Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με αεροπορικές και εισιτήρια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    @ patousis : Εσύ φίλε πότε την "κάνεις";;;;; μη στεναχωριέσαι για τπτ!!!! αφού κατάφερες να κανεις εταιρεία στην Ελλάδα, να την κρατήσεις & μέσα στην κρίση..... δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα στην Αυστραλία..... & δουλειά στα μέτρα σου θα βρεις & όλα καλά θα πάνε!!!! η αρχή έγινε φίλε!!!!! Καλό ταξίδι!!!!! (άντε λέμε να πέρνουμε & εμείς σειρά!!!!! ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα!!!!)

    @ vertigo : συμφωνώ απόλυτα με όσα λες..... ειδικά με την τελευταία παράγραφο...... δεν ξέρω ποίοι λόγοι σε κρατάνε ακόμη εδώ, αλλά εύχομαι να πάψουν να υφίστανται λείαν συντόμως & να αποδεσμευτείς & εσύ.....
    Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

    Comment


      Εγω τελος ιουλιου φευγω.
      Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

      Comment


        Originally posted by patousis View Post
        Αμ να δουμε, για το ταξιδι ειμαι σιγουρος, για τη ζωη να δουμε αν καταφερω να βρω μια δουλεια οσο πιο κοντα γινεται στα προσοντα μου...
        Θα βρεις αργα ή γρηγορα! Ευχομαι να ειναι γρηγορα!
        ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

        Comment


          Originally posted by billy View Post

          @ vertigo : συμφωνώ απόλυτα με όσα λες..... ειδικά με την τελευταία παράγραφο...... δεν ξέρω ποίοι λόγοι σε κρατάνε ακόμη εδώ, αλλά εύχομαι να πάψουν να υφίστανται λείαν συντόμως & να αποδεσμευτείς & εσύ.....

          Οι λογοι που με κρατανε εδω ειναι σοβαροι και δεν ειναι καποιο προβλημα που περιμενω
          να λυθει ,οποτε μονο για διακοπες με βλεπω κατω.Σ ευχαριστω πολυ ,παντως ,για τις ευχες!
          ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

          Comment


            Originally posted by vertigo View Post
            Εκλεισες με την μακραν καλυτερη εταιρεια ,στην γραμμη αυτη,απο Αθηνα για Αυστραλια.Απο αποψη in flight service ,φαγητου ,ανεσης καθισματων.Θα εχεις ενα πολυ ωραιο ταξιδι ,σιγουρα.
            Σε ευχαριστώ Vertigo

            Comment


              αεροπορικά εισιτήρια

              Καλημέρα/Καλησπέρα,

              Ποια αεροπορική εταιρία θα μου προτείνατε να επιλέξω για το one way ταξίδι μου στην Αυστραλία?Έχω ήδη ταξιδέψει με την Qatar και δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο θέμα εκτός του ότι στη Ντόχα μας γυρνάγανε με ένα λεωφορείο επί 15 λεπτά μες στο αεροδρόμιο με απίστευτη ζέστη..αλλά κάτι τέτοιο θα μπορούσα να το αντέξω.Ψάχνω για ότι πιο οικονομικό υπάρχει..

              Παίζει κάποιο ρόλο (χρηματικό) αν κλείσω το εισιτήριο πολύ νωρίτερα ή όχι?Επίσης,αναρωτιέμαι αν μπορώ να κλείσω αεροπορικό εισιτήριο όταν δεν έχω συμπληρώσει το 18 έτος της ηλικίας μου αλλά πρόκειται να ταξιδέψω όταν είμαι 18...

