Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με αεροπορικές και εισιτήρια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by george lucas View Post
    Μήπως είσαι ταξιδιωτικός πράκτορας??? χεχε πλάκα κάνω.. ξανά μπράβο σου πάντως είσαι πάρα πολύ ενημερωμένη και αυτό που κάνεις εσύ και όλα παιδιά εδώ όπως έχω ξανά αναφέρει σε άλλο post είναι λειτούργημα
    Η πράκτορας που είναι και φίλη μου μου είπε πως δεν της έχουν απαντήσει ακόμα από την emirates και μου ανέφερε και κάποια από αυτά που μου λες και εσύ το έχω αφήσει πάνω της και την εμπιστεύομαι.
    Πίστεψε με αν είχα την επιλογή τότε δεν θα πήγαινα με egypt αλλά λόγω ηλικίας δεν μπορούσα να έχω άποψη και απ΄ότι μου λέει η μητέρα μου(γιατί μαζί της ταξίδεψα) ήταν το πιο φθηνό. Ναι από Κάιρο ,6 ώρες transit εκεί και άλλη μιάμιση στο Changy.. Το αεροδρόμιο του Κάιρου δε τραγικό. Πήγαμε σε ένα καφέ εκεί(το μόνο που υπήρχε) για να περάσει λίγο η ώρα, παραγγείλαμε καφέ και ο μπουφετζής πέρναγε από το σημείο που καθόμασταν συνέχεια και κοίταγε τα ποτήρια μας να δει αν έχουμε τελειώσει για να μας διώξει,τραγικό, εμείς όμως για σπάσιμο καθίσαμε 4 ολόκληρες ώρες με έναν καφέ, καθόλου καλή εξυπηρέτηση καθόλου καλό αεροδρόμιο, το Ελληνικό στην γλυφάδα ήταν κλάσεις ανώτερο και η ολυμπιακή επίσης..
    thanks για το link!
    Oχι πρακτορας ταξιδιωτικος ,αλλά παντως με ταξιδια ειχε να κανει το επαγγελμα που εκανα ,για πολλααααα χρονια!
    Συμφωνω για το αεροδρομιο του Καϊρου ,αλλά επειδη μου αρεσει οτι εχει να κανει με τετοια μερη-δεν λεω ''αραβικο'' ,γιατι οι Αιγυπτιοι δεν ειναι αραβες και θυμωνουν αμα τους αποκαλεις ετσι !- , δεν του δινα σημασια!Ετσι κι αλλιως ,δεν καθομουνα ωρες στο αεροδρομιο ! Και επειδη εγραψες 'τραγικο', πού να βγεις στην πολη ,να δεις πώς οδηγανε! με την κορνα! πατανε κορνα και προχωρανε ,οπως νομιζει ο καθενας ,χωρις να δινουν σημασια σε φαναρια ,σε σηματα τροχαιας ,λωριδες κυκλοφοριας και Κ.Ο.Κ ! Εσυ ,σαν επιβατης ,την πρωτη φορα , παθαινεις σοκ !(οταν πας σε μερη που οδηγανε ετσι! Εχει και χειροτερα απ το Κάϊρο ! ), μετα ,συνηθιζεις! Ετσι κι αλλιως ,ολοι θα πεθανουμε ,μια μερα! Ε,αν σου λάχει εκει , σου 'λαχε!

    tnxs κι εγω ! για τα καλά σου λογια και ειδικα για την Ολυμπιακη! ;-)
    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

    Comment


      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

      Comment


        Originally posted by vertigo View Post
        Καλημέρα από την ηλιόλουστη Αθήνα!
        Vertigo μήπως ξέρεις τίποτα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο στο αεροπλάνο?? Επιτρέπετε?? Γιατί δυστυχώς είμαι καπνιστής και είναι πολλές οι ώρες....

        Comment


          Originally posted by george lucas View Post
          Καλημέρα από την ηλιόλουστη Αθήνα!
          Vertigo μήπως ξέρεις τίποτα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο στο αεροπλάνο?? Επιτρέπετε?? Γιατί δυστυχώς είμαι καπνιστής και είναι πολλές οι ώρες....
          Καλημερα! Σιγουρα δεν επιτρεπεται.Θα κανεις υπομονη !

          Ομως ...! δεν μου βγαινουν οι 37 ωρες που εγραψες οτι θα κανετε!

          Originally posted by george lucas View Post
          37 ώρες ταξίδι μαζί με τις αναμονές..


