Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι (10)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Originally posted by theoren View Post
    καλησπερα vertigo!
    Ευχαριστω για τις πληροφοριες...σχετικα με τα αποδεικτικα..στην αρχη μεναμε μαζι σε ενα σπιτι που νοιακιαζα εγω απο πριν για 3 μηνες και μετα μετακομισαμε στο σπιτι των δικων του.εχω παρει μια βεβαιωση απο τον ιδιοκτητη μας για το τριμηνο.Γενικα τωρα εχουμε φωτογραφιες,βιντεο,κοινο λογαριασμο,,κοινα ταξιδια,αναλυτικο λογαριασμο κινητης τηλεφωνιας...δε ξερω αν καλυπτουν βεβαια αυτα που ζητανε...αν γνωριζεις κατι παραπανω παρακαλω ενημερωσε με..
    Απο τοτε που μας φιλοξενουν οι δικοι του δεν υπαρχει κατι που να δειχνει οτι μενουμε στην ιδια διευθυνση...εφοσον ολα ερχονται στο ονομα του πατερα του...το μονο που ηρθε σε αυτη τη διευθυνση ειναι ο αναλυτικος της κινητης τηλεφωνιας και μια οδοντοβουρτσα που παραγγειλαμε... Μπορουμε με μια υπευθυνη δηλωση του πατερα του να δηλωσουμε οτι μας φιλοξενουσε?
    Για το γαμο το σκεφτομασταν μηπως κανει τη διαδικασια της βιζας πιο ευκολη και γρηγορη ωστε να δουλεψω και εγω!
    καλησπερα!

    1)Οταν λες οτι τον φιλοξενουσες ,
    υποθετω οτι αυτο το 3 μηνο ,ηταν μεσα στο 2012 ,σωστα; Και μετα που σε φιλοξενησαν οι δικοι του ,παλι μεσα στο 2012 και συνεχιζουν.Με λιγα λογια ,πότε τον φιλοξενησες εσυ και πότε και για ποσους μηνες ,οι δικοι του εσενα.

    2) Ποσο καιρο εχετε τον κοινο λογαριασμο;

    3) Απ τα κοινα ταξιδια ,εκτος απο φωτο ,εχεις άλλα αποδεικτικα;

    4 ) Οταν λες αναλυτικο λογαριασμο ,προφανως εννοεις ,οτι φαινεται οτι ο ενας καλουσε τον αλλον ,σωστα; Επισης ,σε ποιανου ονομα ηρθε ο αναλυτικος λογαριασμος; γιατι γραφεις οτι ειναι το μονο αποδεικτικο απ αυτη την διευθυνση. Στο δικο σου; Και επισης ,εχεις καρτοκινητο μαλλον ,για να μην γραφεις για λογαριασμους κινητων στην ιδια διευθυνση.

    5) Και η αγορα που κανατε; και στων δυο το ονομα ηρθε η αποστολη;



    τα ξεχωρισα ,για να μην παραβλεψεις καμμια ερωτηση!
    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

    Comment


      #77
      Originally posted by australian View Post
      Nα είσαι καλά,καλώς να έρθετε!
      Συγκεντρώστε όσο περισσότερα documents αποδεικτικά της σχέσης.

      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

      Comment


        #78
        1.Μαρτιο-Ιουνιο 2012 μεναμε Αθηνα στο σπιτι που νοικιαζα...μετα μετακομισαμε Κρητη και μεχρι τωρα μενουμε στους δικους του(υποψην οτι θα μενουνε εδω μεχρι μεσα Απριλιου που φευγουμε)
        2.1 μηνα
        3.εχω κρατησει και εκτυπωσει την αγορα εισητηριων
        4.ναι σωστα...2 αναλυτικοι λογαριασμοι...1 δικος μου και 1 του φιλου μου...συνδεση εχω αλλα δεν αλλαξα τη διευθυνση απο αθηνα γτ πηγαινω μετα απο μηνυμα της εταιριας και τους πληρωνω.
        5.δυστυχως μονο στου φιλου μου το ονομα..:(

        Τι αλλο μπορω να μαζεψω ως αποδεικτικο?
        Την αιτηση για partner θα την κανουμε απο Αυστραλια...εκει εχουμε και μια φιλη μας που γνωριζει για τη σχεση μας,οπως επισης και τον αδερφο του φιλου μου...μπορουν αυτοι να βοηθησουν με καποιο τροπο?

