Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αγγελίες από όσους είναι ήδη στην Αυστραλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    kalimera paidia
    Gia opoion endiaferetai iparxoun dio domatia epiplomena pros enoikiasi se poli omorfi perioxi sto Greensborough.
    Parakalo omos na epikononisoun mono ginaikes giati sto spiti imaste mono ginaikes...
    Min thimonetai antres den einai ratsismos i prokatalipsi....
    parakalo steilte mou sto inbox

    Comment


      k epeidi tora diavasa tis parapano anartiseis ean einai kapoio zeugari ennoeitai pos einai euprosdektoi to ena domatio einai k se ksexoristo meros tou spitiou kai autonomo.

      Comment


        DOMATIO GIA ENOIKIASI STIN MELBOURNE

        Geia sas paidia enoikiazontai domatia stin Melbourne epiplomena se oraia perioxi me sigkoinonia gia perissoteres plirofories parakalo epikoinoneiste mazi mopu sto inbox!

        Comment


          Originally posted by jennyk View Post
          k epeidi tora diavasa tis parapano anartiseis ean einai kapoio zeugari ennoeitai pos einai euprosdektoi to ena domatio einai k se ksexoristo meros tou spitiou kai autonomo.
          Ο Θεος ειναι τελικα μεγαλος.

          Αν προλαβω και ειναι ελευθερο εως τελος Μαιου θα εθρω εγω με την γυναικα μου jennnyk
          Τι ευτυχια να ειμαι ο μοναδικος Αντρας σ ενα σπιτι γεματο Γυναικες.
          Ολοι οι Αντρες του πατριωτακι θα με κοιταζουν με φθονο

          Μην ζηλευεται ρε παιδια απλα ειμαι τυχερος
          Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

          Comment


            ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι vertigo
            εμενα τα πεθερικα μου πηγαν Αυστραλια στο ξεκαρφωτο οπως θα παμε εμεις τωρα διχως κανεναν γνωστο.
            Εμειναν στην αρχη μαζι με αλλο ζευγαρι Ελληνων που βρηκαν εκει και μοιραζοντουσαν τα εξοδα.
            Δημιουργηθηκαν δυνατες φιλιες που ακομα κρατουν 50 χρονια μετα.
            Και σαν παραδειγμα θα σου πω το εξης: Οταν αρρωστησε ο πεθερος μου απο καρκινο και του ειπαν οτι εχει 3 μηνες ζωη ηρθαν απο Αυστραλια οι φιλοι αυτοι που εμεναν μαζι εκεινα τα χρονια και εμειναν εδω σπιτι του 20 ημερες.
            Τον προλαβαν ζωντανο και οταν εφυγαν πεθανε 10 μερες μετα.
            Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

            Comment


              Originally posted by panos patrinos View Post
              ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι vertigo
              εμενα τα πεθερικα μου πηγαν Αυστραλια στο ξεκαρφωτο οπως θα παμε εμεις τωρα διχως κανεναν γνωστο.
              Εμειναν στην αρχη μαζι με αλλο ζευγαρι Ελληνων που βρηκαν εκει και μοιραζοντουσαν τα εξοδα.
              Δημιουργηθηκαν δυνατες φιλιες που ακομα κρατουν 50 χρονια μετα.
              Και σαν παραδειγμα θα σου πω το εξης: Οταν αρρωστησε ο πεθερος μου απο καρκινο και του ειπαν οτι εχει 3 μηνες ζωη ηρθαν απο Αυστραλια οι φιλοι αυτοι που εμεναν μαζι εκεινα τα χρονια και εμειναν εδω σπιτι του 20 ημερες.
              Τον προλαβαν ζωντανο και οταν εφυγαν πεθανε 10 μερες μετα.
              Το ξερω..εχω παραδειγματα των δικων μου γονιων...βεβαια ''εφυγε' ο μπαμπας μου ,αλλά ζει η μαμά μου και ξερω...
              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

