Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - AussieHope

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Originally posted by leyteris77 View Post
    Σήμερα διάβασα το post σου και πραγματικά συγκλονίστηκα! Ειλικρινά όταν τελείωσε ήταν σαν να είχα δει ταινία στο σινεμά!
    Ελπίζω στους πρωταγωνιστικούς ρόλους να φανταζόσουν την Angelina Jolie και των Brad Pitt!!
    Moving to Sydney on September 28, 2012!

    Comment


      #62
      Originally posted by sakis_heraklion View Post
      Από την πρώτη μέρα που έγραψες την ανταπόκριση σου έχω μείνει μ@λ@κ@ς. Σήμερα μόνο κατάφερα να γράψω δυό λέξεις. Πιστείω ότι όλα πάνε πιά καλά για εσάς. Καλή δύναμη εύχομαι ολόψυχα και μέχρι τέλος του χρόνου που θα είμαστε Σύδνευ ελπίζω να γνωριστούμε και να τα λέμε από κοντά.

      Σημαντικός παράγοντας για την πορεία του συζύγου σου είναι η καλή ψυχολογία.Η αλλαγή περιβάλοντος, εικόνων και παραστάσεων θα τον βοηθήσει πολύ. Πόσο μάλλον η εγκατάσταση στο πανέμορφο Σύδνευ.

      Υ.Γ. Οφείλω πάντως να πώ ότι είσαι μεγάλο παληκάρι και "γνήσιος" πολεμιστής. Λίγοι άνθρωποι θα πάλευαν σαν κι εσένα.
      Thank you!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Και εμείς μέχρι το τέλος του Ιανουαρίου θα έχουμε φτάσει. Εννοιείτε πως θα βρεθούμε. Άντε, γιατί οι "Μελβουρνιώτες" μας έβαλαν τα γυαλιά!
      Moving to Sydney on September 28, 2012!

      Comment


        #63
        Originally posted by AussieHope View Post
        Ελπίζω στους πρωταγωνιστικούς ρόλους να φανταζόσουν την Angelina Jolie και των Brad Pitt!!
        Τι να μας πουν και η Angelina Jolie και ο Brad Pitt, μια νύχτα από τη ζωή τους ολόκληρη η δική σας...

        Η μετανάστευση σημαίνει αλλαγή σελίδας για τον καθένα μας, εύχομαι για σας να σημάνει αλλαγή βιβλίου. Καλή δύναμη για τη συνέχεια και να ξέρεις πως μπροστά σε αυτά που έχετε περάσει, οι όποιες δυσκολίες εμπεριέχει η διαδικασία της μετανάστευσης για σας θα είναι piece of cake, πόσο μάλλον που έχεις οχι απλά γεννηθεί εκεί, αλλά έζησες και 21 χρόνια.
        Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

        Comment


          #64
          Originally posted by leyteris77 View Post
          Τι να μας πουν και η Angelina Jolie και ο Brad Pitt, μια νύχτα από τη ζωή τους ολόκληρη η δική σας...

          Η μετανάστευση σημαίνει αλλαγή σελίδας για τον καθένα μας, εύχομαι για σας να σημάνει αλλαγή βιβλίου. Καλή δύναμη για τη συνέχεια και να ξέρεις πως μπροστά σε αυτά που έχετε περάσει, οι όποιες δυσκολίες εμπεριέχει η διαδικασία της μετανάστευσης για σας θα είναι piece of cake, πόσο μάλλον που έχεις οχι απλά γεννηθεί εκεί, αλλά έζησες και 21 χρόνια.
          Where's the LIKE button???
          Moving to Sydney on September 28, 2012!

