Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με το IELTS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by alkioni View Post
    η αναβαθμολογηση στοιχηζει 70 ευρο, και εξαντλουνε ολο το χρονικο περιθωριο, δηλαδη περιπου 14 εβδομαδες εαν θυμαμαι καλα! που σημαινει, οτι εαν θεωρεις πως μπορεις να πιασεις τον βαθμο, ξαναδινεις αμεσως, διοτι το γοργον και χαριν εχει, ή αλλιως εισαι στην αναμονη 3 ολοκληρους μηνες και ξεχνας και αυτα που εμαθες. η συμβουλη μου? δωστε ξανα και ξανα, διοτι η αναβαθμολογηση δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα τα καταφερεις κιολας! μιλαει ενα ατομο που εδωσε 5 φορες! την 5 εκανα αναβαθμολογηση και πηρα το πολυποθητο 7 στο writing, αλλα τα νευρα μου ειχανε γινει κουρελια!
    Μπραβο βρε κοριτσι ^^ επιτελους να τελειωνεις με αυτο να σου φυγει ενα αγχος.

    Originally posted by jkostop View Post
    Καλή επιτυχία εύχομαι ολόψυχα...
    Να σαι καλα, ευχαριστω πολυ ^^
    Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

    Comment


      Βγηκαν τα αποτελεσματα, 7,5 Reading, 7 listening, 6.5 Speaking & 6 Writing. Τμηματικά πηγαν οι βαθμοί >,< Παιδιά σηκώνω τα χέρια ψηλά δεν ξερω τι διαλα ειδικά στο speaking αντε το writing λες οτι ειναι κ υποκειμενικο κανα ορθογραφικο κτλ, κ οχι τιποτα αλλο δεν προλαβαινω να ξαναδωσω Ελλαδα.
      Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

      Comment


        Αννα μου, μην πτοεισαι, ισως καλυτερα που δεν μπορεις να δωσεις Ελλαδα, ετσι θα μπορεσεις να εξασκησεις τα αγγλικα σου και να τα πας καλυτερα την επομενη φορα! απο εβδομαδα αμα εισαι εδω ακομα, κερναω καφε! στειλε μου μυνημα.
        i don't do drugs, i am drugs!

        Comment


          Συμφωνω με αλκιονη!!Θα κανεις εδω την εξασκηση σου και ισως και κανα δυο μαθηματα σε βοηθησουν για να μαθεις τι ζητανε περισσοτερο.Για πρωτη φορα θεωρω τα πηγες πολυ καλα!!!!Κερναω κι εγω καφε αμα τη αφιξη σου

          Comment


            Originally posted by alkioni View Post
            Αννα μου, μην πτοεισαι, ισως καλυτερα που δεν μπορεις να δωσεις Ελλαδα, ετσι θα μπορεσεις να εξασκησεις τα αγγλικα σου και να τα πας καλυτερα την επομενη φορα! απο εβδομαδα αμα εισαι εδω ακομα, κερναω καφε! στειλε μου μυνημα.
            Εδώ θα είμαι Άσπα απο βδομάδα καταθετω χαρτια για βιζα οποτε βαλε 2 βδομαδες συνολο θα ειμαι ακομα εδω. Δες το προγραμμα σου κ παρε να μ πεις ωρα κ μερα ^^

            Originally posted by gogita View Post
            Συμφωνω με αλκιονη!!Θα κανεις εδω την εξασκηση σου και ισως και κανα δυο μαθηματα σε βοηθησουν για να μαθεις τι ζητανε περισσοτερο.Για πρωτη φορα θεωρω τα πηγες πολυ καλα!!!!Κερναω κι εγω καφε αμα τη αφιξη σου
            Κοριτσακι μου <3 ειναι η 2η φορα που εδωσα μωρε γι αυτο με πειραξε κιολας λιγουλακι, αλλα νταξ δεν πτοουμε στο αουστραλια θελω να πιστεψω πως θα ειναι η τριτη και τυχερη :D Και για καφε θα παμε και για ολαααααα αρκει να πατησουμε το ποδι μας πρωτα εκει :D
            Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

            Comment


              Παιδιά ξαναδίνω 23 Μαρτίου...Ξαναθέτω το θέμα της επικοινωνίας μέσω skype...
              Ενδιαφέρεται κανείς? Μια καλή περίπτωση είναι συνομιλία με ομογενείς που θέλουν να μάθουν Ελληνικά ώστε να ανταλλάξουμε εμπειρίες και γνώσεις συνομιλώντας. Για τον λόγο αυτό βάζω το μήνυμα και στα Αγγλικά:
              I am native speaker Greek and I would like to communicate via skype with native English speakers...I could teach Greek or anything about engineering (structural). Contact me via p.m.

