Announcement

Collapse
No announcement yet.

Δηλώστε εδώ όσοι λάβατε Πρόσκληση γιά Έκθεση Αυστραλών εργοδοτών

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by Panos2080 View Post
    Λοιπον κ για να λυθουν καποιες ευλογες αποριες μας.Εκανα αιτηση για το event στην Γερμανια το οποιο ειναι ακομα ανοιχτο.Το αποτελεσμα ηταν να με δεχτουν εκει!!!!!!!
    Ναι δεν με καλεσαν εδω κ με καλεσαν εκει.Το συμπερασμα που βγαζω ειναι οτι πολλοι απο εμας εχουν κ παραεχουν τα skills για κατω αλλα λογω του υπερβολικου αριθμου αιτησεων εγινε ισως κ τυχαια επιλογη!!!!!Το σημαντικο ομως ειναι αυτο που μου εγραψαν στο μαιλ που λεει οτι απλα ειναι μια ενημερωση κ επειδη ειμαι απο Ελλαδα δεν υπ[αρχει λογως να παω Βερολινο αλλα να μου στειλουν αυτοι μεσω μαιλ οτι χρειαζεται.Αρα οσοι πανε με σκοπο να φυγουν με sponsor μαλλον αδικος κοπος.Και για του λογου το αληθες σας παραθετω το μαιλ.
    Good morning,
    Thank you for your interest in the Skills Australia Needs information session in Berlin. You have been invited to attend the information session.
    We note that you reside outside of Germany and may have some distance to travel. As this is an information session only, we would be happy to provide you with the information via email, rather than you making the journey to attend. If this is your preference, please do not confirm your participation for the session and we will contact you by email afterwards.
    If you do wish to attend the session, please see below for details of the event and instructions for confirming your participation.
    Απίστευτο!! :rolleyes: ίσως και να ήταν όντως στην τύχη η επιλογή, δεν μπορεί να μην τους κάνεις από δω και να τους κάνεις από κει!

    Comment


      Αρνητικο
      M.Sc. Πολιτικος μΗχανικος E.M.Π 15 ετη εμπειριας πτυχια ΜΕΚ Γ σε ολες τοςι βαθμιδες.Επιβλεψη εργων συνολικα 15.000.000ευρο

      Comment


        Originally posted by Panos2080 View Post
        Λοιπον κ για να λυθουν καποιες ευλογες αποριες μας.Εκανα αιτηση για το event στην Γερμανια το οποιο ειναι ακομα ανοιχτο.Το αποτελεσμα ηταν να με δεχτουν εκει!!!!!!!
        Ναι δεν με καλεσαν εδω κ με καλεσαν εκει.Το συμπερασμα που βγαζω ειναι οτι πολλοι απο εμας εχουν κ παραεχουν τα skills για κατω αλλα λογω του υπερβολικου αριθμου αιτησεων εγινε ισως κ τυχαια επιλογη!!!!!Το σημαντικο ομως ειναι αυτο που μου εγραψαν στο μαιλ που λεει οτι απλα ειναι μια ενημερωση κ επειδη ειμαι απο Ελλαδα δεν υπ[αρχει λογως να παω Βερολινο αλλα να μου στειλουν αυτοι μεσω μαιλ οτι χρειαζεται.Αρα οσοι πανε με σκοπο να φυγουν με sponsor μαλλον αδικος κοπος.Και για του λογου το αληθες σας παραθετω το μαιλ.
        ......
        όσοι θέλουν να κανουν αίτηση για το event στη Γερμανία εδώ

        Comment


          υπαρχει φοβερη ελλειψη αυτοπεποιηθησης εδω μεσα..κριμα

          Comment


            Originally posted by mikael View Post
            υπαρχει φοβερη ελλειψη αυτοπεποιηθησης εδω μεσα..κριμα
            Γιατι το λες αυτο φιλε μου???Δηλαδη εσυ εισαι γεματος αυτοπεποιθεση?Μαλλον δεν εχεις δει τι παιζει εκει εξω απο προσωντα κ ποσο δυσκολο ειναι να βρεις κατι.

