Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι (8)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Originally posted by yperion View Post
    Ευχαριστώ Κώστα που μου απάντησες, αλλα θα ήθελα να μου πείς πιο ειδικά:Που γινεται αυτό, σε αστυνομία και τι έγγραφα χρειάζεται να προσκομίσω.
    καλησπέρα
    στήν πρεσβεία ξέρω εγω οτι γίνετε

    Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

    Comment


      #47
      Originally posted by vpappas
      Εξαρταται!!!! Ποια ειναι η δουλεια σου?Εχεις καποια Visa η εχεις υπηκοοτητα?Πες τα ολα.....
      Ναι... Είναι λίγο αόριστο έτσι όπως το έθεσα! Υπηκοότητα έχω. Τελείωσα ψυχολογία στο Αριστοτέλειο. Προσπαθώ να βρω μία άκρη με την αναγνώριση καταρχήν και μετά για την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Δούλευα σε ιδιωτική ψυχιατρική κλινική για 5 χρόνια και είχα και ιδιωτικά ραντεβού. Εδώ έβγαλα άδεια ασκήσεως επαγγέλματος από την διευθυνση υγιεινής στη νομαρχία. Στην Αυστραλία δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργει το όλο σύστημα. Αν τηλεφωνήσω στην πρεσβεία στην Αθήνα θα μπορούν να μου δώσουν πληροφορίες?

      Comment


        #48
        Originally posted by GeKo View Post
        Ναι... Είναι λίγο αόριστο έτσι όπως το έθεσα! Υπηκοότητα έχω. Τελείωσα ψυχολογία στο Αριστοτέλειο. Προσπαθώ να βρω μία άκρη με την αναγνώριση καταρχήν και μετά για την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Δούλευα σε ιδιωτική ψυχιατρική κλινική για 5 χρόνια και είχα και ιδιωτικά ραντεβού. Εδώ έβγαλα άδεια ασκήσεως επαγγέλματος από την διευθυνση υγιεινής στη νομαρχία. Στην Αυστραλία δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργει το όλο σύστημα. Αν τηλεφωνήσω στην πρεσβεία στην Αθήνα θα μπορούν να μου δώσουν πληροφορίες?
        Για ψυχολόγους μπορείς να δείς στη παρακάτω ιστοσελίδα :

        NZ Psychologists Board is the regulatory authority appointed under the Health Practitioners Competence Assurance Act 2003 in respect of the profession of psychology


        ( είναι για τη γειτονική Νέα Ζηλανδία, δεν ξέρω εάν ζητάνε ακριβώς τα ίδια
        πράγματα και στην Αυστραλία, αλλά μπορείς να πάρεις μια ιδέα για το τι περίπου
        ζητάνε ).

        Επίσης στη παρακάτω ιστοσελίδα έχει κάποιες πληροφορίες για έναν έλληνα που δουλεύει στη Νέα Ζηλανδία :

        Dr Antonios Chasouris | New Zealand Now

        Επίσης ρίξε μια ματιά και στα πιό κάτω links :

        ( γιατί ισχύει αμοιβαία αναγνώριση των επαγγελματικών δικαιωμάτων μεταξύ των δύο χωρών )

        ( a person registered to practise an occupation in Australia is entitled to practise an equivalent occupation in New Zealand, and vice versa, without the need for further testing or examination. )

        Trans-Tasman Mutual Recognition Arrangement
        Background to Skills Recognition in Australia - Australian Skills Recognition Information


        Λοιπόν για την Αυστραλία είναι το παρακάτω :


        Psychology Board of Australia - Home

        ( τελικά το org.nz γίνεται gov.au )

        και πας εδώ :

        Psychology Board of Australia - Overseas Applicants

        ( Όντως ισχύει η αμοιβαία αναγνώριση ανάμεσα στις δύο χώρες για τους ψυχολόγους )

        Comment


          #49
          παιδια δεν ξερω εαν ποσταρω εδω σωστα ή οχι αλλα ηθελα να πω μια εμπειρια μου...
          σε αυτο το
          International phone numbers
          εχει και το τηλεφωνο Greece 0080 0611 26209
          επειδη ηθελα να δω εαν μπορουμε να κανουμε καποιες ερωτησεις συγκεκριμενα για τα δικαιωματα που εχει ο υπηκοος οταν θα κατεβει κατω /
          οταν ρωτησα λοιπον μου εγινε μια ¨"ελληνικη" επίθεση ....αλλα μιλαμε για πολλη ελλαδα χειροτερη απο δημοσιο ....ελεγε π.χ και δεν μπορουμε να σας πουμε να πατε στο μεταναστευσης να πατε στν πρεσβεια σας εμεις εδω απανταμε μονο για τν ελλαδα αλλα για τους συνταξιουχους κτλ κτλ
          Οχι αλλα να τα λεμε ολα ...υπαρχει η αγενεια παντου οχι μονο εδω !!!

