Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Kontsantinos1

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Αν δε γινομαι αδιακριτος, τι μεροκαματο; Part-time ή full-time; Να ξερουμε τι θα αντιμετωπισουμε γιατι καπως ετσι θα ξεκινησουμε κ εμεις απ' οτι βλεπω...

    Comment


      πω πω πω χαλια τα πραγματα δλδ

      Comment


        Originally posted by konstantinos1 View Post
        αρχισα δουλεια την περασμενη βδομαδα σε ελληνικο εστιατοριο, και σε αυτο οπως και στα περισσοτερα ελληνικα τουλαχιστον ειναι εκμεταλευση, και απο οικονομικη αποψη αλλα και γενικα...και γιατι να μην ειναι? αφου υπαρχουν δεκαδες που ζητανε δουλεια, αν δεν παει ο κωνσταντινος θα παει ο βασιλης ή ο κινεζος...
        κατι που υποθετω ενδιαφερει ειναι αυτο που εγραψα και σε αλλο ποστ, οτι καθημερινα περναμε πολλοι ασιατες αλλα και ελληνες και μοιραζουν βιογραφικα ψαχνωντας για δουλεια...
        Kαλη δυναμη konstantinos1!!

        Comment


          Originally posted by konstantinos1 View Post
          γεια σε ολα τα πατριωτακια!

          σημερα λυθηκε σε ενα βαθμο η απορια μου για το τι στραβο εχει το βιογραφικο μου, ειχα συναντηση με καποιον που μου προτεινε ενας ρεκρουιτερ και απο στη συζητηση που ειχαμε τα 2/3 του χρονου ηταν ερωτησεις-διευκρινησεις σχετικα με το γιατι εδωσα κατατακτηριες εξετασεις και πηρα δευτερο πτυχιο αντι να δουλευω. μολις ειπα οτι με περιοριζε πολυ και ειχα περιορισμενα δικαιωματα απο το πρωτο και ηθελα να τα επεκτεινω, και πως δουλευα παραλληλα σε τουριστικα, με ρωτησε απλα για να επιβεβαιωσει οτι δεν εχαν καμια σχεση οι δουλειες αυτες με το αντικειμενο. επισης μαζι με ολα αυτα σχολιασε λιγο δεικτικα οτι στο βιογραφικο γραφω οτι στην αυστραλια δουλευω περιστασιακα σε ασχετο αντικειμενο ξανα.

          ισως ειναι λεπτομερειες και μαλιστα προσωπικες, που ειναι και βαρετες να διαβαζει καποιος, απλα τα αναφερω γιατι και καποιοι αλλοι ειναι ή θα ειναι στην ιδια φαση και μπορει να τους ειναι χρησιμες.

          απο αυριο ισως αρχισω δουλεια σε καφε μπαρ-εστιατοριο...κλεινω 2 μηνες πλεον στην αυστραλια, δεν μπορω να περιμενω και αλλο...
          Στο είχα πει ότι αυτοί θέλουν να βλέπουν ότι προσπαθείς να βελτιώνεσαι στο αντικείμενο του πτυχίου σου είτε με παραπάνω σπουδές είτε με σχετική προυπηρεσία

          Comment


            ευχαριστω παιδια για τα λογια παρηγοριας! χαχαχα
            κατι φαινεται στο οριζοντα απο δουλεια αλλα μετα τα χριστουγεννα. ασχετο παλι με το αντικειμενο αλλα ωραια και φυσιολογικη δουλεια οχι οπως του εστιατοριου. τα λεφτα βεβαια δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο, ο βασικος μισθος.
            δυστυχως δεν εχω χρονο καθολου να ψαχνω για δουλεια και και αυτη η δουλεια σχεδον τυχαια βρεθηκε, ετσι οπως με φορτωσανε ωρες απο τη δουλεια που κανω τωρα δε μπορω να ψαχνω για αλλη δουλεια προς το παρον.


            Originally posted by demi View Post
            Στο είχα πει ότι αυτοί θέλουν να βλέπουν ότι προσπαθείς να βελτιώνεσαι στο αντικείμενο του πτυχίου σου είτε με παραπάνω σπουδές είτε με σχετική προυπηρεσία
            demi, μα αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι δεν τους αρεσε οτι εκανα κατατακτηριες για δευτερο πτυχιο σε σχετικο αντικειμενο! και καλα τυπου οτι δε δουλευες και εκανες δευτερες σπουδες!
            Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

            Comment


              Πως τα πας με την προσορινη (ευχομαι) δουλεια στο εστιατοριο Κωστα? βγαζεις τουλαχιστον τα προς το ζην, η ουτε και αυτα? Με τα ενοικια που εχουν θες αρκετα λεφτα το μηνα για να την βγαζεις καθαρη. Τα καταφερνεις?

