Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Τακης - Ντινα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Originally posted by Aussie View Post
    ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑΚΗ ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ
    ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

    Τώρα το θέμα σπιτιού είναι ενα πρόβλήμα σε πρώτη φάση

    εδω σου παραθέτω μερικά λίνκ και εύχομαι τα καλύτερα
    εδω για λίγο καιρό Short Term in Melbourne Region, VIC - Gumtree Australia
    ρίξε μια ματιά
    και εδω μεσιτικά Real Estate & Property For Sale in Melbourne, VIC (Page 1) - realestate.com.au
    πιστεύω να πάρεις και άλλες απαντήσεις εγω δεν ξέρω κάτι άλλο

    thx aussie
    Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

    Comment


      #47
      ευχαριστω πολυ australian
      Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

      Comment


        #48
        12 και σημερα.
        Ο χρονος κυλα αργα κανοντας την αναμονη βασανιστικη.
        Απ την αλλη δεν ξερω πως θα καταφερω να αντεξω τη στιγμη του αποχαιρετισμου απο τα παιδια μου.
        Ευτυχως που οταν χανω το κουραγιο μου ερχετε στο μυαλο ο σκοπος που γινετε ολο αυτο,
        και διωχνει για λιγο τον αναθεματισμενο τον κομπο απ τον λαιμο.
        Πρεπει να ειμαι ο δυνατος για να στηριξω και την Ντινα, θα δουμε.
        Μαλλον θα το καταφερω.
        Ας περασουμε τωρα στα της προετοιμασιας, χαρτια,χαρτια,χαρτια.
        Απο ποιον? Απ το αθανατο Ελληνικο δημοσιο.
        ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΛΥΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ
        Μου εχει μεινει να θεωρησω το διπλωμα που ειχε ληξει απο 15 Φλεβαρη και δεν το ειχα δει.
        (παλι καλα που δεν εγινε καμμια στραβη)
        Κατα τα αλλα την προετοιμασια την ξερετε,την ζησατε πριν απο μενα.
        Συνεχιζουμε λοιπον για τις τελευταιες εκρεμοτητες γεματοι αγχος,ανασφαλεια,ανυπομονησια,αλλα και αποφασισμενοι να το παλαιψουμε.
        Για αλλη μια φορα να σας ευχαριστησουμε ολους εσας στο Πατριωτακι επειδη μεσα απο εδω μαθαμε παρα πολλα πραγματα και εισαστε καταλυτικος παραγοντας στην αποφαση μας.
        Μεχρι να φυγουμε θα τα ξαναπουμε, καλα να περνατε.
        and keep walking
        Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

        Comment


          #49
          Ευχομαι ολες οι προσπαθειες σου να ευωδοθουν κ να εχεις κ την τυχη με το μερος σου!!
          Αλλα το να φυγεις απο Ελλαδα ειναι τυχη απο μονο του αχαχαχχαχ
          ΥΠΟΜΟΝΗ κ ΕΠΙΜΟΝΗ!!<<ευκολα λεγονται δυσκολο για οποιον τα βιωνει!!
          ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!
          “Nothing is forever”

          Comment


            #50
            Καλη δύναμη ,σας ευχομαι και να σας ερθουν όλα βολικά,panos.Το αγχος ειναι μεγαλο ,οπως και το τρεξιμο των τελευταιων ημερων ,αλλά θα ερθουν καλυτερες μέρες !
            ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

            Comment


              #51
              Originally posted by Greece4ever View Post
              Ευχομαι ολες οι προσπαθειες σου να ευωδοθουν κ να εχεις κ την τυχη με το μερος σου!!
              Αλλα το να φυγεις απο Ελλαδα ειναι τυχη απο μονο του αχαχαχχαχ
              ΥΠΟΜΟΝΗ κ ΕΠΙΜΟΝΗ!!<<ευκολα λεγονται δυσκολο για οποιον τα βιωνει!!
              ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!
              Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

              Comment


                #52
                Originally posted by vertigo View Post
                Καλη δύναμη ,σας ευχομαι και να σας ερθουν όλα βολικά,panos.Το αγχος ειναι μεγαλο ,οπως και το τρεξιμο των τελευταιων ημερων ,αλλά θα ερθουν καλυτερες μέρες !
                ευχομαι καποια μερα να μου δωθει η ευκαιρια να βγαλω την υποχρεωση που σου εχω.
                με βοηθησες πολυ
                Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

                Comment


                  #53
                  Originally posted by panos patrinos View Post
                  ευχομαι καποια μερα να μου δωθει η ευκαιρια να βγαλω την υποχρεωση που σου εχω.
                  με βοηθησες πολυ
                  no worries ,mate! Θα κερασετε καφέ στο Nikos! (οταν κατεβω για διακοπες! isnhallah!)
                  ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                  Comment


                    #54
                    Originally posted by vertigo View Post
                    no worries ,mate! Θα κερασετε καφέ στο Nikos! (οταν κατεβω για διακοπες! isnhallah!)
                    Όχι ρε παιδιά πάλι εκεί... βαρέθηκα...........
                    Κάθε πρόβλημα, έχει και μια λύση

                    Comment


                      #55
                      Originally posted by Christodoulos View Post
                      Όχι ρε παιδιά πάλι εκεί... βαρέθηκα...........
                      εχει τραπεζι ρεζερβέ εκει το patriotaki !Jour fixe ,καθε Πεμπτη απογευμα ,μετα τις 6.μμ ,αν θυμαμαι καλά! Ετσι διαβασα ,ετσι λεω! Αν δεν θυμαμαι καλά ,να με διορθωσει καποιος!
                      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                      Comment


                        #56
                        Originally posted by Christodoulos View Post
                        Όχι ρε παιδιά πάλι εκεί... βαρέθηκα...........
                        Πόσο δίκιο!!! Κι εγώ βαρέθηκα!!!
                        Σε κανένα 2ωρο πάλι εκεί θα είμαι.
                        Στείλε με pm τηλέφωνο αν είναι να τα πούμε!

