Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι (12)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by mariasiran View Post
    Μια τελευταία ερώτηση για την αίτηση 118
    Για την υπογραφή του γονέα που χρειάζεται το γνήσιο της υπογραφής τι κάνουμε;
    Πρέπει να στείλω ταυτότητα η δίπλωμα;
    mariasiran καλησπέρα ,
    πολλά απο αυτά που ρωτάς έχουν απαντηθεί. Είχα κάνει κανει και εγώ τις υπηκοότητες των παιδιών μου και έιχα ρωτήσει αρκέτα απο αυτά που ρώτας και μου είχαν απαντήσει τα παδιά. Ψάξε λίγο στα post μου για την 118 μπορεί να σου λυθούν αρκετές απορίες. Δεν είναι πολλα.

    Comment


      Originally posted by sweetelenitsa View Post
      Καλημέρα! Από αυτά που καταλαβαίνω, θα βγάλω φωτοτυπία το διαβατήριό μου και θα βάλω να μου γράψει κάποιος απο τη λίστα με τα επαγγέλματα που δέχονται "I certify this to be a true copy of the original" . Κάτω από τη σημείωση πρέπει να προσθέσει την υπογραφή, το όνομα και το επάγγελμά του/της, καθώς και την ημερομηνία.
      Στη δική σου περίπτωση, αν η ταυτότητά σου έχει και λατινικούς χαρακτήρες, μπορείς να κάνεις το ίδιο.
      Mariasiran σου έχω ξανα απαντήσει σε αυτό το ερώτημα.

      Comment


        Ολα αυτά έχουν απαντηθεί άπειρες φόρες και τωρα τευλευταία και καθημερινά
        κάντε λίγο τον κόπο και διαβάστε λίγο προηγούμενα πόστ


        ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΔΩ
        ΠΟΣΤ ΝΟ 1




        Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

        Comment


          Originally posted by Aussie View Post
          Ολα αυτά έχουν απαντηθεί άπειρες φόρες και τωρα τευλευταία και καθημερινά
          κάντε λίγο τον κόπο και διαβάστε λίγο προηγούμενα πόστ


          ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΔΩ
          ΠΟΣΤ ΝΟ 1





          ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

          Comment


            Μία ερώτηση θέλω να κάνω σχετικά με την αίτηση 118. Όταν συμπληρώνουμε την αίτηση για μωρό, δεν συμπληρώνουμε το Part E - Good character έτσι δεν είναι; Καμία από τις ερωτήσεις και υποθέτω ούτε υπογράφουμε στο τέλους του Part E? Προχωράμε στο Part F? Καλά τα λέω;

            Comment


              Originally posted by sweetelenitsa View Post
              Μία ερώτηση θέλω να κάνω σχετικά με την αίτηση 118. Όταν συμπληρώνουμε την αίτηση για μωρό, δεν συμπληρώνουμε το Part E - Good character έτσι δεν είναι; Καμία από τις ερωτήσεις και υποθέτω ούτε υπογράφουμε στο τέλους του Part E? Προχωράμε στο Part F? Καλά τα λέω;
              Μαλλον ,εισαι λιγο αγχωμενη,μηπως κανεις καποιο λαθος !
              Ειναι ξεκαθαρο κι απ τις οδηγιες στην αρχη της φορμας και με οσα υπαρχουν στο μερος Ε ,οτι δεν αφορά παιδια ,κατω των 18 χρονων..Oπότε ,προχωρας στο F....
              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

              Comment


                Originally posted by vertigo View Post
                Μαλλον ,εισαι λιγο αγχωμενη,μηπως κανεις καποιο λαθος !
                Ειναι ξεκαθαρο κι απ τις οδηγιες στην αρχη της φορμας και με οσα υπαρχουν στο μερος Ε ,οτι δεν αφορά παιδια ,κατω των 18 χρονων..Oπότε ,προχωρας στο F....
                Ξέρεις πόσες φορές έχω διαβασει τις οδηγίες και πάλι δε το κατάλαβα...; Το λίγο αγχωμένη μου άρεσε! Χιχιχι!
                Σ'ευχαριστώ πολύ Vertigo!

