Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετανάστευση στις ΗΠΑ - Αναλυτικες πληροφοριες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Καλημέρα,

    Θέλω να κάνω μια ερώτηση γιατί δεν έχω καταλάβει κάτι καλά. Για να πάει κάποιος αμερικη με visa εργασίας υποτίθεται πως πρέπει να υπάρχει κάποιος εργοδότης που θα τον "προσκαλέσει" και θα παίξει το ρόλο του μεσολαβητή ε?
    Δε γίνεται να μεταναστεύσει κάποιος με κάποια visa αλλά να βρεί εκεί μια απλή δουλειά με το που θα πάει?

    Συγχωρέστε με αλλά δεν έχω διαβάσει όλα τα τόπικ. Αν το λέει σε κάποιο τόπικ πείτε μου, γιατί τα Links στη πρώτη σελίδα ήταν λίγο γενικού περιεχομένου.

    Comment


      #47
      Originally posted by freeaway View Post
      Καλημέρα,

      Θέλω να κάνω μια ερώτηση γιατί δεν έχω καταλάβει κάτι καλά. Για να πάει κάποιος αμερικη με visa εργασίας υποτίθεται πως πρέπει να υπάρχει κάποιος εργοδότης που θα τον "προσκαλέσει" και θα παίξει το ρόλο του μεσολαβητή ε?
      Δε γίνεται να μεταναστεύσει κάποιος με κάποια visa αλλά να βρεί εκεί μια απλή δουλειά με το που θα πάει?

      Συγχωρέστε με αλλά δεν έχω διαβάσει όλα τα τόπικ. Αν το λέει σε κάποιο τόπικ πείτε μου, γιατί τα Links στη πρώτη σελίδα ήταν λίγο γενικού περιεχομένου.
      ναι free,ειναι σχεδον τα ιδια με του καναδα και της αυστραλιας,απλα εχεις μεγαλυτερο ευρος δουλειων(ας πουμε) για να βρεις εργοδοτη,δλδ δεν πας με λιστα επισημη επαγγελματων,βεβαια μη φανταστεις οτι για σερβιτορο θα στην εγκρινουνε ποτε,προφανως μιλαμε για επαγγελματα που εχουνε ελλειψη.υπαρχει στα ελληνικα το σαιτ της πρεσβειας αν δυσκολευεσαι με τα αγγλικα,
      να δες εδω τις επιλογες
      non-immigrant: ΕΚΔΟΣΗ ΜΗ-ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΤΙΚΗΣ ΒΙΖΑΣ | ΠΡΕΣΒΕΙΑ των Η.Π.Α. ΑΘΗΝΑ, ΕΛΛΑΔΑ (αφορα καί προσωρινες βιζες εργασιας)
      & migration: Μεταναστευτικές Βίζες | ΠΡΕΣΒΕΙΑ των Η.Π.Α. ΑΘΗΝΑ, ΕΛΛΑΔΑ
      εχε υποψη οτι αμερικη εχει περισσοτερη ανεργια απο οτι καναδας και αυστραλια,χαμηλοτερους συνηθως μισθους(εξαρταται) αλλα και να αντιμετωπισει κυματα μεταναστευσης οχι μονο απο κινα ινδονησια και φιλιππινες αλλα και απο ινδια και τη μιση βορεια αφρικη και νοτια αμερικη,συνεπως ανα χωρα μπορει ισχυουν διαφορετικες προυποθεσεις

