Announcement

Collapse
No announcement yet.

Δηλώστε εδώ όσοι λάβατε Πρόσκληση γιά Έκθεση Αυστραλών εργοδοτών

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Παιδιά.... Θέλω να μοιραστώ μιά σκέψη μου μαζί σας και παρακαλώ για τα σχόλιά σας. Το patriotaki έχει περίπου 3.300 μέλη. Ας κάνω μία υπόθεση εργασίας ότι από αυτά τα μέλη τα 3.000 αφορούν ενδιαφερόμενους για Αυστραλία. Ας κάνω άλλη μία υπόθεση ότι από αυτά τα μέλη μόνο το 80% δηλαδή 2.400 μέλη έχουν κάποια ενεργήτικότητα τόσο στο forum όσο και γενικώς στις διαδικασίες μετανάστευσης. Από τα εναπομείναντα 2.400 μέλη ας κάνουμε την υπόθεση ότι μόνο το 50% δηλαδή 1.200 θα μοιράζονταν εν δυνάμει με τα άλλα μέλη του forum το νέο της πρόσκλησής τους στο event. Από ένα δείγμα 1.200 αιτήσεων λοιπόν ας θεωρήσουμε ότι αυτοί που πληρούν τις προϋποθέσεις πρόσκλησης για high demanded εργασία είναι ένα 5% δηλαδή 60 μέλη.

    Αν παρατηρήσουμε όμως τα post στο παρόν θέμα θα δούμε ότι δεν σημειώσαμε 60 ανακοινώσεις από φίλους του forum σχετικά με την πρόσκλησή τους στο event. Αν δεν κάνω λάθος οι θετικές ανακοινώσεις εδώ στο forum είναι περίπου 7!!! Αυτό με κάνει να πιστεύω ότι θα υπολείπονται άλλες 53 θετικές ανακοινώσεις φίλων του forum και πιστεύω ακράδαντα ότι δεν έχουν γίνει διότι ακόμα δεν τις έχουν λάβει αλλά θα λάβουν πρόσκληση τις επόμενες ημέρες!!!

    Οκ, θα δεχτώ ότι έκανα ένα σωρό υποθέσεις και θεωρήσεις. Ναι, είναι μία καθαρά υπόθεση εργασίας. Προκαλώ λοιπόν όποιον θέλει να βάλει τα δικά του ποσοστά και να καταλήξει στα δικά του συμπεράσματα. Ο ανωτέρω αλγόρυθμός είναι σωστός όποια ποσοστά και αν τεθούν από τον καθένα. Το αποτέλεσμα φυσικά εξαρτάται από την εκτίμηση των παραγόντων (ποσοστών) και εκφράζει την προσωπική εκτίμηση του καθενός επ' αυτών.

    Εις αύριον τα σπουδαία λοιπόν! So...... Hooooooooooold http://www.youtube.com/watch?v=N1Nup...eature=related

    Άλλη μια παρατήρηση που έκανα είναι ότι τα μέλη του forum που ανακοίνωσαν ότι πήραν πρόσκληση έχουν εξαιρετικά μικρή δραστηριότητα στο forum (με 1-2 εξαιρέσεις). Συμπέρασμα? Σας προβλημάτισα ε?

    Comment


      #77
      Νίκο συμφωνώ, το σκεφτόμουν κι εγώ, μου φαίνεται στατιστικά αδύνατον να πάρουν τόσο λίγοι από μας. Άρα λογικά υπάρχει ακόμα ελπίδα για αυτούς που δεν έχουν προσκληθεί ακόμα.