        Comment


          #79
          Vertigo is an agent or an angel?!

          Comment


            #80
            Originally posted by australian View Post
            Vertigo is an agent or an angel?!
            vertigo is Angel.
            Εμενα με εχει βοηθησει πολυ και νιωθω μεγαλη υποχρεωση.

            Ολα τα παιδια απο το forum με εχουν βοηθησει και αυτο ειναι οτι καλυτερο για εμας που παλευουμε με νυχια και με δοντια να δωσουμε την μαχη με την ζωη και να την κερδισουμε εστω και μακρυα απο την Πατριδα και τα παιδια μας.

            Για εσας που μενετε χρονια εκει ισως δεν ειναι απολυτα κατανοητο το ποσο μεγαλο ειναι αυτο που κανετε σε αυτο το forum.

            Εμενα η ζωη με εχει κανει δυο φορες μεταναστη και προερχομαι απο γονεις μεταναστες και λιγο πολυ εχω ζησει την ξενιτια (βενεζουελα) αρα εχω ξαναζησει αυτο το δυνατο καρδιοχτυπι για το αγνωστο , για το αυριο , για τον αγωνα με την ζωη.
            Μην πολυλογω ομως. Ειμαι σιγουρος οτι αυτο που κανετε ολοι εδω μεσα θα ερθει η ωρα που η ζωη θα σας το ανταποδωσει.
            Να ειστε ολοι καλα.
            Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

            Comment


              #81
              Originally posted by theoren View Post
              1.Μαρτιο-Ιουνιο 2012 μεναμε Αθηνα στο σπιτι που νοικιαζα...μετα μετακομισαμε Κρητη και μεχρι τωρα μενουμε στους δικους του(υποψην οτι θα μενουνε εδω μεχρι μεσα Απριλιου που φευγουμε)
              2.1 μηνα
              3.εχω κρατησει και εκτυπωσει την αγορα εισητηριων
              4.ναι σωστα...2 αναλυτικοι λογαριασμοι...1 δικος μου και 1 του φιλου μου...συνδεση εχω αλλα δεν αλλαξα τη διευθυνση απο αθηνα γτ πηγαινω μετα απο μηνυμα της εταιριας και τους πληρωνω.
              5.δυστυχως μονο στου φιλου μου το ονομα..:(

              Τι αλλο μπορω να μαζεψω ως αποδεικτικο?
              Την αιτηση για partner θα την κανουμε απο Αυστραλια...εκει εχουμε και μια φιλη μας που γνωριζει για τη σχεση μας,οπως επισης και τον αδερφο του φιλου μου...μπορουν αυτοι να βοηθησουν με καποιο τροπο?

              Σου τα στελνω αμεσα με p.m ,αυτα που μπορεις και πρεπει να κανεις και θα σε βοηθησουν πολυ ,εφ οσον θα ειναι αποδεικτικα σε δημοσια εγγραφα ! Kαι οχι μονο! Καποια πραγματα ,ειναι καλυτερα να γραφονται σε p.m. Σε ρωτησα δημοσια ,αλλά καλυτερα ιδιωτικα η απαντηση ,οπως το σκεφτηκα καλυτερα, μετα!

              Απλα ,γραφω οτι θα σου τα στειλω ,μην νομισει οποιος τυχον διαβασει ,οτι δεν σου απαντησα και αδικα περιμενεις!
              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

              Comment


                #82
                Originally posted by australian View Post
                Vertigo is an agent or an angel?!
                secret agent !
                ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                Comment


                  #83
                  Originally posted by vertigo View Post
                  Σου τα στελνω αμεσα με p.m ,αυτα που μπορεις και πρεπει να κανεις και θα σε βοηθησουν πολυ ,εφ οσον θα ειναι αποδεικτικα σε δημοσια εγγραφα ! Kαι οχι μονο! Καποια πραγματα ,ειναι καλυτερα να γραφονται σε p.m. Σε ρωτησα δημοσια ,αλλά καλυτερα ιδιωτικα η απαντηση ,οπως το σκεφτηκα καλυτερα, μετα!

