Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Κώστας Γαργαλιάνοι

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    μετα απο παροτρηνση του προεδρου των νεομεταναστων του κατω ημισφαιριου (Αγοριανι ) θα ξαναενημερωσω την διαδικασεια για την αποκτηση Επαγγελματικου διπλοματος στην Μελβουρνη.
    Οποιος εχει επαγγελματικο διπλομα στην Ελλαδα ΠΑΝΩ απο ΔΥΟ 2 χρονια μπορει εδω να το μετατρεψει στην ΙΔΙΑ κατηγορια εδω με την προυποθεση να του το πει ο δασκαλος η" να το ξερει ο ιδιος ,και εξηγω τι εννοω.
    φτανοντας και εγω εδω πηγα σε ενα δασκαλο¨"οζι" και μου λεει οτι πρεπει να ξεκοινησω απο την αρχη τις κατηγοριες!!!!!εγω ειχα 5 κατηγοριας και καθε κατηγ ειναι1100!!!! MR HC MC το συνολο3300!!!!!
    λοιπον πατριωτες ¨¨μαθανε πως @@ωμαστε!!!!πλακοσανε και οι γυφτοι !!!σορυ απο τους συμπαθεις γυφτους!!! εαν ο δασκαλος ηθελε μπορουσα απο την αρχη να το παρω MC αλλα τοτε θα εχανε τα φραγκα!!! αυτο το εμαθα μετα απο ΕΛΛΗΝΑ δασκαλο που εδωσα για κλαρκ και τωρα παω μια μια την κατηγορια!!!!ενα φιλο που πηγα στον δασκαλο με 5 κατηγ απο ελλαδα δινει σε δυο εβδομαδες!!για MC
    ΕΛΠΙΖΩ να μην την πατησετε οπως εγω !!

    Comment


      Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
      μετα απο παροτρηνση του προεδρου των νεομεταναστων του κατω ημισφαιριου (Αγοριανι ) θα ξαναενημερωσω την διαδικασεια για την αποκτηση Επαγγελματικου διπλοματος στην Μελβουρνη.
      Οποιος εχει επαγγελματικο διπλομα στην Ελλαδα ΠΑΝΩ απο ΔΥΟ 2 χρονια μπορει εδω να το μετατρεψει στην ΙΔΙΑ κατηγορια εδω με την προυποθεση να του το πει ο δασκαλος η" να το ξερει ο ιδιος ,και εξηγω τι εννοω.
      φτανοντας και εγω εδω πηγα σε ενα δασκαλο¨"οζι" και μου λεει οτι πρεπει να ξεκοινησω απο την αρχη τις κατηγοριες!!!!!εγω ειχα 5 κατηγοριας και καθε κατηγ ειναι1100!!!! MR HC MC το συνολο3300!!!!!
      λοιπον πατριωτες ¨¨μαθανε πως @@ωμαστε!!!!πλακοσανε και οι γυφτοι !!!σορυ απο τους συμπαθεις γυφτους!!! εαν ο δασκαλος ηθελε μπορουσα απο την αρχη να το παρω MC αλλα τοτε θα εχανε τα φραγκα!!! αυτο το εμαθα μετα απο ΕΛΛΗΝΑ δασκαλο που εδωσα για κλαρκ και τωρα παω μια μια την κατηγορια!!!!ενα φιλο που πηγα στον δασκαλο με 5 κατηγ απο ελλαδα δινει σε δυο εβδομαδες!!για MC
      ΕΛΠΙΖΩ να μην την πατησετε οπως εγω !!
      Κωστα εισαι θησαυρος.
      Οταν με το καλο ερθω θα τα πουμε απο κοντα και για τα διπλωματα οδηγου (εχω 5 κατηγοριας)
      και για τα διπλωματα χειριστη
      εχω ηδη (τσαπα-jcb-σαρωθρο) και προυπηρεσια πανω απο 5 τριετιες τις οποιες οπως ομως ξερεις μπορω να τις αποδειξω μονο απο τα ενσημα του ικα αν το δεχονται εκει.
      Η απο τις ημερομηνιες εκδοσης των διπλωματων.
      Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

      Comment


        Χρόνια πολλά,mate

        Comment


          Κώστα χρόνια σου πολλά να χαίρεσαι την οικογένεια σου!
          Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

          Comment


            ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΩΣΤΑ!!!!!!!
            The standards you let pass you by are the standards you accept

            Comment


              Happy names' day :D
              Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

              Comment


                Χρόνια πολλά για τη γιορτή σου χθες Κώστα...

                Comment


                  Κωστα πολυχρονος, σου ευχομαι τα καλυτερα.
                  Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

                  Comment


                    για σου ρε κωστα,χρονια πολλα να σε χαιρονται οσοι σε αγαπουν,να χαιρεσαι και την κορη σου......

