Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση από τον Καναδά

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Originally posted by griniou View Post
    Νομίζω το όριο πλέον είναι 800,000 δολάρια καναδα!!!
    ανέβηκε; εμ πόσοι κινέζοι θα έρθουν; όπως είπα, δεν είμαι ειδική στο θέμα γιατί δεν το έχω ψάξει. ξέρω περιπτώσεις κινέζων που είχαν ένα σπιτι στο χονγκ κονγκ το πουλήσανε και ήρθαν στο βανκούβερ αγόρασαν σπίτι (ναι $1 εκατομμυριο σπίτι) και άνοιξαν και επιχείρηση. το ποσό που μου είχαν πει, αλλά και κάπου στο site του cic ήταν $150 χιλιάδες. πολυ πιθανό να το άλλαξαν.
    The views and opinions expressed in my posts are strictly mine and do not necessarily reflect life across Canada's Provinces and Territories.

    Comment


      #92
      Originally posted by jack83
      Δεν λεει να καλοκαιριασει... μια μερα σαγιοναρα βερουδα, 2 μερες φουτερ παντελονι....
      τι να καλοκαιριάσει, εδώ βρέχει ασταμάτητα και βλέπω τους δικούς μου στην ελλάδα με τα κοντομάνικα και εδώ είμαστε με τα μπουφάν!!! έτσι είναι οι βόρειες χώρες...
      The views and opinions expressed in my posts are strictly mine and do not necessarily reflect life across Canada's Provinces and Territories.

      Comment


        #93
        Πατριωτάκια δεν ξέχασα την υπόσχεση μου, θα κάνω την ανταπόκριση από το Calgary.

        Αλλά θα αργήσω λίγο γιατί έπεσα και εγώ θύμα της απίστευτης πλημμύρας ου έπληξε την Αλμπέρτα.
        “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

        Comment


          #94
          Originally posted by BlackRed View Post
          Πατριωτάκια δεν ξέχασα την υπόσχεση μου, θα κάνω την ανταπόκριση από το Calgary.

          Αλλά θα αργήσω λίγο γιατί έπεσα και εγώ θύμα της απίστευτης πλημμύρας ου έπληξε την Αλμπέρτα.

          Εισαι καλα τουλαχιστον ? Αν οι ζημιες ειναι μονο υλικες ( πονανε και αυτες ) δοξα το Θεο ...........Παντως ειμαστε εστω και νοητα μαζι σου............Σου ευχομαι να το ξεπερασετε και αυτο ......αλλωστε ειμαστε Ελληνες ρεεεε δεν μασαμε απο τετοια !!!!

          Comment


            #95
            Originally posted by lamp72 View Post
            Εισαι καλα τουλαχιστον ? Αν οι ζημιες ειναι μονο υλικες ( πονανε και αυτες ) δοξα το Θεο ...........Παντως ειμαστε εστω και νοητα μαζι σου............Σου ευχομαι να το ξεπερασετε και αυτο ......αλλωστε ειμαστε Ελληνες ρεεεε δεν μασαμε απο τετοια !!!!
            Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον. Ναι οι ζημιες ειναι μονο υλικες, εμεις ειμαστε καλα. Αλλωστε πανε ολα τοσο καλα που ακομα και μια τετοια καταστροφη την αντιμετωπισαμε με αισιοδοξια και χαμογελο.

            Δεν μπορουμε να γκρινιαζουμε εμεις για καποια πραγματα που χασαμε την στιγμη που καποιοι αλλοι εχασαν τις ζωες τους και τα σπιτια τους...
            “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

            Comment


              #96
              Θα αναγκαστω να ζητησω συγνωμη απο τα πατριωτακια που μου στελνουν προσωπικα μηνυματα, αλλα δεν προλαβαινω να απαντησω στον καθενα ξεχωριστα, τουλαχιστον οχι αυτη τη περιοδο που φευγω χαραματα απο το σπιτι και γυρναω πτωμα στην κουραση.

              Καταλαβαινω την αγωνια για πληροφοριες μεχρι πριν 1 μηνα την περναγα και εγω, αλλωστε εχω υποσχεθει οτι θα προσφερω καθε δυνατη βοηθεια.

              Θα τα πουμε πολυ συντομα απο την ανταποκριση, και παλι συγνωμη.
              “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

              Comment


                #97
                Originally posted by BlackRed View Post
                Ναι οι ζημιες ειναι μονο υλικες, εμεις ειμαστε καλα. Αλλωστε πανε ολα τοσο καλα που ακομα και μια τετοια καταστροφη την αντιμετωπισαμε με αισιοδοξια και χαμογελο.
                αυτο εχει σημασια φιλε μου,χαιρομαι πολυ για εσας.περιμενουμε την ανταποκριση σου οποτε μπορεσεις!

                Comment


                  #98
                  Θα αναγκαστω να ζητησω συγνωμη απο τα πατριωτακια που μου στελνουν προσωπικα μηνυματα, αλλα δεν προλαβαινω να απαντησω στον καθενα ξεχωριστα, τουλαχιστον οχι αυτη τη περιοδο που φευγω χαραματα απο το σπιτι και γυρναω πτωμα στην κουραση.

                  Καταλαβαινω την αγωνια για πληροφοριες μεχρι πριν 1 μηνα την περναγα και εγω, αλλωστε εχω υποσχεθει οτι θα προσφερω καθε δυνατη βοηθεια.