          Originally posted by george lucas View Post
          ...
          φεύγουμε απο ελ. βεν. 16:40 είμαστε dubai 22:05
          την επομένη 07:40 αναxώρηση και κατευθείαν Σύδνει με 1 ώρα σχεδόν ανεφοδιασμό στην Σιγκαπούρη ...
          4 ωρες και 25' μεχρι Dubai (21:05 ωρα Ελλαδας φτανετε,το καλοκαιρι εχουμε μια ωρα διαφορα με Dubai,τωρα εχουμε 2),9 μιση ωρες παραμονη εκει ,7 μιση ωρες περιπου πτηση μεχρι Σιγκαπουρη, 1 ωρα για ανεφοδιασμο ,άλλες 8 ωρες περιπου ,μεχρι Σιδνευ , ολα μαζι τα βγαζω γυρω στις 30 και μιση ωρες!Κι οχι 37! Μηπως δεν πατε κατ ευθειαν Σιδνευ ,αλλά περνατε απο καποια άλλη πολη της Αυστραλιας ,πρωτα; Μηπως εχετε μεγαλυτερη παραμονη στην Σιγκαπουρη ή στο Dubai; εκτος κι αν δεν υπολογισες σωστα την σουμα!Λες να μην τα προσθεσα σωστα εγω; παντως 2 φορες εκανα επαληθευση!
          ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

          Comment


            Originally posted by vertigo View Post
            Καλημερα! Σιγουρα δεν επιτρεπεται.Θα κανεις υπομονη !

            Ομως ...! δεν μου βγαινουν οι 37 ωρες που εγραψες οτι θα κανετε!







            4 ωρες και 25' μεχρι Dubai (21:05 ωρα Ελλαδας φτανετε,το καλοκαιρι εχουμε μια ωρα διαφορα με Dubai,τωρα εχουμε 2),9 μιση ωρες παραμονη εκει ,7 μιση ωρες περιπου πτηση μεχρι Σιγκαπουρη, 1 ωρα για ανεφοδιασμο ,άλλες 8 ωρες περιπου ,μεχρι Σιδνευ , ολα μαζι τα βγαζω γυρω στις 30 και μιση ωρες!Κι οχι 37! Μηπως δεν πατε κατ ευθειαν Σιδνευ ,αλλά περνατε απο καποια άλλη πολη της Αυστραλιας ,πρωτα; Μηπως εχετε μεγαλυτερη παραμονη στην Σιγκαπουρη ή στο Dubai; εκτος κι αν δεν υπολογισες σωστα την σουμα!Λες να μην τα προσθεσα σωστα εγω; παντως 2 φορες εκανα επαληθευση!
            Depart 16/06/2013 16:40 από Αθήνα arrive 18/06 07:45 στο Σύδνει
            Προφανώς δεν έχω υπολογίσει την διαφορά ώρας... το άθροισα στο σύνολο,κάνε το και θα δεις.. Αν είναι όπως τα λες πάντως δεν μας χαλάει καθόλου, -7 ώρες από αυτές που είχαμε υπολογίσει.

            Comment


              Originally posted by vertigo View Post
              Καλημερα! Σιγουρα δεν επιτρεπεται.Θα κανεις υπομονη !

              Ομως ...! δεν μου βγαινουν οι 37 ωρες που εγραψες οτι θα κανετε!







              4 ωρες και 25' μεχρι Dubai (21:05 ωρα Ελλαδας φτανετε,το καλοκαιρι εχουμε μια ωρα διαφορα με Dubai,τωρα εχουμε 2),9 μιση ωρες παραμονη εκει ,7 μιση ωρες περιπου πτηση μεχρι Σιγκαπουρη, 1 ωρα για ανεφοδιασμο ,άλλες 8 ωρες περιπου ,μεχρι Σιδνευ , ολα μαζι τα βγαζω γυρω στις 30 και μιση ωρες!Κι οχι 37! Μηπως δεν πατε κατ ευθειαν Σιδνευ ,αλλά περνατε απο καποια άλλη πολη της Αυστραλιας ,πρωτα; Μηπως εχετε μεγαλυτερη παραμονη στην Σιγκαπουρη ή στο Dubai; εκτος κι αν δεν υπολογισες σωστα την σουμα!Λες να μην τα προσθεσα σωστα εγω; παντως 2 φορες εκανα επαληθευση!
              Υ.Γ Δεν λαμβάνεις προσωπικά...έχει γεμίσει και δεν μπορείς να λάβεις αν δεν διαγράψεις..check it out