                    συγχαρητηρια και για το new license!!!!!......ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ (ΔΙΠΛΩΜΑ) !!!!!
                    ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

                    Comment


                      Ευχαριστώ ΌΛΟΥΣ για τις ευχές. Σας
                      Λόγω προβλήματος με. το ίντερνετ δεν παρακολουθώ συχνά τις τελευταίες μέρες
                      Οσο για το δίπλωμα Ιωαννη έχει και. άλλο τώρα παω για αεροπλάνο! !!!!♡♡♡♡☆★★★★¤♥♥♥♥

                      Comment


                        πολυχρονοιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιιιιι (να τους χαιρεσε και να σας χαιρωντε ολοι), καλοριζικο το διπλωμα
                        ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                        Comment


                          φορολογικη ταλαιπορια
                          APOSTILE μια χρονοβορα και ΑΚΡΙΒΗ λεξη που την ζηταει η εφορια στην Ελλαδα για να αποδειξουμε οτι ειμαστε μονιμα εδω (σε οσους εχουν εισοδημα Ελλαδα
                          Λοιπον ξεκιναμε με τα δυο (και συζυγου)εκαθαριστικα τις εφοριαςαπο εδω,
                          τα παμε σεδικηγορο για ειδικη βιβλιοδεσεια και διαφορα αλλα γραφικα (180)δολ
                          μετα στο υπουργειο εξωτερικων για την σφραγιδα (60) δολ και παραλαβη μετα απο τρεις εργασιμες ημερες
                          και στο τελος μεταφρασεις!!!!οι σελιδες πολλες (6)θελαν και τις πισω !!
                          αλλα μετα απο παζαρια με την μεταφραστρια!!!!ξεμπερδεψα με μονο!!! (150) δολ και εκει που νομιζα οτι thats it τσουπ το κερασακι......
                          Προξενειο για επικυρωσει των μεταφρασεων!!!!τηλ για ραντεβου ....24/6 λεει .....μα δεν προλαβαινω τους λεω .....εχουμε δουλεια μου λεει
                          ολοι στο τελος ερχοσασται λεει (δικιο εχει κλασικοι Ελληνες και εγω μαζι)!!!αλλα ας ειναι καλα ο μπαρμπας στην Κορονη !!!!!(ναι εχω και εδω)!!!!!!......αυτη την στιγμη τα χαρτια πετανε για Ελλαδα με εναν φιλο που παει για διακοπες!!α ξεχασα και 56 δολ στο προξενειο και 6.5 δολ παρκινκ
                          συνολο 452.5
                          ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ!!!!και Αυστραλεζικη εδω που τα λεμα!!

                          Comment


                            Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                            φορολογικη ταλαιπορια
                            APOSTILE μια χρονοβορα και ΑΚΡΙΒΗ λεξη που την ζηταει η εφορια στην Ελλαδα για να αποδειξουμε οτι ειμαστε μονιμα εδω (σε οσους εχουν εισοδημα Ελλαδα...................................
                            Ο Στουρνάρας βρίσκεται ήδη στο αεροδρόμιο και περιμένει τα χαρτιά σου...
                            Θα σου το εξηγήσει το όνειρο...

                            Comment


                              προσοχη στα ψιλα γραμματα των συμβολαιων στα αυτοκινητα
                              Α περιπτοση πεταχτηκε κολονα στην μεση του δρομου κατα την οπισθοπορεια!!!.........λοιπον εχοντας ΜΙΚΤΗ ασφαλεια!!!!και εχοντας ασφαλιστικη αξια το οχημα 20,000 δολ. η ζημια ειναι 3500 .η ασφαλεια δινει2000 και αμα σου αρεσει!!!!! πηγαινε λενε δικαστηριο!!! ξερωντας βεβαια οτι η απονομη τις δικαιοσυνης ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ εδω!!!

                              Β περιπτοση καλη φιλη κανει οπισθεν κατα λαθος.Η ασφαλεια τις εχει excess 1000 δολ γιατι λενε δεν εχει αυστραλεζικο διπλομα πανω απο ενα χρονο!!!!!αυτο ομως δεν το ειχαν πει πριν κανει το συμβολαιο!!!και εγω δεν ειχα ενα χρονο αλλα εμενα δεν.....α ξεχασα και οι δυο εχουμε την ιδια ασφαλεια!!!!

                              οτιδηποτε αλλο καινουργειο γινει στην μεταναστατευτικη μου πορεια και ειναι αναγκαιο να μαθευτη για να προφιλακτουνε και αλλοι θα γινουν οι σχετικες ........φιλακια!!!!!

                              Comment


                                Τελικά σε ολο τον κόσμο οι ασφαλιστικές εταιρείες κάνουν τα ίδια...

                                Comment

                                Working...
                                X