Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αγγελίες από όσους είναι ήδη στην Αυστραλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    ΜΠΡΑΒΟ!!!!
    ΧΑΙΡΟΜΑΙ Κ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΘΟΥΡ Κ ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΣΣΑΚΙ
    Στα δυσκολα φαινονται οι σωστοι ανθρωποι!
    “Nothing is forever”

    Comment


      #62
      Γεια σας! Εγώ και η γυναίκα μου ψάχνουμε για δουλειά στην Μελβούρνη. Είμαστε νέοι ηλικίας 27 και 25 και στην Ελλάδα δουλεύαμε παράλληλα με τις σπουδές σε καφετέριες, ιντερνετ καφέ και τα τελευταία χρόνια σε κινηματογράφο. Δεν έχουμε κάποιο πτυχίο και ελπίζουμε να μπορέσουμε κάποια στιγμή να συνεχίσουμε τις σπουδές μας στην Αυστραλία. Τέλος πάντων, ψάχνουμε για εργασία! Ξέρουμε πολύ καλά Αγγλικά και ζούμε στα Βόρεια προάστια της Μελβούρνης. Ενδιαφερόμαστε για οποιαδήποτε ευκαιρία κι αν υπάρξει. Ευχαριστώ!

      Comment


        #63
        Originally posted by savchris View Post
        Γεια σας! Εγώ και η γυναίκα μου ψάχνουμε για δουλειά στην Μελβούρνη. Είμαστε νέοι ηλικίας 27 και 25 και στην Ελλάδα δουλεύαμε παράλληλα με τις σπουδές σε καφετέριες, ιντερνετ καφέ και τα τελευταία χρόνια σε κινηματογράφο. Δεν έχουμε κάποιο πτυχίο και ελπίζουμε να μπορέσουμε κάποια στιγμή να συνεχίσουμε τις σπουδές μας στην Αυστραλία. Τέλος πάντων, ψάχνουμε για εργασία! Ξέρουμε πολύ καλά Αγγλικά και ζούμε στα Ανατολικά προάστια της Μελβούρνης. Ενδιαφερόμαστε για οποιαδήποτε ευκαιρία κι αν υπάρξει. Ευχαριστώ!
        Με τι visa βρίσκεστε εδω;

        Comment


          #64
          Job Finder – Connecting The Greek Community

          Comment


            #65
            Originally posted by australian View Post
            Με τι visa βρίσκεστε εδω;
            Η γυναίκα μου έχει Αυστραλέζικη υπηκοότητα (την πήρε από τον πατέρα της που είχε γεννηθεί εδώ) και εγώ τώρα είμαι με Bridging Visa και περιμένω απάντηση για Partner Visa (έχω καιρό βέβαια για την απάντηση).

            Comment


              #66
              Originally posted by savchris View Post
              Η γυναίκα μου έχει Αυστραλέζικη υπηκοότητα (την πήρε από τον πατέρα της που είχε γεννηθεί εδώ) και εγώ τώρα είμαι με Bridging Visa και περιμένω απάντηση για Partner Visa (έχω καιρό βέβαια για την απάντηση).
              Καλησπέρα savchris...

              Έτσι να το διευκρινίζεται με τι είδος βίζα είστε εδώ ή θα έρθετε...!!!
              Για να μπορείτε να παίρνετε συγκεκριμένη απάντηση στην ερώτησή σας από τα άλλα μέλη...!!!
              Π.Χ. Αν είστε εδώ ή σκέφτεστε να έρθετε με τουριστική βίζα δεν θα σας απαντήσει κανείς...!!!
              Για τον λόγο ότι δεν θα μπορείτε να δουλέψετε ποτέ νόμιμα κ αν σας πιάσουν θα σας διώξουν από την χώρα σαν λαθρομετανάστες κ με σφραγίδα στο διαβατήριο απαγόρευσης εισόδου ξανά για 3 χρόνια κ το οποίο έχει γραφτεί πάρα πολλές φορές μέσα στο forum...!!!

