Announcement

Collapse
No announcement yet.

Δηλώστε εδώ όσοι λάβατε Πρόσκληση γιά Έκθεση Αυστραλών εργοδοτών

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Σα να είσαι σε έκθεση και βλέπεις τις καινούριες σκουπες
    Άλλα φυσικά μιλάμε για ανθρώπινες ζωές .
    Τα νέα σκλαβοπάζαρα ? Για να μπορούν οι πολιτικοί μας να αλωνίζουν?
    Απογοήτευση

    Comment


      Για να είμαι δίκαιος αυτο είναι απο expo όχι σαν το event που περιμένουμε άλλα .....

      Comment


        Για να μην νομίζουμε ότι και εκεί ( Αυστραλία ) όλα είναι καλά δείτε και εκεί τι έλειμμα έχει
        Παρόλα αυτά, η επιστροφή της αυστραλιανής οικονομίας στο... μαύρο δεν είναι προτεραιότητα πρεσβεύουν γνωστοί οικονομολόγοι

        Comment


          100% υπάρχουν και σε σένα!

          Originally posted by gathan001 View Post
          Σα να είσαι σε έκθεση και βλέπεις τις καινούριες σκουπες......
          Οι λαοί έχουν τους πολιτικούς που τους αξίζουν. Δεν λέω ότι "μαζί τα φάγαμε", αλλά σίγουρα έχω αυτόν που μου αξίζει. Δεν μου καίγεται καρφί για το ποιός αλωνίζει και ποιοί θα παραμείνουν για να τους διαφεντεύει. Η ζωή ΜΟΥ μου ανήκει και την κάνω ότι θέλω! Δεν χρωστάω σε κανέναν, ούτε μου χρωστάει κανένας. Ότι έχω σαν κατάκτηση αποτελλεί προσωπική μου προσπάθεια και δεν μου το χάρισε κανένας. Ούτε εγώ χάρισα τίποτε σε κανέναν. Είμαστε πάτσι! Στα σκλαβοπάζαρα αν θυμάμαι καλά, οι σκλάβοι είχαν περασμένο ένα κολάρο στο λαιμό και κάποιος πούλαγε και κάποιος αγόραζε τον σκλάβο. Ο σκλάβος δεν είχε να κερδίσει τίποτα. Είσαι σίγουρος ότι ο παραλληλισμός σου έχει ομοιότητες με την εδώ προσπάθεια; Η τοποθέτησή μας στην κοινωνία και την εργασία είναι ασφαλώς μια διαδικασία πώλησης!!! Ναι, αυτοί που έχουν κερδίσει κάποια θέση είναι γιατί έχουν μάθει να εξελίσουν και να πουλάνε καλά τον εαυτό τους!!! Μόνο που οι κερδισμένοι από αυτή τη διαδικασία πώλησης είναι οι ίδιοι και όχι τα αφεντικά τους!!! Σταμάτα να βλέπεις τα κακά γύρω σου και αναζήτησε τα καλά μέσα σου. 100% υπάρχουν και σε σένα!

          Comment


            Φίλε Νίκο είσαι πολύ ρομαντικός και μακάρι Αυτή σου τη διάθεση και στάση να μη σου τη χαλάσουν όλα τα καθικια που δυστιχως χάλασαν τη δική μου.Απλά όταν στα 40 σου ξεκινάς απο την αρχή δεν μπορείς να είσαι μες στην τρελή χαρα.Σε ευχαριστώ για το κουράγιο άλλα δύσκολα θα ανάκαμψω χρειάζεται ένα μικρό θαύμα. Ζω σε μικρή πόλη και τα πράγματα δεν ρίχνουν τόσο καλα όσο ίσως στην Αθήνα

            Comment


              Originally posted by gathan001 View Post
              Για να μην νομίζουμε ότι και εκεί ( Αυστραλία ) όλα είναι καλά δείτε και εκεί τι έλειμμα έχει
              http://neoskosmos.com/news/el/node/17085
              Εδώ θα πάρεις μια εικόνα για το χρέος.
              Υπομονή και επιμονή patriotes.

              Comment


                Originally posted by gathan001 View Post
                Για να μην νομίζουμε ότι και εκεί ( Αυστραλία ) όλα είναι καλά δείτε και εκεί τι έλειμμα έχει
                http://neoskosmos.com/news/el/node/17085
                Μην προσπαθεις να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα.Το οτι δυσκολευομαστε να φυγουμε απο την ωραιοτερη χωρα του κοσμου με ολα αυτα τα καθικια που περναν καλα σε βαρος μας. Την διελυσαν και δεν το παραδεχονται κιολας..

                Comment


                  τελικα σημερα υπαρχει καπιος που να πηρε μια θετικη απαντηση?δεν εστειλαν καθολου???????

