Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Κώστας Γαργαλιάνοι

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    σημερα πηγα για να κοιταξω καποια σπιτια που ηταν ανοιχτα για επιθεωρηση ,το λιγοτερο που μπορω να πω ΑΙΣΧΟΣ και χαλια και ακριβα!!και οταν το ειπα στην μεσιτρια μου ειπε οτι οι τιμες ανεβηκαν πολυ γιατι υπαρχη μεγαλη ζητηση και πληρονουν οσα και να τους ζητησουν!!μεχρι και wc εξω απο σπιτι μου εδειξαν!!

    Comment


      Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
      σημερα πηγα για να κοιταξω καποια σπιτια που ηταν ανοιχτα για επιθεωρηση ,το λιγοτερο που μπορω να πω ΑΙΣΧΟΣ και χαλια και ακριβα!!και οταν το ειπα στην μεσιτρια μου ειπε οτι οι τιμες ανεβηκαν πολυ γιατι υπαρχη μεγαλη ζητηση και πληρονουν οσα και να τους ζητησουν!!μεχρι και wc εξω απο σπιτι μου εδειξαν!!
      Και εμείς σήμερα κοιτούσαμε για σπίτια, το αστείο είναι ότι διαφημίζουν τις ανοξείδωτες βρύσες. Καμία σχέση με τα ελληνικά δεδομένα. Άντε καλό house hunting...

      Comment


        EKTORAS ME ENDIAFEREI NA ERTHW GIA MONIMA STO BRISBANE.
        OTI PLHROFORIA EXEIS EYPROSDEKTH...AN ERTHW ME TOURISTIKH VISA KAI VRW DOULEIA ( MAGEIRAS - CHEF) TI GINETE META?? POSO EYKOLA H DYSKOLA EINAI?? EYXARISTW THANOS11:

        Comment


          Originally posted by thanos11 View Post
          EKTORAS ME ENDIAFEREI NA ERTHW GIA MONIMA STO BRISBANE.
          OTI PLHROFORIA EXEIS EYPROSDEKTH...AN ERTHW ME TOURISTIKH VISA KAI VRW DOULEIA ( MAGEIRAS - CHEF) TI GINETE META?? POSO EYKOLA H DYSKOLA EINAI?? EYXARISTW THANOS11:
          Με τουριστική Visa ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να δουλέψεις.
          Διάβασε το forum να λυθουν οι απορίες σου!

          Comment


            Originally posted by thanos11 View Post
            EKTORAS ME ENDIAFEREI NA ERTHW GIA MONIMA STO BRISBANE.
            OTI PLHROFORIA EXEIS EYPROSDEKTH...AN ERTHW ME TOURISTIKH VISA KAI VRW DOULEIA ( MAGEIRAS - CHEF) TI GINETE META?? POSO EYKOLA H DYSKOLA EINAI?? EYXARISTW THANOS11:
            δεν μπορεις να δουλεψεις ΝΟΜΙΜΑ με τουριστικη ,θα βρεις δουλεια αλλα θα σε ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΟΥΝ θα περνεις 10 δολ.την ωρα και θα σου πιανουν και τον κ....και δεν θα μπορεις να μιλησεις γιατι θα φοβασε μην σε δωσουν,φτιαξε τα χαρτι σου και ελα με νομιμο τροπο ειναι δυσκολο αλλα οχι ακατορθοτο,εδω εμενα που ειμαι οκ μου εδωσαν 10 δολ για κλαρκ!!αλλα δεν μιλησα γιατι με εστειλε εκει συγγενεις απλα του ειπα ευχ.και δεν ξαναπηγα,

            Comment


              Κωστή σου εύχωμε τα καλύτερα.
              Τυχαία μπήκα στο forum και ( με κέντρησε το (βουνό!!!!!!))
              Χαιρετώ το κουράγιο σου.
              Μπράβο!!!
              Το σκεφτούμε πάρα πολύ αυτό το βήμα αν και είμαι λίιιιγο μεγαλύτερος σου
              Αλλά από τα έρμα τα σχόλια που διαβάζω έχω έρθει σε μεγάλη αμηχανία.
              Θα παρακολουθώ το link σου για να μαθαίνω νέα σου.
              Ο συνονόματος σου Κώστας από Ρόδο

              Υ.Γ
              ΟΠΟΥ ΓΗΣ ΚΑΙ ΠΑΤΡΗΣ (ΑΛΛΑ Η ΑΓΑΠΗ Μιά)