          Comment


            #50
            Originally posted by lenia View Post
            Παιδιά γειά σας!
            Νομίζω ότι εχω πελαγωσει και θέλω τι βοήθεια σας. Εχω μόνιμη σχέση με κάποιον που έχει αυστραλιανή υπηκοότητα ζούσαμε και οι δύο μαζί στην Ελλάδα μέχρι πριν ένα μήνα που εκείνος έφυγε για Αυστραλία. Το ζητούμενο είναι να παω κι εγώ εκεί όμως σκεφτόμαστε να παω με τουριστική βίζα και να κάνουμε εκεί τα χαρτιά για την partner βίζα.
            Ερώτηση 1) αν μέχρι να εκδοθεί η βίζα λήξει η τουριστική...τι κάνω; με στέλνουν πίσω;
            Ερώτηση 2) τι χαρτιά χρειάζεται να πάρω μαζί μου; τι δικαιολογητικά;
            Δεν εχω πολλά πράγματα που να αποδεικνύουν το γεγονός ότι ζούσαμε μαζί μόνο έναν κοινό λογαριασμό σε μια τράπεζα χωρίς χρήματα πια...μέσα! και μερικές φωτό από ένα τριήμερο το καλοκαίρι...:-(
            Έχεις σχέση με Αυστραλό υπήκοο και τον άφησες να φύγει??? Ας πρόσεχες....Τρέχα γρήγορα αυστραλία και μην τον χάσεις απ'τα μάτια σου!

            Θα χρειαστείς ότι χαρτί μπορείς να φανταστείς που να αποδυκνύει οτι έχετε μόνιμη σχέση. Ο κοινός λογαριασμός ακόμα και άδειος (ίσως τύπωσε και ένα statement από όταν είχε λεφτα) είναι μια καλή αρχή, όπως και οι φώτο. Επίσης μπορείς να πάρεις και μια βεβαίωση που να λέει από πότε είναι κοινός. Πριν κάνεις οτιδήποτε διάβασε καλά το φόρουμ για να δεις αν σε συμφέρει να κάνεις αίτηση από Ελλάδα ή Αυστραλία, τι χαρτιά θα χρειαστείς κλπ. Και να πας εκεί μόλις λήξει η τουριστική (εφόσον έχεις κάνει αίτηση για partner) νομίζω σου εκδίδουν μια bridging visa μέχρι να βγει η partner.
            Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

            Comment


              #51
              Θα πρεπει να μαζεψεις οτι εχεις απο αποδειξεις απο λογαριασμους τηλεφωνου ενοικιου και οτι μπορει να αποδειξει οτι ειχες κοινα εξοδα plus οτι φωτο εχεις να μη ξεχασεις επεισης να παρεις ποινικο μητροο.Απο οτι καταλαβαινω το πιθανοτερο ειναι να πας για prospective marriage visa αν σκοπευεις να παντρευτεις!Κανε το wizard sto immi.gov.au να δεις τα options σου.