      Comment


        #48
        Originally posted by cryo View Post
        ναι free,ειναι σχεδον τα ιδια με του καναδα και της αυστραλιας,απλα εχεις μεγαλυτερο ευρος δουλειων(ας πουμε) για να βρεις εργοδοτη,δλδ δεν πας με λιστα επισημη επαγγελματων,βεβαια μη φανταστεις οτι για σερβιτορο θα στην εγκρινουνε ποτε,προφανως μιλαμε για επαγγελματα που εχουνε ελλειψη.υπαρχει στα ελληνικα το σαιτ της πρεσβειας αν δυσκολευεσαι με τα αγγλικα,
        να δες εδω τις επιλογες
        non-immigrant: ΕΚΔΟΣΗ ΜΗ-ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΤΙΚΗΣ ΒΙΖΑΣ | ΠΡΕΣΒΕΙΑ των Η.Π.Α. ΑΘΗΝΑ, ΕΛΛΑΔΑ (αφορα καί προσωρινες βιζες εργασιας)
        & migration: Μεταναστευτικές Βίζες | ΠΡΕΣΒΕΙΑ των Η.Π.Α. ΑΘΗΝΑ, ΕΛΛΑΔΑ
        εχε υποψη οτι αμερικη εχει περισσοτερη ανεργια απο οτι καναδας και αυστραλια,χαμηλοτερους συνηθως μισθους(εξαρταται) αλλα και να αντιμετωπισει κυματα μεταναστευσης οχι μονο απο κινα ινδονησια και φιλιππινες αλλα και απο ινδια και τη μιση βορεια αφρικη και νοτια αμερικη,συνεπως ανα χωρα μπορει ισχυουν διαφορετικες προυποθεσεις
        cryo, σε ευχαριστώ πολύ για τα links.
        Αν καταλαβα καλά θα πρέπει δλδ να έχεις κάποιο πτυχίο για να δουλέψεις σε κάποιο συγκεκριμένο τομέα στην Αμερική για να με εγκρίνουνε? ή υπάρχουν συγκεκριμένα επαγγέλματα που εγκρίνουν?
        Δεν ήξερα πως είναι το ίδιο και για Καναδά, είχα κοιτάξει πριν λιγο καιρό και για Καναδά και είχα δει οτι πρέπει να είσαι παντρεμένος-ή να παντρευτείς Καναδό υπήκοο :/ Και πιστευα πως είναι δύσκολο να μεταναστεύσω εκει..
        Δηλ. μπορώ να πάω βρίσκοντας δουλειά και στον Καναδά?
        Σόρρυ για τις πολλες ερωτήσεις, θα ψάξω και για τον Καναδά.

        Comment


          #49
          Originally posted by freeaway View Post
          cryo, σε ευχαριστώ πολύ για τα links.
          Αν καταλαβα καλά θα πρέπει δλδ να έχεις κάποιο πτυχίο για να δουλέψεις σε κάποιο συγκεκριμένο τομέα στην Αμερική για να με εγκρίνουνε? ή υπάρχουν συγκεκριμένα επαγγέλματα που εγκρίνουν?
          Δεν ήξερα πως είναι το ίδιο και για Καναδά, είχα κοιτάξει πριν λιγο καιρό και για Καναδά και είχα δει οτι πρέπει να είσαι παντρεμένος-ή να παντρευτείς Καναδό υπήκοο :/ Και πιστευα πως είναι δύσκολο να μεταναστεύσω εκει..
          Δηλ. μπορώ να πάω βρίσκοντας δουλειά και στον Καναδά?
          Σόρρυ για τις πολλες ερωτήσεις, θα ψάξω και για τον Καναδά.
          μαλλον δεν διαβασες τα λινκς γιαυτο με ρωτας.στην καθε βιζα λεει ποιοι μπορουνε να δηλωσουνε.
          χωρις πτυχιο,χωρις συγγενη ή γαμο και χωρις σπουδες,οχι δεν πας,ουτε ηπα,ουτε καναδα,ουτε αυστραλια,διαλεξε κατι εντος ΕΕ.εννοειται με δουλεια πανω στο πτυχιο σου ή την προυπηρεσια σου,αν υπαρχει ζητηση στην εκαστοτε χωρα,φυσικα και αν βρεις εργοδοτη,μπορεις να πας.και δεν εννοω προυπηρεσια ταμεια ή σερβιτορου ή καθαριστριας

          Comment


            #50
            τα διάβασα, αλλά είναι κάτι λεπτομέρειες που με μπερδεύουν και δεν ήμουν σίγουρη.

            Comment


              #51
              Originally posted by freeaway View Post
              τα διάβασα, αλλά είναι κάτι λεπτομέρειες που με μπερδεύουν και δεν ήμουν σίγουρη.
              πες μου συγκεκριμενα ποιες λεπτομερειες σε μπερδευουνε μηπως ξερω να σου τις ξεμπερδεψω εγω.καταρχας δεν εχεις εξηγησει τι σπουδασες,αν εχεις προυπηρεσια,αν εχεις κατι συγκεκριμενο υποψη ή απλα ψαχνεις να βρεις ενα ετιατοριο να πας σερβιτορος.αν ισχυει το τελευευταιο,τζαμπα ψαχνεις,αλλαξε χωρα

