Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - AUSSIE & W.AUSTRALIAN

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    θα συμφωνησω με την αλκατ οζι και φιλ!!!!!!!!!!Το αξιζετε παιδια !!!!!!!!!!Μονο επιτυχιες απο δω και μπρος!!!!!!!!!!Αντε και γρηγορα επαγγελματικη αποκατασταση

    Comment


      Originally posted by manosK View Post
      Άντε, ήρθε και ο καταψύκτης. Περιμένουμε λεπτομέρειες για τα έξοδα εκτελωνισμού κλπ κλπ. Α! και τις φωτογραφίες που υποσχέθηκες από το σπίτι.
      Λοιπόν 3,1κυβ απο Ελλάδα 380ε
      και απο εδω μας ήρθε η ειδοποίηση ο,τι έχουν φτάσει τα πραγματά μας τα έχουν πάει στήν αποθήκη απ όπου και θα παραλάβουμε μέχρι την επόμενη Παρασκευή
      έχουν στείλει απόδειξη πληρωμής 620$$
      πήραμε τηλ και κανονίσαμε να ανέβουμε την Δευτέρα εκεί που βρίσκονται τα πράγματα να πληρώσουμε και να αναφέρουμε σε γενικές γραμμές τι μεταφέραμε
      επείδη είχαμε κάνει μόνοι μας την συσκευασία.
      Οταν ρωτήσαμε για τα χρήματα μας είπαν είναι το ποσό που ήδη μας έχουν αναγράψει.
      Μένει τώρα να κανονίσουμε ενα φορτηγό να μας τα μεταφέρει!!!!!


      φώτος απο το σπίτι δίπλα χαχαχαχαχαχαχ

      Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

      Comment


        Originally posted by Aussie View Post
        Εδώ είμαστε και πάλι
        σήμερα κλείνουμε ενα μήνα στήν Μελβούρνη και όπως έχω ξαναγράψει το μέρος είναι άπαιχτο
        το νεα που έχω σήμερα να σας πω είναι ο.τι βρήκαμεεεεεεεε σπίτιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

        μπορώ να πώ οτι σταθήκαμε τυχεροί πολύ με την πρώτη αίτηση που κάναμε το πήραμε κι ολας
        μου φάνηκε απίστευτο !!!!!!!!!!!!!!!
        ολα καλά (και είμασταν και οι πρώτοι που το είδαμε μετά την ανακαίνιση που έχει δεχτεί το σπίτι)
        Απο αύριο είναι διαθέσιμο και μπορούμε να μπούμε μέσα.
        τα πραγματά μας έφτασαν εχτές στήν Μελβούρνη και μέχρι την επόμενη Παρασκευή θα τα έχουμε παραλάβει και αυτά
        επόμενο βήμα να βρούμε δουλειά.


        Μπράβο παιδιά !!! Είμαι σίγουρη ότι θα βρείτε και δουλειά γρήγορα !!!!!!!!
        Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
        Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

        Comment


          Originally posted by Aussie View Post
          Εδώ είμαστε και πάλι
          σήμερα κλείνουμε ενα μήνα στήν Μελβούρνη και όπως έχω ξαναγράψει το μέρος είναι άπαιχτο
          το νεα που έχω σήμερα να σας πω είναι ο.τι βρήκαμεεεεεεεε σπίτιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

          μπορώ να πώ οτι σταθήκαμε τυχεροί πολύ με την πρώτη αίτηση που κάναμε το πήραμε κι ολας
          μου φάνηκε απίστευτο !!!!!!!!!!!!!!!
          ολα καλά (και είμασταν και οι πρώτοι που το είδαμε μετά την ανακαίνιση που έχει δεχτεί το σπίτι)
          Απο αύριο είναι διαθέσιμο και μπορούμε να μπούμε μέσα.
          τα πραγματά μας έφτασαν εχτές στήν Μελβούρνη και μέχρι την επόμενη Παρασκευή θα τα έχουμε παραλάβει και αυτά
          επόμενο βήμα να βρούμε δουλειά.