      Comment


        #78
        Originally posted by Nikos Mech Eng View Post
        Παιδιά.... Θέλω να μοιραστώ μιά σκέψη μου μαζί σας και παρακαλώ για τα σχόλιά σας. Το patriotaki έχει περίπου 3.300 μέλη. Ας κάνω μία υπόθεση εργασίας ότι από αυτά τα μέλη τα 3.000 αφορούν ενδιαφερόμενους για Αυστραλία. Ας κάνω άλλη μία υπόθεση ότι από αυτά τα μέλη μόνο το 80% δηλαδή 2.400 μέλη έχουν κάποια ενεργήτικότητα τόσο στο forum όσο και γενικώς στις διαδικασίες μετανάστευσης. Από τα εναπομείναντα 2.400 μέλη ας κάνουμε την υπόθεση ότι μόνο το 50% δηλαδή 1.200 θα μοιράζονταν εν δυνάμει με τα άλλα μέλη του forum το νέο της πρόσκλησής τους στο event. Από ένα δείγμα 1.200 αιτήσεων λοιπόν ας θεωρήσουμε ότι αυτοί που πληρούν τις προϋποθέσεις πρόσκλησης για high demanded εργασία είναι ένα 5% δηλαδή 60 μέλη.

        Αν παρατηρήσουμε όμως τα post στο παρόν θέμα θα δούμε ότι δεν σημειώσαμε 60 ανακοινώσεις από φίλους του forum σχετικά με την πρόσκλησή τους στο event. Αν δεν κάνω λάθος οι θετικές ανακοινώσεις εδώ στο forum είναι περίπου 10!!! Αυτό με κάνει να πιστεύω ότι θα υπολείπονται άλλες 50 θετικές ανακοινώσεις φίλων του forum και πιστεύω ακράδαντα ότι δεν έχουν γίνει διότι ακόμα δεν τις έχουν λάβει αλλά θα λάβουν πρόσκληση τις επόμενες ημέρες!!!

        Οκ, θα δεχτώ ότι έκανα ένα σωρό υποθέσεις και θεωρήσεις. Ναι, είναι μία καθαρά υπόθεση εργασίας. Προκαλώ λοιπόν όποιον θέλει να βάλει τα δικά του ποσοστά και να καταλήξει στα δικά του συμπεράσματα. Ο ανωτέρω αλγόρυθμός είναι σωστός όποια ποσοστά και αν τεθούν από τον καθένα. Το αποτέλεσμα φυσικά εξαρτάται από την εκτίμηση των παραγόντων (ποσοστών) και εκφράζει την προσωπική εκτίμηση του καθενός επ' αυτών.

        Εις αύριον τα σπουδαία λοιπόν! So...... Hooooooooooold http://www.youtube.com/watch?v=N1Nup...eature=related
        Νικο ευχομαι να είναι ετσι γιατι το στομαχι μου τεσσερις μερες τωρα εχει δεθει κομπος, Πολυ αγχος

        Comment


          #79
          Όπως και να έχει, όποιος το βάλει σκοπό να φύγει θα φύγει.....είτε μέσα από εκδηλώσεις , είτε μέσω ατζέντη, είτε με τρένο, είτε με αεροπλάνο, είτε ακόμα ακόμα με τα πόδια (ναι ακόμα και αυτό θα δούμε σε λίγο!!!),
          Για αυτό ας ηρεμήσουμε , ας κρατήσουμε τα καλά -λίγα ή πολλά- και ας κοιτάξουμε μπροστά με αισιοδοξία, κλείνοντας τα αυτιά και τα μάτια μας σε όλα αυτά που γίνονται γύρω μας....... ΣΤΟΧΟΣ Η ΕΛΠΙΔΑ!!!!!

          Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

          Comment


            #80
            καλόόόόόόόό!!!!!