              Comment


                #52
                Δεν εχω τελειώσει ακόμα, σπουδάζω σχεδιασμου & τεχνολογίας ξύλου και επίπλου. Μάλλον θα έχει δουλειά εκεί στο τομέα μου, γιατί ο προυστάμενος της σχολής μας ξέρω οτι σπουδασε εκεί. Και ο φίλος μου πληροφορική σπουδάζει ακόμη. Δεν έχω προϋπηρεσία καθόλου στους τομείς μας. Απλά ψάχνω μια χώρα για όταν τελειώσουμε να φύγουμε. Είχα σχεδόν καταλήξει στη Σουηδία και Νορβηγία (Νορβηγία δε θέλει ο φίλος μου γιατί μπήκε στη κυβέρνηση η ακροδεξια ;P), αλλά ήθελα να να κοιτάξω και αν είχαμε ελπίδες για Αμερική. Προσωπικά θα πήγαινα Νορβηγία κι ας βγήκε η ακροδεξιά (ξέρω πολοί θα με πουν χαζή, ίσως το παρακάνω με το να μην ασχολούμε με τα πολιτικά, είναι κι αυτά σημαντικά) αλλά δεν είμαι μόνη μου.
                Οι λεπτομέρειες ήταν οτι δε καταλάβαινα αν υπάρχουν συγκεκριμένα επαγγέλματα που δέχοντε να δουλέψεις για να βγάλεις βίζα.
                Και το πως είναι δυνατόν να βρώ δουλειά εξ'αποστάσεως? (αυτο ασχετο με τα λινκ απλα διαβαζω οτι βρισκεις μια δουλειά και μετά σε καλεί ο εργοδότης)

                Comment


                  #53
                  Originally posted by freeaway View Post
                  Δεν εχω τελειώσει ακόμα, σπουδάζω σχεδιασμου & τεχνολογίας ξύλου και επίπλου. Μάλλον θα έχει δουλειά εκεί στο τομέα μου, γιατί ο προυστάμενος της σχολής μας ξέρω οτι σπουδασε εκεί. Και ο φίλος μου πληροφορική σπουδάζει ακόμη. Δεν έχω προϋπηρεσία καθόλου στους τομείς μας. Απλά ψάχνω μια χώρα για όταν τελειώσουμε να φύγουμε. Είχα σχεδόν καταλήξει στη Σουηδία και Νορβηγία (Νορβηγία δε θέλει ο φίλος μου γιατί μπήκε στη κυβέρνηση η ακροδεξια ;P), αλλά ήθελα να να κοιτάξω και αν είχαμε ελπίδες για Αμερική. Προσωπικά θα πήγαινα Νορβηγία κι ας βγήκε η ακροδεξιά (ξέρω πολοί θα με πουν χαζή, ίσως το παρακάνω με το να μην ασχολούμε με τα πολιτικά, είναι κι αυτά σημαντικά) αλλά δεν είμαι μόνη μου.
                  Οι λεπτομέρειες ήταν οτι δε καταλάβαινα αν υπάρχουν συγκεκριμένα επαγγέλματα που δέχοντε να δουλέψεις για να βγάλεις βίζα.
                  Και το πως είναι δυνατόν να βρώ δουλειά εξ'αποστάσεως? (αυτο ασχετο με τα λινκ απλα διαβαζω οτι βρισκεις μια δουλειά και μετά σε καλεί ο εργοδότης)
                  λοιπον,δουλεια βρισκουμε απο σοβαρα σαιτ στο ιντερνετ,εννοειται αμερικανικα και εννοειται οτι καθε φορα ελεγχουμε πριν δηλωσουμε και τον εργοδοτη και το αν δικαιουμαστε να δηλωσουμε (ειδικα αμερικη στις μισες δουλειες ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θαπρεπε ναχεις δικαιωμα εργασιας εκει και δεν το γραφουνε καν,θεωρουν οτι το καταλαβαινεις κιεσυ).
                  σε οτι αφορα το επαγγελμα σου δες ΠΡΩΤΑ απο ολα ΑΝ το πτυχιο σου το αναγνωριζουνε στην αμερικη.ειναι προφανες οτι αυτο θα το ψαξεις μονη σου διοτι δεν φανταζομαι να φανταζεσαι οτι υπαρχει και αλλος με το ιδιο πτυχιο με σενα στο πατριωτακι που ναχει παει αμερικη,ωστε να περιμενεις να σου το απαντησει.
                  Σχολιο: γιατι δεν ψαχνεις απο πριν τελειωσεις για πρακτικη αμερικη? μη με ρωτησεις απο που,,,απο το ιντερνετ,παταμε στο γκουγκλ ακριβως τι ψαχνουμε ΣΤΑ ΑΓΓΙΚΑ και επειτα περναμε 4-5 μερες να κοιταξουμε ολα τα σαιτ που βγαζει για να καταλαβουμε ποια ειναι πραγματικα,ποια απατες,ποια εχουνε αγγελιες για internship πχ κλπ.
                  -επιπλεον η J1 βιζα αφορα καποιες περιπτωσεις εργασιας προσωρινες στην αμερικη και αφορα και φοιτητες που θελουνε να δουλεψουνε εκει. στο site της,υπαρχουνε ολες οι επιλογες απο τις οποιες δικαιουσαι να την βγαλεις .
                  Σχόλιο: λεφτα για να πας και να πληρωσεις μερικα ενοικια εχεις ή τζαμπα μιλαμε?
                  -εχεις σκεφτει να σε βοηθησει ο καθητητης σου που τοσο καλα διδασκει και εχει ηδη παει αμερικη,να σε βοηθησει αποδεικνυοντας οτι ισχυει αυτο που σου λεει,δλδ να σου βρει κατι εκεινος απ οτις πολλες δουλειες που υπαρχουνε? Ή τα λεει ετσι για να φερνει κοσμο στη σχολη (δεν εχω καταλβει τι σχολη ειναι,να το γραψεις στα αγγλικα το ονομα του πτυχιου σου-παρεπιπτοντως αν εινα ιιδιωτικη θα σε στεναχωρησω,την υπολογιζουνε ακομα λιγοτερο απο οτι τα ελληνικα δημοσια πανεπιστημια,εκτος και αν ειναι αμερικανικη).
                  παρεπιπτοντως εμενα οσοι μου τοπανε οτι εχει δουλεια για τη δικη μου σχολη μου γνωρισανε τουλαχιστον 2-3 ατομα ο καθενας απο μεγαλες εταιριες για να τους δωσω "προσωπικα" το βιογραφικο μου

