Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με αεροπορικές και εισιτήρια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by Γιάννα View Post
    Παιδιά θέλω να ρωτήσω για τα εισιτήρια για Περθ. Γνωρίζει κανείς να μου πει? Είναι κάποιςς που γνωρίζει κάποια πράγματα για το Περθ ώστε να βοηθήσει? Καταλαβαίνετε ότι τις ίδιες ερωτήσεις που γίνονται για τη Μελβούρνη, το Σύδνεϋ και την Αδελα'ίδα, έχω εγώ για το Περθ.
    Να είστε καλά.
    Ρίξε μιά ματιά εδώ http://www.patriotaki.net/%C4%E9%DC%...ustralia-1325/

    Comment


      Σε ευχαριστώ Australian με βοηθάς πολύ - Κάνετε όλοι εξαιρετική δουλειά . Συγχαρητήρια!

      Comment


        Σήμερα τα πλήρωσα ...
        (Ρόδο-Αθήνα)
        (Αθήνα-Αμπου Ντάμπι)
        (Άμπου Ντάμπι-Σύδνευ)
        με Etihad Airways
        κόστος 1350 ευρώ με επιστροφή

        Comment


          Μέχρι αύριο "τρέχει" μιά προσφορά της qatar airways για πολλούς προορισμούς. Μεταξύ αυτών και το Αθήνα - Μελβούρνη με 881 ευρώ 3-Day Sale | Save on airfares to more than 100 destinations worldwide

          Comment


            Εγω πάντως μέσω της airtickets με την Etihad (20/2/12-21/3/12) ειχα βρει την καλύτερη τιμη:
            Athens-Abu Dhabi-Changi(Singapore)-Brisbane (με πληρωμένη διαμονή στο Abu Dhabi)
            Brisbane-Melbourne
            Melbourne-Abu Dhabi-Athens
            1250 ευρω
            Kαι τα "μίλια" της Etihad ηταν πολυ καλα. Απο το ταξίδι αυτο πηρα 22.000 με τα οποία στο επόμενο ταξίδι (με το καλό) θα εχω ουσιαστικά δωρεάν το Athens-Abu Dhabi!!

            Comment


              Kαλημερα σε ολους.Εκλεισα επιτελους τα εισητηρια για Μελβουρνη με επιστροφη(λογω τουριστικης).Δεν ηταν υποχρεωτικο αλλα για να ειμαστε σιγουροι...25 Οκτωβρη με την Etihad,1 ενηλικας & 1 παιδι 2680e.
              καθε εμποδιο για καλο

              Comment


                Καλησπέρα, νεα στο φόρουμ και σύντομα και στην Αυστραλία.
                Εκλεισα με Emirates με 1600$ με επιστροφή μετα απο 1 χρονο για να μην το χάσω, μου έδιναν εδώ τιμές 2500-4000$
                για τα παραπάνω κιλά δεν εχω καταφέρει να δω ακόμα τι γίνεται, ελπίζω να μπορώ να αγόρασω μερικά.

                Comment


                  Κλείσαμε εισητήρια με Singapore airlines για 19 Οκτώβρη από 840 εγώ και ο σύζυγος και από 670 τα παιδιά χωρίς επιστροφή.
                  Επίσης, το εισητήριο της μητέρας μου το οποίο είναι με επιστροφή με ανοιχτή ημερομηνία 1390 ευρώ.
                  Αυτά είναι για Θεσσαλονίκη-Αθήνα-Σίδνεϋ με στάση στη Σιγκαπούρη και επειδή είναι το τελευταίο ταξίδι της εταιρείας στην Ελλάδα, η μητέρα μου στην επιστροφή θα σταματήσει Κωνσταντινούπολη και θα συνεχίχει με την Ατατούρκ (αν θυμάμαι καλά το όνομα).
                  Δικαιούμαστε 40 κιλά ο καθένας.

