Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - giorgoskritikos - Μαριαμ - Μαριά Τσότρη

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Χρονια πολλα και ολα να σας πανε καλα στην καινουργια σας ζωη !!!!!!!!!!!!!

    Comment


      #62
      Originally posted by KOSTASMOS1 View Post
      χρονια πολλα και σας ευχομαι καλη επιτυχια στην καινουργια σασ ζωη
      Να είσαι Καλά πατριώτη σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!

      Originally posted by kathy View Post
      Χρονια πολλα και ολα να σας πανε καλα στην καινουργια σας ζωη !!!!!!!!!!!!!
      Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Originally posted by belo View Post
      χρονια σ πολλα μαρια με υγεια κ ευτυχια κ καλη ευκολια με τη νεα σας αρχη
      Ευχαριστώ πααααααααααααααρααααααααααα πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Originally posted by dimhal View Post
      Μαρακι χρονια σου πολλα και οτι επιθυμεις..."η καλη μερα απο το πρωι φαινεται"
      Να εισαι καλα σε ευχαριστω πολυ !!!!!!!!!!!!!!!!!
      Η πείρα είναι μια χτένα που την αποκτάς όταν είσαι πια καραφλός!!!!

      Comment


        #63
        μπράβοοοοοοοοοοοοο
        Μαράκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

        Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

        Comment


          #64
          Γεια σας και παλι

          Καλησπέρα σε όλους!!!!!! Είμαι η Μαριάμ Τσότρη και είχα κάποιο μπέρδεμα με τους κωδικούς εδώ αλλά τωρα ολα καλα!Εχω καιρο να γραψω και αυτο γιατι ετρεχα για να τελειωσω τις υποχρεωσεις εδω οπως επιδοματα, σχολεια, βιζα, medicare.Δεν ξερω αν ειμαι απο τους τυχερους αλλα ειμαι εδω 3 μονο μηνες κι ολα μας εχουν ερθει ανελπιστα καλα (φτου-φτου μην ματιαστω απο μονη μου).Η δουλεια που βρηκε ο αντρας μου σαν συγκοληητης ειναι σε ενα απιστευτο εργασιακο περιβαλλον με ενα τρομερο εργοδοτη (Ιταλο γεννημενο εδω) με ενα πολυ καλο βδομαδιατικο,η μεγαλη κορη μου τελειωνει το language Centre και θα ξεκινησει το λυκειο στην καινουργια σχολικη χρονια (παει μια χρονια πισω λογο της γλωσσας αλλα μικρο το κακο) και η μικρη μολις εγινε δεκτη σε preschool που ειναι 5 βηματα απο το σπιτι μας.Δεν λεω πως δεν γυριζει ο νους μας πισω σε οτι και οποιον εχουμε αφησει στην Ελλαδα αλλα οταν βαζουμε στη ζυγαρια τα υπερ και τα κατα τοτε σαφως αυτ η γερνει προς στην Αυστραλια και δικαιωνει την αποφαση μας να ερθουμε εδω για μια νεα αρχη ή μαλλον για μια καλυτερη συνεχεια οπως εχει πει και καποιος φιλος απο εδω.Μεσα σε 3ης μηνες εχουμε καταφερει μονο με ενα μεροκαματο κι αυτο γιατι μολις παρελαβα την μπριτζινκ βιζα με εξαιρεση εργασιας ,οχι μονο να ζουμε αξιοπρεπως αλλα να εχουμε την δυνατοτητα να βοηθησουμε και αλλους απο την οικογενεια.Και δεν εννοω οικονομικα αλλα παρεχοντας φιλοξενεια και οτι αλλο συνεπαγεται αυτο.Τωρα μαζευουμε λεφτα για ενα αμαξακι οχι τιποτα χλιδατο ή καινουργιο αλλα 4ης ροδες να κανουμε την δουλεια μας.Στην Ελλαδα καναμε 10 χρονια να παρουμε ενα αμαξι αλλα 5 να το ξεχρεωσουμε και τελικα το σκωτωσα για να βγαλω τα εισητηρια για εδω.Πως αλλαζουν τα πραγματα εε???Δοξαζω το Θεο και τον ευχαριστω νυχτα μερα για την βοηθεια του αλλα δεν ξεχνω κι εσας απο εω που μου δοσατε πληροφοριες ζωτικης σημασιας και με στηριξατε οταν δεν ειχα απο που να κρατηθω.Ευχομαι σε ολους να σας εχει καλα ο Θεος κι αν ποτε σας φερει ο δρομος προς την μελβουρνη το σπιτι και η αγκαλια μας θα σας περιμενουν με μεγαλη χαρα!

          Comment


            #65
            ΜΑΡΑΚΙ & ΓΙΩΡΓΟ !!!!!

            pantamazi_

            ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ !!!!!!

