Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - AussieHope

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Today is your big day!!! Καλό ταξίδι Aussie Hope!!! Sydney is waiting for you!!!

    Comment


      Καλό ταξίδι εύχομαι και όλα να σας πάνε καλά! Ελπίζω να μπορέσουμε να τα πούμε κι από κοντά!!

      Comment


        καλο ταξιδι κ καλη ευκολια σε ολα

        Comment


          Καλο ταξιδι .Απο εδω και περα ολα να σας πανε καλα και βολικα.

          Comment


            Καλό ταξίδι..

            Comment


              Λοιπόν φίλοι μου θέλω να μοιραστώ μαζι σας μια εμπειρία που είχα στης 28/9......ταξίδεψα για αυστραλια μαζι με την Aussie hope και φυσικα με τον άντρα της.........φίλοι μου οι άνθρωποι αυτοί είναι απιστευτοι........καταπληκτικά παιδια με απίστευτη δύναμη και φοβερό ήθος........για εμένα ήταν τρομερή εμπειρία που τους συνάντησα απο κοντα.........ήμουν πολυ τυχερός γιατι άλλο να γνωρίζεις κάποιον απο το διαδίκτυο και άλλο απο κοντα!!!!!!!!!τη να πω......και πάλη μπράβο σε αυτα τα παιδια και θέλω να πιστεύω ο μεγαλοδυναμος να τους τα φέρει όλα αυτοί τα έχουν στο μυαλό τους.

              Comment


                .Απο εδω και περα ολα να σας πανε καλα και βολικα

                Comment


                  σας εύχομαι οτι καλύτερο.. Μπράβο

                  Comment


                    Originally posted by alkat View Post
                    Good luck and who knows.....maybe we will meet someday....

                    Thanks so much alkat!!! Your post means so much to me.
                    I'm so sorry for taking so long to acknowledge it - life has been very manic of late.
                    So you've now arrived too? How are you finding it? Are you in Sydney? We should meet up!!!
                    Moving to Sydney on September 28, 2012!

                    Comment


                      Originally posted by this is Sparta(300) View Post
                      Λοιπόν φίλοι μου θέλω να μοιραστώ μαζι σας μια εμπειρία που είχα στης 28/9......ταξίδεψα για αυστραλια μαζι με την Aussie hope και φυσικα με τον άντρα της.........φίλοι μου οι άνθρωποι αυτοί είναι απιστευτοι........καταπληκτικά παιδια με απίστευτη δύναμη και φοβερό ήθος........για εμένα ήταν τρομερή εμπειρία που τους συνάντησα απο κοντα.........ήμουν πολυ τυχερός γιατι άλλο να γνωρίζεις κάποιον απο το διαδίκτυο και άλλο απο κοντα!!!!!!!!!τη να πω......και πάλη μπράβο σε αυτα τα παιδια και θέλω να πιστεύω ο μεγαλοδυναμος να τους τα φέρει όλα αυτοί τα έχουν στο μυαλό τους.

                      THANK YOU, THANK YOU!! Τωρα ειδα το μνμα σου. Δεν εχω καθολου ελευθερο χρόνο και δεν εχω μπει στο patriotaki απο τοτε που φτασαμε. Ειναι η πρωτη φορα που βρισκω λιγο χρόνο και αυτό επειδη ειναι 1 πμ.
                      Και εμεις χαρηκαμε που σε γνωρίσαμε. Εκανες το ταξίδι πιο ευχαριστο για εμας διοτι ειμασταν συναισθηματικά φορωτμενοι. Μολις μπουμε σε μια ρουτίνα θα πρεπει να κανονίσουμε να βρεθουμε παλι.
                      Εισαι φοβερός τύπος και ευχομαι και σε εσενα να σας πανε ολα καλα!!!
                      Moving to Sydney on September 28, 2012!