                  Comment


                    #54
                    cryo, σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες,
                    η σχολή που σπουδάζω είναι ΤΕΙ,δεν είναι γνωστή και είναι η μοναδική στην ελλαδα γι'αυτο και δε περιμενα να τη ξερει κανεις κ γιαυτο δν ειπα εξ'αρχης τι σπουδαζω. Πρακτική δε θα κάνω εξωτερικό αν και θα ήθελα, αλλά θα ήθελα να φύγω μαζί με το αγόρι μου όταν τελειώσει κι αυτός.
                    Δε μου είπε ο καθηγητής μου οτι σπουδασε καναδά απλα το γράφει στο βιογραφικό του, καμια σχεση με το να τραβήξει κόσμο παντως.
                    τωρα για τα σχόλια περί "γκούγκλε" -ιντερνετ - αγγλικά +χρήματα για προπληρωμένα νοίκια κ εξοδα ήταν αστεία :D

                    Comment


                      #55
                      Originally posted by freeaway View Post
                      cryo, σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες,
                      η σχολή που σπουδάζω είναι ΤΕΙ,δεν είναι γνωστή και είναι η μοναδική στην ελλαδα γι'αυτο και δε περιμενα να τη ξερει κανεις κ γιαυτο δν ειπα εξ'αρχης τι σπουδαζω. Πρακτική δε θα κάνω εξωτερικό αν και θα ήθελα, αλλά θα ήθελα να φύγω μαζί με το αγόρι μου όταν τελειώσει κι αυτός.
                      Δε μου είπε ο καθηγητής μου οτι σπουδασε καναδά απλα το γράφει στο βιογραφικό του, καμια σχεση με το να τραβήξει κόσμο παντως.
                      τωρα για τα σχόλια περί "γκούγκλε" -ιντερνετ - αγγλικά +χρήματα για προπληρωμένα νοίκια κ εξοδα ήταν αστεία :D
                      παντα πρεπει να σκεφτεσαι μπροστα,για παραδειγμα αν δεν εχεις τα λεφτα πρεπει σιγα σιγα να τα μαζεψεις.
                      μην ξεχνας πως μπορει να βρεις αμεσως κατι,αλλα μπορει να βρεις και μετα απο 2 χρονια.πχ λεω.
                      γιαυτο πρεπει να μαζεψεις σιγα σιγα απο τωρα οοοολα τα σαιτ που εχουνε δουλειες σαν τη δικη σου ,διοτι υαρχουνε μερικες που προσλαμβανουνε συγκεκριμενα μια ή 2 φορες το χρονο,και προφανως αμα χασεις τις αιτησεις,του χρονου παλι. οσο για τα αγγλικα,εγω δεν ξερω πως μεταφραζεται το πτυχιο σου,οποτε θα πρεπει να το βρεις μονη σου οπως σου ειπα.δεν ειναι καθολου αστειο το το δουλεια μεσω ιτνερνετ.
                      πες μου τι προτιμας απο τα 2: να πας εκει και τοτε να ξεκινησεις να ψαχνεις ή ναχεις οργανωθει απο ελλαδα και απο τωρα τι παιζει και σε ποιες περιοχες.
                      εχε υποψη οτι εκτιμουν την προυπηρεσια παρα πολυ,οποτε ριξε και μια ματια στις πρακτικες,μη το απορριπτεις ετσι αμεσως,διοτι δεν ειναι τοσο ευκολο να παρουνε ξενο ατομο οπως νομιζει ο πολυς κοσμος,ουτε να βρεις επιδοτουμενο ή με υποτροφια μεταπτυχιακο για να βοηθηθεις για δουλεια.ισως δεν εχεις ψαξει ακομα πολυ και γιαυτο δεν εχεις διαπιστωσει ποσο δυσκολα ειναι μερικες φορες.