              Comment


                #52
                Γειά σας πατριωτάκια και συγχαρητήρια για τη σπουδαία δουλειά που κάνετε εδώ! Θα ήθελα να σας εξηγήσω τη δική μου περίπτωση για να με συμβουλέψουν οι γνώστες αν θα ήταν σωστότερο για μένα και την οικογένειά μου η εγκατάστασή μας στην Αυστραλία.
                Καταρχην να εξηγήσω ότι η οικογένειά μου είναι τριμελής και η συζυγος έχει την υπηκοότητα.Παράλληλα κάνουμε τις απαραίτητες ενέργειες για να την αποκτήσει και ο 14χρονος γιός μας. Εγώ είμαι ήδη συνταξιούχος και παράλληλα η οικογενειακή μας περιουσία ξεπερνά τα 150000 δολ. έχοντας σπίτι, εξοχικό, αυτοκίνητο αλλά το μόνο έσοδό μας πλέον, είναι η σύνταξή μου η οποία δυστυχώς δεν φτάνει για τα τρέχουσα χαράτσια κλπ .Η ανεργεία δεν επιτρέπει την εύρεση εργασίας ούτε της συζύγου ούτε και από μέρους μου(αναγκαστικά μαυρης λογω της συνταξης).
                Αν τελικά αποφασίσουμε να εγκατασταθούμε (κάνοντας τις απαραίτητες ενεργειες βιζα κλπ) στην αυστραλία ευλογα δημιουργούνται τα ερωτήματα:
                1. Δικαιώματα επιδομάτων θα έχει η οικογένειά μου στην αρχή μεχρι ευρέσεως εργασίας τουλάχιστον? (μάλλον όχι λογω της εδώ περιουσίας)
                2. Εγώ αν εργαστώ, σύμφωνα με τους νομους της πατρίδας που μας διώχνει χάνω τα 80 τις 100 από την συνταξή μου. Αν δεν εργαστώ θα στέλνουν τη σύνταξη μου εκεί? και πως γίνεται αυτό?
                3. Αν εργαστώ εκεί φορολογούμαι και από τα δυο κράτη?
                4. Θα μπορούσε στη δική μας περίπτωση να παρθεί μια τέτοια απόφαση ή τελικά θα ήταν σωστότερο να πουληθεί η εδώ περιουσία (σε μια ανύπαρκτη αγορά) και μετά να μεταναστεύσουμε? και αν γίνει κάτι τέτοιο πάλι δεν θα δικαιώμαστε τη βοήθεια του αυσταλιανού κράτους λογω τραπεζικού λογαριασμού...
                Βρισκόμαστε σε μεγάλο διλημμα...δεν γνωριζουμε ποιό θα ήταν το καλύτερο για μας...

                Comment


                  #53
                  Originally posted by petros3110 View Post
                  Γειά σας πατριωτάκια και συγχαρητήρια για τη σπουδαία δουλειά που κάνετε εδώ! Θα ήθελα να σας εξηγήσω τη δική μου περίπτωση για να με συμβουλέψουν οι γνώστες αν θα ήταν σωστότερο για μένα και την οικογένειά μου η εγκατάστασή μας στην Αυστραλία.
                  .....................................
                  1. Δικαιώματα επιδομάτων θα έχει η οικογένειά μου στην αρχή μεχρι ευρέσεως εργασίας τουλάχιστον? (μάλλον όχι λογω της εδώ περιουσίας)
                  2. Εγώ αν εργαστώ, σύμφωνα με τους νομους της πατρίδας που μας διώχνει χάνω τα 80 τις 100 από την συνταξή μου. Αν δεν εργαστώ θα στέλνουν τη σύνταξη μου εκεί? και πως γίνεται αυτό?
                  3. Αν εργαστώ εκεί φορολογούμαι και από τα δυο κράτη?
                  4. Θα μπορούσε στη δική μας περίπτωση να παρθεί μια τέτοια απόφαση ή τελικά θα ήταν σωστότερο να πουληθεί η εδώ περιουσία (σε μια ανύπαρκτη αγορά) και μετά να μεταναστεύσουμε? και αν γίνει κάτι τέτοιο πάλι δεν θα δικαιώμαστε τη βοήθεια του αυσταλιανού κράτους λογω τραπεζικού λογαριασμού...
                  Βρισκόμαστε σε μεγάλο διλημμα...δεν γνωριζουμε ποιό θα ήταν το καλύτερο για μας...
                  1. Κατ΄αρχάς να σου πω ότι η περιουσία που αναφέρεσαι δεν γεννά εισόδημα, ως εκ τούτου δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην πάρετε επιδόματα. Αν ήταν καταθέσεις δεν θα σας τα έδιναν, αλλά και πάλι το Αυστραλιανό κράτος δεν μπορεί να γνωρίζει αν εσύ έχεις καταθέσεις στην Ελλάδα ή αλλού πλην Αυστραλίας, εκτός και αν το δηλώσεις. Βέβαια εσύ που εισπράτεις σύνταξη δεν σε βλέπω να παίρνεις ταμείο ανεργίας επειδή ήδη παιρνεις σύνταξη.
                  2. Άλλο Ελλάδα, άλλο Αυστραλία. Στην Ελλάδα εισπράτεις σύνταξη στην Αυστραλία εργάζεσαι νόμιμα χωρίς να κόβεται η σύνταξη σου γιατί πολύ απλά μιλάμε για 2 διαφορετικά κράτη. Δεν ξέρω όμως αν δηλώσεις στην Ελλάδα ότι είσαι μόνιμος κάτοικος εξωτερικού αν μπορείς να εισπράτεις ακόμα τη σύνταξη σου. Ρώτα λογιστή φοροτεχνικό!
                  3. Δεν έχει κανένα δικαίωμα να σε φορολογεί το ελληνικό κράτος για εισοδήματα που αποκτώνται στο εξωτερικό.
                  4. Τι να πουλήσεις; σε ποια αγορά; ακόμα και αν το έκανες θα τα πούλαγες για 1 κομμάτι ψωμί.
                  Το καλύτερο για εσάς είναι αυτό που θα αποφασίσετε εσείς για εσάς και όχι εμείς για εσάς. Διάβασε το υλικό που υπάρχει στο φόρουμ, ενημερώσου και αποφασίστε!

