Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με αεροπορικές και εισιτήρια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Originally posted by xaris76 View Post
    ..............
    Αφού το παζάρεψα (κυριολεκτικά) το θέμα αυτό , μιας και δεν είμαι διατεθιμένος να πληρώνω 50αρια για κάθε επιπλέον κιλό, ''έκλεισα'' το εισιτήριο με την Qatar. Μου επέτρεψαν να έχω 2 αποσκευές των 20 κιλών + 1 χειραποσκευή των 7 κιλών. Επομένως, συνολικά θα μπορεί κάποιος να μεταφέρει 47 κιλά χωρίς κανένα επιπλέον κόστος !!!
    Τα παραπάνω είναι αποτελέσματα έρευνας που έκανα . Σε καμία περίπτωση να μην θεωρηθεί ότι γίνεται διαφήμιση μιας εταιρείας έναντι άλλης κτλ.
    Να είμαστε όλοι καλά...
    Και εγω γιατι δεν εδωσα δραχμη παραπανω για τα 6 εξτρα κιλα?
    Χωρις να θελω να προσβαλω καποιον,αυτο για τα 7 κιλα χειραποσκευη..πρωτη φορα το ακουω..
    Δεν μου ζυγησε κανεις την τσαντα της πλατης που ειχα μαζι..
    Και απ'οτι μου ειπαν και εμενα οταν εβγαλα το εισητηριο μονο η Thai και ισως η Qatar (δεν θυμαμαι) ειχαν 30 κιλα max..οχι 40..
    Μαλλον οτι θελουν λενε..

    Comment


      #47
      Originally posted by abdel View Post
      Και εγω γιατι δεν εδωσα δραχμη παραπανω για τα 6 εξτρα κιλα?
      Χωρις να θελω να προσβαλω καποιον,αυτο για τα 7 κιλα χειραποσκευη..πρωτη φορα το ακουω..
      Δεν μου ζυγησε κανεις την τσαντα της πλατης που ειχα μαζι..
      Και απ'οτι μου ειπαν και εμενα οταν εβγαλα το εισητηριο μονο η Thai και ισως η Qatar (δεν θυμαμαι) ειχαν 30 κιλα max..οχι 40..
      Μαλλον οτι θελουν λενε..
      Στο .... "μάλλον ό,τι θέλουν λένε....." έχεις δίκιο.¨ ήρθαμε τετραμελής οικογένεια τον Αύγουστο με singapore στο Sydney. Αρχικά βάση εταιρίας είχαμε δικαίωμα για 30 κιλά ο καθένας και μια χειραποσκευή 7 κιλών ο καθένας. Μια εβδομάδα πριν το ταξίδι επικοινώνησα με την εταιρία στην Αθήνα και κατάφερα να πάρω σύνολο κιλών 180 χωριστά χειραποσκευές. Στο αεροδρόμιο ζύγισαν τις αποσκευές μου 187 κιλά και μου τις πέρασαν και όσο για τις χειραποσκευές κανείς δεν τις ζύγισε και κουβαλούσαμε τουλάχιστον 2 χειραποσκευές ο καθένας.Τα συμπεράσματα δικά σας......
      Heal the past. Live the present. Dream the future.

      Comment


        #48
        Originally posted by vpappas
        Να εμπιστευτώ το airtickets.gr για να κάνω booking tickets?
        Και βέβαια, είναι αξιόπιστο. Σχεδόν 10 χρόνια νομίζω υπάρχει. Εχω βγάλει πολλά εισητήρια για διάφορους προορισμούς απο εκεί.
        Υπομονή και επιμονή patriotes.

        Comment


          #49
          Emirates από Κωνσταντινούπολη

          Για τους Βορειοελλαδίτες υπάρχει και η λύση της Emirates από Κωνσταντινούπολη για Αυστραλία που είναι πιο φθηνή από ότι από Αθήνα. Ειδικά αν είσαι Ανατολικά της Θεσσαλονίκης υπάρχουν λεωφορεία και ταξί.
          Η Emirates δίνει 30 κιλά για τις αποσκευές και δεν ζυγίζει τις χειραποσκευές

          Comment


            #50
            και εγω εχω βγαλει απο εκει, ειναι το πιο φτηνο σαιτ! βεβαια εγω για αυστραλια βρηκα φτηνοτερο σε τουριστικο γραφειο, δεν ξερω ομως αν συμβαινει γενικα η ετυχε!
            Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

            Comment


              #51
              Originally posted by juliedasiou View Post
              Για τους Βορειοελλαδίτες υπάρχει και η λύση της Emirates από Κωνσταντινούπολη για Αυστραλία που είναι πιο φθηνή από ότι από Αθήνα. Ειδικά αν είσαι Ανατολικά της Θεσσαλονίκης υπάρχουν λεωφορεία και ταξί.
              Η Emirates δίνει 30 κιλά για τις αποσκευές και δεν ζυγίζει τις χειραποσκευές
              κοιταξα στο αιρτικετς και εχει παρομοιες τιμες. το σαιτ της εταιριας εχει φαει κολλημα και δε δινει αποτελεσματα!

