Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με αεροπορικές και εισιτήρια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by Μανώλης View Post
    Μήπως έχει ταξιδέψει πρόφατα κάποιος φίλος με Etihad;
    Θα ήθελα να ρωτήσω για τα κιλά...
    Μου είπαν ότι δικαιούτε ο κάθε επιβάτης 23 κιλά...
    Αν είναι αλήθεια ήθελα να μάθω και αν στο αεροδρόμιο είναι οι άνθρωποι της Etihad αυστηροί με τα κιλά των αποσκευών...

    Απο ότι διάβασα η Singapore δίνει 40 κιλά... αρκετά μεγάλη η διαφορά...
    Μανωλη εγω πεταω στις 25 Οκτωβρη με etihad κ 30 κιλα(23+7δωρο απο την εταιρια)στις αποσκευες +7 κιλα η χειραποσκευη.
    καθε εμποδιο για καλο

    Comment


      Originally posted by Μανώλης View Post
      Μήπως έχει ταξιδέψει πρόφατα κάποιος φίλος με Etihad;
      Θα ήθελα να ρωτήσω για τα κιλά...
      Μου είπαν ότι δικαιούτε ο κάθε επιβάτης 23 κιλά...
      Αν είναι αλήθεια ήθελα να μάθω και αν στο αεροδρόμιο είναι οι άνθρωποι της Etihad αυστηροί με τα κιλά των αποσκευών...

      Απο ότι διάβασα η Singapore δίνει 40 κιλά... αρκετά μεγάλη η διαφορά...
      Αν βγάλετε και καρτα Etihad είναι άλλα 5 κιλά για κάθε επιβάτη, άρα 23+7+5 κιλά χώρια η χειραποσκευές. Προσοχή όμως μην έχετε παραπάνω γιατί πάει περίπου 30ευρώ το κιλό. Εγώ πλήρωσα 273 ευρώ για 12 κιλά παραπάνω που με χάρη με χρεώσαν 8! Είνια αυστηροι, ειδικά αν είναι γεμάτο το αεροπλάνο που συνήθως είναι.
      Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

      Comment


        Originally posted by leyteris77 View Post
        Αν βγάλετε και καρτα Etihad είναι άλλα 5 κιλά για κάθε επιβάτη, άρα 23+7+5 κιλά χώρια η χειραποσκευές. Προσοχή όμως μην έχετε παραπάνω γιατί πάει περίπου 30ευρώ το κιλό. Εγώ πλήρωσα 273 ευρώ για 12 κιλά παραπάνω που με χάρη με χρεώσαν 8! Είνια αυστηροι, ειδικά αν είναι γεμάτο το αεροπλάνο που συνήθως είναι.
        Λευτερη για να βγαλεις καρτα χρειάζεται κατι ιδιατερο? πχ να εχεις ξαναπεταξει εμ την εταιρεια και να εχεις καποια μίλια ή μπορω ας πουμε να την βγαλω κ εγω που δεν εχω πεταξει ποτε?
        Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

        Comment


          Originally posted by FarfyFfs View Post
          Λευτερη για να βγαλεις καρτα χρειάζεται κατι ιδιατερο? πχ να εχεις ξαναπεταξει εμ την εταιρεια και να εχεις καποια μίλια ή μπορω ας πουμε να την βγαλω κ εγω που δεν εχω πεταξει ποτε?
          Αν θυμάμαι καλά την είχα βγάλει με αίτηση ηλεκτρονικά από την ιστοσελίδα τους. Δεν χρειάζεται τίποτα ιδιαίτερο και μάλιστα μπορείς να φορτώσεις και μίλια από ταξίδια που είχες κάνει μέχρι 6 μήνες πίσω αν δεν κάνω λάθος. Δεν χρειάζεται να έχεις πετάξει με αυτους για να τη βγάλεις. Αργότερα θα σου σταλεί μια κάρτα, αλλά μέχρι τότε φρόντισε να έχεις τον αριθμό, ώστε αν πετάξεις να μπορέσεις να τη χρησιμοποιήσεις, να πάρεις τα μίλια και τα 5 κιλά δλδ.
          Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

          Comment


            Originally posted by leyteris77 View Post
            Αν θυμάμαι καλά την είχα βγάλει με αίτηση ηλεκτρονικά από την ιστοσελίδα τους. Δεν χρειάζεται τίποτα ιδιαίτερο και μάλιστα μπορείς να φορτώσεις και μίλια από ταξίδια που είχες κάνει μέχρι 6 μήνες πίσω αν δεν κάνω λάθος. Δεν χρειάζεται να έχεις πετάξει με αυτους για να τη βγάλεις. Αργότερα θα σου σταλεί μια κάρτα, αλλά μέχρι τότε φρόντισε να έχεις τον αριθμό, ώστε αν πετάξεις να μπορέσεις να τη χρησιμοποιήσεις, να πάρεις τα μίλια και τα 5 κιλά δλδ.
            Αχού τι καλα ευχαριστω ^^ εριξα μια προχειρη ματια εχθες αλλα δεν μπροεσα να βρω αιτηση για εγγραφη μελους. Θα το κοιταξω εκτενεστερα το βραδυ που θα εχω πιο πολυ χρονο ^^ ευχαριστωωω και παλι ^^
            Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