              Comment


                Ζητούμε κοπέλα για να μας βοηθάει με την καθημερινότητα του σπιτιού μας. Εχουμε ενα κοριτσακι 5 ετών, το οποιο πηγαινει στο νηπιαγωγείο. Οι αρμοδιοτητες/ωρες εργασιας εχουν ως εξης:

                Δευτερα-Παρασκευη:
                07:30-09:00 Προετοιμασια της μικρης για το σχολειο (πρωινό, ντυσιμο, lunch box, τσαντα κτλ) και μετάβαση της σε αυτό
                15:00-20:00 Παραλαβη της μικρης απο το σχολειο, επιστροφη στο σπιτι, ξεκουραση, γευμα, μπανιο, προετοιμασια βραδυνου, βοηθεια στο homework κτλ) Εμεις επιστρεφουμε στις 7 και αναλαμβανουμε απο κοινου τις εργασιες (μαγειρεμα, βραδυνο, homework κτλ).

                Στις αρμοδιοτητες περιλαμβανεται και η καθημερινη τηρηση του σπιτιου σε ταξη και επιπροσθετα μια φορα την εβδομαδα (καθε Παρασκευη κατα κανονα) ειναι η μερα "εκτεταμενης" καθαριοτητας του σπιτιου.

                Σαββατοκυριακα ειναι ελευθερα, καθως φυσικα και καθημερινα απο 9 ως 3 και μετα τις 8 με εξαιρεση 1 βραδυ την εβδομαδα (Παρασκευή ή Σαββατο) οπου απαιτείται "baby sitting".

                Προσφέρουμε $300 την εβδομαδα και πληρη διαμονη (με φαγητο) σε αυτόνομο δωματίο με μπανιο, flat screen TV, wireless internet, laptop σε μοντερνα, νεοδμητη μονοκατοικια με μεγαλο κηπο, μολις 25' απο το κεντρο του Sydney.

                Για πληροφοριες 0411 079 435 (Λουκάς), 040 60 71 172 (Ντεπυ) ή με mail στο lgatzoulis@gmail.com

                Comment


                  Kalimera Souvlaki Art in Oakleigh, is looking for experienced staff.
                  Ph.99393912,0423623027, Thomss.
                  Το Kalimera Souvlaki Art στο Oakleigh,ζητά έμπειρο προσωπικό με δικαίωμα εργασίας στην Αυστραλία.
                  Τηλ. 99392912, 0423623027
                  Θωμας

                  Comment


                    Ο Θεός είναι τελικά μεγάλος ! Ξέρει η Christinar
                    Αυτό που η κάμπια ονομάζει τέλος του κόσμου, η ζωή το λέει πεταλούδα.

                    Comment


                      Διαλέχτεεεεε!

                      Διαλέχτε!!!!jobs.JPG
                      Attached Files

                      Comment


                        Α δεν ειναι καθαρη, σε ποια εφημεριδα ειναι?
                        Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                        Comment


                          Originally posted by FarfyFfs View Post
                          Α δεν ειναι καθαρη, σε ποια εφημεριδα ειναι?
                          κι εγω αυτο ετοιμαζομουν να γραψω farfy....... θα στειλω πμ στον australian εγω...χαχαχαχα

                          Comment


                            Originally posted by FarfyFfs View Post
                            Α δεν ειναι καθαρη, σε ποια εφημεριδα ειναι?
                            Για κάνε zoom in
                            ποιά σε ενδιαφέρει να σου στείλω sms

                            Comment


                              ολες μουαχαχα, μερικες δεν φαινονται κανεναι θολες γι αυτο σε ρωτησα περισσοτερο. Ασε σημερα ξαμοληθηκα ενα 4ωρακι να ψαχνω για δουλεια, πηρα ολα τα προαστια απο ivanhoe μεχρι και watsonia, εμπαινα μεσα σε καθε μαγαζι και ρωτουσα, τα ποζαρακια μου .....
                              Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                              Comment


                                μόλις την έβγαλα από το πλυντήριο,για ρίξε μιά ματιά καθάρισε??

                                Comment

                                Working...
                                X