            Originally posted by Enya View Post
            Αυτή η ιστορία μας κράτησε σε ένταση αρκετές μέρες! Το θετικό της, για μένα τουλάχιστον, είναι που μου έδωσε κίνητρο να αρχίσω να διαβάζω ξανά Αγγλικά... καλόοοοο! Άντε γιατί πολύ στην οκνηρία είχαμε πέσει..... Τα προβλήματα, προβλήματα but life goes onnnnn!
            http://www.youtube.com/watch?v=W69SSLfRJho
            Να σε καλα βρε Enya μας έφτιαξες το κέφι!!!!!!!!
            Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

            Comment


              #81
              Originally posted by Nikos Mech Eng View Post
              Παιδιά.... Θέλω να μοιραστώ μιά σκέψη μου μαζί σας και παρακαλώ για τα σχόλιά σας. Το patriotaki έχει περίπου 3.300 μέλη. Ας κάνω μία υπόθεση εργασίας ότι από αυτά τα μέλη τα 3.000 αφορούν ενδιαφερόμενους για Αυστραλία. Ας κάνω άλλη μία υπόθεση ότι από αυτά τα μέλη μόνο το 80% δηλαδή 2.400 μέλη έχουν κάποια ενεργήτικότητα τόσο στο forum όσο και γενικώς στις διαδικασίες μετανάστευσης. Από τα εναπομείναντα 2.400 μέλη ας κάνουμε την υπόθεση ότι μόνο το 50% δηλαδή 1.200 θα μοιράζονταν εν δυνάμει με τα άλλα μέλη του forum το νέο της πρόσκλησής τους στο event. Από ένα δείγμα 1.200 αιτήσεων λοιπόν ας θεωρήσουμε ότι αυτοί που πληρούν τις προϋποθέσεις πρόσκλησης για high demanded εργασία είναι ένα 5% δηλαδή 60 μέλη.

              Αν παρατηρήσουμε όμως τα post στο παρόν θέμα θα δούμε ότι δεν σημειώσαμε 60 ανακοινώσεις από φίλους του forum σχετικά με την πρόσκλησή τους στο event. Αν δεν κάνω λάθος οι θετικές ανακοινώσεις εδώ στο forum είναι περίπου 7!!! Αυτό με κάνει να πιστεύω ότι θα υπολείπονται άλλες 53 θετικές ανακοινώσεις φίλων του forum και πιστεύω ακράδαντα ότι δεν έχουν γίνει διότι ακόμα δεν τις έχουν λάβει αλλά θα λάβουν πρόσκληση τις επόμενες ημέρες!!!

              Οκ, θα δεχτώ ότι έκανα ένα σωρό υποθέσεις και θεωρήσεις. Ναι, είναι μία καθαρά υπόθεση εργασίας. Προκαλώ λοιπόν όποιον θέλει να βάλει τα δικά του ποσοστά και να καταλήξει στα δικά του συμπεράσματα. Ο ανωτέρω αλγόρυθμός είναι σωστός όποια ποσοστά και αν τεθούν από τον καθένα. Το αποτέλεσμα φυσικά εξαρτάται από την εκτίμηση των παραγόντων (ποσοστών) και εκφράζει την προσωπική εκτίμηση του καθενός επ' αυτών.

              Εις αύριον τα σπουδαία λοιπόν! So...... Hooooooooooold http://www.youtube.com/watch?v=N1Nup...eature=related

