.
                          Τί σου είναι η παγκοσμιοποίηση βρε παιδί μου :D

                          Comment


                            Χρονια σου πολλα!!!Να εισαι καλα και να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!

                            Comment


                              Χρόνια Πολλά Σπύρο! Να χαίρεσαι την οικογένεια... ή αλλιώς Happy name day! για χάρη της παγκοσμιοποίησης...

                              Comment


                                Happy Name Day Spyros (Poltergeist) !!!

                                Να χαίρεσαι το όνομά σου Σπύρο! Χρόνια πολλά! Σε ευχαριστούμε για όλα αυτά που μοιράζεσαι μαζί μας, σαν μεγάλος αδερφός, σαν συγγενής... Ο,τι πραγματικά επιθυμείς, ευχή μου!

                                Comment

                                Working...
                                X