                  Comment


                    Μήπως έχει ταξιδέψει πρόφατα κάποιος φίλος με Etihad;
                    Θα ήθελα να ρωτήσω για τα κιλά...
                    Μου είπαν ότι δικαιούτε ο κάθε επιβάτης 23 κιλά...
                    Αν είναι αλήθεια ήθελα να μάθω και αν στο αεροδρόμιο είναι οι άνθρωποι της Etihad αυστηροί με τα κιλά των αποσκευών...

                    Απο ότι διάβασα η Singapore δίνει 40 κιλά... αρκετά μεγάλη η διαφορά...

                    Comment


                      Ναι η Etihad δινει 23 κιλα σαν οριο +7 στο χερι (την οποια δεν την ζυγιζουν κ ποτε) , η Singapore δυστυχως τον οκτωβριο σταματαει να πεταει ελλαδα, και για τα κιλα δεν ειμαι σιγουρη εαν ειναι 40 εχω την εντυπωση πως ειναι 30 για την οικονομικη θεση.
                      Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                      Comment


                        Originally posted by FarfyFfs View Post
                        Ναι η Etihad δινει 23 κιλα σαν οριο +7 στο χερι (την οποια δεν την ζυγιζουν κ ποτε) , η Singapore δυστυχως τον οκτωβριο σταματαει να πεταει ελλαδα, και για τα κιλα δεν ειμαι σιγουρη εαν ειναι 40 εχω την εντυπωση πως ειναι 30 για την οικονομικη θεση.


                        Εμείς πρίν ένα χρόνο ταξιδέψαμε με Etihad και μας ζύγισαν τη χειραποσκευή και μάλιστα μας έβαλαν να αγοράσουμε από το αεροδρόμιο μία μικρότερη και αυτήν που είχαμε την περάσαμε με τις υπόλοιπες βαλίτσες.
                        Όσο για τα 40 κιλά της Singapore είναι όντως τόσα. Πετάμε με αυτή την εταιρεία στις 19/10.

                        Comment


                          Originally posted by stella82 View Post
                          Εμείς πρίν ένα χρόνο ταξιδέψαμε με Etihad και μας ζύγισαν τη χειραποσκευή και μάλιστα μας έβαλαν να αγοράσουμε από το αεροδρόμιο μία μικρότερη και αυτήν που είχαμε την περάσαμε με τις υπόλοιπες βαλίτσες.
                          Όσο για τα 40 κιλά της Singapore είναι όντως τόσα. Πετάμε με αυτή την εταιρεία στις 19/10.
                          :S Νομιζω ησουνα λιγο ατυχη γτ πραγματικα δεν τις ζυγιζουνε , ειναι πολυ σπανιο, εχω κανω ποσα ταξιδια και η μονη εταιρεια που ζυγιζε χειραποσκευες γτ ετσι κ αλλιως δεν σαφηνε να παρεις βαλιτσα αν δεν πλοηρωνες ηταν η ryan air η οποια βεβαια κανει αλλου ταξιδια αλλα οκ :p
                          Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                          Comment


                            Ηθελα να ρωτήσω αυτοι που πάνε με τουριστικη βίζα, ΠΟΥ θα δηλώσουν οτι μενουν?? εχουν καποιο συγγενη?

                            Comment


                              Originally posted by ares_tz View Post
                              Ηθελα να ρωτήσω αυτοι που πάνε με τουριστικη βίζα, ΠΟΥ θα δηλώσουν οτι μενουν?? εχουν καποιο συγγενη?
                              ¨η σε συγγενη ή σε ξενοδοχειο το οποιο λογικα θα πρεπει να εχεις προηγουμενως κλεισει.
                              Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                              Comment


                                Μανωλη πριν κατι μηνες που ταξιδεψαμε με Etihad δεν αντιμετωπισαμε κανενα προβλημα αφου ειχαμε γινει και μελοι μας εδωσαν παραπανω κιλα, αλλα το προβλημα ηταν απο Ροδο που βλεπω οτι εισαι κι εσυ δεν δεχονται περισσοτερο απο 23 κιλα δεν θυμαμαι το ποσο που πληρωσαμε αλλα ηταν μεγαλο!

                                Comment

                                Working...
                                X