                      Comment


                        Ευχαριστω σε ολους για τις θερμες σας ευχες!!!!! Συγνωμη που δεν εγραψα νωρίτερα. Ειμαστε πλεον 1 μηνα στην Αυστραλία και μολις τωρα βρισκω λιγο ελευθερο χρόνο να γραψω για τις εμπειρίες μας μέχρι τωρα. Εχω κανει επεξεργασία στην πρωτη σελίδα με τα νεα μας μεχρι στιγμής. Δυστυχως σημερα ειμαι λιγο στις μαυρες μου. Καποιες μερες ειμαι καλα και χαιρομαι για την απόφασή μας. Αλλες παλι νοσταλγώ πολύ την ζωή που αφήσαμε πίσω. Το ξερω πως ειναι ακόμα αρχή αλλα εχω απογοητευτεί λιγο με το θεμα ευρεσης δουλειάς καθώς και το κόστος ζωής στην Αυστραλία. Λες και δεν τα ήξερα...αλλα λειπω 15 χρόνια και τα είχα ξεχάσει.
                        Τελος παντων, την επόμενη φορα θα προσπαθήσω να ειμαι πιο αισιοδοξη.
                        Ευχαριστω σε ολους και πολλα φιλιά.
                        xx

                        ΥΓ - Όποιος ερθει εδω να γραφτεί στο γκρουπ του facebook "Νεοαφιχθεντες Ελληνες στην Αυστραλία". Βρεθηκαμε ενα Σαββατο στην περιοχή του Brighton (Sydney) και ξανα στην γιορτή για την 28η Οκτωβρίου. Φοβερά παιδιά όλοι τους!
                        Moving to Sydney on September 28, 2012!

                        Comment


                          Originally posted by AussieHope View Post
                          Thanks so much alkat!!! Your post means so much to me.
                          I'm so sorry for taking so long to acknowledge it - life has been very manic of late.
                          So you've now arrived too? How are you finding it? Are you in Sydney? We should meet up!!!
                          no i am not there yet.....i hope to be there soon...not at Sidney....we will be at Melbourne....but i would like so much to meet you.....DON'T LOSE HOPE....AussieHope

                          Comment


                            Κουράγιο Aussie Hope!
                            Πάντως οι τιμές που αναφέρεις δεν είναι ακριβές.
                            $6 δολλάρια (€4,85) για 12 αυγά ελευθέρας βοσκής είναι φθηνά. Σήμερα αγόρασα 6 αυγά ελευθέρας €2,85 από ελληνικό σούπερ μάρκετ.
                            Επίσης $20/κιλό για παιδάκι (€16) είναι λίγο ακριβό, αλλά όχι και τόσο πιο ακριβό από Ελλάδα. Εδω έχει μεταξυ 12-14 ευρώ.

                            Καλή δύναμη και υπομονή. Σε λίγο καιρό θα δίνεις κουράγιο εσύ σε εμάς!

                            Comment


                              Νοεμβριος 2012
                              Μια μεγαλη συγνωμη για την μεγαλη απουσία. Οι τελευταιες εβδομαδες στην Ελλαδα και οι πρωτες στην Αυστραλια ειναι ….δυστυχως το φτωχο μου λεξιλογιο στην ελληνική γλωσσα δεν μου επιτρέπουν να τις περιγραψω. Συναισθηματικα φορτωμένες, χαοτικές, γεμάτες άγχος, επλίδα, φόβος; Όλα αυτά επι 1000.
                              .................................................. ...................
                              Η Ελλάδα δεν μου λείπει αφανταστα. Ακουω ελληνικες ειδήσεις και φευγω μακριά. Μου λειπει ομως το σπίτι μας. Ο προσωπικός μας χώρος. Το μερος όπου εφερα τα παιδιά μας μετα το μαιευτήριο. Ο τοίχος που μετραγα το ύψος των παιδιών. Δεν ξερω εαν ειχαμε δικό μας σπιτι εδω εαν θα μου ελειπε τοσο. Ισως δεν θα ηταν τοσο οδυνηρο.