                        Comment


                          #57
                          Originally posted by australian View Post
                          Πόσο δίκιο!!! Κι εγώ βαρέθηκα!!!
                          Σε κανένα 2ωρο πάλι εκεί θα είμαι.
                          Στείλε με pm τηλέφωνο αν είναι να τα πούμε!

                          Τελικα ισχυει αυτο με το set day καθε Πεμπτη; ή γραφω ο,τι να ΄ναι ;
                          ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                          Comment


                            #58
                            Originally posted by vertigo View Post

                            Τελικα ισχυει αυτο με το set day καθε Πεμπτη; ή γραφω ο,τι να ΄ναι ;
                            Ποτέ ΔΕΝ γράφεις ότι να'ναι
                            Είμαστε πολλοί οπότε όλο και κάποιος θα είναι εκεί,any day-any time!

                            Comment


                              #59
                              Originally posted by australian View Post
                              Ποτέ ΔΕΝ γράφεις ότι να'ναι
                              Είμαστε πολλοί οπότε όλο και κάποιος θα είναι εκεί,any day-any time!
                              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                              Comment


                                #60
                                6 ημερες εμειναν και οι σκεψεις στα κοκκινα.
                                Η συναισθηματικη φορτιση καθημερινα μας τσακιζει και εμενα και την Ντινα.
                                Προχθες στην γιορτη της δουλευε κι οταν σχολασε ο Αγγελος (ο μεγαλος γιος μας)
                                ειχε ετοιμασει γιορτη λογω Αγ. Κωνσταντινου για την μαννα του και βρηκε κοσμο να περιμενει, φιλους,συγγενεις,γνωστους κι εκει την ειδα πρωτη φορα να κλαιει.
                                Τοτε καταλαβα ποσο θα πονεσει αυτο που ερχετε.
                                Ομως θα το παλαιψουμε.
                                Δεν ξερω πως θα ειναι μακρυα απ τα παιδια μας αλλα θεωρω οτι δεν θα ζουμε,
                                απλα θα αναπνεουμε και οι δυο με μονο στηριγμα την ελπιδα να καταφερουμε συντομα να τακτοποιηθουμε και να ερθουν κοντα μας.
                                Δεν υπαρχει πλεον διαθεση ουτε για δουλεια ουτε για τιποτε.
                                Οι ωρες κυλουν διχως νοημα αλλα γεματες συναισθηματα που πονουν και που τα κρατουμε κρυφα ο ενας απ τον αλλον για να μην λυγισουμε.
                                Αναποφεκτα θα γινει κ ιαυτο, αλλα προσπαθουμε να το αφησουμε μονο για εκεινη την στιγμη του αποχωρισμου.
                                Παλι καλα που τα λεω και μαζι σας και βγαινουν λιγο απο μεσα μου γιατι με βασανιζουν πολυ ολα αυτα.
                                Anyway προχωρουμε στην τελικη ευθεια με προορισμο το αγνωστο και οδηγο την ελπιδα σε ενα καλυτερο αυριο για ολους μας.

                                Πεμπτη 30 του μηνα πεταμε.

                                Πεταμε πισω ολα οσα μας πληγωσαν και απλωνουμε το ποδι κανοντας ενα νεο βημα,ενα νεο ξεκινημα,μια καινουργια αρχη στην μελλοντικη μας Πατριδα.

                                Καποιες φορες αναρωτιεμαι απο που πηγαζει αυτη η δυναμη και η θεληση να ξεκινησουμε απ την αρχη, τελικα μαλλον πηγαζει απο το οτι αφηνουμε πισω ολα αυτα που στην καθημερινοτητα μας ταλαιπωρουν, μας γεμιζουν αγχος.

                                Οταν με το καλο φτασουμε Μελβουρνη θα μας φιλοξενησουν κατι φιλοι για λιγες μερες κι εκει θα αρχισει το μεγαλο τρεξιμο.

                                1.Πρεπει να βρουμε σπιτι το πολυ μεσα σε μια εβδομαδα γιατι δεν θελω να γινουμε βαρος στους φιλους που θα μας φιλοξενησουν.
                                2.Να το επιπλωσουμε με τα απολυτως απαραιτητα (καπου ειχα δει για ενα παζαρι που εχουν φθηνα μεταχειρισμενα επιπλα)
                                3.Να τακτοποιησουμε με το centralink και ολες τις αλλες υπηρεσιες τα χαρτια της γυναικας μου
                                4.Να βρουμε οσο ποιο γρηγορα γινετε μια δουλεια για την Ντινα, οτιδηποτε μπορεσουμε
                                (εγω θα ειμαι με τουριστικη και θα καταθεσω απο Ελλαδα τα χαρτια μου οταν ερθω να παρω τα παιδια) αρα no work :(

                                Ας ελπισουμε ολα να πανε κατ ευχην και να μπορεσουμε να πραγματοποιησουμε οσο γρηγοροτερα γινετε, οσα περισσοτερα μπορουμε.

                                Θα τα ξαναπουμε πριν την αναχωρηση, φιλια σε ολους, καλα να περνατε.
                                Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

                                Comment

                                Working...
                                X