Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανέκδοτα No2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Θεά του αλατιού !


    Πες μου Μαιρούλα ποια ήταν η Ρέα στη μυθολογία ;
    Η Θεά του αλατιού κυρία !
    ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

    Comment


      #92
      Η φάρμα στο Κιλκίς .


      Ο Γιωρίκας μόλις πήρε το εφάπαξ του , περίπου 10 εκατομμύρια και δεν ξέρει τι να τα κάνει . Μετά από κάμποση σκέψη αποφασίζει να αγοράσει ένα χωράφι στο Κιλκίς . Μετά από μερικές μέρες και ενώ έπαιζε τάβλι στο καφενείο με τον Κωστίκα λέει :
      - Κωστίκα , έκανα μεγάλη βλακεία . Τι το θέλω το κτήμα στο Κιλκίς ; Τζάμπα πάει το εφάπαξ .
      - Πάψε ρε Γιωρίκα , λέει ο Κωστίκας . Ένα κτήμα δεν χάνει ποτέ την αξία του . Αλλωστε μπορείς να το εκμεταλλευτείς . Βάλε πατάτες , βάλε μαρούλια , βάλε λάχανα , βάλε κότες και κάνε μία φάρμα τέλος πάντων .
      Ακούει την συμβουλή ο Γιωρίκας , πάει στον χοντρέμπορο και του λέει :
      - Δως μου 500 κοτόπουλα να τα πάω στο Κιλκίς .
      Τα αγοράζει και φεύγει . Μετά από 10 μέρες πάει ξανά στο έμπορο .
      - Δως μου άλλα 500 κοτόπουλα .
      Μετά από 10 μέρες πάει ξανά στον έμπορο .
      - Δως μου άλλα 500 κοτόπουλα .
      Παραξενευμένος ο έμπορος τον ρωτάει :
      - Δεν μου λες, ρε Γιωρίκα, τι κάνεις εκεί στο Κιλκίς ; Μήπως καμία πτηνοτροφική μονάδα ; 1500 κοτόπουλα βρε αδελφέ σε 30 μέρες ;
      - Τι να σου πως βρε παιδί μου , λέει ο Γιωρίκας . Για βαθιά τα φυτεύω , για πολύ νερό τους ρίχνω ! ..
      ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

      Comment


        #93
        Αλλαγή φύλλου


        Ένας άντρας προσεύχεται στο Θεό
        -Κύριε, λυπήσου με, εγώ δουλεύω σαν σκυλί και η γυναίκα μου την κάνει αραχτεί
        στο σπίτι. Θα σού χρωστάω αιώνια ευγνωμοσύνη αν μας άλλαζες, εμένα με
        εκείνη, έτσι για να καταλάβει πόσο σκληρή είναι η ζωή ενός άντρα.
        Ο Θεός τον λυπήθηκε, τον εισάκουσε και παφ! το άλλο πρωί ξυπνάει
        «γυναίκα», ετοιμάζει το πρωινό, φκιάνει μερικά σάντουιτς για τον άντρα της να
        τα πάρει μαζί του, ξυπνάει τα παιδιά για το σχολείο, γεμίζει το
        πλυντήριο, βγάζει το κρέας απ`την κατάψυξη, πάει τα παιδιά στο σχολείο, περνάει
        απ την τράπεζα, βγάζει λεφτά, πληρώνει κάτι λογαριασμούς ΔΕΚΟ, παίρνει τα ρούχα
        απο το καθαριστήριο ,και πετάγεται στα γρήγορα στη λαϊκή. Κάνει έτσι, είχε πάει
        δώδεκα, στρώνει τα κρεβάτια, βγάζει τα ρούχα απ το πλυντήριο, βάζει δεύτερη
        παρτίδα, πάει να πάρει τα παιδιά απ το σχολείο, στο δρόμο κάτι ζήτησαν και δεν
        τους το πήρε, γκρίνια και καυγάς, γυρίζουν σπίτι, τα βάζει να φάνε, πλένει τα
        πιάτα, απλώνει την μπουγάδα, μέσα, γιατί έξω έβρεχε, διαβάζει κάμποσο τα
        παιδιά, ρίχνει λίγο σίδερο, ετοιμάζει το φαγητό, στρώνει τραπέζι, τρώνε, κοιτάει
        να πλυθούνε τα παιδιά και τα βάζει για ύπνο. Στις 9 ήταν τέζα, έτοιμη για
        ύπνο......αλλά της την πέφτει ο σύζυγος και.............
        Την άλλη μέρα το πρωί ξαναπροσεύχεται
        -Κύριε, έκανα μεγάλο λάθος μ αυτό που σού ζήτησα. Δεν το αντέχω. Σε παρακαλώ
        ξανακάνε με αυτό που ήμουνα.
        Και ο Θεός
        -γιε μου, φυσικά και θα σε ξανακάνω αυτό που ήσουνα ΟΜΩΣ υπάρχει μια μικρή
        λεπτομέρεια.....πρέπει να περιμένεις εννιά μήνες γιατί χθες το βραδύ έμεινες
        έγκυος
        ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

