Announcement

Collapse
No announcement yet.

Δικτύωση / Συνάντηση Patriotaki - Melbourne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by jojos71 View Post
    4η Συναντηση Patriotaki Μελβουρνη..Κυριακη 6 Μαιου..στον "ΝΙΚΟ" στο Oakleigh..στις 12.00..σας περιμενουμε...
    25 Portman St, Oakleigh, Victoria, Australia - Google Maps

    Comment


      Σημερα σας περιμενουμε...εκει...στο γνωστο σημειο..."ΝΙΚΟΣ" Oakleigh...12.00....

      Comment


        Originally posted by jojos71 View Post
        Σημερα σας περιμενουμε...εκει...στο γνωστο σημειο..."ΝΙΚΟΣ" Oakleigh...12.00....
        την καλπη μην ξεχασεις!!!!!!!!

        Comment



          Ευχαριστουμε ολα τα παιδια που ηρθαν αλλα και αυτους που δεν ηρθαν
          συγουρα ηθελαν αλλα ...την επομενη φορα.
          Η καλπη η δικια μας εβγαλε πρωτο κομμα ¨¨patriotaki" με 99,5 και παντα τετοια!!!!:bravo_

          Comment


            Μπραβο παιδια παντα τετοια......Ελπιζω την επομενη φορα να ειμαι και εγω στην παρεα σας

            Comment


              Xereto tin Elliniki parea, neos sto forum. As mou pei kapoios an kserei, pote tha ksana ginei synantisi sto Nikos - Oakleigh kathos tha ithela na symetasxo. Efxaristo.

              Comment


                Originally posted by Nikos-Zakynthos View Post
                Xereto tin Elliniki parea, neos sto forum. As mou pei kapoios an kserei, pote tha ksana ginei synantisi sto Nikos - Oakleigh kathos tha ithela na symetasxo. Efxaristo.
                Nikos-Zakynthos καλώς ήλθες.
                Όταν αποφασιστεί από το "προεδρείο" θα ανακοινωθεί εδώ!!

                Comment


                  Παρακαλω ολα τα Patriotakia μεχρι την Κυριακη 3 Ιουνιου να προτεινουν ενα σημειο Συναντησεις για να διαλεξει το "ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ" ενα για την 5η Συναντηση Patriotaki Μελβουρνη..ετσι ωστε να αποφυγουμε τα παραπονα...τα σημεια μπωρειτε να τα δημοσιευσετε η με private message η ακομη και με sms στο τηλεφωνο μου 0432405811 Γιωργος..σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων..
                  Η 5η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ PATRIOTAKI ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΕΛΟΣ ΙΟΥΝΙΟΥ.

                  Comment


                    kafe greco chapell street.........

                    Comment


                      Ιστορία κάνουν οι παρέες...που λέει και ο Νιόνιος.

                      Να υπενθυμίσουμε κάτι. Δεν υπάρχει συγκεκριμένος άνθρωπος που κανονίζει τις συναντήσεις. Τυχαία κάποιος είναι καλύτερος στα οργανωτικά και το αναλαμβάνει.

                      Ετσι αν κάποιος σκοπέυει να είναι μια Κυριακή σε ενα συγκεκριμένο μέρος και θα ήθελε παρέα κάποιον συνforumίτη, συμπατριώτη να ανταλάξει καμιά Ελληνική κουβέντα και άποψη επι των πάντων, είναι το ίδιο αρμόδιος να κάνει ενα post εδω και να αναρτήσει ημέρα ώρα και τοπόθεσία, όσο και οποιοσδήποτε άλλος.

                      Εγω αν και είμαι απο την άλλη μεριά εντελώς (Geelong) και μου είναι μακριά, προτιμώ ενα συγκεκριμένο μέρος, να ήταν πάντα το σημείο αναφοράς και συγκεκριμένα την καφετέρια Νίκος που έγινε η προτελευταία συνάντηση.
                      Νομίζω οτι θα είναι θετικό να ξερουν όλοι όσοι είναι Μελβούρνη οτι κάθε Κυριακή στην καφετέρια Νίκος θα μπορούν να βρούν κάποιον-κάποιους απο το patriotaki.
                      Απο οτι βλέπω το μοντέλο ζωής εδω, τις Κυριακές, και χωρίς το ποδόσφαιρο το δικό μας, ψάχνεις τι να τις κάνεις. Εκτός και έχεις μικρά παιδιά....οπότε είναι άλλη μια μέρα....χα!
                      Υπομονή και επιμονή patriotes.

                      Comment


                        Originally posted by Agoriani View Post
                        Ιστορία κάνουν οι παρέες...που λέει και ο Νιόνιος.

                        Να υπενθυμίσουμε κάτι. Δεν υπάρχει συγκεκριμένος άνθρωπος που κανονίζει τις συναντήσεις. Τυχαία κάποιος είναι καλύτερος στα οργανωτικά και το αναλαμβάνει.

                        Ετσι αν κάποιος σκοπέυει να είναι μια Κυριακή σε ενα συγκεκριμένο μέρος και θα ήθελε παρέα κάποιον συνforumίτη, συμπατριώτη να ανταλάξει καμιά Ελληνική κουβέντα και άποψη επι των πάντων, είναι το ίδιο αρμόδιος να κάνει ενα post εδω και να αναρτήσει ημέρα ώρα και τοπόθεσία, όσο και οποιοσδήποτε άλλος.