              Ευχαριστώ εκ των προτέρων

              Comment


                Ξανα η Singapore Airlines Στο Αεροδρομιο Ελ. Βενιζελος
                Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                Comment


                  Καλησπέρα!!! Θέλω την γνώμη σας για το ποια εταιρεία να επιλέξω για το ταξίδι που θέλουμε να κάνουμε προς Αυστραλία τον Οκτώβριο. Κοιτάω μέσω ίντερνετ και έχω ρωτήσει σε πρακτορείο. Μέχρι στιγμής πιο οικονομική τιμή εισητηρίου (2 ενήλικες, 1 παιδί) είναι με british airways αλλά το ταξίδι είναι πάνω από 30 ώρες. Ευχαριστώ πολύ

                  Comment


                    Socworkersk κοιτα την QATAR και την ETHIHAD .....αυτη την περιοδο η QATAR εχει αρκετα χαμηλες τιμες σε σχεση με την EMIRATES.
                    Εγω ανεβαινω Ελλαδα την αλλη εβδομαδα και το εισιτηριο το πληρωσα $1670 (1.100 ευρω περιπου) για Μελβουρνη.Το βασικο πλεονεκτημα της QATAR εναι οτι οι θεσεις ειναι 3-3-3 αντι 3-4-3 που ειναι στις αλλες εταιρειες.Αυτο σημαινει ΑΝΕΣΗ !!! Ειδικα με το παιδι.
                    Οι πτησεις ειναι περιπου 20 ωρες 'η 26 εαν εχετε την αναμονη.
                    Εαν η πτηση μεσω qatar εχει αναμονη 5-6 ωρες μπορειτε με 40 ευρω να κλεισετε θεση στο Lounge ORYX που παρεχει ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ φαγητο,μπανιο,ιντερνετ,πολυθρονες ανακλεινομενες,κλπ.Ολα αυτα περιλαμβανονται στα 40 ευρω /ατομο.Στα διαφορα πακετα που εχει να επιλεξετε το TRANSIT SILVER SERVICES.
                    Al Maha Services - Fast Track Meet and Assist
                    Ελπιζω να σε βοηθησα

                    Comment


                      Originally posted by socworkersk View Post
                      Καλησπέρα!!! Θέλω την γνώμη σας για το ποια εταιρεία να επιλέξω για το ταξίδι που θέλουμε να κάνουμε προς Αυστραλία τον Οκτώβριο. Κοιτάω μέσω ίντερνετ και έχω ρωτήσει σε πρακτορείο. Μέχρι στιγμής πιο οικονομική τιμή εισητηρίου (2 ενήλικες, 1 παιδί) είναι με british airways αλλά το ταξίδι είναι πάνω από 30 ώρες. Ευχαριστώ πολύ
                      Γεια σου Socworkersk.
                      Την αλλη εβδομαδα ανεβαινω Αθηνα απο Μελβουρνη με την QATAR.Στην ερευνα που εκανα ηταν η πιο φθηνη σε σχεση με τις αλλες. Το εισιτηριο το πληρωσα $1670 (1100 ευρω περιπου) με επιστροφη.
                      Το εισιτηριο πολλες φορες το βρισκεις φθηνοτερο μεσα απο το site των εταιρειων !!!
                      Δεν εχουν επιπλεον χρεωσεις 'η επιβαρυνσεις.
                      ΒΑΣΙΚΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ οτι οι θεσεις ειναι 3-3-3 αντι 3-4-3 που εχουν οι αλλες εταιρειες. Αυτο σημαινει ΑΝΕΣΗ !!!! ειδικα για εσας που εχετε και παιδι.
                      Διαρκεια πτησης 20 - 26 ωρες αναλογα την πτηση.
                      Στην περιπτωση αναμονης στην Doha ( 6 ωρες ειναι στην δικη μου πτηση ) προτεινω να κλεισετε θεση στο LOUNGE ORYX (www.al-mahaservices.com).
                      Εχει διαφορα πακετα και αναλογα επιλεγετε.
                      Ελπιζω να σας βοηθησα
                      Καλο σας ταξιδι !!

