Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με τις Partner Visas ΙΙ

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by Sofi.p View Post
    Μόλις μας πήρανε από την πρεσβεία της Αθήνας και μας ανακοίνωσαν πως την πήραμε τη Visa!!!!! (πήρε 8 μήνες από την κατάθεση των χρημάτων) Εύχομαι καλή επιτυχία και στους υπόλοιπους!!!!! Sydney here we come!!!!!! Thanks for all the information!!!!!!!
    Καλησπέρα Sofi και συγχαρητήρια για την έγκριση της βίζας
    Εύχομαι να έρθετε με το καλό, καλή τύχη και να πραγματοποιηθούν όλα τα όνειρά σας
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

    Comment


      Μπράβο Sofi.P εύχομαι τα καλύτερα!

      Comment


        Sofi.p
        Συγχαρητήρια για την έγκριση της πολυπόθητης Visa. Νομίζω σου ήρθαν τα καλά νέα την κατάλληλη στιγμή.
        Σου εύχομαι ότι καλύτερο για εσένα και την οικογένεια σου.

        Crete: η σειρά σου είσαι ο επόμενος .

        Άντε να περνούμε και εμείς σιγά σιγά σειρά.

        Comment


          Ευχαριστώ jimathens, crete και spyros pap!!!!! Αντε να παίρνουμε σειρά!!!! Η πλάκα είναι ότι πρέπει να παρουσιαστούμε στην Αυστραλία το αργότερο 28 Ιουλίου γιατί λήγουν λέει οι ιατρικές εξετάσεις, εκτός και αν θέλουμε να της ξανακάνουμε και να κερδίσουμε κανένα μήνα..........δεν νομίζω...... Επίσης λήγει και το ποινικό μητρώο αλλά αυτό είναι εύκολο να βγει ευτυχώς!!! Τώρα αρχίζει αγώνας δρόμου......να πουλήσουμε αυτοκίνητο, μηχανάκι.......κ.τλ........ Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα!!!!!!

          Comment


            Συγχαρητήρια και καλό κουράγιο για το τρέξιμο που σας περιμένει!!!
            The standards you let pass you by are the standards you accept

            Comment


              @Sofi.p συγχαρητήρια και ποιος ξέρει μπορεί να βρεθούμε στο Sydney.
              Μια ερώτηση. Υπάρχει κάποιος που να έχει πληρώσει με χρεωστική της alpha? Στων άλλων τραπεζών αυξήσατε το ημερήσιο όριο?
              Originally posted by Sofi.p View Post
              Μόλις μας πήρανε από την πρεσβεία της Αθήνας και μας ανακοίνωσαν πως την πήραμε τη Visa!!!!! (πήρε 8 μήνες από την κατάθεση των χρημάτων) Εύχομαι καλή επιτυχία και στους υπόλοιπους!!!!! Sydney here we come!!!!!! Thanks for all the information!!!!!!!

              Comment


                Συγχαρητήρια Sofi.p!!!Καλή δύναμη και Καλή τύχη να έχετε!!!Εύχομαι να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε!!

                Comment


                  Originally posted by socworkersk View Post
                  @Sofi.p συγχαρητήρια και ποιος ξέρει μπορεί να βρεθούμε στο Sydney.
                  Μια ερώτηση. Υπάρχει κάποιος που να έχει πληρώσει με χρεωστική της alpha? Στων άλλων τραπεζών αυξήσατε το ημερήσιο όριο?
                  Ωχ...τώρα το είδα αυτό..τι,πρέπει να αυξήσω το ημερήσιο όριο??Θα πάρω τηλ. το πρωί..Αλήθεια,μετά από πόσο καιρό που στείλατε τα χαρτιά σας τράβηξαν τα χρήματα? Ή είχατε κάποια ενημέρωση?

                  Comment


                    Καλησπερα. Οταν εμεις βαλαμε την debit καρτα για να τραβηξουνε τα χρηματα, η συναλλαγη ηταν αδυνατη στην αρχη και αναρωτιομασταν αν καναμε κανενα λαθος. Μετα μας εκοψε και τηλεφωνησαμε στην τραπεζα και ειδαμε οτι το ημερησιο οριο μας ηταν 500 ευρω. Τους ζητησαμε να το ανεβασουν και εγινε μεσω τηλεφωνου σε δυο λεπτα. Μολις κλεισαμε το τηλεφωνο με την τραπεζα μεσα σε 30 δευτερολεπτα ειχαν τραβηξει τα χρηματα. Ολοι οταν ειναι να παρουν το κανουν αμεσα. Οταν ειναι να δωσουν αστα να πανε. Σου ευχομαι καλο κουραγιο.