              Άλλη μια παρατήρηση που έκανα είναι ότι τα μέλη του forum που ανακοίνωσαν ότι πήραν πρόσκληση έχουν εξαιρετικά μικρή δραστηριότητα στο forum (με 1-2 εξαιρέσεις). Συμπέρασμα? Σας προβλημάτισα ε?
              Ας πω και εγω την δικια μου σκεψη πανω σε αυτο.....στην αιτηση αν θυμαμαι καλα....
              1ον ζητησαν ηλικια (αρα εχει σημασια)
              2ον ζητησαν επαγγελμα και μαλιστα ειχε στη λιστα 3 επαγγελματα - μηχανικος, ιατρικα και κατι αλλο και μετα ειχε την επιλογη other (λογικα τα 3 αυτα ειναι τα ποιο σημαντικα για αυτους)
              3ον επιπεδο αγγλικων (οπως ξερουμε ολοι σημαντικο)
              4ον χρονια εμπειριας (οσο ποιο πολλα τοσο ποιο καλα)
              5ον πτυχιο (προφανως οποια αναγνωριζοντε ποιο ευκολα ειναι καλυτερα)
              Επομενω βγαζω το συμπερασμα οτι οποιος ειναι ποιο κοντα σε οτι θελουν θα παρει προσκληση.
              Δεν πιστευω οτι πηραν με την σειρα τις αιτησεις αλλα αρχησαν και διαλεγουν με βαση τα προσοντα και οσο κλεινουν οι θεσεις κανουν "εκπτωσεις" στα θελω τους.
              περα απο αυτα μην αγχωνεστε με το event για μενα καλυτερα να αρχισετε οσοι το θελετε πραγματικα με το assesment του πτυχιου σας γιατι χωρις αυτο δεν μπορειτε να κανετε ΤΙΠΟΤΑ.....καλη τυχη σε ολους παντως

              Comment


                #82
                Originally posted by Dromader View Post
                Νικο ευχομαι να είναι ετσι γιατι το στομαχι μου τεσσερις μερες τωρα εχει δεθει κομπος, Πολυ αγχος
                Καλά για στομάχι δεν το συζητάμε? έλκος...

                Comment


                  #83
                  Originally posted by Nikos Mech Eng View Post
                  Παιδιά.... Θέλω να μοιραστώ μιά σκέψη μου μαζί σας και παρακαλώ για τα σχόλιά σας. Το patriotaki έχει περίπου 3.300 μέλη. Ας κάνω μία υπόθεση εργασίας ότι από αυτά τα μέλη τα 3.000 αφορούν ενδιαφερόμενους για Αυστραλία. Ας κάνω άλλη μία υπόθεση ότι από αυτά τα μέλη μόνο το 80% δηλαδή 2.400 μέλη έχουν κάποια ενεργήτικότητα τόσο στο forum όσο και γενικώς στις διαδικασίες μετανάστευσης. Από τα εναπομείναντα 2.400 μέλη ας κάνουμε την υπόθεση ότι μόνο το 50% δηλαδή 1.200 θα μοιράζονταν εν δυνάμει με τα άλλα μέλη του forum το νέο της πρόσκλησής τους στο event. Από ένα δείγμα 1.200 αιτήσεων λοιπόν ας θεωρήσουμε ότι αυτοί που πληρούν τις προϋποθέσεις πρόσκλησης για high demanded εργασία είναι ένα 5% δηλαδή 60 μέλη.

                  Αν παρατηρήσουμε όμως τα post στο παρόν θέμα θα δούμε ότι δεν σημειώσαμε 60 ανακοινώσεις από φίλους του forum σχετικά με την πρόσκλησή τους στο event. Αν δεν κάνω λάθος οι θετικές ανακοινώσεις εδώ στο forum είναι περίπου 7!!! Αυτό με κάνει να πιστεύω ότι θα υπολείπονται άλλες 53 θετικές ανακοινώσεις φίλων του forum και πιστεύω ακράδαντα ότι δεν έχουν γίνει διότι ακόμα δεν τις έχουν λάβει αλλά θα λάβουν πρόσκληση τις επόμενες ημέρες!!!

                  Οκ, θα δεχτώ ότι έκανα ένα σωρό υποθέσεις και θεωρήσεις. Ναι, είναι μία καθαρά υπόθεση εργασίας. Προκαλώ λοιπόν όποιον θέλει να βάλει τα δικά του ποσοστά και να καταλήξει στα δικά του συμπεράσματα. Ο ανωτέρω αλγόρυθμός είναι σωστός όποια ποσοστά και αν τεθούν από τον καθένα. Το αποτέλεσμα φυσικά εξαρτάται από την εκτίμηση των παραγόντων (ποσοστών) και εκφράζει την προσωπική εκτίμηση του καθενός επ' αυτών.

