Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αγγελίες από όσους είναι ήδη στην Αυστραλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Originally posted by AlexandrOZ View Post
    Επίσης Photoshop και άλλες εφαρμογές. Έχω σχετικά καλές αλλά βασικές γνώσεις σε όλα αυτά.
    Για ρίξε μιά ματιά σε αυτό εδώ. Το έχει αναρτήσει 2-3 φορές στο support group του ΦΒ.
    I have a job going in Northcote Victoria making canvas and calendar. Full time position good rate, good hours. Please email resumes to peter@photobookshop.com.au all paper required. We manufacture Photobooks and other photo gifting products.

    Thank
    Peter Thomas
    A journey of a thousand miles begins with a single step.

    Comment


      #77
      Legal Secretary required for a Greek Law Firm located within Melbourne's CBD! (IMMEDIATE START)

      -NO EXPERIENCE REQUIRED! (on the spot training!)

      -FLEXIBLE HOURS-(Perfect as a part time job whilst studying!!)

      -IMPROVE and/or GAIN NEW SKILLS THAT WILL HELP YOU SUCCEED!

      -You will be exposed to a friendly environment with constant support!!

      -The position mainly involves basic office administrative tasks such as typing, photocopying, filing and answering phones, with occasional trips to various other professional offices, located within Melbourne's CBD for document submissions!

      -You as an applicant must be able to speak Greek.

      If you believe you have what it takes and you want to gain new experiences and skills whilst working in a friendly and supportive environment, I strongly encourage you to apply!!

      For more information regarding the position and employer's details
      pm me

      Comment


        #78
        Originally posted by manosK View Post
        Για ρίξε μιά ματιά σε αυτό εδώ. Το έχει αναρτήσει 2-3 φορές στο support group του ΦΒ.
        I have a job going in Northcote Victoria making canvas and calendar. Full time position good rate, good hours. Please email resumes to peter@photobookshop.com.au all paper required. We manufacture Photobooks and other photo gifting products.

        Thank
        Peter Thomas
        Ναι την είχα δεί την αγγελία αλλά νομίζω ήτανε λίγο παλιά και δεν έδωσα σημασία. Δεν ακούγεται κοθόλου άσχημα. Θα κάνω μια επικοινωνία λίγο αργότερα για να δω αν θα είναι διαθέσιμη ακόμα. Ευχαριστώ πολύ.

        Comment


          #79
          Originally posted by AlexandrOZ View Post
          Ναι την είχα δεί την αγγελία αλλά νομίζω ήτανε λίγο παλιά και δεν έδωσα σημασία. Δεν ακούγεται κοθόλου άσχημα. Θα κάνω μια επικοινωνία λίγο αργότερα για να δω αν θα είναι διαθέσιμη ακόμα. Ευχαριστώ πολύ.
          Διαθέσιμη είναι,αλλά μη τους ζαλίζετε αν πρόκειται για μετά από 4 μήνες.....
          Οι αγγελίες αφορούν όσους είναι ΗΔΗ εδώ!!

          Comment


            #80
            Originally posted by australian View Post
            Legal Secretary required for a Greek Law Firm located within Melbourne's CBD! (IMMEDIATE START)

            -NO EXPERIENCE REQUIRED! (on the spot training!)

            -FLEXIBLE HOURS-(Perfect as a part time job whilst studying!!)

            -IMPROVE and/or GAIN NEW SKILLS THAT WILL HELP YOU SUCCEED!

            -You will be exposed to a friendly environment with constant support!!

            -The position mainly involves basic office administrative tasks such as typing, photocopying, filing and answering phones, with occasional trips to various other professional offices, located within Melbourne's CBD for document submissions!

            -You as an applicant must be able to speak Greek.

            If you believe you have what it takes and you want to gain new experiences and skills whilst working in a friendly and supportive environment, I strongly encourage you to apply!!