                              Ειναι ακομα νωρίς. Ακόμα νιωθουμε σαν τουρίστες. Πιστευω θα εχουμε μια καλύτερη ιδεα για την πραγματικότητα οταν πιασουμε και οι δυο δουλειά. Για να δουμε….[/QUOTE


                              στεναχωριεμαι που διαβαζω οτι δεν ειναι τα πραγματα οπως τα περιμενες αλλα ΚΑΘΕ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ.....δεν ξερω πως θα ειναι οταν ερθει η ιδια ωρα για μενα αλλα πιστευω οτι οταν θα βολευτειτε και θα εισαστε πιο ανετα και χρηματικα και απο θεμα χωρου....ολα αυτα που σκεφτεσαι θα ειναι ΠΑΡΕΛΘΟΝ!!!!εδω εισαι (στο πατριωτακι) και εδω ειμαστε κι εμεις ολοι (πατριωτες) και θα δεις οτι θα βγω αληθινη!!!!!

                              Comment


                                Originally posted by alkat View Post
                                Νοεμβριος 2012
                                Μια μεγαλη συγνωμη για την μεγαλη απουσία. Οι τελευταιες εβδομαδες στην Ελλαδα και οι πρωτες στην Αυστραλια ειναι ….δυστυχως το φτωχο μου λεξιλογιο στην ελληνική γλωσσα δεν μου επιτρέπουν να τις περιγραψω. Συναισθηματικα φορτωμένες, χαοτικές, γεμάτες άγχος, επλίδα, φόβος; Όλα αυτά επι 1000.
                                .................................................. ...................
                                Η Ελλάδα δεν μου λείπει αφανταστα. Ακουω ελληνικες ειδήσεις και φευγω μακριά. Μου λειπει ομως το σπίτι μας. Ο προσωπικός μας χώρος. Το μερος όπου εφερα τα παιδιά μας μετα το μαιευτήριο. Ο τοίχος που μετραγα το ύψος των παιδιών. Δεν ξερω εαν ειχαμε δικό μας σπιτι εδω εαν θα μου ελειπε τοσο. Ισως δεν θα ηταν τοσο οδυνηρο.

                                Ειναι ακομα νωρίς. Ακόμα νιωθουμε σαν τουρίστες. Πιστευω θα εχουμε μια καλύτερη ιδεα για την πραγματικότητα οταν πιασουμε και οι δυο δουλειά. Για να δουμε….


                                στεναχωριεμαι που διαβαζω οτι δεν ειναι τα πραγματα οπως τα περιμενες αλλα ΚΑΘΕ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ.....δεν ξερω πως θα ειναι οταν ερθει η ιδια ωρα για μενα αλλα πιστευω οτι οταν θα βολευτειτε και θα εισαστε πιο ανετα και χρηματικα και απο θεμα χωρου....ολα αυτα που σκεφτεσαι θα ειναι ΠΑΡΕΛΘΟΝ!!!!εδω εισαι (στο πατριωτακι) και εδω ειμαστε κι εμεις ολοι (πατριωτες) και θα δεις οτι θα βγω αληθινη!!!!!
                                ολοι μας περασαμε απο εκει!!και εγω στην αρχη ετσι ημουν, σε λιγες μερες κλεινω χρονο!!!! και τωρα καμια φορα με πιανουν κατι ΜΑΥΡΕΣ ουτε αραπης να ημουν αλλα οσο σκεφτομε τι γινετε επανω........σκεψου και τα παιδια σου για αυτο ηρθαμε λιγο πολυ εδω στου διαολου την μανα !!!εγω σκεφτομε μονο αυτους που αφησαμε πισω......τιποτε αλλο μολις βρεις και δουλεια κανεις και φιλους θα δεις ολα οκ!!! εμεις εδω καναμε καλους φιλους μεσα απο τα πατριοτακι !!μενουμε και κοντα με πολλους και ολα οκ.οσο για την ακριβια ολα ειναι σε σχεση με τους μισθους μνο ΥΓΕΙΑ να υπαρχη!!pantamazi_

                                Comment

                                Working...
                                X