Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - AussieHope

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Μπραβο ρε κοριτσι μου και παλλοι ΜΠΡΑΒΟ.Να ξερεις πως ο αντρας σου ειναι πολλη περιφανος για εσενα.Να εισαι σιγουρη πως σε εχει κορονα στο κεφαλη του.Και παλη ΜΠΡΑΒΟ.

    Comment


      #47
      Originally posted by ευανθια View Post
      Δεν κρατιεμαι να μην σχολιασω την αψογη συμπεριφορα και τον ευγενικο τροπο γραφης !!!!

      Μου εκανε εντυπωση aussiehope που ευχαριστησες και ευχηθηκες στον καθενα μας ξεχωριστα !!!

      Μερικα πραγματα σε αυτη την ζωη δεν ειναι Τυχαια !!!!!!!

      Συμφωνω με την Ευανθουλα μας!
      Δυστυχως εγω δεν ερχομαι Αυστραλια για να σε δω και απο κοντα να σου σφηξω το χερι και να σε παρω μια ΜΕΓΑΑΑΑΛΗ αγκαλια, αλλα τους ανθρωπους δεν τους χωριζουν οι αποστασεις αλλα η θεληση τους,και μεις δεν θα χαθουμε
      Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

      Comment


        #48
        Μας συγκινησες ολους. Σου ευχομε απο εδω και περα τα καλυτερα.
        Μην στεναχωριεσε για τιποτα τα πολυ δυσκολα τα περασατε.
        Με τις ευχες ολων μας απο το πατριωτακι ταξιδεψτε και ξεκινηστε
        μια καινουργια ζωη.!!!!!!

        Comment


          #49
          Αγαπητή AussieHope καταλαβαίνω απόλυτα τα προβλήματα υγείας του άντρα σου διότι αν εξαιρέσεις τον διαβήτη όλα τα άλλα τα ζω καθημερινά με τη γιαγιά μου εδώ και 16 χρόνια.Θα μου πεις εσύ μιλάς για τον άνθρωπό σου που είναι νεότατος κι εγώ για μια 80αρα γιαγιά, αλλά για μένα είναι το μόνο άτομο που στάθηκε σαν κυματοθραύστης μέσα στην τρικυμία μου της ζωής μου. Είναι αυτή που φίλησε κατουρημένες ποδιές για να με βγάλει από το ορφανοτροφείο που με πέταξε ο πατέρας μου για α εκδικηθεί τη μάννα μου που τον παράτησε.Και άλλα πολλά που αν ξεκινήσω να τα λέω δεν με φτάνουν 30 χρόνια αφήγησης. Οπότε καταλαβαίνω απόλυτα τις θυσίες και την δύναμη που χρειάζεσαι για να μπορέσεις να σταθείς στα πόδια σου και να στηρίξεις την οικογένεια σου.Στις 30 Ιουλίου πετάω με τα παιδιά μου για Μελβούρνη όπου μας περιμένει ο σύζυγός μου για να ενώσουμε την οικογένεια μετά από 2 μήνες αποχωρισμού. Εύχομαι κάποια στιγμή της ζωής μας να μπορέσουμε να τα πούμε κι από κοντά διότι ο τρόπος γραφής σου, μόνο σεβασμό και εκτίμηση μπορεί να γεννήσει στη ψυχή ενός ανθρώπου. Όλες οι ευχές μου και οι προσευχές μου για σένα και την οικογένειά σου.Θα κλείσω με ένα γνωμικό που συνήθιζε να μου λέει η γιαγιά μου κάθε φορά που αγανακτούσα με τα δεινά που με έβρισκαν:''ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ ΤΙΣ ΚΟΡΥΦΕΣ ΤΩΝ ΒΟΥΝΩΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΠΡΩΤΑ'' κι εσύ έχεις ξεπεράσει και τα Ιμαλάια!!!!!!!!
          Η πείρα είναι μια χτένα που την αποκτάς όταν είσαι πια καραφλός!!!!

          Comment


            #50
            Originally posted by ευανθια View Post
            Δεν κρατιεμαι να μην σχολιασω την αψογη συμπεριφορα και τον ευγενικο τροπο γραφης !!!!

            Μου εκανε εντυπωση aussiehope που ευχαριστησες και ευχηθηκες στον καθενα μας ξεχωριστα !!!

