Announcement

Collapse
No announcement yet.

Έκθεση Αυστραλών εργοδοτών στην Αθήνα 8-9/10/2011

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Originally posted by Τάσος Αγαπάει AU View Post
    Μάλιστα... Σε Ευχαριστώω!!!

    Comment


      #47
      Originally posted by efthymios View Post
      Καλημέρα σε όλους σας!
      Αρχικά θα ήθελα να σας πώ ένα πάρα πολύ μεγάλο ευχαριστώ για την βοήθεια που προσφέρετε εδώ και όλες τις σχετικές κατατοπίσεις.
      Φαντάζομαι πώς όλοι όσοι εγραψαν εδώ θα είναι και στην έκθεση! καλή επιτυχία σε όλους μας.

      Μόνο την ηλεκτρονική αίτηση χρειαζόμαστε?
      Από χαρτιά τί θα χρειαστούμε μαζί μας? Θα πρέπει να είναι μετεφρασμένα?

      Παιδιά SOS, Δεν θα ήθελα να χάσω μία τέτοια ευκαιρία. ευχαριστώ
      Πουθενά δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο! Τώρα αν το θες για σιγουριά παρ' το μαζί σου
      Είναι πολλές οι 622 μέρες;

      Comment


        #48
        Καλησπέρα απελπισμένοι συμπατριώτες! Έχω κάποιες απορίες σχετικά με αυτό το διήμερο. Όπως έχω γράψει σε άλλο topic ενδιαφέρομαι να πάω προκειμένου να ρωτήσω και να μάθω ορισμένα πράγματα σχετικά με τις διαδικασίες και τα πράγματα στην Αυστραλία. Εφόσον με καλέσουν και πάω εκεί πρέπει να είμαι και καθ' όλα έτοιμη για την περίπτωση που μου προτείνουν δουλειά; Γιατί σίγουρα δεν έχω κάνει καμμία από τις κινήσεις που ξέρω ότι πρέπει να γίνουν (IELTS, μεταφράσεις πτυχίων, βίζα, ακόμα και τακτοποιήσεις εκκρεμοτήτων πρακτικών θεμάτων εδώ στη Ελλάδα), χώρια ότι έχω περάσει σε ένα μεταπτυχιακό που με ενδιαφέρει πάρα πολύ (και έφτυσα αίμα για να μπω) και θα ήθελα να έχω 1,5 χρόνο τουλάχιστον για να τελειώσω με τα μαθήματα. Δηλαδή, εννοώ, πρέπει να είσαι έτοιμος να φύγεις εάν σου ζητηθεί; Ή μπορώ να πάω απλά για πληροφορίες; Σκεφτόμουν να ξεκινούσα σιγά σιγά τις διαδικασίες ώστε να έχω τον χρόνο να διευθετήσω όλα αυτά που θέλω. Τώρα, θα μου πείτε, μην πας τότε. Αλλά θεωρώ ότι είναι μια πολύ καλή ευκαιρία για να ενημερωθώ σωστά και έγκυρα και να "κόψω κίνηση". Ξέρει κανένας τίποτα παραπάνω;

        Comment


          #49
          Originally posted by alexan72 View Post
          Καλησπέρα απελπισμένοι συμπατριώτες! Έχω κάποιες απορίες σχετικά με αυτό το διήμερο. Όπως έχω γράψει σε άλλο topic ενδιαφέρομαι να πάω προκειμένου να ρωτήσω και να μάθω ορισμένα πράγματα σχετικά με τις διαδικασίες και τα πράγματα στην Αυστραλία. Εφόσον με καλέσουν και πάω εκεί πρέπει να είμαι και καθ' όλα έτοιμη για την περίπτωση που μου προτείνουν δουλειά; Γιατί σίγουρα δεν έχω κάνει καμμία από τις κινήσεις που ξέρω ότι πρέπει να γίνουν (IELTS, μεταφράσεις πτυχίων, βίζα, ακόμα και τακτοποιήσεις εκκρεμοτήτων πρακτικών θεμάτων εδώ στη Ελλάδα), χώρια ότι έχω περάσει σε ένα μεταπτυχιακό που με ενδιαφέρει πάρα πολύ (και έφτυσα αίμα για να μπω) και θα ήθελα να έχω 1,5 χρόνο τουλάχιστον για να τελειώσω με τα μαθήματα. Δηλαδή, εννοώ, πρέπει να είσαι έτοιμος να φύγεις εάν σου ζητηθεί; Ή μπορώ να πάω απλά για πληροφορίες; Σκεφτόμουν να ξεκινούσα σιγά σιγά τις διαδικασίες ώστε να έχω τον χρόνο να διευθετήσω όλα αυτά που θέλω. Τώρα, θα μου πείτε, μην πας τότε. Αλλά θεωρώ ότι είναι μια πολύ καλή ευκαιρία για να ενημερωθώ σωστά και έγκυρα και να "κόψω κίνηση". Ξέρει κανένας τίποτα παραπάνω;
          Από όσα γνωρίζουμε ΜΑΛΛΟΝ θα υπάρχουν και λίστες αναμονής. Δηλαδή όταν αδιάσει μία θέση θα καλέσουν έναν από αυτή τη λίστα..Εσύ μπορείς τη λίστα να τη χρησιμοποιήσεις προς όφελός σου! ;)
          Είναι πολλές οι 622 μέρες;