                  Comment


                    #54
                    Originally posted by pan_k7 View Post
                    1. Κατ΄αρχάς να σου πω ότι η περιουσία που αναφέρεσαι δεν γεννά εισόδημα, ως εκ τούτου δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην πάρετε επιδόματα. Αν ήταν καταθέσεις δεν θα σας τα έδιναν, αλλά και πάλι το Αυστραλιανό κράτος δεν μπορεί να γνωρίζει αν εσύ έχεις καταθέσεις στην Ελλάδα ή αλλού πλην Αυστραλίας, εκτός και αν το δηλώσεις. Βέβαια εσύ που εισπράτεις σύνταξη δεν σε βλέπω να παίρνεις ταμείο ανεργίας επειδή ήδη παιρνεις σύνταξη.
                    2. Άλλο Ελλάδα, άλλο Αυστραλία. Στην Ελλάδα εισπράτεις σύνταξη στην Αυστραλία εργάζεσαι νόμιμα χωρίς να κόβεται η σύνταξη σου γιατί πολύ απλά μιλάμε για 2 διαφορετικά κράτη. Δεν ξέρω όμως αν δηλώσεις στην Ελλάδα ότι είσαι μόνιμος κάτοικος εξωτερικού αν μπορείς να εισπράτεις ακόμα τη σύνταξη σου. Ρώτα λογιστή φοροτεχνικό!
                    3. Δεν έχει κανένα δικαίωμα να σε φορολογεί το ελληνικό κράτος για εισοδήματα που αποκτώνται στο εξωτερικό.
                    4. Τι να πουλήσεις; σε ποια αγορά; ακόμα και αν το έκανες θα τα πούλαγες για 1 κομμάτι ψωμί.
                    Το καλύτερο για εσάς είναι αυτό που θα αποφασίσετε εσείς για εσάς και όχι εμείς για εσάς. Διάβασε το υλικό που υπάρχει στο φόρουμ, ενημερώσου και αποφασίστε!
                    Eυχαριστώ για την απάντηση, μα όμως δεν ζητώ να αποφασίσει κάποιος άλλος για μένα για το μέλλον της οικογένειας μου ... απλά ζητώ να μάθω αν γνωρίζει κανείς συγκεκριμένες λεπτομέρειες που με αφορούν!!! και από όσα έχω διαβάσει εδώ έχω άλλη εντυπωση σε ότι αφορά στην ακίνητη περιουσία που έχει κάποιος στην ελλάδα...εκτός κι αν κάνω λάθος...γνώση ζητώ...

                    Comment


                      #55
                      ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ
                      ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ FORUM, ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΔΙΑΦΟΡΑ…
                      ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΕΔΩ….

                      ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
                      ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ PARTNER VISA
                      ( Η ΣΥΖΗΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΡΑΛΗ ΥΠΗΚΟΟΣ )

                      1. ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙ ΤΡΟΠΟ ΤΙΣ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ, ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΟΣ Η΄ ON LINE.

                      2. ΤΟ ΠΟΙΝΙΚΟ ΜΗΤΡΩΟ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΦΡΑΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ Η΄ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ.

                      3. ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗΣΗΣ ΤΟΥ CASE OFFICER. ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΓΙΑΤΙ Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΑΓΓΛΙΚΑ.. ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ Η΄ ΜΕ MAIL.

                      ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

                      Comment


                        #56
                        Τελικά προχθές έλαβα την υπηκοότητα από το Λονδίνο μαζί με τα δικαιολογιτικά που είχα στείλει . Άργησε περίπου έναν μήνα γιατί μου ζήτησαν με email, επιπλέον το Πιστ. Πην. Μητρώου(ενώ δεν το ζητούσαν στα δικαιολογιτικά της αίτησης). Βασικά από ότι κατάλαβα θα πρέπει να πάω στον πρόξενο με τα ίδια δικαολογητικά και αυτός θα κρατήσει αυτα που θα θέλει. Αυτός που πρέπει να υπογράψει στην πίσω πλευρά της φωτογραφίας πρέπει να ασκεί κάποιο επάγγελμα από την λίστα από το έντυπο 118? Ή υπάρχει άλλη λίστα επαγγελμάτων για τα διαβατήρια?
                        Originally posted by Greece4ever View Post
                        Εμενα ο προξενος προχειρα που μου απαντησε οταν επικυρωνε το αντιγραφο του διαβατηριου μου κ του πιστοποιητικου μου,...μου ειπε χρειαζονται οι υπηκοοτητες κ οι ληξιαρχικες των παιδιων!
                        Δεν θυμαμαι κατι αλλο!