          Εσεις ολα τα κανετε τσακ μπαμ!
          Αμεσως βρηκατε σπιτι!-μπραβο !-και φτασαν τοσο γρηγορα και τα πραγματα σας!
          Καλη αρχη στο νεο σας σπιτι και στη νεα σας ζωη !Και συντομα να βρειτε και δουλεια!
          ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

          Comment


            Μπράβο παιδιά...!!! Καλορίζικο...!!!
            Πάντα καλά νέα να μας γράφετε από εδώ κ πέρα...!!!
            Με το καλό κ γρήγορα κ μία δουλειά...!!!
            Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

            Comment


              καλημέρα
              πρώτα απο όλα θα ήθελα να ευχαριστήσω την οικ.kikirikoy που μας άνοιξε το σπίτι της και μας δέχτηκε με μεγάλη χαρά και αγάπη στο να μας
              βοηθήσουν να ξεκινήσουμε και μεις τα πρώτα μας βήματα εδω στήν Aυστραλία.Είναι πολύ σημαντικό να έχεις κάπου να μείνεις φτάνοντας εδω και
              να μην ψάχνεις που ,πως ,τι.....(και για την βοηθειά τους στο τρέξιμο των υπηρεσιών που χρειαστήκαμε)
              παιδιά ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΥΥΥ δεν θα ξεχάσουμε ποτέ την βοήθεια που μας δώσατε
              (τα υπόλοιπα απο κοντά ιχιιχιχιχ)

              4 ημέρα σήμερα στο σπιτάκι μας 'εχουμε ήδη κλείσει ενα μήνα και 5 μέρες εδω.
              Ολα πάνε πολύ καλά κανένα κόλλημα πουθενά έχουμε ήδη παραλάβει τα πραγματά μας απο Ελλάδα τα οποία έκαναν ακριβώς για να φτάσουν ενα μήνα και 4 μέρες για να τα παραλάβουμε.Τα παιδιά είναι πάρα πολύ ευχαριστημένα και χαρούμενα έχουν ήδη μάθει πως να κυκλοφορούν ,ψώνια κτλ
              με το σχολείο ώς ώρας δεν έχουμε κάποιο θέμα ο μικρός λίγο με την γλώσσα αλλά οκ που θα πάει θα τακτοποιηθεί και αυτό στήν πορεία είναι θέμα χρόνου δεν ανησυχώ.
              Είναι πάρα πολύ ευχάριστο να βλέπεις γύρω σου τα προσωπικά σου αντικείμενα τα οποία σου είναι γνώριμα .
              Οταν παραλάβαμε τις κούτες μας σαν τρελή έκανα να τις ανοίξω και να αρχίζω να τα τακτοποιώ δεν είναι ο,τι εδω δεν υπάρχουν να τα αγοράσεις αλλά...στήν δική μας περίπτωση και όταν είσαι νέος και χωρίς δουλειά ακόμα τα έξοδα φεύγουν σαν τρελά θα πρέπει να ΈΧΕΙΣ αρκετά $$$$$$$$ για να πείς ο,τι θα τα αγοράσω όλα απο την αρχή.Δέν είναι εύκολο!! άλλωστε με τα χρήματα που δώσαμε για να τα στείλουμε και να τα παραλάβουμε εδω θα μπορούσα να πάρω μόνο ένα καλό ψυγείο και εγω έφερα σχεδόν τα πάντα απο οικιακό εξοπλισμό κάποιες ηλ.συσκευες και κυρίως ρουχισμό και λευκά είδη.
              Η ζωή μας αρχίζει σιγά σιγά να μπαίνει σε σειρά ,το μόνο και το βασικότερο πλέον που έχουμε να κυνηγήσουμε είναι πλέον η εργασία.
              Και αφού τακτοποιηθήκαμε απο σπίτι και ολα οκ πλέον αρχίζει η αναζήτηση αυτής.
              Το σπίτι μας είναι κόντα στο εμπορικό κέντρο του clayton και ευτυχώς γιατί έτσι μπορούμε να κάνουμε να καθημερινά μας ψώνια και κάποια καλή άνεση διότι αυτοκίνητο ακόμα δεν έχουμε πάρει.Σημαντικό πολύ το μεταφορικό μέσο και ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ !!!!οι αποστάσεις εδω είναι τόσο μεγάλες που δεν σου επιτρέπετε να κουβαλίσεις πολλά πράγματα στα χέρια ..
              Αυτά για τώρα όταν θα έχω νεότερα θα ξαναμπώ να γράψω (άντε γιατί είμαι με στικάκι ιχιιχιχιιχι και αδειάζει μέχρι να κάνουμε σύνδεση και να είμαστε πιο άνετα με το Internet)
              φιλιά για τώρα τα ξαναλέμε
              Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