                  Απλα ,γραφω οτι θα σου τα στειλω ,μην νομισει οποιος τυχον διαβασει ,οτι δεν σου απαντησα και αδικα περιμενεις!
                  Τέλεια τα ελαβα ολα και σε ευχαριστω παρα πολυ για ολες τις λεπτομερειες,με βοηθησες παρα πολυ...μου εφυγε ενα μεγαλο αγχος!!!

                  Comment


                    #84
                    Καλησπέρα και πάλι!! Θα ξαναπώ το θέμα μου γιατί έχει μείνει λίγο πίσω, από πληροφορίες σε άλλα παιδιά που χρειάζονται βοήθεια και χαίρομαι που βοηθιούνται!!
                    Έκανα μια ερώτηση στον φίλο που είναι ήδη στο Σίδνευ σχετικά με το πότε είναι καλύτερα να κατέβω κάτω ώστε να βρώ ''πιο γρήγορα'' δουλειά..Του είπα για Μάιο-Ιούνιο σκέφτομαι να κατέβω..Και μου απάντησε, όχι Μάιο Ιούνιο διότι τότε πληρώνουν όλοι εφορία και οι δουλειές πέφτουν αρκετά, καλή περίοδος είναι από Νοέμβριο μέχρι μετά τα Χριστούγεννα και κύριος τα Χριστούγεννα είναι πολύ καλή περίοδος για να βρεις δουλειά γιατί εδώ αυτή την περίοδο ο κόσμος ψωνίζει παρά πολύ, αλλά σε καμία περίπτωση όχι από Μάιο μέχρι τέλει Σεπτεμβρίου..
                    Παρακαλώ πολύ πείτε μου και σεις τη γνώμη σας, γιατί είμαι με το ένα πόδι στο αεροπλάνο!!
                    Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!

                    Comment


                      #85
                      Originally posted by antonis_rethimno View Post
                      Καλησπέρα και πάλι!! Θα ξαναπώ το θέμα μου γιατί έχει μείνει λίγο πίσω, από πληροφορίες σε άλλα παιδιά που χρειάζονται βοήθεια και χαίρομαι που βοηθιούνται!!
                      Έκανα μια ερώτηση στον φίλο που είναι ήδη στο Σίδνευ σχετικά με το πότε είναι καλύτερα να κατέβω κάτω ώστε να βρώ ''πιο γρήγορα'' δουλειά..Του είπα για Μάιο-Ιούνιο σκέφτομαι να κατέβω..Και μου απάντησε, όχι Μάιο Ιούνιο διότι τότε πληρώνουν όλοι εφορία και οι δουλειές πέφτουν αρκετά, καλή περίοδος είναι από Νοέμβριο μέχρι μετά τα Χριστούγεννα και κύριος τα Χριστούγεννα είναι πολύ καλή περίοδος για να βρεις δουλειά γιατί εδώ αυτή την περίοδο ο κόσμος ψωνίζει παρά πολύ, αλλά σε καμία περίπτωση όχι από Μάιο μέχρι τέλει Σεπτεμβρίου..
                      Παρακαλώ πολύ πείτε μου και σεις τη γνώμη σας, γιατί είμαι με το ένα πόδι στο αεροπλάνο!!
                      Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!

                      Αντωνη ,το πιθανοτερο να μην σου απαντησε καποιος ,γιατι δεν ηξερε αυτα που ρωτουσες ,για Μαη ,Ιουνη κλπ. κι οχι γιατι δοθηκε προτεραιοτητα σε θεματα άλλων παιδιων.

                      Το μονο που ξερω να σου πω , ειναι οτι ειδικα μετα τα Χριστουγεννα , πεφτουν οι προσληψεις ,γιατι ο Γεναρης ,ειναι σαν τον δικο μας Αυγουστο ,απο θεμα προσληψεων...Την περιoδο των Χριστουγεννων και τον Γεναρη ,που τα σχολεια κλεινουν , ολοι προγραμματιζουν διακοπες και πεφτουν οι προσληψεις.