          Comment


            #65
            Originally posted by Μαρία Τσότρη View Post
            Αγαπητή AussieHope καταλαβαίνω απόλυτα τα προβλήματα υγείας του άντρα σου διότι αν εξαιρέσεις τον διαβήτη όλα τα άλλα τα ζω καθημερινά με τη γιαγιά μου εδώ και 16 χρόνια.Θα μου πεις εσύ μιλάς για τον άνθρωπό σου που είναι νεότατος κι εγώ για μια 80αρα γιαγιά, αλλά για μένα είναι το μόνο άτομο που στάθηκε σαν κυματοθραύστης μέσα στην τρικυμία μου της ζωής μου. Είναι αυτή που φίλησε κατουρημένες ποδιές για να με βγάλει από το ορφανοτροφείο που με πέταξε ο πατέρας μου για α εκδικηθεί τη μάννα μου που τον παράτησε.Και άλλα πολλά που αν ξεκινήσω να τα λέω δεν με φτάνουν 30 χρόνια αφήγησης. Οπότε καταλαβαίνω απόλυτα τις θυσίες και την δύναμη που χρειάζεσαι για να μπορέσεις να σταθείς στα πόδια σου και να στηρίξεις την οικογένεια σου.Στις 30 Ιουλίου πετάω με τα παιδιά μου για Μελβούρνη όπου μας περιμένει ο σύζυγός μου για να ενώσουμε την οικογένεια μετά από 2 μήνες αποχωρισμού. Εύχομαι κάποια στιγμή της ζωής μας να μπορέσουμε να τα πούμε κι από κοντά διότι ο τρόπος γραφής σου, μόνο σεβασμό και εκτίμηση μπορεί να γεννήσει στη ψυχή ενός ανθρώπου. Όλες οι ευχές μου και οι προσευχές μου για σένα και την οικογένειά σου.Θα κλείσω με ένα γνωμικό που συνήθιζε να μου λέει η γιαγιά μου κάθε φορά που αγανακτούσα με τα δεινά που με έβρισκαν:''ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ ΤΙΣ ΚΟΡΥΦΕΣ ΤΩΝ ΒΟΥΝΩΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΠΡΩΤΑ'' κι εσύ έχεις ξεπεράσει και τα Ιμαλάια!!!!!!!!
            αχχχχ......ποσες ιστοριες ζωης υπαρχουν εδω μεσα....ελπιζω οταν θα εχουμε τακτοποιηθει ολοι να κανουμε μια παναυστραλεζικη συναντηση....νιωθω οτι γνωριζομαστε ηδη, οτι ειμαστε οι φιλοι που πινουμε τον καφε μας ποτε ποτε!
            Μαρια μου μετρας αντιστροφα.Με το καλο να συναντησεις τον αντρα σου!!!

            Comment


              #66
              Έχω πραγματικά ανατριχιάσει σου εύχομαι οτι καλύτερο...πιστεύω οτι η ιστορία σου πρίν γίνει ταινία θα μπορούσε να γίνει best seller :-)

              Comment


                #67
                Originally posted by Nikoleta.82 View Post
                Έχω πραγματικά ανατριχιάσει σου εύχομαι οτι καλύτερο...πιστεύω οτι η ιστορία σου πρίν γίνει ταινία θα μπορούσε να γίνει best seller :-)
                Συμφωνώ απόλυτα! Όταν ήμουν στη Μελβούρνη μια Ελληνίδα δεύτερης γενιάς έγραψε την αυτοβιογραφία της, ξεκινώντας από τους γονείς της που μεταναστεύσανε στην Αυστραλία μέχρι την εγγονή της και μου την έδωσε να διορθώσω τα ορθογραφικά λάθη γιατί δεν ήξερε κάποιον άλλον που να μπορεί να το κάνει. AussieHope θα μπορούσες άνετα και συ να γράψεις ένα βιβλίο! Και όσο για τα ορθογραφικά λάθη δεν έχεις ούτε 1/100 από αυτά που είδα σε εκείνο το βιβλίο.

                Αυτά μεταξύ σοβαρού και αστείου φυσικά.
                Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                Comment


                  #68
                  AussieHOPE,

                  Έχω συγκλονιστεί, πραγματικά. Από την ώρα που άρχισα να διαβάζω το θαυμάσιο ποστ σου, κλαίω. Τι να πει κανείς για το μεγαλείο που κρύβει μέσα του ο καθένας μας; You are an inspiration to us all, simple as that.

                  Όλοι μας έχουμε τα προβλήματά μας (γι'αυτό και θέλουμε να γυρίσουμε πίσω στην Αυστραλία), αλλά το παράδειγμά σου ειλικρινά αποτελεί την πεμπτουσία της ανθρώπινης δύναμης. Αυτά που μου φαίνονται αυτήν την στιγμή βουνό, ξαφνικά μοιάζουν με... βουναλάκια στην αμμουδιά, που τα ξεπερνάω με χαρακτηριστική άνεση. Και το ίδιο -θεωρώ- ότι ισχύει για πολλούς από εδώ μέσα. Σε υπερευχαριστώ, λοιπόν, που μοιράστηκες μαζί μας την συγκλονιστική ιστορία σου, με τόσες συγκινητικές λεπτομέρειες, δίχως ντροπές, δίχως φόβο. ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ. Είσαι πραγματικό κόσμημα, μέσα σε μια απέραντη θάλασσα από... φο-μπιζού.