              Comment


                επιτελους!!!!!ηρθε η βιζα της γυναικας μου801 (οχι που θα γλυτωνακαταθεση 23/12 ενημερωση απο την δικηγορο οτι βγηκε9/3 το γραμμα ηρθε 16/3 εντομεταξη ηρθε και το μεντικερ και δατς ιτ!!!!ηρθε σχετικα γρηγορα γιατι εβαλα δικηγορο(2100)αλλα θα τα κερδισω απο το ταμειο.
                Για τους ενημερομενους για αυτο γινετε και το σουβλακι παρτι
                (χοιρινο) το σαββατο ναιτ!!:
                αντε και καλα μαντατα οι υπολιποι που περιμενετε!!::

                Comment


                  Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                  επιτελους!!!!!ηρθε η βιζα της γυναικας μου801 (οχι που θα γλυτωνακαταθεση 23/12 ενημερωση απο την δικηγορο οτι βγηκε9/3 το γραμμα ηρθε 16/3 εντομεταξη ηρθε και το μεντικερ και δατς ιτ!!!!ηρθε σχετικα γρηγορα γιατι εβαλα δικηγορο(2100)αλλα θα τα κερδισω απο το ταμειο.
                  Για τους ενημερομενους για αυτο γινετε και το σουβλακι παρτι
                  (χοιρινο) το σαββατο ναιτ!!:
                  αντε και καλα μαντατα οι υπολιποι που περιμενετε!!::
                  Well Done Κώστας!!! καλό souvlakoparty!!!!

                  Comment


                    Australia

                    Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                    επιτελους!!!!!ηρθε η βιζα της γυναικας μου801 (οχι που θα γλυτωνακαταθεση 23/12 ενημερωση απο την δικηγορο οτι βγηκε9/3 το γραμμα ηρθε 16/3 εντομεταξη ηρθε και το μεντικερ και δατς ιτ!!!!ηρθε σχετικα γρηγορα γιατι εβαλα δικηγορο(2100)αλλα θα τα κερδισω απο το ταμειο.
                    Για τους ενημερομενους για αυτο γινετε και το σουβλακι παρτι
                    (χοιρινο) το σαββατο ναιτ!!:
                    αντε και καλα μαντατα οι υπολιποι που περιμενετε!!::
                    Tου πιασα του υπουνουουμενου Κωστακημ...Του πιασα.....

                    Comment


                      Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                      επιτελους!!!!!ηρθε η βιζα της γυναικας μου801 ...
                      αντε και καλα μαντατα οι υπολιποι που περιμενετε!!::
                      Κώστα μαντάτα λένε τις κακές ειδήσεις. Καλά νέα και γρήγορα να έχουν καλύτερα
                      Υπομονή και επιμονή patriotes.

                      Comment


                        Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                        επιτελους!!!!!ηρθε η βιζα της γυναικας μου801 (οχι που θα γλυτωνακαταθεση 23/12 ενημερωση απο την δικηγορο οτι βγηκε9/3 το γραμμα ηρθε 16/3 εντομεταξη ηρθε και το μεντικερ και δατς ιτ!!!!ηρθε σχετικα γρηγορα γιατι εβαλα δικηγορο(2100)αλλα θα τα κερδισω απο το ταμειο.
                        Εμεις δεν θα φάμε τίποτα? Συγχαρητήρια και καλά να περνάτε!!!
                        Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                        Comment


                          [QUOTE=κωστας γαργαλιανοι;43159]επιτελους!!!!!ηρθε η βιζα της γυναικας μου801

                          τετοια ευχάριστα να μαθαινουμε συνέχεια ! μπραβο παιδιά!

                          Comment


                            [QUOTE=jini;43256]
                            Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                            επιτελους!!!!!ηρθε η βιζα της γυναικας μου801

                            τετοια ευχάριστα να μαθαινουμε συνέχεια ! μπραβο παιδιά!
                            θα ερθεις την κυριακη?

