Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - sotiris th.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Originally posted by billy View Post
    Δε νομίζω ότι υπήρχε τέτοια πρόθεση ούτε από μένα ούτε & από τον Σωτήρη!!!!! Άλλωστε η google έχει φροντίσει να παρέχει αρκετά καλή μετάφραση.... ;)
    Εγώ απλά ήθελα ίσως να του θυμήσω την "άλλη" του πατρίδα και το πως ένιωθε "πρόπερσι" που έφευγε φοιτητής εκεί!!!!

    όσο για τα ιταλικά μου.... Parlo e capisco, ma un po'....

    billy!!! Σ αυτο που εγραψε ο Σωτηρης
    Originally posted by sotiris th View Post
    Παιδια σορυ για το Ιταλικο!!!
    Ειναι και αυτη μια πατριδα!!!!!!!!
    εκανα χιουμορ και του ειπα να μην ανησυχει-αρα να μην ζηταει και συγγνωμη!-γιατι ετσι κι αλλιως ,οσοι μαθαμε λατινικα ,μια χαρά καταλαβαμε τα ιταλικα !

    Και επισης ,εμενα προσωπικα ,επειδη μου αρεσουν πολυ τα Ιταλικα και χαιρομαι να τ ακουω να τα μιλανε ,μου αρεσε πολυ που διαβασα και Ιταλικα στο φορουμ!
    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

    Comment


      #47
      Σωτηρακη τωρα που πηρα φορα και μοιραζω ευχες στα αυστραλο-φιλαρακια μου ειπα να περασω και απο τη δικη σου ανταποκριση να αφησω μερικες
      εγω θα σου ευχηθω εκτος απ ολα τα παραπανω , να βρεις μια καλη νυφη Αυστραλεζα , απο σπιτι, με προικα , με γαλλικα και πιανο και να στεριωσεις στην Αυστραλια που τοσο αγαπας και λαχταρουσες να πας
      Φιλιά πολλα φιλαρακι, να περνας καλα και take care yourself
      Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

      Comment


        #48
        Σωτηρηηηηηηη....τι νυφες και τετοια διαβαζω????
        μακαρι να τα καταφερεις.....οπως κι εμεις που το παλευουμε.....

        Comment


          #49
          maria -8 Ευχαριστω πολυ ,αλλα θα σε "σκοτωσω" !!!
          Παντευτηκα μια φορα και.........
          Ετσι, τα υπολοιπα δεν ειναι αυτοσκοπος!!!
          Ναι σωστα τα λες θελω να μεινω!!!! Αλλα μονο ο Θεος ξερει!!!!!
          Να εισαι σιγουρη οτι προσπαθω παρα πολυ !!!!!
          alkat σε ευχαριστω απο καρδιας και σου ανταποδιδω τις Ευχες!!!!!!
          θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

          Comment


            #50
            Χριστος Ανεστη και Καλη Ανασταση απο την πατριδα Σωτήρη !!!!!!!

            Υ.Γ. Τα Ιταλλικα μαζι με τα Γαλλικα είναι απο τις ωραιότερες και πιο μουσικες γλώσσες Capicci amico ???? χαχαχαχα

            Comment


              #51
              Χριστος Ανεστη και Καλη Ανασταση απο την πατριδα Σωτήρη !!!!!!!

              Υ.Γ. Τα Ιταλλικα μαζι με τα Γαλλικα είναι απο τις ωραιότερες και πιο μουσικες γλώσσες Capicci amico ???? χαχαχαχα

