Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με αεροπορικές και εισιτήρια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Originally posted by xri23 View Post
    Θέλω να ρωτήσω το εξής. Εγώ είμαι Ελληνίδα και ο άντρας μου Αυστραλός υπήκοος και θα πάμε τον Ιανουάριο Αυστραλία για πάντα. Ο σύζυγος μια χαρά βγάζει one way ticket λόγω του αυστραλέζικου διαβατηρίου για εμένα το ταξιδιωτικό γραφείο με συμβούλευσε να βγάλω μετ' επιστροφής γιατί με το ελληνικό διαβατήριο υπάρχει κίνδυνος να μην μου επιτρέψουν να ταξιδέψω με one way ticket. Ισχύει; ουφ άλλο ένα έξοδο....
    αυτα ειναι Μ..........ς η γυναικα μου ηρθε μαζι με μενα 9/11 με απλο εισ.και ολα τα χαρτια οτι θα φτιαξουμε απο εδω τα χαρτια και κανενα προβλημα σημειοτεο την βιζα την εβγαλε η ετιχατ απο αθηνα ΔΩΡΕΑΝ μην μασατε αυτα τα λενε οι πρακτορες για να πουλανε!!!

    Comment


      #92
      Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
      αυτα ειναι Μ..........ς η γυναικα μου ηρθε μαζι με μενα 9/11 με απλο εισ.και ολα τα χαρτια οτι θα φτιαξουμε απο εδω τα χαρτια και κανενα προβλημα σημειοτεο την βιζα την εβγαλε η ετιχατ απο αθηνα ΔΩΡΕΑΝ μην μασατε αυτα τα λενε οι πρακτορες για να πουλανε!!!
      Και εγώ ακριβώς ίδια περίπτωση με σας είμαι, έβγαλα ομως ηλεκτρονικιά βιζα και θα βγάλω και oneway ticket μαζί με τον σύζυγο και τα παΐδια που είναι αυστραλεζάκια... λες να έκανα βλακεία και να μην έπρεπε να βγάλω evisa;
      :confused:

      Comment


        #93
        Originally posted by vdoxy71 View Post
        Και εγώ ακριβώς ίδια περίπτωση με σας είμαι, έβγαλα ομως ηλεκτρονικιά βιζα και θα βγάλω και oneway ticket μαζί με τον σύζυγο και τα παΐδια που είναι αυστραλεζάκια... λες να έκανα βλακεία και να μην έπρεπε να βγάλω evisa;
        :confused:
        Και πως θα πήγαινες χωρίς evisa (ηλεκτρονική τουριστική)?
        Υπομονή και επιμονή patriotes.

        Comment


          #94
          Originally posted by Agoriani View Post
          Και πως θα πήγαινες χωρίς evisa (ηλεκτρονική τουριστική)?
          Αν μου έβγαζε την τουριστική βίζα ο πράκτορας θα είχε διαφορά λες;

          Comment


            #95
            Originally posted by vdoxy71 View Post
            Αν μου έβγαζε την τουριστική βίζα ο πράκτορας θα είχε διαφορά λες;
            μην κολας πουθενα ΠΡΟΧΟΡΑ!!!

            Comment


              #96
              Originally posted by vdoxy71 View Post
              Αν μου έβγαζε την τουριστική βίζα ο πράκτορας θα είχε διαφορά λες;
              Είτε πράκτορας είναι είτε εισπράκτορας τον ίδιο τρόπο που ακολουθείς και εσύ αν το κάνεις μόνος σου θα ακολουθήσει και αυτός.
              Η evisa βγαίνει σε μέσα απο την ιστοσελίδα immi.gov.au και δεν παίρνει πάνω απο 5 λεπτά η διαδικασία. Φυσικά είναι δωρεάν και για αυτό το παρέχουν και καλά σαν υπηρεσία οι εισ πράκτορες.
              Υπομονή και επιμονή patriotes.