                            Comment


                              Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                              καλημερα εφτασα κατω 9/11 ολα ειναι ενα ονειρο ευγενεια καθαριοτητα εκανα τα χαρτια για την γυναικα μου και ζητανε οτι αποδειξεισ φανταστειτε λογαριασμο δεη οτε νερο που να φαινετε οτι η γυναικα μου τα 2 τελευταια χρονια εμενε στην ιδια διευθηνση με μενα ειναι τιπικο βεβαια αλλα το ζητανε μας εκλεισαν και ραντεβου για γιατρους εβγαλα και μεντικερ για μενα και τα παιδια μου και αυριο εχω και το δευτερο ραντεβο με το σεντρελικ σε βοηθανε να δωσεισ προκαταβολη για σπιτι να παω σχολειο να μαθω καλα αγγλικα 560ωρες και ΔΩΡΕΑΝ μεταφρασεις για τα χαρτια που χρειαζωμε καμεταφραστη οπου χρειαζετε Α μου εστειλαν και χαρτι με 6 δουλειες να παω σαν οδηγος αλλα το επαγγελματικο διπλομα της ελλαδας θελει καποιες διαδικασιες για να δουλεψεις εδω επαγγελματιας οδηγος το ερασιτεχνεικο δεν εχει προβλημα μονο μεταφραση και ελπα θελει οτι μαθαινω θα το γραφω
                              Κωστα απανεργοποιησε το σημειο στο control panel για να παιρνεις προσωπικά μηνυματα

                              Γεια σου Κωστα. Εαν εχω κατι θα ηθελα πολύ να σε βοηθησω. Δεν ξερω τιποτα διοτι δεν εχω μετακομισει ακομα αλλα εαν το διπλωμα σου είναι εγκυρο γιατι να χρειαζεσαι να ψαχνεις καποιον να σου πει πληροφορίες. Χωρίς παρεξηγηση ειμαι σιγορος ότι εαν ψαξεις στο seek.com.au και θα βρεις κατι. Μην κρεμεσαι απο αλλους οπως καναμε στην Ελλαδα, μην δισταζεις και παρε την τυχη στα χερια σου. Σου ευχομαι καλη τυχη και θα την εχεις.
                              Πολλους χαιρετισμους απο Θεσσαλονικη που την εχουν παρατησει στο ελεος των πολιτικών.

                              Comment


                                ΚΑΛΟΣΤΙΜΕΝΗ ΦΑΜΠΡΙΚΑ το πολυδιαφημισμενο εκπαιδευτικο ενημερωτικο σεμιναριο που εγινε σημερα.
                                Ακουγοντας απο καποιο γνωστο για αυτο πηρα εγω και καποια αλλα παιδια απο το πατριοτακι τηλ και τους ειπαμε οτι ψαχνουμε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ πληροφοριες για δουλεια στα ορυχεια ,και μας ειπαν οτι εχουν τις αναλογες γνωσεις να μας βοηθεισουν.
                                Πηγαινοντας εκει η πρωτη τους δουλεια ηταν να μας συστησουν 2 δικηγορους *ειδηκους* στην μεταναστευση,μετα και αφου τους ρωτησα ειπαν το παραμυθι φοιτητικη βιζα!!!!!για να μπουν η να μεινουν εδω.
                                Τοτε τους ρωτησα γιατι λενε αλλα στο τηλεφονο και ειπαν οτι ΔΕΝ καταλαβα καλα!!!ενταξει εγω δεν καταλαβα,οι αλλοι ομως????και αυτοιδεν......
                                Φευγοντας απο εκει πηγαμε στην Ελληνικη Κοινοτητα και καναμε και επισημη Καταγγελια για να ξερουν τι γινετε,εκει βρηκαμε εναν αξιολογο κυριο τον Γενικο γραμματεα τον Κ Κωστα ειπαμε πολλα και θα ξανασυνατηθουμε,και το καλο ειναι οτο παρακολουθει και τα Πατριωτακη!!!καλο αυτο ,βρηκαμε και αλλα παιδια εκει και ακουσαμε πολες τρελες ιστοριες και οι πιο πολλες εχουν εκμεταλευση απο ελληνες???εργοδοτες!!!! τελικα ειμαστε ατιμες φαρες !!α η διευθητρια του σεμιναριου ηταν Ελληνιδα!!!!
                                κατα τα αλλα ετοιμαζομαστε για την αυριανη παρελαση να δουμε τα παιδια μας και μετα το μεγαλητερο γεγονος στην μελβουρνη!!!!3η μεγαληοδης συγκετρωση του PATRIOTAKI στην μελβουρνη!!!!!ολοι ευπροσδεκτοι!!

                                Comment

                                Working...
                                X