                  Εις αύριον τα σπουδαία λοιπόν! So...... Hooooooooooold http://www.youtube.com/watch?v=N1Nup...eature=related

                  Άλλη μια παρατήρηση που έκανα είναι ότι τα μέλη του forum που ανακοίνωσαν ότι πήραν πρόσκληση έχουν εξαιρετικά μικρή δραστηριότητα στο forum (με 1-2 εξαιρέσεις). Συμπέρασμα? Σας προβλημάτισα ε?
                  Προσωπικά πιστεύω ότι η φάση τελείωσε. Μου φαίνεται ότι έψαχναν αποκλειστικά και μόνο για τις σχεδόν "έτοιμες" περιπτώσεις με καλά αγγλικά, την απαραίτητη τουλάχιστον προϋπηρεσία, σχετικά νεαρή ηλικία και φυσικά την hot ειδικότητα που τους λείπει. Τον "αφρό" δηλαδή. Εξ ών γνωρίζω οι κρατικές επιχορηγήσεις (sponsorships) έχουν μειωθεί φέτος, οπότε φαντάζομαι ότι θα ήταν πιο επιλεκτικοί από ποτέ και το έψαξαν μόνο για όσους μπορούν να εγκριθούν για τις βασικές βίζες. Εξάλλου πήγαν κι αλλού πριν έρθουν Ελλάδα, όπου ίσως βρήκαν και καλύτερα... Δεν θα μου κάνει εντύπωση αν ακουστεί ότι δεν κλήθηκαν πάνω από 20 άτομα συνολικά.

                  Νίκο ο σύνδεσμος δεν λειτουργεί... κάνε κάτι!

                  Σύντροφοι, ας το ξεχάσουμε όσο μπορούμε και let's party!
                  Auf YouTube findest du die angesagtesten Videos und Tracks. Außerdem kannst du eigene Inhalte hochladen und mit Freunden oder gleich der ganzen Welt teilen.

                  Comment


                    #84
                    Originally posted by Enya View Post
                    Προσωπικά πιστεύω ότι η φάση τελείωσε. Μου φαίνεται ότι έψαχναν αποκλειστικά και μόνο για τις σχεδόν "έτοιμες" περιπτώσεις με καλά αγγλικά, την απαραίτητη τουλάχιστον προϋπηρεσία, σχετικά νεαρή ηλικία και φυσικά την hot ειδικότητα που τους λείπει. Τον "αφρό" δηλαδή. Εξ ών γνωρίζω οι κρατικές επιχορηγήσεις (sponsorships) έχουν μειωθεί φέτος, οπότε φαντάζομαι ότι θα ήταν πιο επιλεκτικοί από ποτέ και το έψαξαν μόνο για όσους μπορούν να εγκριθούν για τις βασικές βίζες. Εξάλλου πήγαν κι αλλού πριν έρθουν Ελλάδα, όπου ίσως βρήκαν και καλύτερα... Δεν θα μου κάνει εντύπωση αν ακουστεί ότι δεν κλήθηκαν πάνω από 20 άτομα συνολικά.

                    Νίκο ο σύνδεσμος δεν λειτουργεί... κάνε κάτι!

                    Σύντροφοι, ας το ξεχάσουμε όσο μπορούμε και let's party!
                    http://www.youtube.com/watch?v=KcmDE-Qtmmw
                    Συμφωνω στο οτι ψαχνουν για την ελιτ, αλλα που ειναι oi αρνητικες απαντησεις ;
                    Μηπως το ΣΚ κανουν ρεπώ;

