Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με τις Partner Visas ΙΙ

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Υπάρχει κανείς που να πλήρωσε με τραπεζική επιταγή?

    Comment


      Μπορείς να πας στην τράπεζα Πειραιώς και να βγάλεις μια προπληρωμένη πιστωτική κάρτα με την ταυτότητα, το εκκαθαριστικό και 5 ευρώ. Το ημερήσιο ποσό φόρτισης είναι 2500 ευρώ οπότε την ημέρα που θα την βγάλεις καταθέτεις το ένα ποσό και την επόμενη το άλλο και δίνεις τα στοιχεία κανονικά στην Πρεσβεία τη δεύτερη μέρα. Σου έδωσαν περιθώριο από την πρεσβεία?
      Originally posted by oinoi-mitsos View Post
      Υπάρχει κανείς που να πλήρωσε με τραπεζική επιταγή?

      Comment


        Originally posted by socworkersk View Post
        Μπορείς να πας στην τράπεζα Πειραιώς και να βγάλεις μια προπληρωμένη πιστωτική κάρτα με την ταυτότητα, το εκκαθαριστικό και 5 ευρώ. Το ημερήσιο ποσό φόρτισης είναι 2500 ευρώ οπότε την ημέρα που θα την βγάλεις καταθέτεις το ένα ποσό και την επόμενη το άλλο και δίνεις τα στοιχεία κανονικά στην Πρεσβεία τη δεύτερη μέρα. Σου έδωσαν περιθώριο από την πρεσβεία?
        Σε ευχαριστώ για την απάντηση socworkersk. Πάλι καλά η κοπέλα που ανέλαβε την υπόθεση μου είναι πολύ καλή. παρ'όλο που την έχω πρήξει μου έδωσε και άλλες εναλλακτικές και απαντάει σε όλα τα μηνύματά μου.. Μου πρότεινε να χρησιμοποιήσω άλλου την πιστωτική κάρτα ή να την πληρώσει ο σύντροφος μου από την Αυστραλία. Πήγα το πρωί στην Εθνική για να στείλω τραπεζική επιταγή και μου είπαν ότι κάνει κοντά στον μήνα για να γίνει η εκκαθάριση της επιταγής. Σκέφτομαι την πρώτη επιλογή. Απλά θα συμπληρώσει ο κάτοχος της κάρτας και εγώ τα στοιχεία μου σε μια φόρμα που μου έχει στείλει και την στέλνω με φαξ ή με email. 'Αντε να δούμε γιατί κοντεύω να σκάσω..

        Comment


          Την πλήρωσα!!!

          Comment


            Τέλεια! Άντε με το καλό να βγει η πολυπόθητη visa...

            Comment


              Originally posted by oinoi-mitsos View Post
              Την πλήρωσα!!!
              Αυτά βλέπει η Μέρκελ και σου λέει μετά... οι έλληνες έχουνε λεφτά και χαίρονται όταν πληρώνουν. ..!!!


              Άντε με το καλό και γρήγορα εδώ...!!!
              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

              Comment


                Σε ευχαριστώ πολύ Crete! Με το καλό και εσύ!!!!

                Jimathens, όντως πρέπει να είμαι η μοναδική που πήρα τέτοια χαρά που πλήρωσα!!!!

                Comment


                  Συγχαρητήρια, oinoi-mitsos, καλή συνέχεια τώρα μέχρι την πολυπόθητη visa!!! Εγώ τώρα ετοιμάζω σιγά σιγά τα μπογαλάκια μου, έκλεισα εισιτήρια για τέλη Ιουλίου...........απλά τώρα άνοιξα λογαριασμό μέσω ιντερνετ σε τράπεζα Αυστραλίας και δεν ανοίγει από εδώ.........βγάζει error................με πήραν και τηλέφωνο από Αυστραλία (με έστειλε αυτό, δεν το περίμενα) πως θα το διορθώσουν και περιμένω πάλι........δεν μπορεί κάτι θα μας ταλαιπωρεί μέχρι να φύγουμε......

                  Comment


                    Σε ευχαριστώ Sofi.p!!!! Καλό ταξίδι και όλα καλά να σας πάνε από εδώ και πέρα.. πράγματι, πάντα κάτι υπάρχει να σου κάνει την ζωή δύσκολη! Αν και σε εμένα άρχισαν με το καλημέρα.. και ακόμη δεν μπορώ να φανταστώ τι άλλο με περιμένει.. βλέπεις έχω να κάνω και τα χαρτιά των σκυλιών που έχω ξεκινήσει... Πάντως, αυτό να μην σε στεναχωρεί, σίγουρα θα βρεθεί λύση άμεσα.. Αλήθεια, πως είναι τα συναισθήματα τώρα που πλησιάζει ο καιρός?

                    Comment


                      Έστειλα την αίτηση την προηγούμενη Πέμπτη και χθες έστειλαν μέιλ με την απόδειξη και την ενημέρωση ότι την παρέλαβαν. Ευχαριστώ όσους μου απάντησαν στις απορίες που είχα σε όλη τη διαδικασία. Για να δούμε πόσο θα κρατήσει η δική μας αναμονή.

                      Comment


                        @ oinoi -mitsoi Τα συναισθήματα αλλάζουν κάθε μέρα.......πάντως άγχος δεν αισθάνομαι ακόμα.......το αφήνω να μου βγει εκεί δεν υπάρχει λόγος να αγχώνομαι από τώρα! Πάντως όσο ανοίγω την τηλεόραση, τόσο σκέφτομαι την κατάλληλη στιγμή φεύγουμε!!!!
                        @ socworkersk καλή αναμονή, το πρώτο στάδιο έφυγε!!!!

                        Comment


                          Μόνο θετικά να σκέφτεσαι Sofi.p!!! Καλή τύχη στη νέα πατρίδα, καλή δύναμη και όλα καλά θα πάνε!!!

                          @socworkersk Με το καλό!!

                          Comment


                            Καλησπέρα σε όλους! Σήμερα εγκρίθηκε η partner visa!!! Ημερομηνία που πρέπει να μπω στη χώρα η 4 Αυγούστου.
                            Τώρα τρεχάτε ποδαρακια μου... Ευχαριστώ όσους με βοήθησαν με τα χαρτιά! Σε όσους περιμένουν υπομονή και καλή επιτυχία!

                            Comment


                              (#Crete) θέλω να ρωτήσω κάτι.
                              Ποτέ έκανες την αίτηση;
                              Πώς την έκανες;
                              Πόσο καιρό έκανε;
                              Πότε είναι η τελευταία ημέρα που θα μπεις Αυστραλία;
                              Think before you driving@world.......

                              Comment


                                Την αίτηση την έστειλα 7 Οκτωβρίου του 2014 και την έστειλα ταχυδρομικός.
                                Πρέπει να έχω μπει στη χώρα έως 4 Αυγούστου

                                Comment

                                Working...
                                X