          Comment


            #50
            τελικά τί έγινε; πήγε κανείς να μας πει τί είπαν;

            Comment


              #51
              Poltergeist .... Βιάζεσαι! ....

              Poltergeist...

              Είσαι τόσο αγχωμένος με το ζήτημα που..... βιάζεσαι νομίζω! Το διήμερο θα είναι 8-9 Οκτωβρίου 2011. και όχι 8-9 Σεπτεμβίου όπως ίσως παρασύρθηκες να αντιληφθείς!

              Υπομονή ένα μήνα!.....

              Comment


                #52
                A ούπς χεχε
                τα γυαλιά μου... :D

                Comment


                  #53
                  O Poltergeist νομίζω είναι ήδη Αυστραλία
                  Είναι πολλές οι 622 μέρες;

                  Comment


                    #54
                    Originally posted by Τάσος Αγαπάει AU View Post
                    O Poltergeist νομίζω είναι ήδη Αυστραλία
                    εδώ κι 6 χρόνια!
                    απο ενδιαφέρον ρωτάει

                    Comment


                      #55
                      Originally posted by Nikos Mech Eng View Post
                      Poltergeist...

                      Είσαι τόσο αγχωμένος με το ζήτημα που..... βιάζεσαι νομίζω! Το διήμερο θα είναι 8-9 Οκτωβρίου 2011. και όχι 8-9 Σεπτεμβίου όπως ίσως παρασύρθηκες να αντιληφθείς!

                      Υπομονή ένα μήνα!.....
                      ο Poltergeist ειναι αυτην την στιγμη στην αυστραλια και εργαζεται
                      μαλλων εσυ μπερδευτηκες...

                      παιδια εγω εκανα εγγραφη και εχω registratioa number 41.... χιλιαδες και κατι!!!
                      μιλαμε για πολυ κοσμο...

                      Comment


                        #56
                        Originally posted by lift View Post
                        ο Poltergeist ειναι αυτην την στιγμη στην αυστραλια και εργαζεται
                        μαλλων εσυ μπερδευτηκες...

                        παιδια εγω εκανα εγγραφη και εχω registratioa number 41.... χιλιαδες και κατι!!!
                        μιλαμε για πολυ κοσμο...
                        οι περισσοτεροι νομιζω θα ειναι australian citizens
                        Είναι πολλές οι 622 μέρες;

                        Comment


                          #57
                          Παιδιά δεν νομίζω οτι θα είναι 40000 άτομα...

                          Εγώ γράφτηκα σχεδόν αμέσως και έχω 40300κατι
                          Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                          Comment


                            #58
                            Originally posted by leyteris77 View Post
                            Παιδιά δεν νομίζω οτι θα είναι 40000 άτομα...

                            Εγώ γράφτηκα σχεδόν αμέσως και έχω 40300κατι
                            Ακου να δεις πως γίνεται:
                            1. Εσείς κάνετε την αίτηση.
                            2. Μετά περιμένετε αν θα έρθει το Εισιτήριο (μέσω e-mail) για την έκθεση.
                            3. Αυτό ήταν.
                            4. Να αναφέρουμε πως ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΚΑΝΑΝ ΕΓΓΡΑΦΗ. ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΠΙΛΟΓΗ!
                            Είναι πολλές οι 622 μέρες;

                            Comment


                              #59
                              Originally posted by Τάσος Αγαπάει AU View Post
                              Ακου να δεις πως γίνεται:
                              1. Εσείς κάνετε την αίτηση.
                              2. Μετά περιμένετε αν θα έρθει το Εισιτήριο (μέσω e-mail) για την έκθεση.
                              3. Αυτό ήταν.
                              4. Να αναφέρουμε πως ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΚΑΝΑΝ ΕΓΓΡΑΦΗ. ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΠΙΛΟΓΗ!
                              Θα στειλουν εισιτηριο? Που το διάβασες?
                              Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                              Comment


                                #60
                                etsi akrivos ine opos ta lei o tasos.....to grafi sto e-mail pou sou stelnoun meta tin simplirosi tis formas.....

                                Comment

                                Working...
                                X