                  Από τα βάθη της καρδιάς μου, σου εύχομαι ολόψυχα να σας πάνε ΟΛΑ ΠΡΙΜΑ. Όσες πίκρες έχεις καταπιεί, να σου δώσει ο Θεός χαρές δεκαπλάσιες. Να είναι γερός και υγιής ο άντρας σου και, φυσικά, να δεις τα παιδάκια σου να μεγαλώνουν ευτυχισμένα, όπως θες.

                  Σε όποια γωνιά του κόσμου και να βρεθείτε τελικά, είμαι βέβαιος ότι η ζωή σας θα είναι πανέμορφη. Τίποτα δεν μπορεί πια να σας απογοητεύσει, τίποτα πια δεν μπορεί να σας ρίξει. Ακόμα και αν κάτι δεν πάει κατ'ευχήν -παρόλο που το απεύχομαι- έχετε ξεπεράσει όλοι σας τόσα πολλά, που θα σας πάρουν τα γέλια αν καλοσκεφτείτε για πoιο λόγο αγχώνεστε.

                  You're the glue that holds your family together. I'll be praying for you.
                  Per Aspera Ad Astra

                  Comment


                    #69
                    Originally posted by NikolasVK View Post
                    AussieHOPE,

                    Έχω συγκλονιστεί, πραγματικά. Από την ώρα που άρχισα να διαβάζω το θαυμάσιο ποστ σου, κλαίω. Τι να πει κανείς για το μεγαλείο που κρύβει μέσα του ο καθένας μας; You are an inspiration to us all, simple as that.

                    Όλοι μας έχουμε τα προβλήματά μας (γι'αυτό και θέλουμε να γυρίσουμε πίσω στην Αυστραλία), αλλά το παράδειγμά σου ειλικρινά αποτελεί την πεμπτουσία της ανθρώπινης δύναμης. Αυτά που μου φαίνονται αυτήν την στιγμή βουνό, ξαφνικά μοιάζουν με... βουναλάκια στην αμμουδιά, που τα ξεπερνάω με χαρακτηριστική άνεση. Και το ίδιο -θεωρώ- ότι ισχύει για πολλούς από εδώ μέσα. Σε υπερευχαριστώ, λοιπόν, που μοιράστηκες μαζί μας την συγκλονιστική ιστορία σου, με τόσες συγκινητικές λεπτομέρειες, δίχως ντροπές, δίχως φόβο. ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ. Είσαι πραγματικό κόσμημα, μέσα σε μια απέραντη θάλασσα από... φο-μπιζού.

                    You're the glue that holds your family together. I'll be praying for you.
                    Με κατασυγκίνισες NikolasVK!!!

                    Ευχαριστώ όλους σας.

                    Έχουμε εξελίξεις, θα κανω τωρα update στο αρχικο ποστ στην πρωτη σελίδα.
                    Moving to Sydney on September 28, 2012!

                    Comment


                      #70
                      AussieHope......για 8 μηνες που εκατσα στο νοσοκομειο δεν ειδα να τη γλιτωσε κανεις ...ελεγα...εδω εχει κανει τη φωλια του ο χαρος.. αλλα.... δεν θα τον αφησω να μου τον παρει.. .....μεχρι που ηρθε κ η σειρα μας....κ ....δεν μπορεσα να τον σταματησω .....
                      ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΥΧΕΡΟΥΣ..να που τη γλιτωσε ΕΝΑΣ.....sorry ....τα δακρια δεν μ'αφηνουν να γραψω περισοτερα....