                  Θα τα πουμε πολυ συντομα απο την ανταποκριση, και παλι συγνωμη.
                  “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

                  Comment


                    #99
                    φιλοι μου θα ήθελα μια πληροφορία απο οποιον γνωρίζει. Ο συζυγος έχει βρει εργοδότη για προσληψη για 2 χρονια στο Calgary.;Εχει πάρει εγκριση απο Καναδα και πριν λίγες εβδομάδες έστειλε το φάκελο στη ρώμη για th visa . απο εκει του ήρθε email οπου του ζητάνε αποτελέσματα εξετασης ielts. δεν του γράφουν όμως τι σκορ πρεπει να πιάσει. η θεση που θα προσληφθει είναι manager σε εστιατοριο.Γνωρίζει κανεις σε αυτες τις περιπτώσεις που έχεις ήδη βρει τον εργοδοτη που θα σε προσλαβει αν είναι απαραιτητο να πιάσεις καποιο συγκεκριμένο σκορ στο ielts και πόσο ειναι αυτο;

                    Comment


                      gia ergatis - texnikos einai 4 se ola i vasi tora katalave ti xriazete .

                      Comment


                        kai an exei proipiresia as tin stilei kai ayti an kai einai diskolo na tin lavoun ypopsi toys , kati allo pos exei egrisei kai toy zitane ielts? mipos les to LMO?
                        giati to LMO den einai egrisei
                        sta leo ayta giati ta perasa prin ego
                        den metraei kanena xarti ston canada apo ellada na to kserete.

                        Comment


                          ευχαριστω panteli 1.
                          ναι LMO ειναι η εγκριση. αυτο εννοουσα . δηλαδη απο οτι καταλαβα πρεπει να πιασει μεγαλο σκορ sto ielts.
                          και στη πραγματικοτητα δεν θα δουλεψει φυσικα manager έτσι τον εχει δηλωσει .

                          Comment


                            Originally posted by BlackRed View Post
                            Θα αναγκαστω να ζητησω συγνωμη απο τα πατριωτακια που μου στελνουν προσωπικα μηνυματα, αλλα δεν προλαβαινω να απαντησω στον καθενα ξεχωριστα, τουλαχιστον οχι αυτη τη περιοδο που φευγω χαραματα απο το σπιτι και γυρναω πτωμα στην κουραση.

                            Καταλαβαινω την αγωνια για πληροφοριες μεχρι πριν 1 μηνα την περναγα και εγω, αλλωστε εχω υποσχεθει οτι θα προσφερω καθε δυνατη βοηθεια.

                            Θα τα πουμε πολυ συντομα απο την ανταποκριση, και παλι συγνωμη.
                            φίλε blackred εύχομαι να είσαι καλά και είναι όλα καλά μετά τη θεομηνία που έζησε το calgary. λίγο αργά το θυμήθηκα αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ.
                            όσο για τον χρόνο που δεν έχεις πια, σε καταλαβαίνω απόλυτα. προσπαθώ να εξηγήσω στους δικούς μου οτι έχω χρόνο συγκεκριμένες ώρες της εβδομάδας για skype και δυσκολεύονται να καταλάβουν. καλό είναι όμως οτι άρχισες δουλειά αμέσως σχεδόν μόλις έφτασες. take care
                            The views and opinions expressed in my posts are strictly mine and do not necessarily reflect life across Canada's Provinces and Territories.

                            Comment


                              Originally posted by canadiara View Post
                              φίλε blackred εύχομαι να είσαι καλά και είναι όλα καλά μετά τη θεομηνία που έζησε το calgary. λίγο αργά το θυμήθηκα αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ.
                              όσο για τον χρόνο που δεν έχεις πια, σε καταλαβαίνω απόλυτα. προσπαθώ να εξηγήσω στους δικούς μου οτι έχω χρόνο συγκεκριμένες ώρες της εβδομάδας για skype και δυσκολεύονται να καταλάβουν. καλό είναι όμως οτι άρχισες δουλειά αμέσως σχεδόν μόλις έφτασες. take care
                              Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σου canadiara! Καθε αρχη και δυσκολη δεν λενε? Αμα ηταν να τα βρισκαμε ολα τελεια δεν θα υπηρχε αυτη η φραση. Σου ευχομαι οτι καλυτερο!!!
                              Originally posted by jack83
                              Για να μην ειμαστε παντα νεοελληναρες, στον Καναδα διαλυσαμε ζαντα σε λακουβα σημερα. Ναι εχει κατσικοδρομους και εκτος Ελλαδας!
                              2ον σε ενα απο τα μεγαλυτερα οδικα δικτυα παγκοσμιως, του Καναδα, μιλαμε για κτηνος, αμα σκοτεινιασει ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΩΣ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑ!!!! ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΑ ΦΩΣΦΟΡΟΥΧΑ ΣΗΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. ΑΜΑ ΝΥΧΤΩΣΕΙ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΑΡ ΜΠΡΙΖ. ΠΟΥ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΧΙΟΝΟΘΥΕΛΛΕΣ ΔΗΛΑΔΗ...
                              TransCanada να υποθεσω? Ουτε στον εχθρο μου επισκεψη σε συνεργειο στον Καναδα. Γδερνουν οι τυποι....
                              “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

                              Comment


                                Φίλε jack83 Δεν ξέρω αν είναι στο μυαλό μας η όχι όμως τουλάχιστον εκεί σου είπαν πως δεν θα προλάβουν, και για δική σου εξυπηρέτηση να πας την επόμενη μέρα, δεν ξέρω αλλά νομίζω στην Ελλάδα δεν θα σου έλεγαν τίποτα θα περίμενες σαν τον γάιδαρο και μετά θα σου έλεγαν ελάτε αύριο γιατί τώρα κλείνουμε και τότε δικαιολογημένα θα φρίκαρες
                                Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

                                Comment

                                Working...
                                X