            Comment


              Για σας τους ανδρες που δεν περασατε, http://www.youtube.com/watch?v=YamDoDK71Ds.
              Απολαυστε το και μην τσακωνεστε, :D

              Comment


                Originally posted by Panos2080 View Post
                gathan να την χαιρεσαι την Ελλαδα σου μεγαλε.
                Εγω παντως αν μου εδιναν την ευκαιρια θα γινομουν ανετα Αυστραλος,Αγγλος Αμερικανος,Γερμανος η οτι αλλο
                Εσυ κατ΄αλαβες ότι ΕΓΏ δεν θα γινόμουνα ? απλά δεν θα τσακονώμουνα κιόλας

                Comment


                  Originally posted by Panos2080 View Post
                  Γιατι το λες αυτο φιλε μου???Δηλαδη εσυ εισαι γεματος αυτοπεποιθεση?Μαλλον δεν εχεις δει τι παιζει εκει εξω απο προσωντα κ ποσο δυσκολο ειναι να βρεις κατι.
                  Eιμαι στην ηλικια σου ειμαι της ιδια ειδικοτητας με σπουδες κι εγω αγγλια..επισης ξερω τι ανταγωνισμος υπαρχει γιατι στελνω βιογραφικα..

                  ομως δεν ειναι αυτοσκοπος μου να με καλεσουν σε ενα διημερο που μαλιστα μπορουν να σου στειλουν τις πληροφοριες και μεσω μαιλ..οπως επισης δεν περιμενω ενα διημερο συνεδριο να πιστοποιησει τις γνωσεις μου και τις ικανοτητες μου..οποιες κι εαν ειναι αυτες..

                  δεκαδες μερες ολοκληρες πολλοι εδω μεσα ξυπνανε και κοιμουνται ανοιγωντας το mail τους..στανταρ αυτο..λες και θα πανε εκει και θα τους προσφερουν δουλεια και τσαντα με dollars..ημαρτον δηλαδη..

                  αυτος που θα βρει δουλεια δεν ειναια αυτος που εχει 1 χρονο παραπανω προυπηρεσια..η ξερει 3-d autocad..ειναι αυτος που θα μεινει παραπανω ορθιος και θα πεισμωσει παραπανω..και μ αυτα που διαβασα 1 μηνα τωρα σχετικα με την διημεριδα ειμαι 100% σιγουρος οτι πολλοι θα ''σπασουν'' γρηγοροτερα απο οσο νομιζουν σαν κλαδακι..

                  Comment


                    αρνητικη απαντηση.......χωρις πολλα πτυχια αλλα με 18 χρονια εμπειρια σε βιομηχανικο αυτοματισμο και ηλεκτρολογικα μεσης...........συνεχιζουμε..........

                    Comment


                      έστειλα για τον άντρα μου που είναι μηχανοτεχνίτης αλλά ακόμα ούτε θετική ούτε αρνητική απάντηση.Όσο περνάνε οι μέρες να σας πω την αλήθεια δεν ελπίζω πολλά αλλά ποτέ δεν ξέρεις

                      Comment


                        Originally posted by gathan001 View Post
                        Ασφαλώς και δεν είναι ο παράδεισος μου. Ο παράδεισος μου όπως και όλων θα έπρεπε να είναι η Ελλάδα .
                        Απλώς στην αναζήτηση για δουλειά έρχεται και το θέμα της αυστραλίας .Δεν καταλαβαίνω γιατί την υπερασπίζεστε τοσο και δεν είπα και τίποτα σπουδαίο ουτε έβρισα ούτε τίποτα Σίγουρα δεν είμαι φοιτήτρια και καλά θα κανεις να προσέχεις πως μου μιλάς δεν σου επιτέθηκα .Εσύ πες μου επομένος τι συμφέροντα εξυπηρετης Εγω απλά είμαι Ελληνας
                        δεν έβρισες αλλά από την μέρα που μπήκες στο forum έχεις αναστατώσει και εκνευρίσει τους πάντες σε σημείο που σε λίγο θα σε βρίσουν!!!!!! Αφού λοιπόν δεν σου αρέσει ασχολήσου με κάτι άλλο και άσε μας εμάς να κατακτήσουμε τον δικό μας παράδεισο!!! Ούτε εγώ σε έβρισα ούτε σου επιτέθηκα, ακόμα, κρατιέμαι να δω που το πας....... έχεις πάει ποτέ εκεί; έχεις ζήσει ή ότι λες στα είπε ο γιος του βουλευτή;;;;;; Εγώ που έχω ζήσει εκεί σου λέω ότι είναι μια πολύ όμορφη χώρα και αξιοκρατική, αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο!!!!! Θα σε παρακαλούσα να προσεχείς στο τι λες και τι γραφείς!!!! Αν σε ενδιαφέρει να ζεις με αξιοπρέπεια κυνήγησε το αν όχι κάτσε με τον φίλο σου να πίνεις καφέ και να περιμένεις να σε διορίσει ο πατέρας του!!!!! Γιατί έτσι κάνουν μερικοί Ελληναρες κάθονται τεμπελιάζουν και τους τι δίνει που βλέπουν τους άλλους να προκόβουν.......Να σου θυμίσω το ανέκδοτο του Χριστόδουλου με την κατσίκα του γείτονα....... Ανασκουμπώσου λοιπόν και κοίτα τι θα κάνεις στη ζωή σου........