            Μερικα πραγματα σε αυτη την ζωη δεν ειναι Τυχαια !!!!!!!
            Μα ευανθία μου, πως να μην πω ευχαριστω σε όλους εσας που κανατε τον κοπο να μου απαντησετε και να μου πειτε τοσο ωραία λόγια;
            Ωστόσο, νομιζω πως θα πρεπει να σταματησω τις προσωπικές απαντήσεις διότι το thread θα καταληξει σε 25 σελίδες και ο Agoriani θα φωνάζει!!!
            Moving to Sydney on September 28, 2012!

            Comment


              #51
              Originally posted by Μαρία Τσότρη View Post
              Αγαπητή AussieHope καταλαβαίνω απόλυτα τα προβλήματα υγείας του άντρα σου διότι αν εξαιρέσεις τον διαβήτη όλα τα άλλα τα ζω καθημερινά με τη γιαγιά μου εδώ και 16 χρόνια.Θα μου πεις εσύ μιλάς για τον άνθρωπό σου που είναι νεότατος κι εγώ για μια 80αρα γιαγιά, αλλά για μένα είναι το μόνο άτομο που στάθηκε σαν κυματοθραύστης μέσα στην τρικυμία μου της ζωής μου. Είναι αυτή που φίλησε κατουρημένες ποδιές για να με βγάλει από το ορφανοτροφείο που με πέταξε ο πατέρας μου για α εκδικηθεί τη μάννα μου που τον παράτησε.Και άλλα πολλά που αν ξεκινήσω να τα λέω δεν με φτάνουν 30 χρόνια αφήγησης. Οπότε καταλαβαίνω απόλυτα τις θυσίες και την δύναμη που χρειάζεσαι για να μπορέσεις να σταθείς στα πόδια σου και να στηρίξεις την οικογένεια σου.Στις 30 Ιουλίου πετάω με τα παιδιά μου για Μελβούρνη όπου μας περιμένει ο σύζυγός μου για να ενώσουμε την οικογένεια μετά από 2 μήνες αποχωρισμού. Εύχομαι κάποια στιγμή της ζωής μας να μπορέσουμε να τα πούμε κι από κοντά διότι ο τρόπος γραφής σου, μόνο σεβασμό και εκτίμηση μπορεί να γεννήσει στη ψυχή ενός ανθρώπου. Όλες οι ευχές μου και οι προσευχές μου για σένα και την οικογένειά σου.Θα κλείσω με ένα γνωμικό που συνήθιζε να μου λέει η γιαγιά μου κάθε φορά που αγανακτούσα με τα δεινά που με έβρισκαν:''ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ ΤΙΣ ΚΟΡΥΦΕΣ ΤΩΝ ΒΟΥΝΩΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΠΡΩΤΑ'' κι εσύ έχεις ξεπεράσει και τα Ιμαλάια!!!!!!!!

              Αχ Μαρία μου. Δεν σου εχει φερθει ουτε εσενα καλά η ζωή. Ελπιζω το νεο ξεκίνημα στην Μελβουρνη να σου φερει μονο χαρες!! Το αξίζεις. Και να παρτε και την γιαγια μαζι σας μολις μπορεσετε. Θα την φροντίσουν καλύτερα εκεί.
              Πολλά φιλιά!
              Moving to Sydney on September 28, 2012!

              Comment


                #52
                Originally posted by adimitr View Post
                Speechless !!! Τεράστιο Respect Aussiehope για σένα και τον άντρα σου!!! Τις καλύτερες ευχές μου για να έχετε το μέλλον που σας αξίζει !!!



                Υ.Γ. Ο τρόπος γραφής σου είναι πραγματικά φοβερός ! Τα post σου διαβάζονται σαν εικόνες...
                Awww gee, thanks adimitr!! Μου έφτιαξες την ημέρα με το ΥΓ σου. Ωστόσο, γραφω πολύ καλύτερα (χωρις λάθη!!) στην μητρική μου, την αγγλική...
                Moving to Sydney on September 28, 2012!

                Comment


                  #53
                  Ευχαριστώ και για τα νέα post. Είστε όλοι τόσοι καλοί!!!!!!!!

                  Έχω κάνει update στην πρώτη σελίδα. Θα συνεχίσω την ανταπόκρισή μου εκεί ανα τακτά χρονικά διαστήματα μέχρι να φτάσουμε Αυστραλία and beyond!
                  Moving to Sydney on September 28, 2012!