            Comment


              Originally posted by FarfyFfs View Post
              Αχού τι καλα ευχαριστω ^^ εριξα μια προχειρη ματια εχθες αλλα δεν μπροεσα να βρω αιτηση για εγγραφη μελους. Θα το κοιταξω εκτενεστερα το βραδυ που θα εχω πιο πολυ χρονο ^^ ευχαριστωωω και παλι ^^

              Comment


                Αν βγάλετε και καρτα Etihad είναι άλλα 5 κιλά για κάθε επιβάτη, άρα 23+7+5 κιλά χώρια η χειραποσκευές. Προσοχή όμως μην έχετε παραπάνω γιατί πάει περίπου 30ευρώ το κιλό. Εγώ πλήρωσα 273 ευρώ για 12 κιλά παραπάνω που με χάρη με χρεώσαν 8! Είνια αυστηροι, ειδικά αν είναι γεμάτο το αεροπλάνο που συνήθως είναι.
                Λευτέρη σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου. Έτοιμες οι κάρτες μέλους της Εtihad.
                Πρέπει να πάρω τηλ. στην εταιρία ή όλα θα γίνουν στο αεροδρόμιο της Ρόδου;
                Το μόνο σίγουρο που έχω πάντως είναι 23+χειραποσκευές...

                Comment


                  Εμενα με πεταει στην αρχικη της Etihad ,και προχθες που εψαχνα μου κολλουσε δεν μπορουσα να μπω πουθενα παρα μονο στην αρχικη, ουτε πτησεις μου εμφανιζε ουτε τιποτα. Το κανα με αλλο browser τα ιδια. Δεν ξερω τι συμβαινει. Θα κοιταξω να μπω απο αλλο πισι μπας και υπαρχει κανα κολλημα με το δικο μου ξερω κ εγω!!!!!
                  Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                  Comment


                    Originally posted by FarfyFfs View Post
                    Εμενα με πεταει στην αρχικη της Etihad ,και προχθες που εψαχνα μου κολλουσε δεν μπορουσα να μπω πουθενα παρα μονο στην αρχικη, ουτε πτησεις μου εμφανιζε ουτε τιποτα. Το κανα με αλλο browser τα ιδια. Δεν ξερω τι συμβαινει. Θα κοιταξω να μπω απο αλλο πισι μπας και υπαρχει κανα κολλημα με το δικο μου ξερω κ εγω!!!!!
                    θα το βρεις στην αρχικη σελιδα επανω δεξια με μικρα γραμματα

                    Comment


                      Originally posted by MARINAM View Post
                      θα το βρεις στην αρχικη σελιδα επανω δεξια με μικρα γραμματα
                      Ναι το ξερω αυτο αλλα δεν ανοιγει η σελιδα :/
                      Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                      Comment


                        παιδια εχετε ακουσει αν "παιζει" καμια προσφορα???ενδιαφερομαι για αρχες Δεκεμβρη και το εψαξα μεσω των site των εταιρειων (ETHIHAD και QUATAR ) και μεσω ταξιδιωτικου (τα ιδια λεφτα μου ειπαν) και μου δινει 1230 € η ETHIHAD και 1220 € η QUATAR.Τι λετε καλα ειναι???ποια λετε να προτιμησω???γτ τα 10 € διαφορα δεν ειναι σημαντικα....

                        Comment


                          Originally posted by alkat View Post
                          παιδια εχετε ακουσει αν "παιζει" καμια προσφορα???ενδιαφερομαι για αρχες Δεκεμβρη και το εψαξα μεσω των site των εταιρειων (ETHIHAD και QUATAR ) και μεσω ταξιδιωτικου (τα ιδια λεφτα μου ειπαν) και μου δινει 1230 € η ETHIHAD και 1220 € η QUATAR.Τι λετε καλα ειναι???ποια λετε να προτιμησω???γτ τα 10 € διαφορα δεν ειναι σημαντικα....
                          Αυτη η τιμή ειναι μετεπιστροφής?
                          Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                          Comment


                            ναι...κανουμε εντατικα αγγλικα και φευγει....

                            Comment


                              Originally posted by alkat View Post
                              ναι...κανουμε εντατικα αγγλικα και φευγει....
                              Ε ναι μια χαρα τιμη ειναι, τουλαχιστον εμενα ετσι μ φαινεται, δλδ στα 600 το καθε εισητηριο ^^ εμεις μονο για να παμε υπολογιζουμε γυρω στα 800 το ατομο. Αλλα ειναι oneway οποτε μπαντα ειναι πιο ακριβα.
                              Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                              Comment


                                ειπα μπας κι εχει κατι καλυτερο......να γλυτωσουμε οσο πιο πολλα μπορουμε να τα δωσουμε αλλου...οκ λοιπον μαλλον την αλλη βδομαδα θα τα παρουμε......και συνεχιζουμε τον αγωνα.....να εισαστε καλα ολοι!!!!!
                                και απο θεμα εταιρειας???ποια να προτιμησουμε???

                                Comment

                                Working...
                                X