              Comment


                Originally posted by george lucas View Post
                Depart 16/06/2013 16:40 από Αθήνα arrive 18/06 07:45 στο Σύδνει
                Προφανώς δεν έχω υπολογίσει την διαφορά ώρας... το άθροισα στο σύνολο,κάνε το και θα δεις.. Αν είναι όπως τα λες πάντως δεν μας χαλάει καθόλου, -7 ώρες από αυτές που είχαμε υπολογίσει.
                Προφανώς και δεν υπολογισες την διαφορα ωρας! Τον Ιουλιο ,θα ειναι 7 ωρες! Θα επρεπε να μετατρεψεις την ωρα Συδνεϋ σε ωρα Αθηνας ,για να να αθροισεις τις ωρες ,απο αρχικη απογειωση -απο Αθηνα- σε τελικη προσγειωση ή απ την σουμα που εκανες ,οπως την εκανες ,να αφαιρεσεις την διαφορα ωρας.
                Εγω ,ξεροντας τις ωρες πτησεις αυτων των δρομολογίων , απλά ,αθροισα τις ωρες πτησης και των 3 σκελών ,την παραμονη στο Dubai(που την εβγαλα απ την τοπικη ωρα αφιξης μεχρι την τοπικη ωρα απογειωσης που εγραψες ) και την παραμονη στην Σιγκαπουρη.

                υ.γ οπως σου τα λεω ειναι!
                ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                Comment


                  Originally posted by george lucas View Post
                  Υ.Γ Δεν λαμβάνεις προσωπικά...έχει γεμίσει και δεν μπορείς να λάβεις αν δεν διαγράψεις..check it out
                  Ενταξει ! Εκανα ενα σκουπισματακι! tnxs!
                  ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                  Comment


                    Κανεις να πεταει την τριτη 19 Μαρτιου για μελβουρνη με Etihad υπαρχει????Καλο μας ταξίδι και υπομονή και επιμονη

                    Comment


                      Originally posted by vertigo View Post
                      Προφανώς και δεν υπολογισες την διαφορα ωρας! Τον Ιουλιο ,θα ειναι 7 ωρες! Θα επρεπε να μετατρεψεις την ωρα Συδνεϋ σε ωρα Αθηνας ,για να να αθροισεις τις ωρες ,απο αρχικη απογειωση -απο Αθηνα- σε τελικη προσγειωση ή απ την σουμα που εκανες ,οπως την εκανες ,να αφαιρεσεις την διαφορα ωρας.
                      Εγω ,ξεροντας τις ωρες πτησεις αυτων των δρομολογίων , απλά ,αθροισα τις ωρες πτησης και των 3 σκελών ,την παραμονη στο Dubai(που την εβγαλα απ την τοπικη ωρα αφιξης μεχρι την τοπικη ωρα απογειωσης που εγραψες ) και την παραμονη στην Σιγκαπουρη.

                      υ.γ οπως σου τα λεω ειναι!
                      Η 2η επιλογή υπολογισμού φαίνεται ποιο εύκολη και ποιο χρηστική για κάποιον που δεν γνωρίζει τις ακριβής ώρες πτήσης..
                      Εγώ για να καταλάβεις πόσο στην κοσμάρα μου είμαι ούτε καν την διαφορά ώρας δεν υπολόγισα και vertigo ΝΑ ΄ΣΑΙ ΚΑΛΑ για τις 7 ώρες δώρο που μας έκανες.. τώρα υπολογίζουμε 30 όχι ότι είναι λίγες αλλα είναι 7 λιγότερες!

                      Comment


                        Originally posted by george lucas View Post
                        Η 2η επιλογή υπολογισμού φαίνεται ποιο εύκολη και ποιο χρηστική για κάποιον που δεν γνωρίζει τις ακριβής ώρες πτήσης..
                        Εγώ για να καταλάβεις πόσο στην κοσμάρα μου είμαι ούτε καν την διαφορά ώρας δεν υπολόγισα και vertigo ΝΑ ΄ΣΑΙ ΚΑΛΑ για τις 7 ώρες δώρο που μας έκανες.. τώρα υπολογίζουμε 30 όχι ότι είναι λίγες αλλα είναι 7 λιγότερες!
                        Σιγουρα ειναι πιο ευκολη η επιλογη ,οπου απλα μετρας απ την ωρα αρχικης αναχωρησης μεχρι την ωρα τελικης αφιξης και αφαιρεις την διαφορα ωρας Αυστραλιας με Ελλαδα ,ομως εγω δεν ηξερα τί ωρα φτανετε Sydney! δεν το ειχες γραψει! .
                        ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                        Comment