                    Comment


                      #85
                      Originally posted by Enya View Post
                      Προσωπικά πιστεύω ότι η φάση τελείωσε. Μου φαίνεται ότι έψαχναν αποκλειστικά και μόνο για τις σχεδόν "έτοιμες" περιπτώσεις με καλά αγγλικά, την απαραίτητη τουλάχιστον προϋπηρεσία, σχετικά νεαρή ηλικία και φυσικά την hot ειδικότητα που τους λείπει. Τον "αφρό" δηλαδή. Εξ ών γνωρίζω οι κρατικές επιχορηγήσεις (sponsorships) έχουν μειωθεί φέτος, οπότε φαντάζομαι ότι θα ήταν πιο επιλεκτικοί από ποτέ και το έψαξαν μόνο για όσους μπορούν να εγκριθούν για τις βασικές βίζες. Εξάλλου πήγαν κι αλλού πριν έρθουν Ελλάδα, όπου ίσως βρήκαν και καλύτερα... Δεν θα μου κάνει εντύπωση αν ακουστεί ότι δεν κλήθηκαν πάνω από 20 άτομα συνολικά.

                      Νίκο ο σύνδεσμος δεν λειτουργεί... κάνε κάτι!

                      Σύντροφοι, ας το ξεχάσουμε όσο μπορούμε και let's party!
                      http://www.youtube.com/watch?v=KcmDE-Qtmmw
                      Ηρθαν απο αυστραλια διοργανωσαν ενα event καναν τοσα εξοδα για να ενημερωσουν (για ενημερωση προκειτε οχι για προσληψη) 20 ατομα; δεν μου φενετε λογικο....θα ενημερωσουν οσου χωραει ο χορος και ο χρονος.....και μεχρι να παρουμε την αρνητικη απαντηση (που λογικα θα ειναι αυτοματοποιιμενο μηνημα και θα σταλει σε ολους μαζι) ολοι οι υπολοιποι, θα συνεχισουν να ερχοντε θετικες...οποτε σιγουρα αυριο καποιοι τυχεροι θα λαβουν προσκληση για το ενημερωτικο event......παντως συμφωνω στο let's party

                      Comment


                        #86
                        γαμωτο και ειχα παει κομωτηριο..

                        Comment


                          #87
                          Originally posted by pa_nik_ View Post
                          Ηρθαν απο αυστραλια διοργανωσαν ενα event καναν τοσα εξοδα για να ενημερωσουν (για ενημερωση προκειτε οχι για προσληψη) 20 ατομα; δεν μου φενετε λογικο....θα ενημερωσουν οσου χωραει ο χορος και ο χρονος.....και μεχρι να παρουμε την αρνητικη απαντηση (που λογικα θα ειναι αυτοματοποιιμενο μηνημα και θα σταλει σε ολους μαζι) ολοι οι υπολοιποι, θα συνεχισουν να ερχοντε θετικες...οποτε σιγουρα αυριο καποιοι τυχεροι θα λαβουν προσκληση για το ενημερωτικο event......παντως συμφωνω στο let's party
                          pa_nik μη ξεχνάς ότι πρόκειται για bussinessman, θα πάνε μετά Γερμανία ή πήγαν δε θυμάμαι, όπου οι workers σκέφτονται και λειτουργούν το ίδιο μ' αυτούς, άρα ίσως είναι καλύτερα προετοιμασμένοι. Όσο για τα έξοδα, αυτό μόνο εμάς απασχολεί. Αυτοί περνούν καλά!

                          Δεν θέλω να σου το χαλάσω και σε θαυμάζω που βλέπω ότι έχεις τόσο θετική και προσηλωμένη σκέψη, θεωρώ ωστόσο συμφερότερο υπό τις υπάρχουσες συνθήκες να στηρίζουμε τις ελπίδες μας όχι σ΄αυτό που μπορούν να κάνουν οι άλλοι για μας, βλέπε πρόσκληση, αλλά σ' αυτό που μπορούμε να κάνουμε εμείς για τον εαυτό μας.Ίσως πρέπει να αναρωτηθούμε τι είναι αυτό που μας κάνει να στηρίζουμε τόσες ελπίδες σε μια πρόσκληση γιατί ίσως μάθουμε κάτι από αυτό.