              Comment



                ΜΠΡΑΒΟ!!!Ολα αρχιζουν κμπαινουν σε μια σειρα!!
                “Nothing is forever”

                Comment


                  Μπραβο aussie, με υπομονη και επιμονη τα εμποδια θα ξεπεραστουν. Η διαφορα με την πατριδα ειναι οτι εκει τουλαχιστον υπαρχει φως στο τουνελ και υπαρχει προοδος σε ολα τα θεματα, αργα αλλα σταθερα. Εδω τα πραγματα δυστυχως ειναι το ακριβως αντιθετο, μοιαζει με χρονομηχανη, που ομως σε πηγαινει μονο προς το παρελθον. Τα καλα βρισκονται στον δρομο σας, καλη διαμονη ευχομαι και θα τα πουμε και απο κοντα προς το τελος του χρονου, οταν με το καλο ελθουμε και εμεις.

                  Comment


                    Μπραβο Aussie! Και μπραβο και στην οικ kikirikoy ,που σας φιλοξενησε στο σπιτι της και σας βοηθησε στο ξεκινημα σας!
                    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                    Comment


                      Aussie Μπράβο όλα μπαίνουν σε μια σειρά !!! Καλορίζικο το σπιτάκι σας !!! Θα βρείτε και δουλειά , δεν έχω καμμία αμφιβολία!!!!
                      Φιλιά σε εσάς και στην οικογένεια Kikirikoy !!!
                      Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                      Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                      Comment


                        Originally posted by Aussie View Post
                        [B]καλημέρα


                        Αυτά για τώρα όταν θα έχω νεότερα θα ξαναμπώ να γράψω (άντε γιατί είμαι με στικάκι ιχιιχιχιιχι και αδειάζει μέχρι να κάνουμε σύνδεση και να είμαστε πιο άνετα με το Internet)
                        φιλιά για τώρα τα ξαναλέμε
                        Το βασικότερο μεγάλο βήμα έγινε, έχετε το δικό σας σπίτι, έχετε
                        την δική σας βάση για να ξαναχτίσετε και να προχωρήσετε στην καινούργια σας ζωή.
                        Το θέμα δουλειάς είναι πιο εύκολη υπόθεση !
                        Καλορίζικο το σπιτάκι σας να είστε ευτυχισμένοι !
                        "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                        Comment


                          Μπραβο παιδια ολα να σας πανε καλα, καλυτερα απ οτι εχετε φανταστει.
                          Αθηνουλα στειλε διευθυνση σε μνμ να βρεθουμε κι εγω στο εμπορικο κεντρο του clayton διπλα ειμαι, δυο τρεις γωνιες μακρυα.
                          κοντα στο σταθμο του τραινου.
                          Το τηλ. μου ειναι :0455381656
                          Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

                          Comment


                            Originally posted by Aussie View Post
                            καλημέρα
                            πρώτα απο όλα θα ήθελα να ευχαριστήσω την οικ.kikirikoy που μας άνοιξε το σπίτι της και μας δέχτηκε με μεγάλη χαρά και αγάπη στο να μας
                            βοηθήσουν να ξεκινήσουμε και μεις τα πρώτα μας βήματα εδω στήν Aυστραλία.Είναι πολύ σημαντικό να έχεις κάπου να μείνεις φτάνοντας εδω και
                            να μην ψάχνεις που ,πως ,τι.....(και για την βοηθειά τους στο τρέξιμο των υπηρεσιών που χρειαστήκαμε)
                            παιδιά ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΥΥΥ δεν θα ξεχάσουμε ποτέ την βοήθεια που μας δώσατε
                            (τα υπόλοιπα απο κοντά ιχιιχιχιχ)