                          Γειά σας για ακόμα μια φορά. Είμαι και εγώ προς το τέλος της διαδικασίας για student visa και ελπίζω σε λίγες μέρες να έχω μια θετική απάντηση. Να ρωτήσω κάτι. Επειδή θα έρθει μαζί μου και η μητέρα μου και η μικρή μου κόρη που είναι 5χρ ( αλλά δυστυχώς για λίγο καιρό με τουριστική γιατί έχουμε βάφτιση και γάμο που είναι καλεσμένη από συγγενείς) αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει πως είναι δυνατόν να έχω μαζί μου γάλα για το παιδί γιατί πίνει ακόμα σε μπιμπερό και ξέρω ότι τα υγρά απαγορεύονται και δεν είναι και μωράκι για να της δώσω γάλα σε σκόνη. Υπάρχει περίπτωση να σε αφήσουν για το παιδί να πάρεις? Ή ντε και καλά θα σου δώσουν δικό τους? Γιατί η αλήθεια είναι ότι μάλλον με ETIHAD θα ταξιδέψω και δεν εμπιστεύομαι τι γάλατα θα έχουν. Εκτός και αν μπορώ να αγοράσω από το duty free και εφόσον έχουν. Αν ξέρει κανείς να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ γιατί την βοηθάει πολύ να ηρεμήσει το μπιμπερό της και θεωρώ ότι θα της είναι απαραίτητο με τόσες ώρες ταξίδι για να κοιμηθεί κιόλας. Ευχαριστώ πολύ

                          Comment


                            Originally posted by effie View Post
                            Γειά σας για ακόμα μια φορά. Είμαι και εγώ προς το τέλος της διαδικασίας για student visa και ελπίζω σε λίγες μέρες να έχω μια θετική απάντηση. Να ρωτήσω κάτι. Επειδή θα έρθει μαζί μου και η μητέρα μου και η μικρή μου κόρη που είναι 5χρ ( αλλά δυστυχώς για λίγο καιρό με τουριστική γιατί έχουμε βάφτιση και γάμο που είναι καλεσμένη από συγγενείς) αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει πως είναι δυνατόν να έχω μαζί μου γάλα για το παιδί γιατί πίνει ακόμα σε μπιμπερό και ξέρω ότι τα υγρά απαγορεύονται και δεν είναι και μωράκι για να της δώσω γάλα σε σκόνη. Υπάρχει περίπτωση να σε αφήσουν για το παιδί να πάρεις? Ή ντε και καλά θα σου δώσουν δικό τους? Γιατί η αλήθεια είναι ότι μάλλον με ETIHAD θα ταξιδέψω και δεν εμπιστεύομαι τι γάλατα θα έχουν. Εκτός και αν μπορώ να αγοράσω από το duty free και εφόσον έχουν. Αν ξέρει κανείς να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ γιατί την βοηθάει πολύ να ηρεμήσει το μπιμπερό της και θεωρώ ότι θα της είναι απαραίτητο με τόσες ώρες ταξίδι για να κοιμηθεί κιόλας. Ευχαριστώ πολύ
                            ενα μέλος απο δω ταξίδεψε με το ίδιο θέμα μωρό και τι θα έκανε με το γάλα
                            και αυτός με etihad αν θυμάμαι καλά κατ'εξαίρεσην και λόγω μωρού του
                            επέτρεψαν νομίζω 1 Lit νερό θα του το αναφέρω να σου απάντησει ακριβώς αύριο
                            αυτός με λεπτομερίες το μέλος λέγετε dimhal


                            Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                            Comment


                              Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αν και εμένα δεν είναι μωρό, είναι 5 χρονών αλλά πίνει ακόμα με το μπιμπερό και αναρωτιέμαι για γάλα όχι για νερό. Thank you έτσι κι αλλιώς.

                              Comment


                                Originally posted by effie View Post
                                Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αν και εμένα δεν είναι μωρό, είναι 5 χρονών αλλά πίνει ακόμα με το μπιμπερό και αναρωτιέμαι για γάλα όχι για νερό. Thank you έτσι κι αλλιώς.
                                Effie, πέρσυ το Φεβρουάριο που ταξιδέψαμε εμείς με τριών και κάτι χρονων παιδί, μας άφησαν να έχουμε νερό όμως. Η δικιά μας βέβαια λόγω αλεργίας πίνει ακόμα γάλα σε σκόνη. Θεωρώ οτι το πιο πιθανόν είναι να σε αφήσουν αλλά είναι στην ευχαίρεια του security. Το γάλα είναι πάντως και μεγαλύτερο ίσως κίνητρο να σε αφήσουν από το νερό. Στην χειρότερη περίπτωση κράτα μια συσκευασία ώστε να την ξεγελάσεις. Να νομίζει οτι είναι το δικό της. Είναι ψυχολογικό κυρίως εκτός αν το γάλα που θα έχουν εκεί είναι χάλια και πραγματικά δεν της αρέσει.
                                Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                                Comment

                                Working...
                                X