Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανέκδοτα

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    -Άσε ρε φίλε τι έπαθα.
    -Τι ρε;
    -Παρασκευή & 13 σήμερα και έχω συνέντευξη για δουλειά.
    -Καλά ρε μ@λ@κα πιστεύεις ακόμα στις προσλήψεις???
    The standards you let pass you by are the standards you accept

    Comment


      Άσε, στη δουλειά έχουμε γίνει Big Brother!
      - Τι; Σας έβαλαν κάμερες;
      - Όχι, αλλά κάθε βδομάδα έχουμε και μια αποχώρηση!
      The standards you let pass you by are the standards you accept

      Comment


        Ο Τάκης και η Κατίνα πετούν προς Αυστραλία για δύο εβδομάδες διακοπές για να γιορτάσουν την 40η επέτειό τους. Ξαφνικά, ακούγεται ο κυβερνήτης από τα μεγάφωνα: "Κυρίες και κύριοι, φοβάμαι ότι έχω πολύ άσχημα νέα.

        Οι μηχανές μας σταμάτησαν και θα προσπαθήσουμε να κάνουμε προσγείωση έκτακτης ανάγκης Για καλή μας τύχη βλέπω ένα αχαρτογράφητο νησί κάτω από εμάς και μάλλον θα καταφέρουμε να προσγειωθούμε στην παραλία. Το αν θα μας βρούνε είναι δεν το ξέρω.

        Το αεροπλάνο προσγειώνεται με ασφάλεια στο νησί. Μετά από μια ώρα, ο Τάκης γυρίζει στη γυναίκα του και την ρωτά: «Κατίνα, εξοφλήσαμε την κάρτα της American Express;» «Όχι, γλυκέ μου», του απαντά η Κατίνα. Ο Τάκης, που είναι ακόμη ταραγμένος από την προσγείωση, ρωτά στη συνέχεια: «Κατίνα, την πληρώσαμε την MasterCard;» «Ω, όχι! Συγγνώμη. Ξέχασα να κάνω την κατάθεση», λέει η Κατίνα «Να σε ρωτήσω και κάτι τελευταίο ρε Κατίνα. Μήπως θυμάσαι αν εξόφλησες την Visa αυτό το μήνα;» «Συχώρα με Τάκη», λέει η Κατίνα κλαίγοντας, «αλλά ούτε αυτή πρόφτασα να ξοφλήσω».
        Κι ο Τάκης φωνάζει με ανακούφιση"σωθήκαμε Κατίνα,θα μας βρούνε.
        The standards you let pass you by are the standards you accept

        Comment


          Αγάπη μου αν ήμουν έγκυος... τι θα ήθελες να είναι;
          -Πρωταπριλιά
          The standards you let pass you by are the standards you accept

          Comment


            - Ποιο είναι το αντίθετο του γέλιου?
            - Το σεξ!!
            - Το σεξ?? Γιατί???
            - Το γέλιο είναι χα χα χα... Ενώ το σεξ είναι αχ αχ αχ! xaxaxaxaxaxa
            The standards you let pass you by are the standards you accept

            Comment


              Ένας 40άρης οικογενειάρχης ψωνίζει στο σούπερ μάρκετ.
              Κάποια στιγμή παρατηρεί μια εντυπωσιακή ξανθιά
              και ασυναίσθητα τη χαζεύει.

              Η ξανθιά του γυρίζει το βλέμμα.
              Την ξανακοιτάζει πιο έντονα, τον κοιτάζει και αυτή, αυτό τραβάει
              κάμποση ώρα και αποφασίζει να της μιλήσει:

              -Συγνώμη, της λέει, μήπως γνωριζόμαστε;

              -Βέβαια, του απαντάει. Ένα από τα παιδιά που έχω,
              είναι δικό σας!

              Ο τύπος σαστίζει, σκέφτεται και ξαφνικά θυμάται
              τη μοναδική φορά που απάτησε τη γυναίκα του.

              Τη ρωτάει λοιπόν:

              -Μήπως είστε εκείνη η στριπτηζέζ που είχανε
              καλέσει σε ένα bachelor πάρτυ στην Πεύκη
              πρόπερσι την άνοιξη και είχαμε καταλήξει
              να κάνουμε άγριο σεξ στην κουζίνα;
              Μου είχατε δέσει τα χέρια με χειροπέδες και
              μου χώσατε και ένα καρότο στον κώλο!