                        Comment


                          #57
                          Originally posted by gregori View Post
                          Τελικά προχθές έλαβα την υπηκοότητα από το Λονδίνο μαζί με τα δικαιολογιτικά που είχα στείλει . Άργησε περίπου έναν μήνα γιατί μου ζήτησαν με email, επιπλέον το Πιστ. Πην. Μητρώου(ενώ δεν το ζητούσαν στα δικαιολογιτικά της αίτησης). Βασικά από ότι κατάλαβα θα πρέπει να πάω στον πρόξενο με τα ίδια δικαολογητικά και αυτός θα κρατήσει αυτα που θα θέλει. Αυτός που πρέπει να υπογράψει στην πίσω πλευρά της φωτογραφίας πρέπει να ασκεί κάποιο επάγγελμα από την λίστα από το έντυπο 118? Ή υπάρχει άλλη λίστα επαγγελμάτων για τα διαβατήρια?
                          Οι λιστες ειναι ιδιες οπως τις θυμαμαι!!!
                          “Nothing is forever”

                          Comment


                            #58
                            Originally posted by nz35 View Post
                            Για ψυχολόγους μπορείς να δείς στη παρακάτω ιστοσελίδα :

                            NZ Psychologists Board is the regulatory authority appointed under the Health Practitioners Competence Assurance Act 2003 in respect of the profession of psychology


                            ( είναι για τη γειτονική Νέα Ζηλανδία, δεν ξέρω εάν ζητάνε ακριβώς τα ίδια
                            πράγματα και στην Αυστραλία, αλλά μπορείς να πάρεις μια ιδέα για το τι περίπου
                            ζητάνε ).

                            Επίσης στη παρακάτω ιστοσελίδα έχει κάποιες πληροφορίες για έναν έλληνα που δουλεύει στη Νέα Ζηλανδία :

                            Dr Antonios Chasouris | New Zealand Now

                            Επίσης ρίξε μια ματιά και στα πιό κάτω links :

                            ( γιατί ισχύει αμοιβαία αναγνώριση των επαγγελματικών δικαιωμάτων μεταξύ των δύο χωρών )

                            ( a person registered to practise an occupation in Australia is entitled to practise an equivalent occupation in New Zealand, and vice versa, without the need for further testing or examination. )

                            Trans-Tasman Mutual Recognition Arrangement
                            Background to Skills Recognition in Australia - Australian Skills Recognition Information


                            Λοιπόν για την Αυστραλία είναι το παρακάτω :


                            Psychology Board of Australia - Home

                            ( τελικά το org.nz γίνεται gov.au )

                            και πας εδώ :

                            Psychology Board of Australia - Overseas Applicants

                            ( Όντως ισχύει η αμοιβαία αναγνώριση ανάμεσα στις δύο χώρες για τους ψυχολόγους )
                            Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Διάβασα το link και θα επικοινωνήσω και με mail και βλέπουμε...!

                            Comment


                              #59
                              Originally posted by vpappas
                              1. Tα στελνει το ιατρικο κεντρο δεν στελνεις τιποτα εσυ, μονο πληρωνεις.
                              2. Μονο απο το υπουργειο μεταφρασεις ειναι αποδεκτες.
                              3. Mε email.

                              Good luck..
                              ΟΛΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΡΤΝΕΡ ΒΙΖΑ? Ή ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ?
                              “Nothing is forever”

                              Comment


                                #60
                                Originally posted by Greece4ever View Post
                                ΟΛΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΡΤΝΕΡ ΒΙΖΑ? Ή ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ?
                                Όλοι κάνουν εξετάσεις όσοι είναι για ''Partner Visa''

                                Δείτε στο Υπουργείο Μετανάστευσης και Ιθαγένειας της Αυστραλίας αναλυτικά

                                Απαίτηση Υγείας ΕΔΩ


                                Επισκόπηση της απαίτησης Υγείας ΕΔΩ

                                Comment

                                Working...
                                X