                      Για Μαη ,Ιουνη ,δεν γνωριζω να σου πω...Ας σου πει καλυτερα ,οποιος ξερει γι αυτη την περιοδο,αν οντως ειναι οπως σου τα ειπε ο φιλος σου.Που σου απεκλεισε την περιοδο Μαη ως και τελη Σεπτεμβρη.

                      Αλλά δεν ειπες πανω σε ποιον τομεα ψαχνεις δουλεια κι αν θα σε βοηθησει καποιος ,με τυχον γνωριμιες που εχει.

                      Αν δεν εχεις γνωριμιες ,θα ειναι καπως δυσκολο να βρεις αμεσως δουλεια ,με το που θα πατησεις το ποδι σου στην Αυστραλια...οποιοδηποτε μηνα και να κατεβεις...αλλά ειδικα κοντα στα Χριστουγεννα και Γεναρη μηνα,ακομα περισσοτερο...
                      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                      Comment


                        #86
                        Originally posted by theoren View Post
                        Τέλεια τα ελαβα ολα και σε ευχαριστω παρα πολυ για ολες τις λεπτομερειες,με βοηθησες παρα πολυ...μου εφυγε ενα μεγαλο αγχος!!!


                        ο,τι άλλο θες ,εδω ειμαι!
                        ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                        Comment


                          #87
                          Ευχαριστώ για την απάντησή σου, όχι δεν είπα ότι δόθηκε προτεραιότητα σε άλλα παιδιά, με παρεξήγησες μάλλον ή δεν το είπα καλά εγώ Πάντως πήρα και μια δεύτερη άποψη, και μιλάω και με έναν ακόμη άνθρωπο που είναι κάτω..
                          Για συγκεκριμένο τομέα δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο κόλλημα, πτυχίο δεν έχω πάρει...μόνο μια βεβαίωση σπουδών από ένα ΙΕΚ για Τεχνικός Η/Υ χωρίς την πιστοποίηση που χρειάζεται..Και ο λόγος που κατεβαίνω κιόλας είναι και για σπουδές..
                          Σ' ευχαριστώ πολύ και πάλι για την απάντησή σου..

                          Comment


                            #88
                            Originally posted by antonis_rethimno View Post
                            Ευχαριστώ για την απάντησή σου, όχι δεν είπα ότι δόθηκε προτεραιότητα σε άλλα παιδιά, με παρεξήγησες μάλλον ή δεν το είπα καλά εγώ Πάντως πήρα και μια δεύτερη άποψη, και μιλάω και με έναν ακόμη άνθρωπο που είναι κάτω..
                            Για συγκεκριμένο τομέα δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο κόλλημα, πτυχίο δεν έχω πάρει...μόνο μια βεβαίωση σπουδών από ένα ΙΕΚ για Τεχνικός Η/Υ χωρίς την πιστοποίηση που χρειάζεται..Και ο λόγος που κατεβαίνω κιόλας είναι και για σπουδές..
                            Σ' ευχαριστώ πολύ και πάλι για την απάντησή σου..
                            Αντωνη μου ,δεν σε παρεξηγησα ! Αλλά επειδη σαν παραπονακι μου φανηκε αυτο που εγραψες ,οτι δλδ το θεμα σου εμεινε λιγο πισω κλπ κλπ , ηθελα να σου πω το γιατι ισως δεν ειχες παρει απαντηση!

                            Αφου δεν ηταν παραπονακι ,εχει καλως! Να μην στεναχωριεσαι ,θελω!

                            Το θυμαμαι για ποιο λογο κατεβαινεις κι οτι κατεβαινεις με τη γιαγιακα σου! θυμαμαι το ποστ με προτασεις για accommodation μεχρι να βρειτε να νοικιασετε !