                  Comment


                    Originally posted by nati View Post
                    μα τι λέμε τώρα όταν ήμουν εγώ εκεί οι άνθρωποι σου χαμογελούν και σου λένε καλημέρα στο δρόμο ακόμα και αν δεν σε ξέρουν!!!!!!!! Έχουν επίπεδο και καλλιέργεια είναι πολιτισμένοι!!!! δεν έχω καλύτερη εμπειρία από αυτόν τον ένα χρόνο στην Αυστραλία!!!!! και θέλω να ρωτήσω κάτι, το 1986 είχαμε πάει με πρόσκληση, μου είπαν από την πρεσβεία ότι μπορώ να κάνω ανανέωση εκείνης της βίζας κάνοντας αίτηση για resident return visa!!!!!! μπορεί παρακαλώ κάποιος από τα παιδιά που ξέρουν να μου πουν αν ισχύει, κοίταξα και στην σελίδα του υπουργείου αλλά κάπου χάθηκα!!!!!! ευχαριστώ!!!!
                    Κοίταξε αυτό εδώ. Είναι η βίζα που ζητάς αλλά νομίζω πως πρέπει να έχεις ζήσει εκεί για 2 χρόνια.
                    Home Affairs brings together Australia's federal law enforcement, national and transport security, criminal justice, emergency management, multicultural affairs, settlement services and immigration and border-related functions, working together to keep Australia safe.
                    Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                    Comment


                      leyteris77 σε ευχαριστώ... είναι λίγο μπερδεμένο στη σελίδα τους εκεί που λες το κατάλαβα δεν είσαι σίγουρος!!!!! Σήμερα πήρα πάλι την πρεσβεία και μου είπαν ότι είναι πιο απλό να μας κάνουν πάλι πρόσκληση οι συγγενείς μας!!!!! για να δούμε!!!

                      Comment


                        τίποτα και σήμερα...

                        Comment


                          Καλημερα. Αρνητική απάντηση έλαβε κανείς? Θα σταλούν τέτοιου είδους απαντήσεις να ηρεμήσουμε έστω και γνωρίζοντας ότι δεν μπορούμε να συμμετεχουμε.

                          Comment


                            Originally posted by elenik View Post
                            Καλημερα. Αρνητική απάντηση έλαβε κανείς? Θα σταλούν τέτοιου είδους απαντήσεις να ηρεμήσουμε έστω και γνωρίζοντας ότι δεν μπορούμε να συμμετεχουμε.
                            Λογω οτι λιγοστευουν οι μερες για το event το πηρα αποφαση οτι θα με εχουν εκτος και ηρεμηασα. ψαχνω ολα τα αλλα ξεσκονιζω το patriotaki και φτιαχνω resume.

                            Comment


                              elenik πιστευω οτι οσες θετικες απαντησεις ηταν να σταλουν σταλθηκαν.Δεν ειναι αναγκη να στειλουν κ αρνητικες.ειναι ηδη Τριτη για ποτε να στειλουν κ αλλες θετικες???

                              Comment


                                Originally posted by Nikos Mech Eng View Post
                                Οι λαοί έχουν τους πολιτικούς που τους αξίζουν. Δεν λέω ότι "μαζί τα φάγαμε", αλλά σίγουρα έχω αυτόν που μου αξίζει. Δεν μου καίγεται καρφί για το ποιός αλωνίζει και ποιοί θα παραμείνουν για να τους διαφεντεύει. Η ζωή ΜΟΥ μου ανήκει και την κάνω ότι θέλω! Δεν χρωστάω σε κανέναν, ούτε μου χρωστάει κανένας. Ότι έχω σαν κατάκτηση αποτελλεί προσωπική μου προσπάθεια και δεν μου το χάρισε κανένας. Ούτε εγώ χάρισα τίποτε σε κανέναν. Είμαστε πάτσι! Στα σκλαβοπάζαρα αν θυμάμαι καλά, οι σκλάβοι είχαν περασμένο ένα κολάρο στο λαιμό και κάποιος πούλαγε και κάποιος αγόραζε τον σκλάβο. Ο σκλάβος δεν είχε να κερδίσει τίποτα. Είσαι σίγουρος ότι ο παραλληλισμός σου έχει ομοιότητες με την εδώ προσπάθεια; Η τοποθέτησή μας στην κοινωνία και την εργασία είναι ασφαλώς μια διαδικασία πώλησης!!! Ναι, αυτοί που έχουν κερδίσει κάποια θέση είναι γιατί έχουν μάθει να εξελίσουν και να πουλάνε καλά τον εαυτό τους!!! Μόνο που οι κερδισμένοι από αυτή τη διαδικασία πώλησης είναι οι ίδιοι και όχι τα αφεντικά τους!!! Σταμάτα να βλέπεις τα κακά γύρω σου και αναζήτησε τα καλά μέσα σου. 100% υπάρχουν και σε σένα!

                                Comment

                                Working...
                                X