              Comment


                η υποτιθεμενη προσωρινη φοβαμαι θα ειναι περισσοτερο μονιμη απο οσο περιμενα.
                λογς ελλειψης χρονου για αναζητηση εργασιας (ειναι γνωστο οτι οι εργοδοτες στην αυστραλια ξεζουμιζουν το προσωπικο τους, τις 2 τελευταιες μερες ειμαι στο κρεβατι απο υπερκοπωση αρρωστησα) και εξαιτιας οτι δεν με καλουν καν για συνεντευξη στις αιτησεις που κανω(υποθετω επειδη εχω πτυχιο κλτ. εκτος αυστραλιας)
                οικονομικα ειμαι οκ γιατι ακομα μενω στα ξαδερφια μου, αυτες τις μερες αρχισα να ψαχνω σπιτι να νοικιασω. αφου νοικιασω σπιτι ισα-ισα θα τη βγαζω καθοτι τα λεφτα που παιρνω ειναι τα χαμηλοτερα .
                Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

                Comment


                  Originally posted by konstantinos1 View Post
                  η υποτιθεμενη προσωρινη φοβαμαι θα ειναι περισσοτερο μονιμη απο οσο περιμενα.
                  λογς ελλειψης χρονου για αναζητηση εργασιας (ειναι γνωστο οτι οι εργοδοτες στην αυστραλια ξεζουμιζουν το προσωπικο τους, τις 2 τελευταιες μερες ειμαι στο κρεβατι απο υπερκοπωση αρρωστησα) και εξαιτιας οτι δεν με καλουν καν για συνεντευξη στις αιτησεις που κανω(υποθετω επειδη εχω πτυχιο κλτ. εκτος αυστραλιας)
                  οικονομικα ειμαι οκ γιατι ακομα μενω στα ξαδερφια μου, αυτες τις μερες αρχισα να ψαχνω σπιτι να νοικιασω. αφου νοικιασω σπιτι ισα-ισα θα τη βγαζω καθοτι τα λεφτα που παιρνω ειναι τα χαμηλοτερα .
                  konstantinos1 κανένα νεό? Σε χάσαμε καιρό τώρα.
                  Υπομονή και επιμονή patriotes.

                  Comment


                    kanw ena post na pw ena GEIAAAAA.... se olous meta apo polu kairo! sorry poy exw xathei re paidia alla treksimata me douleies kai spitia kai internet mono apo tou kinitou pou sernetai...(oxi oti to kanoniko edw de sernetai alla tespa...)
                    ekpizw na eiste oloi kala kai tha ta leme poio suxna!
                    xairetismous sta palia internetika filarakia!
                    Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

                    Comment


                      Originally posted by konstantinos1 View Post
                      kanw ena post na pw ena GEIAAAAA.... se olous meta apo polu kairo! sorry poy exw xathei re paidia alla treksimata me douleies kai spitia kai internet mono apo tou kinitou pou sernetai...(oxi oti to kanoniko edw de sernetai alla tespa...)
                      ekpizw na eiste oloi kala kai tha ta leme poio suxna!
                      xairetismous sta palia internetika filarakia!
                      Καλώς τον! Θα έρθεις στην συνάντηση την κυριακή 25/3 στον Νικο ?

                      Comment


                        Κωνσταντίνε κανένα νέο;Κατάφερες τιποτα;

                        Comment


                          Jini opws sou eipa douleuw ews 3pm alla tha prospathisw...

                          Irene nai katafera na kanw mia trupa sto nero! lol
                          oxi ousiastika den exw akoma kanei auto pou thelw... akoma douleuw stin kafeteria, kati allo pou emfanistike telika den itan auto pou fantazomoun, opote peripou sta idia me tin teleutaia fora pou eixa grapsei sxetika...
                          Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

                          Comment


                            Κωνσταντινε χρονια πολλα για τη γιορτη σου...παντα γερος κ δυνατος!!!
                            Συντομα να μαθουμε νεα σου...
                            καθε εμποδιο για καλο

                            Comment


                              Κωστα χρονια πολλα.Υπομονη θα ερθει και η καλη

                              Comment


                                Κωστα Χρονια πολλα για την γορτη σου

                                Comment

                                Working...
                                X