                  Comment


                    #54
                    Σήμερα διάβασα το post σου και πραγματικά συγκλονίστηκα! Ειλικρινά όταν τελείωσε ήταν σαν να είχα δει ταινία στο σινεμά! Εύχομαι τα καλύτερα για όλη σου την οικογένεια γιατι το αξίζετε. Πρέπει να είστε ψυχάρες και οι δύο. Αν σας φέρει ο δρόμο σας στα μέρη μας θα είναι τιμή μας να σας γνωρίσουμε και από κοντά! Αν και η Αυστραλία έχει κορυφαίο σύστημα υγείας εύχομαι στον άντρα σου να μην το γνωρίσει....μόνο από έξω να περνάει!!! Όσο για τον φίλο στην παιδική χαρά, για κάτι τέτοιες ιστορίες έχουν γραφτεί οι σοφοτατες παροιμίες μας!!! Πραγματικά παιχνίδια της μοίρας λέγονται αυτα!

                    Να έχετε υγεία και καλή αντάμωση με την οικογένειά σου.
                    Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                    Comment


                      #55
                      Thank you for sharing your lives with us. Beautifully said and truly inspiring.

                      Comment


                        #56
                        μαθήματα ζωής

                        AussieHope.... δεν υπάρχουν τέτοιες ιστορίες σήμερα.... να είσαι πάντα γερή έσύ και η οικογένειά σου....
                        Και μη φοβάσαι τίποτα... η ζωή είναι ρόδα και γυρίζει.... και ΗΡΘΕ η ώρα να γυρίσει και για σας.... Η αρχή έγινε με τα αγγελούδια σας.... Η συνέχεια έπεται... και θα είναι ΣΙΓΟΥΡΑ πιο φωτεινή γιατί το αξίζετε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!!!!

                        Take care and everything wil be fine.....

                        God bless you....

                        Fill your heart with peace and joy!

                        Comment


                          #57
                          Originally posted by kikirikena View Post
                          AussieHope.... δεν υπάρχουν τέτοιες ιστορίες σήμερα.... να είσαι πάντα γερή έσύ και η οικογένειά σου....
                          Και μη φοβάσαι τίποτα... η ζωή είναι ρόδα και γυρίζει.... και ΗΡΘΕ η ώρα να γυρίσει και για σας.... Η αρχή έγινε με τα αγγελούδια σας.... Η συνέχεια έπεται... και θα είναι ΣΙΓΟΥΡΑ πιο φωτεινή γιατί το αξίζετε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!!!!

                          Take care and everything wil be fine.....

                          God bless you....

                          συμφωνω απολυτα....ολα τωρα θα φτιαξουν...φιλια και να στε καλα ολοι..

                          Comment


                            #58
                            Τώρα διάβασα την ιστορία σας. Πραγματικά σας εύχομαι ολόψυχα να σας πάνε όλα τέλεια! Να ζήσετε τη ζωή που ονειρεύεστε!

                            Comment


                              #59
                              Με ΟΛΗ μου την καρδιά, σου εύχομαι,

                              ο Θεός να σας έχει ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΑ !!!! να ΄ναι πάντα δίπλα σας ! ! !

                              Comment


                                #60
                                Από την πρώτη μέρα που έγραψες την ανταπόκριση σου έχω μείνει μ@λ@κ@ς. Σήμερα μόνο κατάφερα να γράψω δυό λέξεις. Πιστείω ότι όλα πάνε πιά καλά για εσάς. Καλή δύναμη εύχομαι ολόψυχα και μέχρι τέλος του χρόνου που θα είμαστε Σύδνευ ελπίζω να γνωριστούμε και να τα λέμε από κοντά.

                                Σημαντικός παράγοντας για την πορεία του συζύγου σου είναι η καλή ψυχολογία.Η αλλαγή περιβάλοντος, εικόνων και παραστάσεων θα τον βοηθήσει πολύ. Πόσο μάλλον η εγκατάσταση στο πανέμορφο Σύδνευ.

                                Υ.Γ. Οφείλω πάντως να πώ ότι είσαι μεγάλο παληκάρι και "γνήσιος" πολεμιστής. Λίγοι άνθρωποι θα πάλευαν σαν κι εσένα.

                                Comment

                                Working...
                                X