                      Comment


                        Originally posted by Arvan View Post
                        Γεια σου Socworkersk.
                        Την αλλη εβδομαδα ανεβαινω Αθηνα απο Μελβουρνη με την QATAR.Στην ερευνα που εκανα ηταν η πιο φθηνη σε σχεση με τις αλλες. Το εισιτηριο το πληρωσα $1670 (1100 ευρω περιπου) με επιστροφη.
                        Το εισιτηριο πολλες φορες το βρισκεις φθηνοτερο μεσα απο το site των εταιρειων !!!
                        Δεν εχουν επιπλεον χρεωσεις 'η επιβαρυνσεις.
                        ΒΑΣΙΚΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ οτι οι θεσεις ειναι 3-3-3 αντι 3-4-3 που εχουν οι αλλες εταιρειες. Αυτο σημαινει ΑΝΕΣΗ !!!! ειδικα για εσας που εχετε και παιδι.
                        Διαρκεια πτησης 20 - 26 ωρες αναλογα την πτηση.
                        Στην περιπτωση αναμονης στην Doha ( 6 ωρες ειναι στην δικη μου πτηση ) προτεινω να κλεισετε θεση στο LOUNGE ORYX (Al Maha Services - Fast Track Meet and Assist).
                        Εχει διαφορα πακετα και αναλογα επιλεγετε.
                        Ελπιζω να σας βοηθησα
                        Καλο σας ταξιδι !!
                        Ευχαριστώ Arvan για την απάντηση. Θα το ψάξω . Θα ήθελα να κλείσω μέσω ίντερνετ αλλά αυτό που δεν ξέρω είναι πως θα βγουν οι τουριστικές βίζες του συζύγου κ του παιδιού(εγώ έχω αυστρ. διαβατήριο)και θα μείνουμε για 3 εβδομάδες περίπου

                        Comment


                          Originally posted by socworkersk View Post
                          Ευχαριστώ Arvan για την απάντηση. Θα το ψάξω . Θα ήθελα να κλείσω μέσω ίντερνετ αλλά αυτό που δεν ξέρω είναι πως θα βγουν οι τουριστικές βίζες του συζύγου κ του παιδιού(εγώ έχω αυστρ. διαβατήριο)και θα μείνουμε για 3 εβδομάδες περίπου
                          Home Affairs brings together Australia's federal law enforcement, national and transport security, criminal justice, emergency management, multicultural affairs, settlement services and immigration and border-related functions, working together to keep Australia safe.

                          Comment


                            Δες και το www.skyscanner.com και παίξτε με τις ημερομηνίες αλλά και τις ώρες πτήσης
                            Think before you driving@world.......

                            Comment


                              Originally posted by socworkersk View Post
                              Καλησπέρα!!! Θέλω την γνώμη σας για το ποια εταιρεία να επιλέξω για το ταξίδι που θέλουμε να κάνουμε προς Αυστραλία τον Οκτώβριο. Κοιτάω μέσω ίντερνετ και έχω ρωτήσει σε πρακτορείο. Μέχρι στιγμής πιο οικονομική τιμή εισητηρίου (2 ενήλικες, 1 παιδί) είναι με british airways αλλά το ταξίδι είναι πάνω από 30 ώρες. Ευχαριστώ πολύ
                              και γω το ιδιο ψαχνω, την ιδια εποχη και τα ιδια ατομα. η british airways δινει οικονομικες τιμες αλλα πολλες ωρες
                              «Μηδενί δίκην δικάσεις πριν αμφοίν μύθον ακούσεις».Πιτθέας (1240 π.Χ)

                              Comment


                                Originally posted by johngreek View Post
                                και γω το ιδιο ψαχνω, την ιδια εποχη και τα ιδια ατομα. η british airways δινει οικονομικες τιμες αλλα πολλες ωρες
                                Αν ήμουν εγώ και ο άντρας μου δεν θα μ' ένοιαζαν οι πολλές ώρες με την british, σκέφτομαι το παιδί που θα ταλαιπωρηθεί.

                                Comment

                                Working...
                                X