Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αγγελίες από όσους είναι ήδη στην Αυστραλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Γεια σας. Μένουμε με την γυναικα μου στην Μελβούρνη εδώ και 2 μήνες, στην περιοχή Coolaroo, δίπλα από το Broadmeadows. Η γυναίκα μου ενδιαφέρεται να βρει εργασία. Έχει προϋπηρεσία σε καφέ και εστιατόριο και δούλευε για πολλά χρόνια σε γνωστο κινηματογράφο στην Ελλάδα. 24 χρονών και πολύ υπεύθυνο άτομο. Αμάξι δεν έχουμε αλλά ευτυχώς είναι κοντά μας το τρένο. Αγγλικά πολύ καλά (αν και Αυστραλέζα γεννήθηκε και μεγάλωσε στην Ελλάδα) αλλά γράφω εδω γιατί σίγουρα θα της είναι πιο εύκολο να ξεκινήσει σε ελληνικό μαγαζί. Για full time ψάχνουμε, διαθέσιμη Δευτέρα έως Κυριακή, από το πρωί μέχρι της 6-7pm. Το ιδανικότερο θα ήταν μια καφετέρια στις κοντινές μας περιοχές και κυρίως πρωινές ώρες. Εάν ενδιαφέρεται κανείς please στείλτε μου pm! Ευχαριστώ πολύ!

    Επίσης να προσθέσω ότι η γυναίκα μου ενδιαφέρεται να δουλέψει εκτός από καφέ και εστιατόρια, σε mini-market, super markets, μαγαζιά με ρούχα, οτιδήποτε έχει σχέση με customer service. Ευχαριστώ!

    Comment


      #47
      Peter Thomas
      I have a job going in Northcote Victoria making canvas and calendar. Full time position good rate, good hours. Please email resumes to peter@photobookshop.com.au all paper required. We manufacture Photobooks and other photo gifting products.

      Thank
      Peter Thomas

      Online Photo Books & Photobook Software - Photobook Shop
      Online Photo Books & Photobook Software - Photobook Shop
      Give your photos the theme of your choice with our online software. Download the free Photobook Designer to explore a wide range of new themes to capture your memories.

      ΛΟΙΠΟΝ ΕΚΕΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΥΡΕΥΕΙ ΑΤΟΜΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ

      Comment


        #48
        From Helen Bosidis
        Travel Agency willing to train a a New Arrival From Greece in Tourism .
        I have spoken to the director of this travel agency and he is willing to sponsor if the right person is found for the position. Good luck to all who apply !

        Email me for further information helen@elastudy.com.au

        Comment


          #49
          SOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΨΑΧΝΩ ΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ POST ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

          Comment


            #50
            Originally posted by sissi View Post
            SOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΨΑΧΝΩ ΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ POST ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
            Sissi σου αντέγραψα το post στις ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία για να το δουν περισσότεροι. Πες μας όμως και που μένεις περίπου. Σου εύχομαι καλά ξεμπερδέματα....
            Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

            Comment


              #51
              Geia sou Sisi se poia poli meneis ? kai esi den antekses me tous sigeneis e ? kai go mia apo ta idia!

              Comment


                #52
                ευχαριστω λευτερη τωρα μενω μπαλακλαβα!!!!!!!!!

                Comment


                  #53
                  μενω μελβουρνη απλα δεν ειμαι μονη εχω και 4 παιδια μαζι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                  Comment


                    #54
                    Originally posted by sissi View Post
                    μενω μελβουρνη απλα δεν ειμαι μονη εχω και 4 παιδια μαζι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                    Don't panic, ψυχραιμία και υπομονη!!

                    Comment


                      #55
                      Originally posted by sissi View Post
                      SOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΨΑΧΝΩ ΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ POST ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                      Comment


                        #56
                        Ενα μεγάλο Bravo στον Arthur ξέρει εκείνος γιατι...!!

                        Comment


                          #57
                          Originally posted by australian View Post
                          Ενα μεγάλο Bravo στον Arthur ξέρει εκείνος γιατι...!!
                          Μπράβο κ από μένα κ ας μην ξέρω το γιατί... αλλά καταλαβαίνω γιατί...!!!
                          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                          Comment


                            #58
                            Originally posted by jimathens View Post
                            Μπράβο κ από μένα κ ας μην ξέρω το γιατί... αλλά καταλαβαίνω γιατί...!!!
                            μπραβο καο απο μενα .......καταλαβα καν το καλο και ριχτο στο γιαλο!!!!

                            Comment


                              #59
                              Originally posted by jimathens View Post

                              μπραβο στον Αρθουρ ...και ολοι καταλαβαν γιατι !!!

                              Comment


                                #60
                                ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!! ΑRTHOUR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X