                Comment


                  Originally posted by sweetelenitsa View Post
                  Ξέρεις πόσες φορές έχω διαβασει τις οδηγίες και πάλι δε το κατάλαβα...; Το λίγο αγχωμένη μου άρεσε! Χιχιχι!
                  Σ'ευχαριστώ πολύ Vertigo!
                  Νο Worries !
                  Φυσικο ειναι ,να εχεις αγχος! Τα λαθη κοστιζουν και σε χρήμα και σε χρόνο!
                  ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                  Comment


                    Εκτός και αν το μωρό σου είναι εγκληματίας... :-D

                    Comment


                      Originally posted by Crete View Post
                      Εκτός και αν το μωρό σου είναι εγκληματίας... :-D
                      Μα γι'αυτό είχα μπερδευτεί Crete λόγω του "λερωμένου" ποινικού μητρώου που έχει...

                      Comment


                        Βέβαια! Αν λερώνει πανω από 10 πάνες την ημέρα με τη κρίση που ζούμε εννοείτε πως είναι έγκλημα.....

                        Comment


                          Καλησπέρα για όποιον τον ενδιαφέρει να πω οτι χθες ολοκληρώθηκε επιτυχώς η διαδικασία απόκτησης της υπηκοότητας απο καταγωγή της αίτησης για τον ανιψιό μου, η οποία είχε γίνει Online.

                          H αίτηση καταχωρήθηκε στις 29 Σεπτεμβρίου, και το email της έγκρισης της ήρθε χθές 8 Οκτωβρίου. Σύνολο 9 ημέρες αναμονή, λογικά μέσα στην εβδομάδα θα παραλάβουμε ταχυδρομικώς και το Certificate,

                          Τα δικαιολογητικά που ανέβασα στο online immi ηταν τα παρακάτω:

                          *Πιστοποιητικό Γέννησης του παιδιού (Ελληνικό και μετάφραση του)
                          *Αυστραλιανό Πιστοποιητικό Γέννησης του Αυστραλού Γονέα
                          *Αντίγραφο λογαριασμού ΔΕΗ (Ελληνικό και μετάφραση του)
                          *Form 1195
                          *Φωτογραφία Διαβατηρίου Υπογεγραμμένη στην πίσω όψη απο τον Μάρτυρα της λίστας με τα εγκεκριμένα επαγγέλματα
                          *Πιστοποιητικό Ιθαγένειας του Αυστραλού γονέα γιατί έχει και Ελληνική υπηκοότητα (Ελληνικό και μετάφραση του)
                          *Διαβατήριο Ελληνικό και των 2 γονέων, απλό έγχρωμο σκανάρισμα.

                          Να σημειώσω πως ΟΛΕΣ οι μεταφράσεις πραγματοποιήθηκαν σε εγκεκριμένο για μεταφράσεις δικηγορικό γραφείο, και δεν μπλέξαμε καθόλου με την μεταφραστική υπηρεσία, επίσης πουθενά δεν μπήκε η σφραγίδα της Χάγης.

                          Καλή συνέχεια σε όλους!

                          Comment


                            Originally posted by Crete View Post
                            Βέβαια! Αν λερώνει πανω από 10 πάνες την ημέρα με τη κρίση που ζούμε εννοείτε πως είναι έγκλημα.....

                            Comment


                              Originally posted by sotiris1 View Post
                              Καλησπέρα για όποιον τον ενδιαφέρει να πω οτι χθες ολοκληρώθηκε επιτυχώς η διαδικασία απόκτησης της υπηκοότητας απο καταγωγή της αίτησης για τον ανιψιό μου, η οποία είχε γίνει Online.

                              H αίτηση καταχωρήθηκε στις 29 Σεπτεμβρίου, και το email της έγκρισης της ήρθε χθές 8 Οκτωβρίου. Σύνολο 9 ημέρες αναμονή, λογικά μέσα στην εβδομάδα θα παραλάβουμε ταχυδρομικώς και το Certificate,

                              Καλή συνέχεια σε όλους!
                              Τέλεια!!! Θα το ψάξω και εγώ!

                              Comment


                                Την φόρμα 118 για την υπηκοότητα του μικρού την εκτυπωσα ασπρόμαυρη, λέτε να έχω πρόβλημα?

                                Comment

                                Working...
                                X