Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με αεροπορικές και εισιτήρια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by australian View Post
    ..........................................
    και ευχαριστω

    Originally posted by ZAKARI View Post
    -που θα μείνεις.
    προσοχή πρέπει να έχετε εισητήριο επιστροφής ιδάλλως γυρίζετε πίσω!!!
    με φοιτητικη visa παω αλλα δεν ξερω διευθηνση που θα μεινω...τη γινεται σε αυτην την περιπτωση?
    πρεπει να μαθω?η δεν υπαρχει προβλημα?

    Comment


      Originally posted by ilias81 View Post
      με φοιτητικη visa παω αλλα δεν ξερω διευθηνση που θα μεινω...τη γινεται σε αυτην την περιπτωση?
      πρεπει να μαθω?η δεν υπαρχει προβλημα?
      Ναί πρέπει

      Comment


        δεν ξερω διευθηνση που θα μεινω
        Τι εννοείς πρέπει να μάθω? Όταν φτάσεις AU που θα μείνεις?
        ofc άμα δεν ξέρεις θα σε πετάξουν έξω.

        Καταρχήν όταν κάνεις την student visa, συμπληρωνεις διεύθυνση κατοικίας στην AU (που θα μείνεις ή μένεις).

        Comment


          Originally posted by ZAKARI View Post
          Τι εννοείς πρέπει να μάθω? Όταν φτάσεις AU που θα μείνεις?
          ofc άμα δεν ξέρεις θα σε πετάξουν έξω.

          Καταρχήν όταν κάνεις την student visa, συμπληρωνεις διεύθυνση κατοικίας στην AU (που θα μείνεις ή μένεις).
          να ρωτησω κι εγω κατι???εισιτηριο με επιστροφη πρεπει να βγαλει καποιος που παει με φοιτητικη???γτ με στη σχολη που μιλησα και ρωτησα εγω μας ειπανε one way...

          Comment


            Δεν μπορώ να σου πω 100%.

            Κανονικά δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά επειδή εχουν σφίξει τα πράγματα μπορεί να γίνει η αιτία να σε γυρίσουν πίσω.

            visitors must have a return ticket, while workers and students may show available funds to purchase a ticket

            Comment


              Originally posted by ZAKARI View Post
              Δεν μπορώ να σου πω 100%.

              Κανονικά δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά επειδή εχουν σφίξει τα πράγματα μπορεί να γίνει η αιτία να σε γυρίσουν πίσω.

              visitors must have a return ticket, while workers and students may show available funds to purchase a ticket
              δηλαδη???αν η σχολη ειναι 1 χρονο???βγαζεις με ημερομηνια επιστροφης σε 1 χρονο???ή με ανοιχτη ημερομηνια επιστροφης???δεν μπορω να καταλαβω....ευχαριστω για την υπομονη σας....

              Comment


                από την ημερομηνία που τελειώνεις την σχολή και για 28μέρες είσαι έγκυρος.

                οπότε υπολόγισε, μην το αφήσεις ανοικτό εχουν σφίξει τα πράγματα μπορεί να γίνει η αιτία να σε γυρίσουν πίσω.

                Comment


                  Και ρε παιδια εσυ εαν θελεις να συνεχισεις σε αλλη σχολη τι γινεται?
                  Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                  Comment


                    Originally posted by FarfyFfs View Post
                    Και ρε παιδια εσυ εαν θελεις να συνεχισεις σε αλλη σχολη τι γινεται?
                    απλα κανεις καινουρια αιτηση και συνεχιζεις απο εκει κατευθειαν

                    Comment


                      Θελω τα φωτα σας
                      Εχει παρατηρησει κανεις ποιες χρονικες περιοδους ειναι πιο φτηνα τα εισιτηρια η' ποσο νωριτερα πρεπει να τα κλεισεις για να εχεις καποιο οφελος?