            For more information regarding the position and employer's details
            pm me
            Πολύ καλή και αυτή australian. Σε ευχαριστώ πολύ. Αν και ιδανικό το "-You as an applicant must be able to speak Greek." μου έχουν προτείνει κάποιοι ότι θα με βοηθήσει καλύτερα να λυθεί η γλώσσα μου αν δουλέψω σε καθαρά Αυστραλέζικη δουλειά. Φαντάζομαι ότι δεν θα είναι η καλύτερή μου από την μία μέρα στην άλλη να δουλεύω σε άλλη γλώσσα αλλά ίσως να πρέπει να εφαρμόσω το παλιό καλό "Σκάσε και κολύμπα". Τι γνώμη έχετε?

            Comment


              #81
              Originally posted by australian View Post
              Διαθέσιμη είναι,αλλά μη τους ζαλίζετε αν πρόκειται για μετά από 4 μήνες.....
              Οι αγγελίες αφορούν όσους είναι ΗΔΗ εδώ!!
              Δίκιο έχεις. Εξ'άλλου αν πάρω τηλέφωνο θα πάρω λίγο πριν φύγω.
              Αν παρουσιαστεί δουλειά ευκαιρία-κωλοφαρδίά (λέμε τώρα) φεύγω και πιο νωρίς. Εξ'άλλου η visa της γυναίκας θα είναι στα σκαριά και η οικογένειά μου έρχεται όποτε θέλει με bridging visa

              Comment


                #82
                Originally posted by AlexandrOZ View Post
                Δίκιο έχεις. Εξ'άλλου αν πάρω τηλέφωνο θα πάρω λίγο πριν φύγω.
                Αν παρουσιαστεί δουλειά ευκαιρία-κωλοφαρδίά (λέμε τώρα) φεύγω και πιο νωρίς. Εξ'άλλου η visa θα είναι στα σκαριά και η οικογένειά μου έρχεται όποτε θέλει με bridging visa
                Κανείς ΔΕΝ προσλαμβάνει αν δε σε δεί τουλάχιστον....
                Κατέβα πρώτα και μετά,συνεπώς επικεντρώσου στη φάση "μετάβαση" προς το παρόν.!
                Το άλλο ευκαιρία,δουλειά,κ.λ.π.και στο αντικείμενό σου,στην αρχή τουλάχιστον just forget it.
                Σε προσγειώνω λίγο ανώμαλα...but that's me...!(εννοώ στα λέω όπως είναι-για να μην παρεξηγηθώ κιόλας)

                Comment


                  #83
                  πατριωτακια ψαχνω για δουλεια στις περιοχες clayton okleigh.οτιδηποτε χειρονακτικο.αν καποιοος εχει κατι ας επικοινωνησει μαζι μου μεσω μαιλ ioannisderz@hotmail.com ψαχνω κατι αμεσα!!!

                  Comment


                    #84
                    Καλημερα!
                    Ενδιαφερομαι για να νοικιασω ενα σπιτι με το καλο οταν ερθω αυστραλια! Εχω γεννηθει αυστραλια.
                    θα ηθελα σε παρακαλω να μαθω ελληνες μεσιτες
                    Σε ευχαριστω
                    Βικυ
                    vicky03101975@hotmail.com

                    Comment


                      #85
                      Ο άντρας μου κατέβηκε και ψάχνει για δουλειά. Είναι υπήκοος και αύριο θα γραφτεί στο centrelink και αρχίζει άμεσα την αναζήτηση για δουλειά. Είναι φυσικός, με μεταπτυχιακό στους υπολογιστές. Ξέρει πολύ καλό προγραμματισμό, c, c++, c#,python πρωτόκολλα δικτύων, προγραμματισμό hardware (όπου και έχει μία μικρή επαγγελματική εμπειρία), χρήση linux συστημάτων, fpga, vhdl και δεν θυμάμαι καλά καλά τι άλλο ξέρει!ψάχνει δουλειά στην περιοχή του Sydney. Αν πάρει το μάτι σας καμιά αγγελία, ειδοποιήστε με σας παρακαλώ! Επίσης έχει μία μικρή εμπειρία στη διδασκαλία σε ενήλικες (ωρομίσθιος καθηγητής σε ΙΕΚ)

                      Originally posted by AlexandrOZ View Post
                      Αυτή τη στιγμή ας πούμε παρακολουθώ στο edx.org το Computer Science του Harvard και τα πάω πολύ καλά στις εργασίες και τα quiz.
                      Κύριε "συμφοιτητή" μου... (έχω ξεκινήσει και εγώ και ο σύζυγος απο πέρυσι τα συγκεκριμένα courses, όντως πολύ αξιόλογα.) Καλή τύχη και σε σένα!