            φιλιά

            Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

            Comment


              #66
              Μαρακι χωρις να σε ξερω προσωπικα διαβαζοντας αυτα που γραφεις δακρυσα.....απο ευτυχια για σενα και απο ελπιδα πως καπως ετσι θα μας φερθει κι εμας ο θεος και θα μας δωσει την ευκαιρια να αρχισουμε (εστω κι απο την αρχη) μια καινουρια και ΣΙΓΟΥΡΑ καλυτερη ζωη απο αυτη που ΔΕΝ ζουμε πλεον εδω στην Ελλαδα...παντα να εισαστε καλα και ευτυχισμενοι!!!!!

              Comment


                #67
                παντα να εισαστε καλα και ευτυχισμενοι

                Comment


                  #68
                  Αν και δεν σε ξερω χαιρομαι πολυ
                  Παιρνω δυναμη απο αυτα που λες γιατι ειναι να ερθουμε αλλα οχι γρηγορα πρεπει να μαζεψουμε λεφτα γιατι αυτο που μας τρομαζει ειναι αυτη η περιοδος μεχρι να αρχισουμε να παιρνουμε τα επιδοματα ΄και να βρουμε δουλεια!!
                  Καλη συνεχεια!!
                  “Nothing is forever”

                  Comment


                    #69
                    Μαριαμ...Ελπιζω και η συνεχεια να ετσι και καλυτερη!!!
                    Αν δεν με ξέρεις μην με κρίνεις...Αν με ξέρεις κρύβε λόγια...

                    Comment


                      #70
                      Πολυ καλα νεα ! μπραβο! μακαρι ολα να συνεχισουν να σας πανε καλα.

                      Comment


                        #71
                        Originally posted by Aussie View Post
                        ΜΑΡΑΚΙ & ΓΙΩΡΓΟ !!!!!

                        pantamazi_

                        ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ !!!!!!

                        φιλιά

                        Φιλεναδα εσυ δεν θα μου τη γλυτωσεις σηκωτη θα σε φερω αν αργησεις να 'ρθεις!!!!!!!!!!!!!

                        Comment


                          #72
                          Originally posted by alkat View Post
                          Μαρακι χωρις να σε ξερω προσωπικα διαβαζοντας αυτα που γραφεις δακρυσα.....απο ευτυχια για σενα και απο ελπιδα πως καπως ετσι θα μας φερθει κι εμας ο θεος και θα μας δωσει την ευκαιρια να αρχισουμε (εστω κι απο την αρχη) μια καινουρια και ΣΙΓΟΥΡΑ καλυτερη ζωη απο αυτη που ΔΕΝ ζουμε πλεον εδω στην Ελλαδα...παντα να εισαστε καλα και ευτυχισμενοι!!!!!
                          Alkat σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου. Δεν θα σου πω πως θα ειναι ολα ροδινα αλλα θα σου πω αυτο που ειπα στον μπατζανακη μου για να παρει αποφαση να ερθει οντας Αυστραλος υπηκοος αλλα εξασθενημενος και απογοητευμενος Ελληνας:Και ναι έφτασε η ώρα για το μεγάλο βήμα !!!!!!! Γυρίζεις σελίδα και ξεκινάς να γραφείς μια νέα ιστορία.Μη σε τρομάζει αυτό γιατί φτιάχνεις όμορφο μέλλον αν ζεις όμορφο σήμερα. Γιατί το σήμερα γίνετε δυνατό παρελθόν που επιστρέφει και επηρεάζει το αύριο,ενα αύριο που έχουμε ανάγκη να το ζήσουμε αξιοπρεπώς. Ηρθε η ώρα να σταματήσεις απλά να ονειρεύεσαι τη ζωή αλλά να ζήσεις τα όνειρά σου, γιατί αν νομίζεις ότι ο χρόνος περνάει, κάνεις λάθος. Ο χρόνος στέκεται, εμείς περνάμε...ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΑΛΙΟΦΟΥΡΝΑΡΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ.
                          Ελπιζω να σε καλυψα και εσενα και την φιλη Greece4ever κι ετσι να μετριαστει ο φοβος του ξεριζωμου αλλα και του νεου ξεκινηματος.Οτολμον νικα φιλοι μου!!!!!!!!!!!

                          Comment


                            #73
                            Originally posted by KOSTASMOS1 View Post
                            παντα να εισαστε καλα και ευτυχισμενοι
                            Να εισαι καλα Κωστα σε ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!

                            Comment


                              #74
                              Originally posted by dimhal View Post
                              Μαριαμ...Ελπιζω και η συνεχεια να ετσι και καλυτερη!!!
                              Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου αλλα εγω δεν το ελπιζω το ξερω οτι ετσι θα συνεχισει και ξεριε το γιατι?????Γιατι υστερα απο ολα αυτα που εχω περασει στη ζωη μου (και σε διαβεβαιω οτι ειναι παααααρααααααα ποοοοοοολλααααααα) εχω τετοια δυναμη που και ξεβρακωτη στην κολαση να παω θα επιστρεψω και μαλιστα με γουνα!!!!!!!!!!!!!!!!

                              Comment


                                #75
                                Originally posted by kathy View Post
                                Πολυ καλα νεα ! μπραβο! μακαρι ολα να συνεχισουν να σας πανε καλα.
                                Να εισαι καλα Kathy το ιδιο ευχομαι και για ολους εσας !!!!!!!!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X