                            4 ημέρα σήμερα στο σπιτάκι μας 'εχουμε ήδη κλείσει ενα μήνα και 5 μέρες εδω.
                            Ολα πάνε πολύ καλά κανένα κόλλημα πουθενά έχουμε ήδη παραλάβει τα πραγματά μας απο Ελλάδα τα οποία έκαναν ακριβώς για να φτάσουν ενα μήνα και 4 μέρες για να τα παραλάβουμε.Τα παιδιά είναι πάρα πολύ ευχαριστημένα και χαρούμενα έχουν ήδη μάθει πως να κυκλοφορούν ,ψώνισε κτλ
                            με το σχολείο ώς ώρας δεν έχουμε κάποιο θέμα ο μικρός λίγο με την γλώσσα αλλά οκ που θα πάει θα τακτοποιηθεί και αυτό στήν πορεία είναι θέμα χρόνου δεν ανησυχώ.
                            Είναι πάρα πολύ ευχάριστο να βλέπεις γύρω σου τα προσωπικά σου αντικείμενα τα οποία σου είναι γνώριμα .
                            Οταν παραλάβαμε τις κούτες μας σαν τρελή έκανα να τις ανοίξω και να αρχίζω να τα τακτοποιώ δεν είναι ο,τι εδω δεν υπάρχουν να τα αγοράσεις αλλά...στήν δική μας περίπτωση και όταν είσαι νέος και χωρίς δουλειά ακόμα τα έξοδα φεύγουν σαν τρελά θα πρέπει να ΈΧΕΙΣ αρκετά $$$$$$$$ για να πείς ο,τι θα τα αγοράσω όλα απο την αρχή.Δέν είναι εύκολο!! άλλωστε με τα χρήματα που δώσαμε για να τα στείλουμε και να τα παραλάβουμε εδω θα μπορούσα να πάρω μόνο ένα καλό ψυγείο και εγω έφερα σχεδόν τα πάντα απο οικιακό εξοπλισμό κάποιες ηλ.συσκευες και κυρίως ρουχισμό και λευκά είδη.
                            Η ζωή μας αρχίζει σιγά σιγά να μπαίνει σε σειρά ,το μόνο και το βασικότερο πλέον που έχουμε να κυνηγήσουμε είναι πλέον η εργασία.
                            Και αφού τακτοποιηθήκαμε απο σπίτι και ολα οκ πλέον αρχίζει η αναζήτηση αυτής.
                            Το σπίτι μας είναι κόντα στο εμπορικό κέντρο του clayton και ευτυχώς γιατί έτσι μπορούμε να κάνουμε να καθημερινά μας ψώνια και κάποια καλή άνεση διότι αυτοκίνητο ακόμα δεν έχουμε πάρει.Σημαντικό πολύ το μεταφορικό μέσο και ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ !!!!οι αποστάσεις εδω είναι τόσο μεγάλες που δεν σου επιτρέπετε να κουβαλίσεις πολλά πράγματα στα χέρια ..
                            Αυτά για τώρα όταν θα έχω νεότερα θα ξαναμπώ να γράψω (άντε γιατί είμαι με στικάκι ιχιιχιχιιχι και αδειάζει μέχρι να κάνουμε σύνδεση και να είμαστε πιο άνετα με το Internet)
                            φιλιά για τώρα τα ξαναλέμε
                            Μπράβο και πιο πολύ γιατί δεν ξεχνάτε! !!!!!!!!!!!!!!
                            Αντε να περνουν μπρος οι ψησταριές! !!!!♡♡♡♡♡♡

                            Comment


                              Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                              Μπράβο και πιο πολύ γιατί δεν ξεχνάτε! !!!!!!!!!!!!!!
                              Αντε να περνουν μπρος οι ψησταριές! !!!!♡♡♡♡♡♡
                              Κώστα που είσαι?
                              Χαθήκαμε ρε φίλε

                              Comment


                                KALISPERA PAIDIA..ME LENE STAVRO EIMAI 19 XRONON!! EIMAI 5 MINES STIN AUSTRALIA.. KAI MENO MELBOURNE..STO RESERVOIR! KAI ENTAXI OPOS OI PIO POLOI DEN EIMAI EUXARISTIMENOS MOU LIPOUN POLOI OI FILOI, MOU KAI OLA.. ALA EDW PERAA EXII MELON EUKAIRIES KAI XRIMA..AUTO EINAI POLI KALO..GENIKA PSAXNO NA VRO ELLINES NA POUME 2 KOUVENTES..POU NANE TOSO ELLHNES OSO EGW..GIATI OTI ELLHNA TIS AUSTRALIAS EXW GNWRISI.EINAI OTI NANE...EDW PERA..EUXARISTO NASTE KALA!!

                                Comment

                                Working...
                                X