                            Να βρεις γρηγορα τον δρομο σου ,σου ευχομαι και μακαρι να σε βοηθησει και καποιος να βρεις γρηγορα δουλεια.Λογικα για μερικη απασχοληση θα ψαχνεις ,εφ οσον θες και να σπουδασεις συγχρονως.
                            ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                            Comment


                              #89
                              Originally posted by theoren View Post
                              ...σχετικα με τα αποδεικτικα..στην αρχη μεναμε μαζι σε ενα σπιτι που νοιακιαζα εγω απο πριν για 3 μηνες και μετα μετακομισαμε στο σπιτι των δικων του.εχω παρει μια βεβαιωση απο τον ιδιοκτητη μας για το τριμηνο.Γενικα τωρα εχουμε φωτογραφιες,βιντεο,κοινο λογαριασμο,κοινα ταξιδια,αναλυτικο λογαριασμο κινητης τηλεφωνιας...δε ξερω αν καλυπτουν βεβαια αυτα που ζητανε...αν γνωριζεις κατι παραπανω παρακαλω ενημερωσε με..
                              Αυτά που έχεις μαζέψει μέχρι στιγμής σε βοηθάνε πάρα πολυ.. εμείς είχαμε λιγότερα άπο αυτά που αναφέρεις και μας δώθηκε η βίζα (χωρίς βέβαια να σου δώσω ελπίδες γιατί η κάθε υπόθεση είναι ξεχωριστή). Εμείς να φανταστείς δεν είχαμε τίποτα ούτε ένα λογαριασμό η 'εστω ένα γράμμα που να είχε τα ονόματα και των δύο. Ούτε ένα). Αλλά, αυτο που στείλαμε στην πρεσβεία ήταν τα πάντα που ερχότανε στο σπίτι στα ονοματά μας τα στειλαμε όλα. π.χ: Ερχότανε ένας λογαριασμος μόνο στο ονομά μ αλλά ερχότανε και γράμματα στο όνομα και του άντρα μου, αυτό που φαινότανε ήτανε η κοινη διέυθηνση. Τώρα όσο αφορά εσάς,ακόμα οποιαδήποτε στιγμή που φιλοξενηθήκατε οποιοδήποτε και όσο διάστημα και να ήτανε αυτο,ερχότανε γράμματα σε σας (έστω ξεχωριστά)? Αν ερχότανε, μάζεψε τα όλα και πάρτε τα μαζί σας αρκεί να φαίνετε ότι εκεί που μένατε ήταν η διευθηνση κοινη και ίδια. Οτι και να έχετε κακό δεν κάνει. Ακόμα και κάρτα χριστουγέννων ή και προσκλητήριο..

                              Απο τοτε που μας φιλοξενουν οι δικοι του δεν υπαρχει κατι που να δειχνει οτι μενουμε στην ιδια διευθυνση...εφοσον ολα ερχονται στο ονομα του πατερα του...το μονο που ηρθε σε αυτη τη διευθυνση ειναι ο αναλυτικος της κινητης τηλεφωνιας και μια οδοντοβουρτσα που παραγγειλαμε... Μπορουμε με μια υπευθυνη δηλωση του πατερα του να δηλωσουμε οτι μας φιλοξενουσε?
                              Για το γαμο το σκεφτομασταν μηπως κανει τη διαδικασια της βιζας πιο ευκολη και γρηγορη ωστε να δουλεψω και εγω!
                              Ο πατέρας του (δεν ξέρω αν έιναι Australian citizen άλλα όταν κάνετε τα χαρτία σας για την βίζα, ζητάνε συνήθως άπο κοντινά σας πρόσωπα που είναι Australian citizen να γράψουνε ένα Statutory declaration by a supporting witness relating to a partner visa applicationΑυτός που το γράφει μπορέι να γράψει αυτό που ζήτησες (ότι σας φιλοξένησε)..Ξέρω επίσης και άτομα που είχανε στείλε μέχρι και 6-7 statements και μέσα σε αυτό μπορούνε να γράψουνε πώς σας στύρίξανε σάν ζευγάρι και πολλά άλλα ακόμα΄:δηλ, φίλοι σας μπορούνε να γράψουνε statements (Άν δέν είναι Australian citizens) το πως σας έζησαν σαν ζευγάρι. Γενικά κάνει ότι μπορείς και μάζεψε ότι μπορείς, το πολύ πολύ να μην το λάβουνε υποψη τους αλλά κακό δέν κάνεις. Γενικά εμείς αυτό κάναμε.. τώρα το Τι λάβανε υπόψε τους ΔΕΝ μας το είπανε όταν μας δώθηκε η βίζα. Αυτά είχαμε, αυτά στείλαμε και την βίζα την πήραμε.