                      Εχω να ταξιδεψω για Αυστραλια πανω απο 10 χρονια και ακουω πολλα για προσφορες στο ιντερνετ!!
                      “Nothing is forever”

                      Comment


                        Originally posted by ilias81 View Post
                        απλα κανεις καινουρια αιτηση και συνεχιζεις απο εκει κατευθειαν
                        εννοουσα με το εισητηριο τι γινεται , εαν εκδοσεις επιστροφης, το χανεις ετσι δεν ειναι? οποτε γτ να βγαλω οταν το μαστερ μου ειναι για 1,5 χρονο? και ποιος μου εγγυαται οτι δεν θα κλεισει η αεροπορικη ή δε θα σταματησει να κανει πτησεις στην ελλαδα. Το να πας με τουριστικη που εχεις ενα συγκεκριμενο χρονικο περιθωριο 3 μηνων το βρισκω απολυτα λογικο να βγαλεις μετεπιστροφης μιας κ πας για διακοπες. Αλλα από 6 μηνες και πανω το βρισκω υπερβολικο να σε γυρισουνε πισω επειδη πας για σπουδες με διαρκεια ανω του χρονου , δε νομιζω να σε υποχρεωνουν να βγαλεις εισητηριο, κ εκτος αυτου η φοιτητικη σου δινει και το δικαιωμα part time εργασιας, οποτε εσυ δεν εισαι υποχρεωμενος να παρουσιασεις ολοκληρο το ποσο των διδακτρων ουτε στη σχολη ουτε στο αεροδρομιο
                        Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                        Comment


                          Originally posted by FarfyFfs View Post
                          εννοουσα με το εισητηριο τι γινεται , εαν εκδοσεις επιστροφης, το χανεις ετσι δεν ειναι? οποτε γτ να βγαλω οταν το μαστερ μου ειναι για 1,5 χρονο? και ποιος μου εγγυαται οτι δεν θα κλεισει η αεροπορικη ή δε θα σταματησει να κανει πτησεις στην ελλαδα. Το να πας με τουριστικη που εχεις ενα συγκεκριμενο χρονικο περιθωριο 3 μηνων το βρισκω απολυτα λογικο να βγαλεις μετεπιστροφης μιας κ πας για διακοπες. Αλλα από 6 μηνες και πανω το βρισκω υπερβολικο να σε γυρισουνε πισω επειδη πας για σπουδες με διαρκεια ανω του χρονου , δε νομιζω να σε υποχρεωνουν να βγαλεις εισητηριο, κ εκτος αυτου η φοιτητικη σου δινει και το δικαιωμα part time εργασιας, οποτε εσυ δεν εισαι υποχρεωμενος να παρουσιασεις ολοκληρο το ποσο των διδακτρων ουτε στη σχολη ουτε στο αεροδρομιο
                          θα συμφωνησω!!!

                          Comment


                            οποτε εσυ δεν εισαι υποχρεωμενος να παρουσιασεις ολοκληρο το ποσο των διδακτρων ουτε στη σχολη ουτε στο αεροδρομιο
                            rock'n'roll καταστάσεις, λοιπόν να ξέρεις ότι όταν κάνεις αίτηση βίζας (και κυρίως σε TAFE) η κυβέρνηση τις περισσότερες φορές ζητάει από τον αιτούντα να δείξει ένα bank account που να περιέχει 18.000$.

                            read at :

                            Comment


                              Originally posted by ZAKARI View Post
                              rock'n'roll καταστάσεις, λοιπόν να ξέρεις ότι όταν κάνεις αίτηση βίζας (και κυρίως σε TAFE) η κυβέρνηση τις περισσότερες φορές ζητάει από τον αιτούντα να δείξει ένα bank account που να περιέχει 18.000$.

                              read at :
                              http://www.patriotaki.net/%CE%B5%CE%...html#post49850

                              Εμένα από το Monash μου ζητησανε να πληρωσω ακριβως το μισο ποσο απο το συνολο των διδακτρων και δε μου ζητησανε να παρουσιασω οτι διαθετω και το υπολοιπο ποσο και το master μου κοστιζει 39.000$. Όπως και στο Deakin μου ζητησανε ακριβως τα ιδια.
                              Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                              Comment


                                Είναι δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα, το ποσό που θα σου ζητήσει το πανεπιστήμιο ως προκαταβολή, με το ποσό που σου ζητάει το immigration να αποδείξεις ότι έχεις στο λογαριασμό σου προκειμένου να σου εγκρίνει τη βίζα. Γενικά, το immigration ζητάει να έχεις τα εξής τρία ποσά: χρήματα για αεροπορικό μετ' επιστροφής + όλα τα δίδακτρα + $ 18500 για κάθε χρόνο φοίτησης.

                                Απ' ότι κατάλαβα, ανάλογα με την "επικινδυνότητα" του υποψήφιου, άλλοτε τους αρκεί μία υπεύθυνη δήλωση ότι υπάρχουν τα λεφτά, και άλλοτε ζητάνε και απόδειξη από τράπεζα...

                                Comment

                                Working...
                                X