                    Comment


                      Μόλις έλαβα μήνυμα από την πρεσβεία ότι υπάρχει πρόβλημα με την πληρωμή και ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί...έχω βάλει την debit card μου..μέσα έχει 3500 και η βίζα κοστίζει 3365 και έχω αυξήσει το ημερήσιο όριο μου σε 3500...

                      Comment


                        Με πήραν τηλ. από την τράπεζα και μου είπαν ότι έγινε μια προσπάθεια χρέωσης της κάρτας την Παρασκευή και αν το επιτρέπω..μου αρέσει που είχα ενημερώσει την τράπεζα...άντε να δούμε....

                        Comment


                          Μόνο σε εμένα πρέπει να συμβαίνουν αυτά...με πήραν τηλ. από την πρεσβεία και μου είπαν ότι πάλι δεν μπορούν να τραβήξουν λεφτά..πήρα τηλ. στην τράπεζα και μου είπαν ότι από εκεί δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα κ να καλέσω το πρωί στο τμήμα ασφάλειας καρτών..γιατί γράφει ότι δεν μπορεί να υποστηριχτεί αυτή η συναλλαγή... ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω και που είναι το πρόβλημα...έχω debit card της εθνικής..υπάρχει κάποιος που να είχε ανάλογο πρόβλημα με την χρεωστική του?

                          Comment


                            Καλησπέρα. Κοίτα κατά κανόνα δέχονται μόνο
                            πιστωτική, αλλά πολλοί από εμάς που δεν είχαμε
                            προσπαθήσαμε με χρεωστική, αυξάνοντας το ημερήσιο όριο
                            και κάναμε δουλειά μια χαρά. Η κάρτα σου είναι maestro? Ίσως είναι εκεί το πρόβλημα
                            γιατί visa δεν έχει πρόβλημα.

                            Comment


                              Σε ευχαριστώ Crete...Η κάρτα μου είναι master card...Είχα πάει την προηγούμενη εβδομάδα και είχα αυξήσει και εγώ το ημερήσιο όριο στα 3500...με διαβεβαίωσαν ότι δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα.συμπλήρωσα και μια αίτηση ότι θέλω να αυξήσω το όριο μου για να τραβήξει λεφτά η Αυστραλ. Πρεσβεία... Το πρωί με πήραν και τηλ. από την τράπεζα ότι έγινε προσπάθεια να βγάλουν τα λεφτά από το Austr. Immigration και αν συμφωνώ..Είπα ναι και μου ξαναείπαν ότι δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα..έστειλα email στην πρεσβεία και είπα ότι μίλησα με την τράπεζα και για λόγους ασφαλείας τον είχαν κλειδωμένο τον λογαριασμό και ότι τώρα είναι εντάξει..με πήραν τηλ. το απόγευμα και μου είπαν ότι και πάλι δεν μπορούσαν και θα προσπαθήσουν πάλι το πρωί...Δυστηχώς και εγώ δεν έχω πιστωτική γι'αυτό έβαλα την χρεωστική μου καθώς είχα διαβάσει πολλοί που είχαν πληρώσει με αυτό τον τρόπο και δεν είχαν κανένα πρόβλημα...απ'ότι κατάλαβα μόνο σε εμένα όλα ανάποδα πάνε...

                              Comment


                                Originally posted by australian View Post
                                Increase in Partner Visa Application Charge

                                INCREASE IN PARTNER VISA APPLICATION CHARGES by 50%.

                                The DIBP has officially announced the increase to take effect as of 1/1/2015:


                                On-Shore (820/801) applications from $4575 to $6865


                                Off-shore (309/100) applications from $3085 to $4630


                                Prospective Marriage (300) applications from $3085 to $4630

                                Από 1/7/2015 το παράβολο για αίτηση εντός Ελλάδας(309/100), καθώς και για αίτηση βίζας για μελλοντικό γάμο
                                (Prospective Marriage) εξομοιώνεται με αυτό της αίτησης εντός Αυστραλίας, ήτοι $6865 (από $4630)

                                Home Affairs brings together Australia's federal law enforcement, national and transport security, criminal justice, emergency management, multicultural affairs, settlement services and immigration and border-related functions, working together to keep Australia safe.

                                Comment

                                Working...
                                X