                      Comment


                        #71
                        Originally posted by nikita View Post
                        AussieHope......για 8 μηνες που εκατσα στο νοσοκομειο δεν ειδα να τη γλιτωσε κανεις ...ελεγα...εδω εχει κανει τη φωλια του ο χαρος.. αλλα.... δεν θα τον αφησω να μου τον παρει.. .....μεχρι που ηρθε κ η σειρα μας....κ ....δεν μπορεσα να τον σταματησω .....
                        ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΥΧΕΡΟΥΣ..να που τη γλιτωσε ΕΝΑΣ.....sorry ....τα δακρια δεν μ'αφηνουν να γραψω περισοτερα....
                        !!!! There are no words. Λυπαμαι πολυ! Στειλε μου πμ εαν θες να μιλησουμε. Μαλλον εχουμε πολλες κοινες εμπειριες.
                        Δεν ξερω τι αλλο να πω. Εισαι στις σκεψεις μου.
                        xx
                        Moving to Sydney on September 28, 2012!

                        Comment


                          #72
                          Καλημέρα - καλησπέρα. Εύχομαι η κάθε μέρα που περνάει να είναι για σας καλύτερη από την προηγούμενη.
                          Θα ήθελα να μου απαντήσεις σε κάτι αν γνωρίζεις. Η case officer μου είπε ότι οι εξετάσεις του μικρού μου γιου έχουν σταλεί στο HOC, επειδή είχε κάποιο πρόβλημα υγείας. Μαζί με τις εξετάσεις που έστειλε ο γιατρός, ήταν και μία ιατρική γνωμάτευση από το νοσοκομείο που έλεγε ότι οι εξετάσεις του ήταν αρνητικές, δηλ. το έχει ξεπεράσει το πρόβλημα.
                          Ακόμη δεν έχει επικοινωνήσει κανείς μαζί μας (από τις 3/7 που επικοινηνώνησε η case officer) και με έχει φάει η αγωνία. Όλη μέρα τσεκάρω τα μέιλ. Μετά από πόσο καιρό επικοινώνησαν μαζί σας; Καθυστερεί αυτή η διαδικασία; Επίσης, υπάρχει περίπτωση πιστεύεις να μη μας δώσουν τη βίζα; Μπορώ να επικοινωνήσω με το HOC ή ίσως δεν πρέπει; Συγνώμη που σε ζάλησα με τις ερωτήσεις μου.....ειλικρινά έχω τρελαθεί από την αγωνία μου.

                          Comment


                            #73
                            Originally posted by stella82 View Post
                            Καλημέρα - καλησπέρα. Εύχομαι η κάθε μέρα που περνάει να είναι για σας καλύτερη από την προηγούμενη.
                            Θα ήθελα να μου απαντήσεις σε κάτι αν γνωρίζεις. Η case officer μου είπε ότι οι εξετάσεις του μικρού μου γιου έχουν σταλεί στο HOC, επειδή είχε κάποιο πρόβλημα υγείας. Μαζί με τις εξετάσεις που έστειλε ο γιατρός, ήταν και μία ιατρική γνωμάτευση από το νοσοκομείο που έλεγε ότι οι εξετάσεις του ήταν αρνητικές, δηλ. το έχει ξεπεράσει το πρόβλημα.
                            Ακόμη δεν έχει επικοινωνήσει κανείς μαζί μας (από τις 3/7 που επικοινηνώνησε η case officer) και με έχει φάει η αγωνία. Όλη μέρα τσεκάρω τα μέιλ. Μετά από πόσο καιρό επικοινώνησαν μαζί σας; Καθυστερεί αυτή η διαδικασία; Επίσης, υπάρχει περίπτωση πιστεύεις να μη μας δώσουν τη βίζα; Μπορώ να επικοινωνήσω με το HOC ή ίσως δεν πρέπει; Συγνώμη που σε ζάλησα με τις ερωτήσεις μου.....ειλικρινά έχω τρελαθεί από την αγωνία μου.
                            Stella82, κατανοώ την αγωνία σου απολύτως! Όπως διαβασες στο αρχικο μου post εχω ξοδέψει ώρες ατελείωτες στο ιντερνετ ψαχνοντας πληροφορίες για θεματα υγείας και ποσο μπορουν να επηρεάσουν την αίτηση για βίζα. Μπορω να μοιρασω όλα όσα έμαθα μαζί σου, αλλα εξαρτάται απο το πρόβλημα υγείας του γιου σου (ό,τι και να 'ναι χαίρομαι που το έχει ξεπεράσει σημερα. Να ειναι παντα καλα το αγγελουδι σου!!).