              Comment


                Καλησπέρα παιδιά!!! Δίνω 23 Μαρτίου στη Θεσσαλονίκη γραπτά (προφορικά στις 21).
                Δίνει κανένας άλλος εκείνες τις μέρες;
                Καλή επιτυχία jkostop!!! εσύ δίνεις Αθήνα ε;
                Καλή επιτυχία σε όλους παιδιά!!!
                Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

                Comment


                  Originally posted by billy View Post
                  Καλησπέρα παιδιά!!! Δίνω 23 Μαρτίου στη Θεσσαλονίκη γραπτά (προφορικά στις 21).
                  Δίνει κανένας άλλος εκείνες τις μέρες;
                  Καλή επιτυχία jkostop!!! εσύ δίνεις Αθήνα ε;
                  Καλή επιτυχία σε όλους παιδιά!!!
                  best of luck Basili! θα τα καταφερεις, μη μασας!
                  i don't do drugs, i am drugs!

                  Comment


                    Σας εύχομαι κάθε επιτυχία. ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΑΙ!

                    Comment


                      jkostop σου εύχομαι κάθε επιτυχία. Μην το βάζεις κάτω.

                      Comment


                        Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!!
                        Θα επανέλθω μετά τις εξετάσεις για νεότερα.....

                        Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

                        Comment


                          Καλη επιτυχια παιδια,,,οσο για τα προφορικα πιστευω παιζει παρα πολυ ρολο ο εξεταστης.κεγω νομιζα οτι ειπα για 4,5 γιατι αυτη ειχε μια μουτσούνα σαν να μην καταλαβαινε τί της ελεγα και τελικα μου εβαλε 7.
                          αυστραλια θα εχουνε και προφορα!!!
                          με λιγη εξασκηση θα τα πατε τέλεια!

                          Comment


                            sorry gia ta agglika to pliktrologio mono latinika exei. Na pw pws to IELTS stin Australia sugkekrimena sti Victoria exei $330 , oi aitiseis den einai online, analogasto kentro pou 8es na pas na dwseis pas autoproswpws kai kata8eteis ta apaitoumena xartia.
                            Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                            Comment


                              Γεια σας παιδιά!

                              Εγώ δίνω IELTS (academic) στις 13 Απριλίου και έχω κατααγχωθεί!!!!!!!!!! Ειδικά για το writing και το speaking έχω μεγάλο άγχος

                              Comment


                                Originally posted by Κασσιοπη View Post
                                Γεια σας παιδιά!

                                Εγώ δίνω IELTS (academic) στις 13 Απριλίου και έχω κατααγχωθεί!!!!!!!!!! Ειδικά για το writing και το speaking έχω μεγάλο άγχος
                                Μην αγχώνεσαι καθόλου!!!! Αν έχεις κάνει κάποια past papers, είναι ακριβώς το ίδιο!!!! εμένα με έπιασαν & τα γέλια κάποια στιγμή με την τυπικότητα που υπήρχε....(βγάλε φωτό, τσέκαρε την ταυτότητα, τσέκαρε 15 φορές τα ακουστικά κλπ) αλλά μέχρι να γίνουν όλα αυτά, έχει περάσει καμιά ώρα και έχεις ξεαγχωθεί!!!! βγάλαμε όλοι τα μπουφάν μας & τα αφήσαμε έξω από την αίθουσα των εξετάσεων....πέρουν όλα τα μέτρα για να μην "κλέψεις"!!! λες & είσαι κανένα μωρό!!! πάνε χαλλλλλλλαρά που λέμε & εμείς οι Σαλονικοί!!!! δεν είναι τπτ & θα το καταλάβεις κατά τη διάρκεια των εξετάσεων....πρόσεξε μόνο να είσαι συγκεντρομένη...τπτ άλλο, ελπίζω να σε βοήθησα....Καλή επιτυχία!!!!
                                Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

                                Comment

                                Working...
                                X