              τι τιμες εχει για κων/πολη?
              Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

              Comment


                #52
                μεταφορα πραγματων

                μετα απο πολυ κοπο επιτελους φευγουμε για κατω τον Νοεμβριο. Εχωντας και εγω αποκομησει πολλες χρησιμες πληροφοριες απο τους φιλους στο ΠΑΤΡΙΩΤΑΚΙ νιωθο την αναγκη να βαλω ενα μικρο λιθαρακι στην προσπαθεια που εχει ξεκινησει εδω,γιατι να λεμε και του στραβου το δικιο να ειναι καλα αυτος που το ανοιξε [ΘΑΝΑΣΗΣ] ΚΑΙ ολους τους φιλους που γραφουν με πρωτον και καλητερο [για μενα] ΑΓΩΡΙΑΝΙ]σας ευχαριστω ΟΛΟΥΣ λοιπον εχω βρει μεταφορικες εταιριες με μεγαλες διαφορες θα γραψω τιμες και τηλεφονα και βλεπετε'ΕΡΜΗΣ 270το κυβικο τηλ 2103464640 2103475114 αλλο τηλ 2291025400 κυρια καρναμου 230 το κυβικο αλλο τηλ2104833595 150 το κυβικο και 20 ευρω ο ντενεκες το λαδι και τα εκτελονιστηκα στην μελβουρνη περιπου 600-800 δολ. Τωρα για αεροπλανα για μενα μονο η etihad εχει 30+7 κιλα και αυτο αν βγαλεις τα εισητηρια απο τα κεντρικα τους γραφεια στο Συνταγμα 2103241010 αν το ψαξει καποιος αλλος και ειναι καλητερα ας το γραψει εγω για δυο μεγαλους και δυο μικρα 8,9 ετων θελο 2252 ευρω και παλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ

                Comment


                  #53
                  αεροπορικες

                  ρε παιδια ποια εταιρια κανει σταση στη σινγκαπουρη?γιατι εχω μπερδευτει

                  Comment


                    #54
                    Originally posted by xatzi8 View Post
                    ρε παιδια ποια εταιρια κανει σταση στη σινγκαπουρη?γιατι εχω μπερδευτει
                    Η Singapore Airlines!
                    Υπομονή και επιμονή patriotes.

                    Comment


                      #55
                      Ψάχνω τιμες και δρομολόγια για μελβούρνη και βλέπω οτι μόνο η etihad συμφέρει. Το ταξίδι ειναι σχετικά ποιο σύντομο και κανει μονο μία στάση.


                      Για τους μετανάστες υπάρχει μια ειδική συμφωνία με ορισμενες αεροπορικές εταιρείες σχετικά με εκπτώσεις στα εισητήρια, περισσότερες αποσκευες κλπ. Αναφέρει κάποια στοιχεία στο παρακάτω link. Θα επικοινωνήσω μαζί τους και θα σας πώ.

                      Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                      Comment


                        #56
                        Originally posted by leyteris77 View Post
                        Ψάχνω τιμες και δρομολόγια για μελβούρνη και βλέπω οτι μόνο η etihad συμφέρει. Το ταξίδι ειναι σχετικά ποιο σύντομο και κανει μονο μία στάση.


                        Για τους μετανάστες υπάρχει μια ειδική συμφωνία με ορισμενες αεροπορικές εταιρείες σχετικά με εκπτώσεις στα εισητήρια, περισσότερες αποσκευες κλπ. Αναφέρει κάποια στοιχεία στο παρακάτω link. Θα επικοινωνήσω μαζί τους και θα σας πώ.

                        http://www.iom.int/jahia/Jahia/pid/1820
                        Μπράβο! Πολύ ενδιαφέρον...είναι αξιόπιστο? Αν βρεις κάποια άλλη πληροφορία μην μας ξεχάσεις...

                        Comment


                          #57
                          παιδια έτσι πληροφοριακά πηρα τηλεφωνο σημερα στην ολυμπιακή για τις προσφορές 200.000 εισητηρίων ( κοψοχρονιά μιλάμε) αλλα δεν ισχύει για μελβούρνη λογω etihad! δυστυχώς! κουράγιο!!!!!!!!!!!!!!!!!

                          Comment


                            #58
                            Για Συδνεϋ ισχυει δλδ;

                            Comment


                              #59
                              Originally posted by leyteris77 View Post
                              Ψάχνω τιμες και δρομολόγια για μελβούρνη και βλέπω οτι μόνο η etihad συμφέρει. Το ταξίδι ειναι σχετικά ποιο σύντομο και κανει μονο μία στάση.


                              Για τους μετανάστες υπάρχει μια ειδική συμφωνία με ορισμενες αεροπορικές εταιρείες σχετικά με εκπτώσεις στα εισητήρια, περισσότερες αποσκευες κλπ. Αναφέρει κάποια στοιχεία στο παρακάτω link. Θα επικοινωνήσω μαζί τους και θα σας πώ.

                              http://www.iom.int/jahia/Jahia/pid/1820
                              Γεια σου leyteris77 πολυ καλη πληροφορια!

                              Comment


                                #60
                                Originally posted by nunki View Post
                                Για Συδνεϋ ισχυει δλδ;
                                απο ότι είδα στο site της ολυμπιακής και για σιδνευ μεσω etihad πανε οπότε λογικα ούτε για εκει ισχυει η εκπτωση!

                                Comment

                                Working...
                                X