        Comment


          #94
          Σημίτης εν πνιγμό


          Ήταν ο Σημίτης και έκανε στη Θάσο μπάνιο με δύο υπουργούς. Ξαφνικά άρχισε να πνίγεται. Περνούσαν από εκεί κάτι φοιτητές και πέφτει ένας και το σώζει. Και λέει ο Σημίτης:
          - "Τι θες παιδί μου να σου `δώσω ένα ένδυγμα ευγνωμοσύνης;" και λέει αυτός:
          - "Μία αναπηρική καρέκλα", και λέει ο Σημίτης:
          - "Τι να τη κάνεις παιδί μου την αναπηρική καρέκλα;"
          και απαντάει ο φοιτητής:
          - "Γιατί αν μάθει ο μπαμπάς μου ότι έσωσα το Σημίτη θα μου σπάσει τα κοκάλα."
          ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

          Comment


            #95
            Ο φραπέ


            Μπαίνει ένας τύπος σε μια καφετέρια.
            Έρχεται το γκαρσόνι για παραγγελία και λέει ο τύπος:
            "Θέλω ένα φραπέ σκέτο μέχρι αυτό το σημείο του ποτηριού, μέτριο σ αυτό το κομμάτι του ποτηριού και πάνω πάνω να είναι γλυκός".
            Τον κοιτάει το γκαρσόν, τον ξανακοιτάει και του λέει "ρε φίλε, να σε ρωτήσω μήπως είσαι πυροσβέστης;
            "Ναι" λέει ο άλλος "από που το κατάλαβες;
            Από τη στολή!!!!"
            ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

            Comment


              #96
              Το παγώνι στο ζωολογικό κήπο


              Ένα ζευγάρι με τον τρίχρονο γιο τους πήγαν στο ζωολογικό κήπο.
              Ο μικρός βλέπει για πρώτη φορά στη ζωή του παγώνια και εκστασιασμένος φωνάζει στον πατέρα του:
              - Μπαμπά μπαμπά κοίτα. Ανθισαν οι κότες!
              ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