                              Ελπίζω να σε βοήθησα, και σόρυ για τα ελληνκά μ δεν είναι ότι καλύτερο..

                              Comment


                                #90
                                Originally posted by Anais View Post
                                Αυτά που έχεις μαζέψει μέχρι στιγμής σε βοηθάνε πάρα πολυ.. εμείς είχαμε λιγότερα άπο αυτά που αναφέρεις και μας δώθηκε η βίζα (χωρίς βέβαια να σου δώσω ελπίδες γιατί η κάθε υπόθεση είναι ξεχωριστή). Εμείς να φανταστείς δεν είχαμε τίποτα ούτε ένα λογαριασμό η 'εστω ένα γράμμα που να είχε τα ονόματα και των δύο. Ούτε ένα). Αλλά, αυτο που στείλαμε στην πρεσβεία ήταν τα πάντα που ερχότανε στο σπίτι στα ονοματά μας τα στειλαμε όλα. π.χ: Ερχότανε ένας λογαριασμος μόνο στο ονομά μ αλλά ερχότανε και γράμματα στο όνομα και του άντρα μου, αυτό που φαινότανε ήτανε η κοινη διέυθηνση. Τώρα όσο αφορά εσάς,ακόμα οποιαδήποτε στιγμή που φιλοξενηθήκατε οποιοδήποτε και όσο διάστημα και να ήτανε αυτο,ερχότανε γράμματα σε σας (έστω ξεχωριστά)? Αν ερχότανε, μάζεψε τα όλα και πάρτε τα μαζί σας αρκεί να φαίνετε ότι εκεί που μένατε ήταν η διευθηνση κοινη και ίδια. Οτι και να έχετε κακό δεν κάνει. Ακόμα και κάρτα χριστουγέννων ή και προσκλητήριο..



                                Ο πατέρας του (δεν ξέρω αν έιναι Australian citizen άλλα όταν κάνετε τα χαρτία σας για την βίζα, ζητάνε συνήθως άπο κοντινά σας πρόσωπα που είναι Australian citizen να γράψουνε ένα Statutory declaration by a supporting witness relating to a partner visa applicationΑυτός που το γράφει μπορέι να γράψει αυτό που ζήτησες (ότι σας φιλοξένησε)..Ξέρω επίσης και άτομα που είχανε στείλε μέχρι και 6-7 statements και μέσα σε αυτό μπορούνε να γράψουνε πώς σας στύρίξανε σάν ζευγάρι και πολλά άλλα ακόμα΄:δηλ, φίλοι σας μπορούνε να γράψουνε statements (Άν δέν είναι Australian citizens) το πως σας έζησαν σαν ζευγάρι. Γενικά κάνει ότι μπορείς και μάζεψε ότι μπορείς, το πολύ πολύ να μην το λάβουνε υποψη τους αλλά κακό δέν κάνεις. Γενικά εμείς αυτό κάναμε.. τώρα το Τι λάβανε υπόψε τους ΔΕΝ μας το είπανε όταν μας δώθηκε η βίζα. Αυτά είχαμε, αυτά στείλαμε και την βίζα την πήραμε.

                                Ελπίζω να σε βοήθησα, και σόρυ για τα ελληνκά μ δεν είναι ότι καλύτερο..
                                Σε ευχαριστω πολυ!Ναι θα μαζεψω οτι αλλο μπορω..Οι γονεις του φιλου εχουν και οι δυο την υπηκοοτητα οποτε θα ζητησω statement και απο τους 2 πως με φιλοξενουν τοσο καιρο..και φυσικα απο τους φιλους μας εδω στην Κρητη αλλα και απο Αθηνα που γνωριζουν την κατασταση μας!Απο οτι ειδα μενεις Σίδνεϋ...και εμεις εκει ερχομαστε!Λυπάμαι που αφηνω την Ελλαδα αλλα ευχομαι σε ενα καλυτερο αυριο εκει..απο αυτα που εχω ακουσει και διαβασει το κρατος ειναι οργανωμενο και στηριζει τους πολιτες του!
                                Τα ελληνικα σου ειναι μια χαρα,μην ανησυχεις...

                                Comment

                                Working...
                                X