              Σας εύχομαι καλή τύχη σε όλα κ πάνω απ'όλα υγεία...!!! Κ

              υ.γ. το αναφέρω πιο πολύ για αυτούς που δεν το γνωρίζουν κ σκέφτονται να έρθουν με τουριστική βίζα...!!! πιο καλά παίξτε Joker...!!!
              Να κ μία ιστορία από τις πολλές : https://www.patriotaki.net/%CE%B1%CE...89-dagni-2764/
              Δείτε κ αυτό : neoskosmos.com/news/el/node/25530
              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

              Comment


                #67
                MEAT ME Souvlaki - Oakleigh.
                Looking for Full Time and Part Time Waiters
                Kitchen hands
                Cooks
                Cleaners
                Please call Chris - 0412 888 855
                -------------------------------------
                MEAT ME Σουβλάκι - Oakleigh.
                Ψάχνουν για FULL TIME και PART TIME Σερβιτόρους
                Μάγειρες
                Καθαριστές
                Παρακαλώ καλέστε Chris - 0412 888 855

                Comment


                  #68
                  Originally posted by australian View Post
                  MEAT ME Souvlaki - Oakleigh.
                  Looking for Full Time and Part Time Waiters
                  Kitchen hands
                  Cooks
                  Cleaners
                  Please call Chris - 0412 888 855
                  -------------------------------------
                  MEAT ME Σουβλάκι - Oakleigh.
                  Ψάχνουν για FULL TIME και PART TIME Σερβιτόρους
                  Μάγειρες
                  Καθαριστές
                  Παρακαλώ καλέστε Chris - 0412 888 855
                  ΔΟΚΙΜΑΣΤΗ ΦΑΓΗΤΩΝ ΖΗΤΑΝΕ?????

                  Comment


                    #69
                    Για όσους είναι στην Αυστραλία κ θέλουν να βάλουν φωτοβολταϊκά συστήματα σε πολύ καλή τιμή : neeo | Adelaide Solar Systems εδώ δουλεύει ο ξάδερφος κ έχουν τα καλύτερα συστήματα σε ποιότητα κ αξιοπιστία..
                    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                    Comment


                      #70
                      Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                      ΔΟΚΙΜΑΣΤΗ ΦΑΓΗΤΩΝ ΖΗΤΑΝΕ?????
                      Κωστή την περασμένη Δευτέρα ήταν η μέρα των δοκιμαστών....

                      Τελευταία ενημέρωση, οι θέσεις ΕΚΛΕΙΣΑΝ!!!

                      Comment


                        #71
                        ενοικιαζεται ΛΙΜΟ μπλε σκουρο (το κυριλε) 5700 cc v8 με τον οδηγο για γρηγορες και ασφαλεις μεταβασεις απο και προς το αεροδρομιο και οχι μονο.
                        Ειδικες τιμες σε Ελληνες (εχεμυθεια ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ)
                        πληροφοριες με Π.Μ

                        Comment


                          #72
                          ενοικιαζεται ΛΙΜΟ μπλε σκουρο (το κυριλε) 5700 cc v8 με τον οδηγο για γρηγορες και ασφαλεις μεταβασεις απο και προς το αεροδρομio
                          χμμμ!!!!!interesting





                          Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                          Comment


                            #73
                            Are you looking for an extraordinary career?

                            Comment


                              #74
                              Δώστε μου μια αξίνα και μια λάμπα ασετιλίνης στο κούτελο και δρόμο για WA mines

                              Comment


                                #75
                                Σε 4 μήνες θα είμαι Μελβούρνη και θα αναζητώ δουλειά. Δυστυχώς εκτός από Ι.Ι.Ε.Κ. Φωτογραφίας σε "χαρτί" δεν έχω τίποτα άλλο. Το κυρίος ενδιαφέρον μου είναι ο προγραμματισμός που μου αρέσει πολύ και για τον οποίο διαβάζω τον ελεύθερο μου χρόνο. Αυτή τη στιγμή ας πούμε παρακολουθώ στο edx.org το Computer Science του Harvard και τα πάω πολύ καλά στις εργασίες και τα quiz. Έχω πάει 1 χρόνο σε κολλέγιο απάτη Computer Science και από εκεί και πέρα ασχολούμαι και διαβάζω μόνος μου προγραμματισμό κυρίος όπως Java, C, C++ και βάσεις δεδομένων. Επίσης Photoshop και άλλες εφαρμογές. Έχω σχετικά καλές αλλά βασικές γνώσεις σε όλα αυτά. Ψάχνω εργασία σε σχετικό χώρο ώστε να αναπτύξω παράλληλα αυτές τις γνώσεις μου και να μπορώ αργότερα να εργαστώ ως προγραμματιστής. Με λίγα λόγια ας δουλεύω σε σχετικό με software developing χώρο και ας φτιάχνω φραπεδάκια όλη μέρα :P Καλύτερα από το να δουλεύω σε κάτι τελείως άσχετο με αυτό που μου αρέσει και πάντα ήθελα να κάνω. Αν κάποιος έχει υπ'όψιν του κάτι σχετικό ας με ενημερώσει. Έχω υπηκοότητα οπότε δεν χρειάζεται sponsorship.

                                Comment

                                Working...
                                X