              Συνοφρυωμένη αυτή του απαντάει:

              -Όχι, είμαι η φιλόλογος του γιου σας!
              The standards you let pass you by are the standards you accept

              Comment


                -Σου πήρα ένα δωράκι να φορέσεις το βράδυ!!
                -Μα είναι άδεια η σακούλα…
                -Το ξέρω!
                The standards you let pass you by are the standards you accept

                Comment


                  -Που ησουν τοση ωρα?
                  -αχ ,στο κομωτηριο να γινω ομορφη!
                  -και τι εγινε ηταν κλειστο?
                  The standards you let pass you by are the standards you accept

                  Comment


                    Τρελος τυπος στο δρομο.. αρπαζει γυναικα και την αρχιζει στα γλωσσοφιλα..
                    -Τι κανεις ανθρωπε μου??? Εισαι με τα καλα σου?????
                    -Οχι.... φορμες φοραω!!
                    The standards you let pass you by are the standards you accept

                    Comment


                      Originally posted by XSD1998 View Post
                      Σβήσε το Facebook και αν θυμηθεί κανείς άλλος εκτός από τη μάνα σου τα γενέθλια σου, θα κάτσω να με χέσεις...
                      Σκατά....και λέω γιατί με ξεχάσανε φέτος.....

                      Comment


                        Τρεις Άγγλοι, μετά από ένα μνημειώδες μεθύσι, βαδίζουν τρεκλίζοντας μέσα στη νύχτα, προσπαθώντας να φτάσουν στα σπίτια τους. Καθώς περπατούν παράλληλα μ' ένα μισογκρεμισμένο μαντρότοιχο, που χώριζε το δρόμο από μια αλάνα, ο ένας χτυπάει με το πόδι του κατά λάθος ένα περίεργο γυαλιστερό αντικείμενο. Σκύβει, το παίρνει στα χέρια του και καθώς το περιεργάζεται, διαπιστώνοντας ότι πρόκειται για ένα λυχνάρι, πετάγεται από μέσα το ...γνωστό τζίνι και τους λέει:

                        «Μάγκες, κάνατε την τύχη σας! Είσαστε τρεις, οπότε θα πραγματοποιήσω από μία επιθυμία στον καθένα σας, όποια κι αν είναι αυτή, αρκεί να κάνετε ό,τι σας πω...»

                        Καθώς ήταν σε ημικωματώδη κατάσταση από το αλκοόλ, δεν ήθελαν και πολύ για να το πιστέψουν.

                        - «Τι πρέπει να κάνουμε;» ρωτά ο ένας.

                        «Απλό!» του απαντά το τζίνι «Θα πάρετε φόρα από μερικά μέτρα, θα τρέξετε προς το μαντρότοιχο, θα πατήσετε επάνω του με το δεξί πόδι και θα πηδήξετε προς την αλάνα. Κατά τη διάρκεια της παραμονής σας στον αέρα μετά το άλμα - προσοχή: Πριν προσγειωθείτε! - θα φωνάξετε με όλη σας τη δύναμη αυτό που επιθυμείτε. Μόλις φτάσετε στο έδαφος, θα έχει γίνει πραγματικότητα μπροστά στα μάτια σας!»

                        Παίρνει φόρα ο πρώτος, πατάει πάνω στο μαντρότοιχο και, καθώς ...ίπταται, φωνάζει:

                        «ΜΟΝΕΥ!!!»

                        και, όταν προσγειώνεται, διαπιστώνει ότι βρίσκεται μέχρι το λαιμό, μέσα σ' ένα τεράστιο λάκκο, γεμάτο χρυσές λίρες!

                        Ακολουθεί ο δεύτερος και, την κατάλληλη στιγμή, φωνάζει:

                        «GIRLS!!!»

                        και προσγειώνεται πάνω σ' ένα αχανούς έκτασης νερόστρωμα, ανάμεσα σε μερικές εκατοντάδες γυμνές ...Θεές!

                        Έρχεται και η σειρά του τρίτου, ο οποίος ακολουθεί επίσης κατά γράμμα τις οδηγίες, αλλά δεν έχει προσέξει ότι το κορδόνι του ενός παπουτσιού του έχει λυθεί οπότε, τη στιγμή που πατάει πάνω στο μαντρότοιχο και ξεκινά το άλμα του, πατάει μαζί και το κορδόνι και, λίγο πριν σαβουριαστεί στο έδαφος, φωνάζει:



                        «...SHIT!!!»
                        The standards you let pass you by are the standards you accept

                        Comment


                          Τη κοινό έχει ένας πολιτικός με ένα σπερματοζωάριο;

                          Και τα δύο έχουν περίπου μια στο εκατομμύριο να γίνουν άνθρωποι.
                          The standards you let pass you by are the standards you accept

                          Comment


                            Παίρνει μια βλαμμένη τηλέφωνο στην ρεσεψιόν και μου λέει:
                            -"τουτιτουρουμ του"
                            -Και της λέω και εγω: "ταραταταμ τα !"
                            Και με έδιωξαν απο την δουλειά.
                            Που να 'ξερα ότι ήθελε τσάι στο δωμάτιο της για δύο ....
                            The standards you let pass you by are the standards you accept

                            Comment


                              Ήταν μια φορά ο Βάιος και η παρέα του στη θάλασσα.
                              Σε κάποια φάση και ενώ όλοι κάνανε το μπανάκι τους αμέριμνοι, ο Βάιος, που είχε ξανοιχτεί,
                              παθαίνει κράμπα και αρχίζει να καλεί σε βοήθεια.

