Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλως σας βρηκα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καλως σας βρηκα

    αγαπητα μελη καλως σας βρηκα!
    ειμαι ο αργυρης απο αθηνα
    διαβασα εδω και κατι μερες πολλα απο τα περιεχομενα του φόρουμ και οφείλω να πω ότι περιέχει υπερπολυτιμες πληροφορίες για το θεμα που απασχολει και εμενα,την μεταναστευση δηλαδη στην γερμανια.
    θα συνεχισω το διαβασμα,ξεκινω αμεσα μαθηματα γερμανικων απο το 0,με στοχο στα μεσα του 13 να ανεβω στην χωρα,και να δωσω την μαχη.θεωρώ ότι το οφείλω στον εαυτό μου,και ακομη περισοτερο στα παιδια μου.η γυναικα μου δεν το πολυθελει,ετσι δηλωνει τουλαχιστον,αλλα ετσι οπως πανε τα πραγματα, θεωρώ ότι είναι θέμα χρόνου,να αλλαξει ισως γνωμη.
    θα επανελθω με περισοτερες λεπτομερειες.
    ενα θερμο ευχαριστω για ολους και ολες οσους ξοδευουν μερος του χρονου τους για ενημερωσουν,και να συμβουλεψουν ειναι το λιγοτερο που μπορω να πω.

    #2
    καλώς ήρθες Αργύρη

    Comment


      #3
      welcome ross
      Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

      Comment


        #4
        Ωραιος φιλε στον στοχο συγκεντρωμενος .Αν μαθεις τα πολυ βασικα οι πιθανοτητες σου αυξανονται πολυ! τουλαχιστον να συννενοησε! κατα τα αλλα καθε αρχη και δυσκολη αλλα να εισαι σιγουρος οτι εκει θα μπεις σε μια σειρα πολυ γρηγορα.η Γλωσσα ειναι οπλο μεγαλο!! Καλη τυχη
        Better Think twice instead once

        Comment


          #5
          ευχαριστώ ολους για το καλωσόρισμα.
          η γυναικα μου ειχε κανει γερμανικα στα πρωτα χρονια της εφηβειας,ειχε παρει το mittelstufe αν το λεω σωστα,αλλα δηλωνει πως δεν θυμαται τιποτα.λεει οτι ειναι πολυ δυσκολη γλωσσα,κ.λπ.
          εγω παλι επειδη εχω μια σχετικη εμπειρια απο τα φοιτητικα χρονια ξερω οτι αν βρισκεσαι σε μια ξενη χωρα και υπαρχει καθημερινη τριβη μαθαινεις σχετικα γρηγορα.
          παρολα αυτα επειδη εχω πατησει τα 41 θελω να κανω πρωτα μαθηματα εδω, γιατί και πιο δύσκολα τα παίρνω λόγω ηλικίας,αλλα και γιατι χωρίς φίλο ή συγγενή εκεί θεωρώ ότι δεν θα εχω τυχη χωρις καποια γερμανικα.
          ετσι τουλαχιστον καταλαβαινω απο οσα διαβασα στο φορουμ.
          ισως δεν ξερω αν κανω καλα που συνεχιζω εδω,που ειναι τμημα για παρουσιαση νεων μελων ή αν πρεπει να ανοιξω νελ θεμα στην υπππεριοχη μεταναστευση στη γερμανία.

          Comment


            #6
            Originally posted by ross View Post
            αγαπητα μελη καλως σας βρηκα!
            Καλησπέρα ross κ καλώς ήρθες στην παρέα μας...
            Καλή Τύχη κ Υγεία σε όλους μας.....................!!!!!! κ
            Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

            Comment


              #7
              Καλωσόρισες στην παρέα μας Αργύρη !!
              Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
              Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

              Comment

              Working...
              X