                            Επίσης παίζει μεγάλο ρόλο ο τύπος της βίζας. Φαντάζομαι πως δεν μιλάμε για partner visa, γιατί τότε θα είχαν γίνει και τα παιδιά σου Αυστραλοί υπήκοοι και δεν θα υπήρχε λόγος να τους συμπεριλάβεις στην αίτηση της βιζα. Δεν μπορούν να απορίψουν ΚΑΝΕΝΑΝ Αυστραλό πολίτη να μπει στην χώρα (κι ας μην εχει γεννηθει εκεί) για οποιοδήποτε πρόβλημα υγείας. Νομίζω πως παρολο που ο σύζυγός μου είχε ΠΟΛΛΑ προβλήματα υγείας, δωθηκε εγκριση διότι είναι πατέρας δυο ανηλικων Αυστραλων πολιτων. Εαν δεν είχαμε παιδιά, ίσως να ήταν αλλιως τα πραγματα. Σε συνοδευτικές επιστολές με την αίτηση, παντα εγραφα πως ο λογος για την μεταναστευση ήταν για να προσφερουμε ενα καλυτερο, σταθερό και πιο σιγουρο μελλον για τα παιδια μας, κατι που δεν μπορει πλεον να προσφερει η Ελλαδα. Βασικά αφησα να ενοηθει πως μια αρνητικη απαντηση θα επηρεαζε την ποιοτητα ζωης των δυο αυτων Αυστραλων πολιτων (καθως και της δικής μου - επισης Αυστραλεζα) και πως δεν θα πρεπει να διαληθει η οικογένειά μας. Πρεπει να έπιασε διότι στο τελος δεν μας παρεπεμψαν σε HOC.

                            Ωστόσο, απ' ότι διάβασα, στις περισσότερες περιπτώσεις, οι ιατρικές εξετάσεις στέλνονται σε HOC ή αλλιώς MOC (Medical Officer of the Commonwealth), για τυπικούς λόγους και μόνον. Δηλαδή, απο την στιγμή που κάποιος έχει ενα προβλημα υγείας που προυπήρχε, οποιο προβλημα και να ειναι, ακομα και να το εχει ξεπεράσει, η case officer ειναι υποχρεωμένη να το στείλει σε HOC. Είναι το πρωτόκολο. Επίσης, επειδή οι περιπτώσεις ειναι πολλές, και οι HOC λιγοτεροι απο τους case officers, η διαδικασία αργεί - μπορεί και 6 μηνες. Εαν εχεις τα στοιχεια του HOC, δεν είναι κακη ιδεα να επικοινωνήσεις μαζι του/της απευθείας. Έστω και να σου δώσει ενα timeframe, δηλαδή να σου πει περιπου ποτε να περιμενεις απαντηση ωστε να μην ψαχνεις 13 φορες την ημερα το email σου. ;-) Διαφορετικά, ρώτα την case officer. Τοσα χρήματα πληρώνουμε για την βίζα! Μπορουμε να τους απασχολήσουμε λίγο.

                            Τα αρνητικα αποτελεσματα των εξετασεων του μικρου ειναι θετικό, αλλα παιζει ρολο και ποσο καιρο εχει ξεπερασει το προβλημα. ΠΧ σε περιπτωσεις καρκινου θελουν να εισαι σε ύφεση για μια 5ετια. Επισης υπολογίζουν και το κοστος της ασθενειας - πχ ποσο ακριβη ειναι η θεραπεία εαν το προβλημα ξαναεμφανισθεί.

                            Δεν θελω να σε αγχωσω. Δεν νομιζω να σας απορίψουν εφόσον είναι πλεον καλά. Στην χειρότερη περίπτωση, ίσως ζητησουν να αναλαβετε τα ιατρικα εξοδα του γιου σας για τα πρωτα 2 χρονια διαμονης στην Αυστραλία. Αλλα οπως προαναφερα εξαρταται απο το προβλημα υγείας και ο τυπος της βίζας.

                            Ελπιζω να βοηθησα. Κρατησε με ενημερη για το αποτελεσμα. Θα σου στελνω πολλες πολλες θετικες σκεψεις!!!
                            Moving to Sydney on September 28, 2012!