              Comment


                #97
                Η αλήθεια είναι όταν χθες που τηλεφώνησα σε μια αεροπορική εταιρεία μόνο αυτή η υπάλληλος μου είπε να μην βγάλω roundtrip εισιτήριο διότι με βάση των τουριστικών οδηγιών ο Έλληνας έχει δικαίωμα να μπει στην Αυστραλία με oneway ticket και ότι δεν παίζει ρόλο το εισιτήριο διότι είχαν πελάτες με roundtrip ticket και τους γύρισαν πίσω επειδή όμως τους κατάλαβαν-ψυχολόγησαν ότι δεν πάνε για διακοπές αλλά για μετανάστευση.
                Επίσης μου είπαν και πράκτορας και υπάλληλος αεροπορικής ότι έχουν λίγο αγριέψει τα πράγματα στο αεροδρόμιο για μας τους Έλληνες διότι το κατάλαβαν ότι πάμε ως τουρίστες και μετά δεν φεύγουμε

                Comment


                  #98
                  Originally posted by louizianna View Post
                  παιδια ο συζυγος ταξιδευει 1/1/12 και του ειπαν οτι του επιτρεπουν μονο 23 κιλα +7 χειραποσκευη...με την ετιχαντ...που μπορω να τηλ μηπως και παρω παραπανω κιλα;
                  Εγώ χθες μίλησα με Etihad έκανα κράτηση για 17/01 και μου είπαν 23 κιλά και 7 κιλά δώρο από την εταιρεία και 7 κιλά χειραποσκευή. Και επίσης ενώ η πράκτορας δεν μου έβρισκε θέσεις για τότε τα κεντρικά τις είχε διαθέσιμες και φθηνότερες

                  Comment


                    #99
                    Originally posted by xri23 View Post
                    Εγώ χθες μίλησα με Etihad έκανα κράτηση για 17/01 και μου είπαν 23 κιλά και 7 κιλά δώρο από την εταιρεία και 7 κιλά χειραποσκευή. Και επίσης ενώ η πράκτορας δεν μου έβρισκε θέσεις για τότε τα κεντρικά τις είχε διαθέσιμες και φθηνότερες


                    στειλε μου σε πμ το τηλεφωνο σε παρακαλω....πολυ πολυ!!!

                    Comment


                      Originally posted by louizianna View Post
                      στειλε μου σε πμ το τηλεφωνο σε παρακαλω....πολυ πολυ!!!
                      2103241010τα κεντρικα στην αθηνα

                      Comment


                        Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                        2103241010τα κεντρικα στην αθηνα



                        ευχαριστω πολυ

                        Comment


                          Originally posted by vpappas
                          Ego petao stis 16 January iparxei kanenas pou feygei idia mera gia Sydney me Singapore airlines (mou edosan 40 kila aposkeves kai 7kg xeiraposkevi)?
                          αν χάσω 55 κιλά από τα 95 θα γίνω 40...! θα με πάρεις μαζί...???
                          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                          Comment


                            Παιδια στην πτηση !!

                            ΚΑλημερα !! Μια που ειναι η πρωτη φορα που γραφω θα ήθελα να σας ευχαριστησω όλους !!!!ή βοηθεια σας ειναι πολυτιμη !!
                            Σκεφτομαι να ταξιδεψω με etihad αυτο το μηνα .Πως ειναι οι πτηση με παιδια ?? Ακουσα οτι υπαρχει προσωπικη τηλεοραση που μπορεις να βαλεις τα παιδια να δουν κατι ..Ειναι αληθεια ή παραμυθια :?? Βεβαια τα παιδια μου δεν ειναι μωρα ..αλλα καμια ιδεα για να εχουμε γαλατακι το βραδυ ? Επισης οι θεσεις ειναι ανετες ?Διαβασα στις ανταποκρισεις σας οτι μερικες εταιριες εχουν πολυ στεναχωρες θεσεις ..
                            Απλα σκεφτομαι τα παιδια ,αν θα μας καλυπτουν τα γευματα στο αεροπλανο ,αφου δεν μπορω να παρω φαγωσιμα μαζι μου ..ΑΛλιως θα έβαζα τη γυναικα μου να κανει μια ντουζινα κεφτεδακια )

                            Να σας πω και γω κατι που ανακαλυψα..

                            Πτηση με ολυμπιακη για 2 μεγαλους και 2 παιδια 2.625 !
                            Η ιδια πτηση με τα ιδια αεροπλανα με Εtihad 2200 !!

                            Stis 15 Dekembrioy .. Πως σας φαινεται ?

                            Περιμενω με αγωνια ν ακουσω και αλλους γονεις )

                            Σας ευχαριστω εκ των προτερων και ευχομαι σε ολους τα καλυτερα οτι και αν αποφασισουν ..