να μην σκεφτομαστε μονο την καλυτερη περιπτωση,να τις σκεφτομαστε ολες.θα χαρω να μου στειλεις σε πμ τις αγγελιες που βρηκες με θεσεις εργασιας για σενα(υποθετω προυπηρεσια δεν εχεις),για να κανουμε ενα στατιστικο.στον δικο μου τομεα ειναι περιπου 1 στις 2000 που μπορω να δηλωσω τωρα,ετσι,χωρις προυπηρεσια. στην αμερικη 1 στις 4000 επειδη δεν εχω ηδη αδεια εργασιας,στον καναδα 1 στις 1000 αλλα οχι για διαμονη στον καναδα,αλλα για διαμονη σε χιλη ή βραζιλια.και παλι σε καμια δεν με εχουνε δεχτει,παρολο που οτι ζηταγαν το ειχα.αρα ψαξιμο-ψαξιμο και με 2-3 σαιτ και 100 αγγελιες δεν λεμε "βρηκαμε,ωρα να φυγουμε"

                      Comment


                        #56
                        γεια σας
                        εχω αμερικανικο διαβατηριο,
                        μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω δουλια? κανα σαιτ?
                        «Μηδενί δίκην δικάσεις πριν αμφοίν μύθον ακούσεις».Πιτθέας (1240 π.Χ)

                        Comment


                          #57
                          Καλησπέρα σας,
                          Είμαι 20 χρονών, σπουδάζω Τ.Ε.Ι νοσηλευτικής και τελειώνω στην σχολή μου σε 1,5-2χρόνια, δηλαδή το Νοεμβρή του 2015 και την πρακτική μου την τελειώνω το Σεπτέμβρη 2015. Έκανα τα χαρτιά μου για την λοτταρία DV 2015.
                          - Μπορώ να επιλεγώ να μολίς τελειώσω την πρακτική να φύγω;
                          - Θα επιλέξω εγώ σε ποια πολιτεία θα με στείλουν; Έχω κάποιους γνωστούς στο Maryland και Ohio θα μπορούσα να πάω εκεί;
                          - Θα μπορέσω να ασκήσω το επαγγελμά μου αμέσως;
                          Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
                          Μην αφήσεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου έιναι άπιαστα..!

                          Comment


                            #58
                            Originally posted by yiota_nurse View Post
                            Καλησπέρα σας,
                            Είμαι 20 χρονών, σπουδάζω Τ.Ε.Ι νοσηλευτικής και τελειώνω στην σχολή μου σε 1,5-2χρόνια, δηλαδή το Νοεμβρή του 2015 και την πρακτική μου την τελειώνω το Σεπτέμβρη 2015. Έκανα τα χαρτιά μου για την λοτταρία DV 2015.
                            - Μπορώ να επιλεγώ να μολίς τελειώσω την πρακτική να φύγω;
                            - Θα επιλέξω εγώ σε ποια πολιτεία θα με στείλουν; Έχω κάποιους γνωστούς στο Maryland και Ohio θα μπορούσα να πάω εκεί;
                            - Θα μπορέσω να ασκήσω το επαγγελμά μου αμέσως;
                            Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
                            Γεια σου Γιωτα. Τωρα ειδα το ποστ σου. Τι εγινε τελικα με τη λοταρια, Σε επιλεξανε; Εγω εβγαλα βιζα και φευγω το Νοεμβρη.