                            Comment


                              #74
                              Originally posted by AussieHope View Post
                              ΙΟΥΛΙΟΣ 2012

                              Έχουμε εξελίξεις!!! Βρεθηκε αγοραστης για το σπιτι. Βεβαια, για ενα κομματι ψωμι το αγοραζει, πληρης επιπλωμενο και εξοπλισμενο, αλλα ποιος ξερει τι θα γινει σε 6-12 μηνες απο τώρα; Ισως τα πραγματα χειροτερεψουν στην Ελλαδα και πεσουν οι τιμες κι αλλο. Όλοι λενε πως την χρεοκοπια δεν την γλιτώνουμε.
                              Συνεπως, εκλεισα και εισιτηρια - φευγουμε 28 Σεπτεμβριου για Συδνευ. One-way! Βεβαια, μεχρι να υπογραψουμε συμβολαια δεν πληρωνω για τα εισιτηρια μηπως κατι συμβει τελευταια στιγμή. Νιωθω περιεργα. Απο την μία ανακουφιση που επιτελους μπορουμε να βγαλουμε ενα σιγουρο προγραμμα, απο την άλλη αγχος για την νεα ζωη που θα ξεκινήσουμε. Αρχισαν και οι αμφιβολίες... Το σφίξημο στο στομάχι που περιγράφουν κι άλλα πατριωτάκια.... Ελπιζω να κανουμε το σωστο. Όχι τιποτα, αλλα δεν ειμαι μονη μου. Παιρνω τον άντρα μου και τα παιδια μου στο λαιμό!

                              Να εισαι σιγουρη οτι κανεις το σωστο!Ολα καλα θα πανε και η ζωη εδω θα ειναι ομορφη, ηρεμη, με ευγενικους ανθρωπους και καθαρες πολεις.
                              Οσο για την πεθερα σου, φυσικα και εχει αρνηση για το θεμα, φευγει η οικογενεια της, αλλα βαθεια μεσα της σε ευχαριστει που φευγετε για να σωθειτε στην κυριολεξια και χαιρεται που εσυ εχεις αυτη τη δυνατοτητα να προσφερεις στο γιο της και τα εγγονια της μια καλυτερη ζωη.

                              Comment


                                #75
                                Originally posted by AussieHope View Post
                                Ευχαριστώ πραγματικά όλους για τα καλά σας λόγια και τις ευχές σας.
                                Εβαλα τον σύζυγο να διαβάσει το post μου, αλλωστε περισσότερο δική του είναι η ιστορία ("δεν πιστεύω να με εκάνες ρεζίλι;;" με ρωταει όταν του λέω πως έγραψα για τις περιπέτειές του).
                                Αφού μου τόνισε τα πολλά ορθογραφικά και γραμματικά λάθη ;-) τα ξαναθυμηθήκαμε. Δακρυσαμε και γελάσαμε μαζί. Αργότερα διαβάσαμε τα σχόλια ολων σας και .... κατα-συγκινιθήκαμε. Ευχαριστούμε για το κουράγιο που μας δώσατε.
                                .................................................. .................................................. ................
                                Σημερα είμαστε φίλοι καλοί. Παίζουν μαζί και οι κόρες μας. Άραγε οι μπαμπαδες μας όταν έπιναν τα ουζάκια τους μαζί πριν 40+ χρόνια στην άλλη άκρη του κόσμου, φανταζόντουσαν πως η φιλία τους θα συνεχιζόταν και για τρίτη γενιά, δηλαδή και με τις εγγονές τους;


                                Πραγματικά συγκλονισμένος, ταραγμένος θα έλεγα καλύτερα, διάβασα όλα τα post έως ότου κατάλαβα πως κάποια πράγματα και κάποιες καταστάσεις ίσως κάποιοι να μην άντεχαν έως εδώ που ήσαστε εσείς αυτή τη στιγμή.
                                Το (κουράγιο πατριωτάκι) πιθανών μα μην είναι αρκετό αλλά η εσωτερική μας δύναμη είναι αδύνατον να αποκαλυφθεί αν δεν έρθουν δυσκολίες.
                                Ελπίδα όμως έχουμε όλοι για καλύτερες μέρες και αυτό δεν θα μας το στερήσει ΚΑΝΕΙΣ!!!!
                                Προχωρήστε μπροστά και για ένα πράγμα να είστε σίγουρη ότι θα έρθουν καλύτερες μέρες από αυτές που έχετε ζήσει έως τώρα
                                Think before you driving@world.......

                                Comment

                                Working...
                                X