                        Comment


                          Γειά σας παιδιά, είμαι δικηγόρος και δεν έχω λάβει ακόμα καμία απάντηση...ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος άλλος συνάδερφος έλαβε...

                          Comment


                            Originally posted by nati View Post
                            δεν έβρισες αλλά από την μέρα που μπήκες στο forum έχεις αναστατώσει και εκνευρίσει τους πάντες σε σημείο που σε λίγο θα σε βρίσουν!!!!!! Αφού λοιπόν δεν σου αρέσει ασχολήσου με κάτι άλλο και άσε μας εμάς να κατακτήσουμε τον δικό μας παράδεισο!!! Ούτε εγώ σε έβρισα ούτε σου επιτέθηκα, ακόμα, κρατιέμαι να δω που το πας....... έχεις πάει ποτέ εκεί; έχεις ζήσει ή ότι λες στα είπε ο γιος του βουλευτή;;;;;; Εγώ που έχω ζήσει εκεί σου λέω ότι είναι μια πολύ όμορφη χώρα και αξιοκρατική, αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο!!!!! Θα σε παρακαλούσα να προσεχείς στο τι λες και τι γραφείς!!!! Αν σε ενδιαφέρει να ζεις με αξιοπρέπεια κυνήγησε το αν όχι κάτσε με τον φίλο σου να πίνεις καφέ και να περιμένεις να σε διορίσει ο πατέρας του!!!!! Γιατί έτσι κάνουν μερικοί Ελληναρες κάθονται τεμπελιάζουν και τους τι δίνει που βλέπουν τους άλλους να προκόβουν.......Να σου θυμίσω το ανέκδοτο του Χριστόδουλου με την κατσίκα του γείτονα....... Ανασκουμπώσου λοιπόν και κοίτα τι θα κάνεις στη ζωή σου........
                            Μάλον μπερδευεσαι nati .ΕΓΏ κι αν θέλω αξιοκρατία και όσο για το κοιτά τι θα κάνεις με τη ζωή σου είσαι πολυ μικρή για να μου δίνεις συμβουλές .Όσο για το γιο του βουλευτή θύμισε μου να σου δώσω καμία 10 ονόματα με άτομα απο Κοζάνη που τους έβαλε μέσα εγω προτίμησα την αξιοκρατία και έφαγαν φόλα μείνει και συ ανεργη στα 40 με τρία παιδιά και μετα τις μαγκιές σου Σου εύχομαι ολοψυχα καλή τύχη και ............παράταμε

                            Comment


                              Originally posted by gathan001 View Post
                              Μάλον μπερδευεσαι nati .ΕΓΏ κι αν θέλω αξιοκρατία και όσο για το κοιτά τι θα κάνεις με τη ζωή σου είσαι πολυ μικρή για να μου δίνεις συμβουλές .Όσο για το γιο του βουλευτή θύμισε μου να σου δώσω καμία 10 ονόματα με άτομα απο Κοζάνη που τους έβαλε μέσα εγω προτίμησα την αξιοκρατία και έφαγαν φόλα μείνει και συ ανεργη στα 40 με τρία παιδιά και μετα τις μαγκιές σου Σου εύχομαι ολοψυχα καλή τύχη και ............παράταμε
                              κι αν τους έβαλε όπως λες,στην Αυστραλία μπορεί να τους στείλει....?

                              Comment


                                Ανέκδοτο? Shoot it!

                                Originally posted by nati View Post
                                Να σου θυμίσω το ανέκδοτο του Χριστόδουλου με την κατσίκα του γείτονα.......
                                Για να εκτονωθεί λίγο η αντιπαράθεση και να γελάσουμε λιγάκι θα μπορούσες να μας πεις το ανέκδοτο? Παιδιά, ο καθένας έχει την άποψή του και ξέρετε τι λένε για τις απόψεις. Είναι σαν τις ...... Ο καθένας έχει από μία! Η γνώση (και πολύ περισσότερο η επίγνωση) της αλήθειας είναι άλο θέμα!

                                Comment

                                Working...
                                X