              Comment


                #52
                Που μειναμε λοιπον!!!!!!
                χα χα χα Σορρυ παιδια αλλα ειμαι απαραδεκτος το ξερω !!
                μετα τις 21/3 γραφω τωρα παλι καλα που δεν περασε κανας χρονος!!!χα χα χα
                Αγαπημενα μου πατριωτακια,η αιτια δεν ειναι καποια αλλη αλλα τα καθημερινα γεγονοτα που με κανουν να ενταχθω στην τοπικη κοινωνια και επειδη εδω, αν και χωρις κανενα αγχος,τα πραγματα πανε "γρηγορα" και Πρεπει να Προσπαθει κανεις οσο μπορει!!!!!
                Με λιγα λογια,δεν αφηνεις τιποτα για αυριο,και αυτο ειναι ΝΟΜΟΣ!!
                ανταποκρισης συνεχεια λοιπον!!!!
                25 Μαρτιου Εθνικη Γιορτη !!!!Αυτη την φορα γιορταστηκε το Σαββατο αντι για Κυριακη!!και εκει η συγκινηση μεγαλη δεν θα σταθω εδω ασε που θα εχετε δει πολλες ανταποκρισεις απο τα αλλα Πατριωτακια Ενα θα προσθεσω μονο:ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ!!!!!!
                Ειμαστε οι μονοι που επιτρεπουν στοδικο τους μνημειο των πεσοντων να κανουμε εκδηλωσεις!!!!
                Ανημερα του Ευαγγελισμου πηγαινω γαι φαγητο σε μια οικογενεια συγχωριανων μου μεταναστων για φαγητο και εκει μου λενε οτι μπορω να μεινω σπιτι τους οταν αυτοι θα λειπουν στην Ελλαδα!!!!!!!!!!!επισης μου γεμιζουν με φαγητο την καταψυξη!!!!!!!!!!!!!Δεν εχω λογια!!!!! Η Παναγια εκανε παλι το Θαυμα της!!!! Μεγαλη η Χαρη της!!!!μου εφερε και εμενα τον δικο μου "Ευαγγελισμο"Δοξασμενο το Ονομα του Κυριου ,δεν αφηνει κανενα να χαθει!!!!!Ευχαριστω Θεε μου!!!!!!
                Οσο για τους χωριανους μου !!!!!!!ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!! ειναι υπεροχοι ανθρωποι!!!!
                Ετσι αποκτησα και γονεις στην Αυστραλια!!!!!τον θειο Τακη και την θεια Μαρια!!!!!!!
                Πηραμε τηλεφωνο στους γονεις μου και κλαιγαμε απο συγκινηση!!!!!!!!!!
                συνεχιζεται αμεσα......
                θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

                Comment


                  #53
                  Απο εκεινη την ημερα παιδια ,και καθε μερα τα καλα γεγονοτα ερχοταν το ενα μετα το αλλο!!!
                  Βρηκα δουλια σε οικοδομη για λιγο, ας ειναι καλα ο Γιωργος και η Θαλεια,γνωριστηκα μεσω τις κυριας Σοφιας,να την εχει ο θεος καλα, με ενα Αρχιτεκτωνα ον Τασο,εναν πολυ καλο ανθρωπο που με βοηθησε και με βοηθαει παρα πολυ,και εκανα τα πρωτα μου Σχεδια στην Αυστραλια!!!!!!!!!!!!!
                  Να ειναι καλα ο Ανθρωπος!!!!!!!Δυστυχως δεν εχει οργανωμενο γραφειο και δεν μπορει να με σπονσοραρει,αλλαδεν εχει σημασια,
                  !!!!!!ΗΑΡΧΗ ΕΓΙΝΕ!!!!!!
                  κοντα του γνωρισα πολους ανθρωπους και ολοι με καλη διαθεση βοηθουν οπως μπορουν!!!!
                  Μεχρι τωρα ολα καλα αλλα μου ελειπε ενα πραγμα: Το Αναλογιο,δηλαδη η δυνατοτητα να παω σε μια εκκλησια για να ψαλω!!!!Και Ω!!! του Θαυματος η Θεια Μαρια μιλησε στη Εννορια της αυτη του Αγιου Σπυριδωνα και απο την Κυριακη των Βαϊων ο Κυριος με αξιωσε να τον διακονω στο ιερο του Αναλογιο και εδω στην Αυστραλια!!!!! ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ!!!!!!δεν αισθανομαι πια να μου λειπει κατι!!
                  Μπορει να μην εχω δουλεια σταθερη ακομα ,μπορει να ειμαι μονος , χωρις οικογενεια,Αλλα εχω την Ευλογια του Θεου και ολους τους Υπεροχους Ανθρωπους που εχω γνωρισει εδω!!
                  Τα παιδια της θειας Μαρια και του θειου Τακη με τις οικογενειες τους, Τον Φανη μετην Λινα,το κυριο Τακη με την κυρια Στελλα, τον κυριο Πετρο, τον Γιατρο Prahran,την κυρια Δεσποινα,τον Βασιλη τον Θαναση και να ξεχναω καποιον ας με συγχωρησει!!!
                  Εδω το τελευταιο πραγμα που σου λειπει ειναι ο Ελληνισμος,πιστεψτεμε αυτο το ενιωσα εντονα τν Μ εβδομαδα και το Πασχα!!! Ελληνες Παντου !!!! Την ημερα του Πασχα την περασα με τους θειου μου τα παιδια τους και τους φιλους τους!!!!!!
                  ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΠΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΠΕΡΑΣΑ!!!
                  Ειλικρινα αυτο το Πασχα θα μου μενει ΑΞΕΧΑΣΤΟ!!!!!!!!
                  Αλλα αυτα προς το παρον φιλοι μου θα συνεχισω μια αλλη φορα !!Αυτη την φορα ελπιζω συντομα!!
                  θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