                      Comment


                        #86
                        Originally posted by vicky per View Post
                        Καλημερα!
                        Ενδιαφερομαι για να νοικιασω ενα σπιτι με το καλο οταν ερθω αυστραλια! Εχω γεννηθει αυστραλια.
                        θα ηθελα σε παρακαλω να μαθω ελληνες μεσιτες
                        Σε ευχαριστω
                        Βικυ
                        vicky03101975@hotmail.com
                        century 21 clayton 95448888
                        lazogas 95640600 ειναι και τα δυο ελληνικα για μελβουρνη οκλι και κλαυτον αλλα δεν ειναι και τοσο ευκολο να βρεις σπιτι απο ελλαδα!!!!

                        Comment


                          #87
                          Originally posted by charm_quark View Post
                          Ο άντρας μου κατέβηκε και ψάχνει για δουλειά. Είναι υπήκοος και αύριο θα γραφτεί στο centrelink και αρχίζει άμεσα την αναζήτηση για δουλειά. Είναι φυσικός, με μεταπτυχιακό στους υπολογιστές. Ξέρει πολύ καλό προγραμματισμό, c, c++, c#,python πρωτόκολλα δικτύων, προγραμματισμό hardware (όπου και έχει μία μικρή επαγγελματική εμπειρία), χρήση linux συστημάτων, fpga, vhdl και δεν θυμάμαι καλά καλά τι άλλο ξέρει!ψάχνει δουλειά στην περιοχή του Sydney. Αν πάρει το μάτι σας καμιά αγγελία, ειδοποιήστε με σας παρακαλώ! Επίσης έχει μία μικρή εμπειρία στη διδασκαλία σε ενήλικες (ωρομίσθιος καθηγητής σε ΙΕΚ)


                          Κύριε "συμφοιτητή" μου... (έχω ξεκινήσει και εγώ και ο σύζυγος απο πέρυσι τα συγκεκριμένα courses, όντως πολύ αξιόλογα.) Καλή τύχη και σε σένα!
                          Πες του αν βρεί δουλειά να με πάρει να του ξεσκονίζω το πληκτρολόγιο! Εγώ θα πάω Μελβούρνη βέβαια :p Τι hardware programming έκανε? Να μας μάθει και εμάς. Κάποτε έκανα σε PIC16F84 και ήτανε πολύ ενδιαφέρον.
                          Ναι είναι πολύ καλός ο David και η ύλη φοβερή. Σε ποιό pset είσαστε τώρα;

                          Comment


                            #88
                            Ζητείται ΕΜΠΕΙΡΟΣ τεχνίτης (κουζίνες-ντουλάπια κουζίνας κ.λ.π.)
                            pm για πληροφορίες επικοινωνίας

                            Comment


                              #89
                              Ελληνας νεοφερμενος ΠΡΕΠΕΙ να πουλησει ΟΛΟΙ την οικοσυσκευη που εφερε απο Ελλαδα!!!
                              ειναι μεγαλη αναγκη. τηλ0401960222 Τρυφονας

                              Comment


                                #90
                                To Budget Car and Truck Rental Richmond ψάχνει επειγόντως car detailers για part time. Αν κάποιος ενδιαφέρεται ή γνωριζει κάποιον που να ενδιαφέρεται, να επικοινωνήσει απευθείας με το Budget στο (03) 9299 1111 για περισσότερες πληροφορίες.

                                Comment

                                Working...
                                X