                            Comment


                              Originally posted by stavrosm View Post
                              ΚΑλημερα !! Μια που ειναι η πρωτη φορα που γραφω θα ήθελα να σας ευχαριστησω όλους !!!!ή βοηθεια σας ειναι πολυτιμη !!
                              Σκεφτομαι να ταξιδεψω με etihad αυτο το μηνα .Πως ειναι οι πτηση με παιδια ?? Ακουσα οτι υπαρχει προσωπικη τηλεοραση που μπορεις να βαλεις τα παιδια να δουν κατι ..Ειναι αληθεια ή παραμυθια :?? Βεβαια τα παιδια μου δεν ειναι μωρα ..αλλα καμια ιδεα για να εχουμε γαλατακι το βραδυ ? Επισης οι θεσεις ειναι ανετες ?Διαβασα στις ανταποκρισεις σας οτι μερικες εταιριες εχουν πολυ στεναχωρες θεσεις ..
                              Απλα σκεφτομαι τα παιδια ,αν θα μας καλυπτουν τα γευματα στο αεροπλανο ,αφου δεν μπορω να παρω φαγωσιμα μαζι μου ..ΑΛλιως θα έβαζα τη γυναικα μου να κανει μια ντουζινα κεφτεδακια )

                              Να σας πω και γω κατι που ανακαλυψα..

                              Πτηση με ολυμπιακη για 2 μεγαλους και 2 παιδια 2.625 !
                              Η ιδια πτηση με τα ιδια αεροπλανα με Εtihad 2200 !!

                              Stis 15 Dekembrioy .. Πως σας φαινεται ?

                              Περιμενω με αγωνια ν ακουσω και αλλους γονεις )

                              Σας ευχαριστω εκ των προτερων και ευχομαι σε ολους τα καλυτερα οτι και αν αποφασισουν ..
                              ταξιδεψα στις 9/11 ολα ειναι οπως στα λενε μονο που τα φαγητα τους ειναι λιγο!!!δυσκολοχωνευτα και η πτηση ειναι τις etihad η ολυμπιακη εχει παραχωρειση τα δικαιοματα της και η etihad αν βγαλεις το εισητ. απο τα κεντρικα τις γραφεια σου δινει παραπανω κιλα!!

                              Comment


                                Originally posted by stavrosm View Post
                                ΚΑλημερα !! Μια που ειναι η πρωτη φορα που γραφω θα ήθελα να σας ευχαριστησω όλους !!!!ή βοηθεια σας ειναι πολυτιμη !!
                                Σκεφτομαι να ταξιδεψω με etihad αυτο το μηνα .Πως ειναι οι πτηση με παιδια ?? Ακουσα οτι υπαρχει προσωπικη τηλεοραση που μπορεις να βαλεις τα παιδια να δουν κατι ..Ειναι αληθεια ή παραμυθια :?? Βεβαια τα παιδια μου δεν ειναι μωρα ..αλλα καμια ιδεα για να εχουμε γαλατακι το βραδυ ? Επισης οι θεσεις ειναι ανετες ?Διαβασα στις ανταποκρισεις σας οτι μερικες εταιριες εχουν πολυ στεναχωρες θεσεις ..
                                Απλα σκεφτομαι τα παιδια ,αν θα μας καλυπτουν τα γευματα στο αεροπλανο ,αφου δεν μπορω να παρω φαγωσιμα μαζι μου ..ΑΛλιως θα έβαζα τη γυναικα μου να κανει μια ντουζινα κεφτεδακια )

                                Να σας πω και γω κατι που ανακαλυψα..

                                Πτηση με ολυμπιακη για 2 μεγαλους και 2 παιδια 2.625 !
                                Η ιδια πτηση με τα ιδια αεροπλανα με Εtihad 2200 !!

                                Stis 15 Dekembrioy .. Πως σας φαινεται ?

                                Περιμενω με αγωνια ν ακουσω και αλλους γονεις )

                                Σας ευχαριστω εκ των προτερων και ευχομαι σε ολους τα καλυτερα οτι και αν αποφασισουν ..
                                Υπάρχει προσωπική οθόνη στην οποία μπορεις να δεις ταινίες, σειρές, παιχνίδια,μουσική, flight data και πολλά αλλα. Είναι μια καλή απασχόληση για να περάσουν οι ώρες.
                                Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                                Comment

                                Working...
                                X