              Comment


                #97
                Το γυφτάκι με το ζωγραφικό ταλέντο


                Το γυφτάκι της ιστορίας μας έχει τρομακτικό ταλέντο στη ζωγραφική. Μπορεί στα μαθήματα να μη τα κατάφερνε αλλά για τη ζωγραφική του όλοι έχουν να πουν στο σχολείο. Φανταστείτε ότι σε μια εργασία που τους έβαλε ο δάσκαλος στο σχολείο να ζωγραφίσουν ένα περιστέρι το έκανε τόσο ζωντανό λες και ήταν έτοιμο να πετάξει.
                Ο δάσκαλος αποφασίζει να πάει στον πατέρα του για να του πει για το γιο του να μπει σε κάποια σχολή ζωγραφικής για να αξιοποιηθεί το ταλέντο του.
                Όταν έφτασαν κοντά στο τσαντίρι ο γύφτος άρχισε να φωνάζει στο γιο του.
                - Τα σε πιάσω ρε κολοπεντι τα σου ντείξω εγκω.
                Το γυφτάκι κρυβόταν πίσω από το δάσκαλο.
                - Ντύρτω ντάσκαλε το κωλόπαιντο ντύρτω.
                - Μα τι λες του λέει ο δάσκαλος το παιδί σου είναι ένας ανερχόμενος ζωγράφος πρέπει να το προσέξεις!
                - Τα το σαπίσω στο ξύλο, συνεχίζει ο γύφτος.
                - Μα γιατί; ρωτάει ο δάσκαλος
                - Χτες το κωλόπαιδο ζωγράφισε ένα μουνί στη σόμπα και εγώ έκαψα τον πούτσο μου και ο πατέρας μου τη γλώσσα του!
                ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                Comment


                  #98
                  Παραμύθια


                  Ένα κοριτσάκι ρωτάει το μπαμπά της:
                  - Μπαμπά, όλα τα παραμύθια αρχίζουν με το «Μια φορά κι έναν καιρό...»;
                  - Όχι, παιδί μου, λέει ο μπαμπάς. Υπάρχουν πολλά που αρχίζουν με «Όταν εκλεγώ,
                  υπόσχομαι...
                  ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                  Comment


                    #99
                    Τα δώρα


                    Είναι τρεις τύποι και παίρνουν μέρος σε μία μικρή λοταρία για φιλανθρωπικούς σκοπούς.
                    Τελικά, κερδίζει ο καθένας τους από ένα μικρό δώρο για το σπίτι.
                    Ο ένας κερδίζει μία σφουγγαρίστρα, ο άλλος ένα βάζο και ο άλλος μια βούρτσα για την λεκάνη της τουαλέτας.
                    Περνάει μία εβδομάδα, και όταν ξανασυναντιούνται συζητάνε για τα δώρα τους:
                    "¶σε, καταπληκτική σφουγγαρίστρα! Τη χρησιμοποίησα, και κάνει καταπληκτική δουλειά. Τα καθαρίζει όλα τέλεια." λέει ο πρώτος.
                    "Ναι, και το βάζο που πήρα είναι πολύ όμορφο! Οποίος μπαίνει στο σπίτι με ρωτάει από που το πήρα!" λέει ο δεύτερος
                    Ρωτάνε και τον τρίτο "Εσένα πως σου φαίνεται η βούρτσα της λεκάνης;"
                    "¶στε ρε παιδιά," λέει ξινισμένος, "μου φαίνεται θα το ξαναγυρίσω σε χαρτί υγείας..."
                    ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                    Comment


                      Ο γορίλας και ο Γιωρίκας


                      Είχε πάει ο Γιωρίκας στη ζούγκλα για σαφάρι. Όταν γύρισε τον ρωτάει ο Κωστίκας:
                      - Πως πήγε το ταξίδι;
                      - ?στα, του απαντάει, χάλια.
                      - Γιατί ρε; ρωτάει o Κωστίκας.
                      - Εκεί που καθόμουν ήρθε ένας γορίλας και με γά...ε.
                      - Ωχ φίλε μου σε καταλαβαίνω! Θα πρέπει να νιώθεις πολύ ντροπιασμένος...
                      - Ναι ρε γαμώτο, γύρισα και από τότε, ούτε τηλέφωνο δε με πήρε!
                      ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                      Comment