                          Αν ωστόσο σου είναι τόσο καταθλιπτική η ιδέα που έχω, εύχομαι πραγματικά να κάνω λάθος.

                          Για να ξέρεις πάντως, αν έχει σημασία, κι εγώ στεναχωρήθηκα που δεν πήρα πρόσκληση και τους θεώρησα πολύ ρατσιστές που δίνουν ευκαιρία μόνο σε όσους η ζωή τους την έχει δώσει ήδη. Ωστόσο, υπάρχουν πόρτες, υπάρχουν και παραπόρτια. Μπορεί να μου πάρει λίγο παραπάνω, ίσως και να βασανιστώ λίγο παραπάνω, ίσως και να μην καταλήξω καν στην Αυστραλία, αλλά θα ζήσω και θα απολαύσω αυτό το ταξίδι ....

                          Comment


                            #88
                            Originally posted by mikael View Post
                            γαμωτο και ειχα παει κομωτηριο..
                            Έγραψες!

                            Comment


                              #89
                              Αγαπητοι , μελλοντικοι μετανάστες επειδή εδω είναι ελλάδα και όχι Αυστραλία έμαθα απο φίλο (ΕΠΙΦΥΛΛΑΣΟΜΑΙ) οτι για την επιλογή μπλέχτηκαν βουλευτες βυσματα και οτι αλλο μπορείται να φανταστείτε .Γι αυτο να μην στενοχωρηθεί κανένας αυτη η άθλια ( αλλα και συννάμα αγαπητη) πατρίδα μας μέχρι να φύγουμε απο δω θα μας βγάλει την ψυχή . Θα επιζήσουμε όμως

                              Comment


                                #90
                                Originally posted by Enya View Post
                                pa_nik μη ξεχνάς ότι πρόκειται για bussinessman, θα πάνε μετά Γερμανία ή πήγαν δε θυμάμαι, όπου οι workers σκέφτονται και λειτουργούν το ίδιο μ' αυτούς, άρα ίσως είναι καλύτερα προετοιμασμένοι. Όσο για τα έξοδα, αυτό μόνο εμάς απασχολεί. Αυτοί περνούν καλά!

                                Δεν θέλω να σου το χαλάσω και σε θαυμάζω που βλέπω ότι έχεις τόσο θετική και προσηλωμένη σκέψη, θεωρώ ωστόσο συμφερότερο υπό τις υπάρχουσες συνθήκες να στηρίζουμε τις ελπίδες μας όχι σ΄αυτό που μπορούν να κάνουν οι άλλοι για μας, βλέπε πρόσκληση, αλλά σ' αυτό που μπορούμε να κάνουμε εμείς για τον εαυτό μας.Ίσως πρέπει να αναρωτηθούμε τι είναι αυτό που μας κάνει να στηρίζουμε τόσες ελπίδες σε μια πρόσκληση γιατί ίσως μάθουμε κάτι από αυτό.

                                Αν ωστόσο σου είναι τόσο καταθλιπτική η ιδέα που έχω, εύχομαι πραγματικά να κάνω λάθος.

                                Για να ξέρεις πάντως, αν έχει σημασία, κι εγώ στεναχωρήθηκα που δεν πήρα πρόσκληση και τους θεώρησα πολύ ρατσιστές που δίνουν ευκαιρία μόνο σε όσους η ζωή τους την έχει δώσει ήδη. Ωστόσο, υπάρχουν πόρτες, υπάρχουν και παραπόρτια. Μπορεί να μου πάρει λίγο παραπάνω, ίσως και να βασανιστώ λίγο παραπάνω, ίσως και να μην καταλήξω καν στην Αυστραλία, αλλά θα ζήσω και θα απολαύσω αυτό το ταξίδι ....


                                απλα υπεροχα οσα εγραψες

                                Comment

                                Working...
                                X