                  Comment


                    #54
                    Να περνάς Τέλεια Σωτήρη !!!!
                    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                    Comment


                      #55
                      Ήθελα να σου γράψω πολλά....θα σταθώ μόνο σε ένα....άλλοι επιλέγουν να βλέπουν "τύχη", ενώ άλλοι επιλέγουμε να βλέπουμε να βλέπουμε θαύματα....μικρές αποδε΄πιξεις ότι μας αγγίζει η πνοή του Κυρίου μας & έτσι πέρνουμε ανάσα & εμείς για τη συνέχεια..... Φίλε Σωτήρη, είδες που τελικά όλα βρήκαν το δρόμο τους;;;; Χάρηκα παρα πολύ & για σένα!!!! (αυτά είναι τα success stories που πρέπει να λέει ο Σαμαρακος....)

                      Πολλά φιλιά!!! Να είσαι καλά Η Παναγιά μαζί σου!!!!

                      (υ.γ. την προηγούμενη εβδομάδα γύρισα από το Α.Ο. ευλογία αδερφέ!!!!)
                      Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

                      Comment


                        #56
                        Ευη να εισαι καλα και φιλια στην Στοκχολμη!!!!
                        Επισης να περνα και εσυ Τελεια!!!!
                        Βασιλη, αποτην πρωτη στιγμη καταλαβα οτι εκεπεμπουμε στο ιδιο μηκος κυματος!!!!
                        Ευχαριστω πολυ φιλε!!!1
                        Ενα σου λεω και σου ευχομαι κιολας : Μην αργεις και ελα οσο ποιο γρηγορα μπορεις !!επισης ελα με τον ποιο σωστο τροπο οπως εκανε και η Αλκυονη !!!!Δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα !!!!!!
                        Η ειδικοτητα σου και η εμπειρια σου εδω μετρανε!!!!!
                        θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

                        Comment


                          #57
                          Θεαγενης Α............
                          Ετων 80
                          Σημερα 7 Αυγουστου 2013 και ωρα Ελλαδας 2,30 πρωινη
                          Ο αγαπημενος μου πατερας περασε στην Ουρανιο Ζωη.
                          Ο Θεος να Αναπαυσει την Ψυχη του.
                          Μπαμπα θα σε Θυμαμαι Παντα.
                          θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

                          Comment


                            #58
                            Originally posted by sotiris th View Post
                            Θεαγενης Α............
                            Ετων 80
                            Σημερα 7 Αυγουστου 2013 και ωρα Ελλαδας 2,30 πρωινη
                            Ο αγαπημενος μου πατερας περασε στην Ουρανιο Ζωη.
                            Ο Θεος να Αναπαυσει την Ψυχη του.
                            Μπαμπα θα σε Θυμαμαι Παντα.
                            Σωτηρη συλλυπητήρια, ξεκουραστηκε ο άνθρωπος έτσι θα το σκεφτεσαι για να ελαφρύνει η ψυχή σου!
                            i don't do drugs, i am drugs!

                            Comment


                              #59
                              Τα θερμά & εκ βάθων καρδιάς μου συλλυπητήρια. Εϋχομαι ο Καλός Ποιμήν να πάρει την ψυχή του, δίπλα του, στα δεξιά του.
                              Έφυγε περίφανος ια σένα και ήρεμος, να είσαι σίγουρος!
                              Να είσαι γερός να τον θυμάσαι...
                              Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

                              Comment


                                #60
                                Θερμά συλλυπητήρια Σωτήρη !
                                Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                                Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                                Comment

                                Working...
                                X