                        Αλλον ξύπνησε


                        Μια φορά ο Γιωρίκας πάει στην Κωνσταντινούπολη για δουλειές . Κατάκοπος το βράδυ ψάχνει ένα ξενοδοχείο να κοιμηθεί .
                        Όλα όμως ήταν γεμάτα ώσπου τελικά βρίσκει σ` ένα ξενοδοχείο ένα δωμάτιο που όμως έπρεπε να κοιμηθεί με έναν υπαστυνόμο .
                        Πριν πάει στο δωμάτιο του παρακαλά το ρεσεψιονίστα να τον ξυπνήσει στις 7 το πρωί .
                        Την άλλη μέρα ο ρεσεψιονίστας ξεχνάει και τον ξυπνάει στις 8 .
                        Πάνω στη βιασύνη του ο Γιωρίκας βάζει τα ρούχα του υπαστυνόμου .
                        Στο δρόμο όλοι τον χαιρετούσαν με σεβασμό ώσπου σε μια βιτρίνα διαπιστώνει ότι φόρεσε λάθος ρούχα και λέει :
                        Ρε το μαλ*κα το ρεσεψιονίστα αντί να ξυπνήσει εμένα ξύπνησε τον υπαστυνόμο !
                        ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                        Comment


                          Πως ξαναγεμίζει


                          Ένα βράδυ όπως όλα τα αλλά μια ξανθιά περνάει μια ξέφρενη νύχτα με ένα νεαρό. Μετά από 12 φορές και 8 ώρες τρελού σεξ ο τύπος σηκώνεται διψασμένος και πάει στην κουζίνα.
                          Ανοίγει το ψυγείο, ψάχνει για νερό αλλά τίποτα. Βρίσκει ένα μπουκάλι γάλα και αρχίζει να πίνει. Όμως ξαφνικά αρχίζει να τον τσούζει το πέος του. Το πιάνει και το βουτάει μέσα στο γάλα οπότε η ξανθιά που στο μεταξύ είχε σηκωθεί τον ρωτάει:
                          - "Αα, έτσι ξαναγεμίζει ε;"
                          ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                          Comment


                            Ο αναποφάσιστος ψηφοφόρος


                            Ένας αναποφάσιστος ψηφοφόρος τη μία μέρα επισκέπτεται ένα φίλο του πασοκτζή και τον πείθει να ψηφίσει ΠΑΣΟΚ. Την άλλη μέρα επισκέπτεται ένα φίλο του νεοδημοκράτη και τον πείθει να ψηφίσει ΝΔ.
                            Την τρίτη μέρα μπροστά στη κάλπη μπερδεμένος ψηφίζει ΠΑΣΟΚ με αποτέλεσμα να βγει το ΠΑΣΟΚ.
                            Έρχεται λοιπόν στον ύπνο του ο νεοδημοκράτης και του λέει:
                            - Καλά σκεφτόμουν να σου σπάσω το κεφάλι όταν με ρώταγες τι να ψηφίσεις!
                            ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                            Comment


                              Ο λογαριασμός


                              Ένας μοναχικός τύπος θέλοντας να γιορτάσει τα γενέθλιά του,
                              αποφασίζει να πάει να φάει σε ένα πολύ καλό εστιατόριο. Μετά από
                              ένα γερό γεύμα με πολύ κρασί τον παίρνει ο ύπνος πάνω στο τραπέζι.
                              "Πες του να φύγει", λέει ο ιδιοκτήτης στο γκαρσόνι, "είναι η τρίτη
                              φορά που αποκοιμιέται."
                              "Ναι", λέει το γκαρσόνι, "αλλά κάθε φορά που ξυπνάει ζητάει το
                              λογαριασμό και τον πληρώνει."
                              ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                              Comment


                                Η φιλανθρωπία


                                -- Ο φίλος μου ο Χρόνης, που πέθανε προχθές, άφησε ότι είχε και δεν είχε στο ορφανοτροφείο.
                                -- Μπράβο, αυτό θα πει φιλανθρωπία. Και άφησε πολλά;
                                -- Οκτώ παιδιά.
                                ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                                Comment

                                Working...
                                X