                              Η παρέα σάστισε...
                              Ένας από την παρέα αμέσως επιχειρεί να του πετάξει ένα σχοινί το οποίο, όμως, αποδεικνύεται μικρό.
                              O Βάιος συνεχίζει να πνίγεται και να καλεί σε βοήθεια.
                              Κάποιος άλλος προσπαθεί να του πετάξει ένα στρώμα.

                              Ο αέρας όμως ήταν δυνατός και το στρώμα καταλήγει αλλού για αλλού...
                              Η κατάσταση είχε ζορίσει.
                              Ο Βάιος που δεν είχε πολλές δυνάμεις ακόμα άρχισε να βουλιάζει!

                              Ξαφνικά ένας τρίτος από την παρέα αποφασίζει να πάρει την ευθύνη πάνω του και να σώσει τον Βάιο!
                              Βγάζει, λοιπόν, ένα λάπτοπ από την τσάντα του, το ανοίγει, πατάει alt + f5 + shift + tab + page up + f11 + caps lock και από το λάπτοπ βγαίνουν, ως δια μαγείας, πέντε ακτίνες oι οποίες πέφτουν πάνω στον Βάιο.

                              Μετά όπως οι ακτίνες ακουμπάνε τον Βάιο ξαναπατάει ο τύπος num lock + insert + f9 + f4 + scroll + escape και οι ακτίνες σηκώνουν τον Βάιο και τον βγάζουν στην παραλία.
                              Η γυναίκα του Βάιου, με δάκρυα ευγνωμοσύνης αγκαλιάζει τον λουόμενο και του λέει:

                              - Να σαι καλά ανθρωπέ μου, έσωσες τον άντρα μου! Αλλά πες μου τι μηχάνημα είναι αυτό που έχεις και τον έσωσες;

                              - Σώνει Βάιο (Sony Vaio)!!
                              “Nothing is forever”

                              Comment


                                Ένας κύριος μπαίνει σε ένα μπακάλικο και ζητά δύο κονσέρβες φαί για σκύλο...
                                - Συγνώμη, του λέει ο ηλίθιος υπάλληλος, αλλά πριν σας πουλήσω σκυλοτροφή, πρέπει να βεβαιωθώ ότι έχετε σκύλο...
                                Πάει ο κύριος σπίτι του, βάζει στο αυτοκίνητο τον σκύλο του και γυρίζει στο μπακάλικο.
                                - Ευχαριστώ πολύ, λέει ο υπάλληλος και του δίνει δύο κονσέρβες σκυλοτροφή.
                                Την άλλη μέρα, ξαναπάει στο μπακάλικο και ζητά δύο κονσέρβες φαί για γάτες...
                                - Συγνώμη, του λέει ο ηλίθιος υπάλληλος, αλλά πριν σας πουλήσω γατοτροφή, πρέπει να βεβαιωθώ ότι έχετε γάτα...
                                Πάει ο κύριος σπίτι του, μες τα νεύρα, βάζει στο αυτοκίνητο τον γάτο του και γυρίζει στο μπακάλικο.
                                - Ευχαριστώ πολύ, λέει ο υπάλληλος και του δίνει δύο κονσέρβες γατοτροφή...
                                Την άλλη μέρα, πηγαίνει πάλι ο κύριος στο ίδιο μπακάλικο κρατώντας ένα κουτί γεμάτο τρύπες...
                                - Τι είναι αυτό; ρωτά ο υπάλληλος.
                                - Βάλε το δάκτυλο μέσα, λέει ο κύριος.
                                - Μα...
                                - Β Α Λ Τ Ο...
                                Βάζει σιγά-σιγά το δάκτυλο μέσα ο υπάλληλος.
                                - Βγάλτο έξω και πες μου με τι μοιάζει, λέει ο κύριος.
                                - Σ Κ Α Τ Α Ε Ι Ν Α Ι !!!!! Φωνάζει ο υπάλληλος !
                                - Ακριβώς, λέει ο κύριος! Μπορώ να έχω τώρα δύο ρολά χαρτί τουαλέτας;
                                The standards you let pass you by are the standards you accept

                                Comment

                                Working...
                                X