                        Εγω αν και είμαι απο την άλλη μεριά εντελώς (Geelong) και μου είναι μακριά, προτιμώ ενα συγκεκριμένο μέρος, να ήταν πάντα το σημείο αναφοράς και συγκεκριμένα την καφετέρια Νίκος που έγινε η προτελευταία συνάντηση.
                        Νομίζω οτι θα είναι θετικό να ξερουν όλοι όσοι είναι Μελβούρνη οτι κάθε Κυριακή στην καφετέρια Νίκος θα μπορούν να βρούν κάποιον-κάποιους απο το patriotaki.
                        Απο οτι βλέπω το μοντέλο ζωής εδω, τις Κυριακές, και χωρίς το ποδόσφαιρο το δικό μας, ψάχνεις τι να τις κάνεις. Εκτός και έχεις μικρά παιδιά....οπότε είναι άλλη μια μέρα....χα!

                        Comment


                          παιδιά εγώ θα κατέβω για καφέ την κυριακή τώρα θα είναι στο Νίκος η σε κάμπια άλλη σημασία έχει η παρέα και η ενημέρωση και φυσικά ο φραπές αν κάποιος έχει χρόνο ας κατεβεί και να ενημερώσει ώρα και σε πιο καφέ ,,

                          Comment


                            Originally posted by Agoriani View Post
                            .....να ήταν πάντα το σημείο αναφοράς και συγκεκριμένα την καφετέρια Νίκος που έγινε η προτελευταία συνάντηση.
                            Νομίζω οτι θα είναι θετικό να ξερουν όλοι όσοι είναι Μελβούρνη οτι κάθε Κυριακή στην καφετέρια Νίκος θα μπορούν να βρούν κάποιον-κάποιους απο το patriotaki.
                            Απο οτι βλέπω το μοντέλο ζωής εδω, τις Κυριακές, και χωρίς το ποδόσφαιρο το δικό μας, ψάχνεις τι να τις κάνεις. Εκτός και έχεις μικρά παιδιά....οπότε είναι άλλη μια μέρα....χα!
                            Δεν λέω ωραίο μαγαζί Ο Νίκος στην προηγούμενη συνάντηση όμως μας έφαγε το κρύο γιατί δεν υπήρχαν τραπέζια μέσα. Και από ότι κατάλαβα δεν μπορούμε να κάνουμε κράτηση γιατί δεν μπορούμε να ξέρουμε την ακριβή προσέλευση των ατόμων. Προτείνω λοιπόν κάποιο φασφουντάδικο όχι μέσα στη καρδιά του cbd γιατί θα έχει κόσμο (που να είναι κοντά σε σταθμό για αυτούς που δεν έχουν αυτοκίνητο). Τέτοιου είδους μαγαζιά έχω τα εξής πλεονεκτήματα:
                            1. Πολλά τραπέζια
                            2. Οικονομικές επιλογές
                            3. Παιδότοπο (οπότε όσοι παιδάκια έχουν ήσυχο το κεφάλι τους)

                            Και θα μπορούσε κάθε φορά να το κανονίζουμε σε διαφορετικό προάστιο για να γνωρίζουμε και διάφορες γειτονιές. Και ίσως πιο τακτικές γιατί έτσι είναι εύκολη η επιλογή του μαγαζιού. Με την προϋπόθεση πάντοτε να είναι κοντά σε τρένο/τραμ για όσους δεν έχουν μεταφορικό μέσο

                            Και όταν καλοκαιριάσει επιστρέφουμε πάλι στην επιλογή του Νίκου

                            Comment


                              Originally posted by xri23 View Post
                              Δεν λέω ωραίο μαγαζί Ο Νίκος στην προηγούμενη συνάντηση όμως μας έφαγε το κρύο γιατί δεν υπήρχαν τραπέζια μέσα. Και από ότι κατάλαβα δεν μπορούμε να κάνουμε κράτηση γιατί δεν μπορούμε να ξέρουμε την ακριβή προσέλευση των ατόμων. Προτείνω λοιπόν κάποιο φασφουντάδικο όχι μέσα στη καρδιά του cbd γιατί θα έχει κόσμο (που να είναι κοντά σε σταθμό για αυτούς που δεν έχουν αυτοκίνητο). Τέτοιου είδους μαγαζιά έχω τα εξής πλεονεκτήματα:
                              1. Πολλά τραπέζια
                              2. Οικονομικές επιλογές
                              3. Παιδότοπο (οπότε όσοι παιδάκια έχουν ήσυχο το κεφάλι τους)

                              Και θα μπορούσε κάθε φορά να το κανονίζουμε σε διαφορετικό προάστιο για να γνωρίζουμε και διάφορες γειτονιές. Και ίσως πιο τακτικές γιατί έτσι είναι εύκολη η επιλογή του μαγαζιού. Με την προϋπόθεση πάντοτε να είναι κοντά σε τρένο/τραμ για όσους δεν έχουν μεταφορικό μέσο

                              Και όταν καλοκαιριάσει επιστρέφουμε πάλι στην επιλογή του Νίκου

                              Comment


                                Originally posted by panaisit View Post
                                επισης υπαρχει και το vanila λιγο πιο πανω...οχι ολο στο ιδιο...

                                Comment

                                Working...
                                X