Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με τις σπουδές στην Αυστραλία II(H Student visa ΔΕΝ είναι visa Mετανάστευσης)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    υπαρχουνε και αλλα μεταπτυχιακα που δεν χρειαζονται προυπηρεσια,μαλλον δεν ταχεις βρει ολα.
    μπες εδω: The Australian Commonwealth Register of Institutions and Courses for Overseas Students (CRICOS)
    και μετα μπες σε ολα τα πανεπιστημια της λιστας ολων των περιοχων να βρεις ενα στα μετρα σου που δεν θελει προυπηρεσια και ανταποκρινεται στις οικονομικες σου δυνατοτητες. μονο τα πανεπσιτημια της λιστας αυτης εχουνε "αναγνωρισμενες" σπουδες και δινουνε δυνατοτητα να παρεις τη φοιτητικη βιζα σου κανονικα.

    Comment


      πολυτιμη η βοηθεια σου! η αληθεια ειναι οτι ειμαι λιγο χαμενη στον ωκεανο....μολις πριν 2 ημερες το πηραμε αποφαση (ανηκουμε στους δημοσιους υπαλληλους που τωρα θα απολυθουν) και καταλαβαινεις οτι εχω κανει το κεφαλι μου κουρκουτι προσπαθωντας μεσα σε 2 ημερες να χωρεσω τοση πληροφορηση. ειλικρινα σ ευχαριστω παρα πολυ.

      Comment


        μηπως μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ειναι η streamlined visa? απο οτι καταλαβα εχει να κανει με συγκεκριμενα πανεπιστημια στα οποια πρεπει να σπουδασεις προκειμενου να την λαβεις. Δεν εχω καταλαβει ομως τι σου προσφερει διαφορετικο απο την student visa. Σου παρεχει κατι παραπανω? Ευχαριστω

        Comment


          Originally posted by Marilou78 View Post
          μηπως μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ειναι η streamlined visa? απο οτι καταλαβα εχει να κανει με συγκεκριμενα πανεπιστημια στα οποια πρεπει να σπουδασεις προκειμενου να την λαβεις. Δεν εχω καταλαβει ομως τι σου προσφερει διαφορετικο απο την student visa. Σου παρεχει κατι παραπανω? Ευχαριστω
          Streamlined Student Visa Processing

          Comment


            Καλησπερα! ευχαριστω για την απαντηση. Στο σαιτ αυτο ειχα μπει αλλα δεν ειχα ξεκαθαρισει τι ακριβως ειναι αυτη η visa. Διαβαζοντας το δευτερη φορα και προσπαθωντας να καταλαβω, επανερχομαι. Η visa λοιπον αυτη ειναι μια visa η οποια βγαινει πιο γρηγορα και σαν προϋποθεση εχει να επιλεξεις συγκεκριμενα προγραμματα φοιτησης απο συγκεκριμενα συνεργαζομενα πανεπιστημια? Την εχει επιλεξει καποιος να μας πει εμπειρια? ευχαριστω πολυ!

            Comment


              Eκλογές έρχονται....

              Abbott to increase post-study work visas for foreign students

              Comment


                μιλησα με ενα φιλο πριν απο λιγο και μου ειπε οτι η student visa εχει παει στα 1200...υπαρχει περιπτωση να ισχυει?

                Comment


                  Originally posted by ilias81 View Post
                  μιλησα με ενα φιλο πριν απο λιγο και μου ειπε οτι η student visa εχει παει στα 1200...υπαρχει περιπτωση να ισχυει?
                  εδω και στην κατηγορια ''study'' θα δεις τις τιμές που ισχυουν σημερα και δεν προβλεπεται απ την προσφατη τροπολογια ,να αυξηθουν απο 1/9/13. Αναμενονται και αυξησεις απο 1/1/14 ,αλλά δεν ξερω αν τοτε θα πιασει και τις φοιτητικες βιζες.

                  Το ''1200'' που εγραψες ,δεν το ειδα στον πινακα των χρεώσεων.
                  ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                  Comment


                    Student visas in crossfire of 457s

                    THE TAFE sector has slammed the Rudd government’s failure to extend streamlined student visa processing beyond universities, accusing it of conflating the issue with its crackdown on 457 temporary work visas.

                    ‘‘ The debate over 457 visas, and the inability of the government to clearly articulate the difference between somebody coming here to take up temporary work and someone coming here to study, led to complete inaction on ext ending streamlining,’’ TAFE Directors Australia head of international development Peter Holden said.


                    Cookies must be enabled. | The Australian

                    Comment


                      Exploitation of foreign students must end

                      Comment


                        Σκέφτομαι άμεσα να ταξιδέψω στην αυστραλία. Ο κύριος σκοπός είναι η εργασία, αλλά μιας και η γλώσσα είναι εμπόδιο θα ξεκινήσω με την εκμάθηση της. Στο δια ταύτα... Ψάχνω για ενα οικονομικό φροντιστήριο στο Brisbane και ενα οικονομικό σπίτι για να μείνω με τη σύντροφο μου. Αυτα που με απασχολουν είναι:

                        1) Ποσο χρονικό διάστημα θα μου πάρει να μάθω τη γλώσσα για να πιάσω το πολυπόθητο 7άρι στο ielts?

                        2)Σε τί ποσό θα ανέλθει το κόστος για 2 άτομα?

                        3) Μπορώ να νοικιάσω σπίτι ή πρέπει να μείνω σε φοιτητική εστία? Υπάρχει κάποιος οικονομικός τρόπος για να την βγάλω? Οι εργασίες που μπορώ να κάνω ποιες είναι? Θα βρώ εύκολα δουλειά?

                        4) Η σύντροφος μου μπορεί να έρθει με τουριστική βίζα και να μείνει μαζί μου?

                        5)Επιχορηγούνται τα μαθήματα αγγλικών σε γιατρους?

                        6) Εαν πάρω το πτυχίο αγγλικών και βρώ εργασία, μπορώ να αλλάξω τη βίζα σε εργασίας?


                        Ευχαριστώ εκ των προτέρων

                        Comment


                          Originally posted by aspirin View Post
                          Σκέφτομαι άμεσα να ταξιδέψω στην αυστραλία. Ο κύριος σκοπός είναι η εργασία, .............
                          Με τι είδους visa?

                          Comment


                            Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η !!
                            neoskosmosf.jpg

                            Comment


                              με student visa

                              Comment


                                Create an online postcard and win a year of study in Australia

                                Future Unlimited | Win a year of study in Australia | Home

                                Comment

                                Working...
                                X