                            - Υπαρχει συγκεκριμενος χρονος που πρεπει να ολοκληρωσεις τη διαδικασια και δεν μπορεις να την καθυστερησεις. Μολις ομως σου εγκρινουν τη βιζα, μπορεις να ανεβεις αμερικη να παραλαβεις την πρασινη καρτα και να ξαναγυρισεις Ελλαδα για εξι μηνες.

                            - Οπου θες εσυ πηγαινεις.

                            - Ναι αν δεν κανω λαθος αν βρεις αμεσως εργοδοτη εκτος αν χρειαζεται καποιου ειδους αναγνωριση το επαγγελμα σου.
                            instagram.com/anelixis_net/
                            youtube.com/user/AlexGraphicd1

                            Comment


                              #59
                              καλησπερα σε ολη το φορουμ και θερμα συγχαρητηρια για την πρωτοβουλια συγκεντρωσης τοσο πολυτιμων πληροφοριων.θα ηθελα την βοηθεια σας στην περιπτωση μου επειδη χρειαζομαι αμεση ενημερωση ωστε να προχωρησω 'η οχι τη διαδικασια.ειμαι ελληνας πολιτης εργαζομενος ως restaurant manager.προ 10ημερου βρηκα καποιον ελληνοαμερικανο ιδιοκτητη εστιατοριων στις ΗΠΑ o οποιος ηθελε να με προσλαβει.μου ειπε οτι ρωτησε το δικηγορο του και πως δε γινεται.υπαρχει περιπτωση ο δικηγορος του να μη γνωριζε καποιες διαδικασιες σχετιακ με την εργασιακξ βιζα?μπορω να τον κατευθυνω ωστε να μου γινει νομιμη προσκληση και να μεταναστευσω 'η αδικα ασχολουμαι?σας ευχαριστω πολυ και συγγνωμη εαν σας κουρασα.

                              Comment


                                #60
                                Originally posted by alefas View Post
                                καλησπερα σε ολη το φορουμ και θερμα συγχαρητηρια για την πρωτοβουλια συγκεντρωσης τοσο πολυτιμων πληροφοριων.θα ηθελα την βοηθεια σας στην περιπτωση μου επειδη χρειαζομαι αμεση ενημερωση ωστε να προχωρησω 'η οχι τη διαδικασια.ειμαι ελληνας πολιτης εργαζομενος ως restaurant manager.προ 10ημερου βρηκα καποιον ελληνοαμερικανο ιδιοκτητη εστιατοριων στις ΗΠΑ o οποιος ηθελε να με προσλαβει.μου ειπε οτι ρωτησε το δικηγορο του και πως δε γινεται.υπαρχει περιπτωση ο δικηγορος του να μη γνωριζε καποιες διαδικασιες σχετιακ με την εργασιακξ βιζα?μπορω να τον κατευθυνω ωστε να μου γινει νομιμη προσκληση και να μεταναστευσω 'η αδικα ασχολουμαι?σας ευχαριστω πολυ και συγγνωμη εαν σας κουρασα.
                                Γεια σου φιλε και χρονια πολλα με υγεια.Λοιπον απο οσο γνωριζω η μεταναστευση στην αμερικη μοιαζει σχεδον αδυνατη.Μιλαμε παντα για νομιμο τροπο.Νομιζω πλεον οτι οι προσκλησεις για εργασια κανουν 10 και πλεον χρονια,ο δικηγορος πιστευω ειπε την αληθεια.Ο μονος τροπος που ξερω για να παρεις πρασινο φως και γρηγορα και να εισαι νομιμος ειναι μονο ο γαμος με αμερικανιδα πολιτη η αμερικανο πολιτη.Καμια χωρα στον κοσμο δεν μπορει να απαγορευσει την αγαπη και τον ερωτα.Παντα ομως υπαρχουν και καποιοι ελαχιστοι που εχουν ειδικες γνωσεις και χαρτια που ειναι χρησιμοι στην αμερικη.Εαν καπου κανω λαθος σε αυτα τα ολιγα που εγραψα παρακαλω θα χαρω να πολυ να διαψευστω!

                                Comment

                                Working...
                                X