Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενοικιαση κατοικιας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by turms View Post
    Ποση διαρκεια συμβολαιου; το λιγοτερο; 1 η 2 χρονια;

    Αυτο ήθελα να το ρωτήσω εκεί όταν πάω γιατί μέσα το site αναφέρει ως ελάχιστη διάρκεια 48 μήνες. Αν δεν μείνω ικανοποιημένος δεν μπορώ να το σπάσω ενδιάμεσα;

    Comment


      Originally posted by sportbilly79 View Post
      Κυπάρχει προσφορά με 45 ευρω το μήνα απεριόριστο σταθερό, ιντερνετ με 50mpbs, και τηλεόραση με 180 κανάλια, ταινίες κλπ.
      Τα κανάλια είναι όλα γερμανικά,απο ελλάδα έχει τίποτα;
      Έχεις υπόψιν σου κάποιο πρόγραμμα με απεριόριστα για Ελλάδα και ιντερνετ πάνω απο 10άρι;

      Comment


        Originally posted by Dealer View Post
        Τα κανάλια είναι όλα γερμανικά,απο ελλάδα έχει τίποτα;
        Έχεις υπόψιν σου κάποιο πρόγραμμα με απεριόριστα για Ελλάδα και ιντερνετ πάνω απο 10άρι;

        Στα 180 κανάλια δεν ξέρω αν συμπεριλαμβάνονται και ελληνικα, θα το ρωτήσω αν και δεν θελω να βλεπω ελληνικα! Κάποτε όταν ήμουνα Γερμανία το 2007 υπήρχε ένα προγραμματάκι στο ιντερνετ που λέγονταν myTV το εγκαθιστούσες στον υπολογιστή και έβλεπες ελληνικά κανάλια με εικόνα τέλεια, αλλά είχε συνδρομή 20 ευρώ το μήνα και αφορούσε μόνο κατοίκους εξωτερικού. Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα...

        Comment


          και σημερα υπαρχει κατι στο ιντερνετ. δεν το δοκιμασα γιατι δεν εχω συνδεση καλη.
          για ελληνικα μπορεις να βαλεις δορυφορικο πιατο, αλλα μονο η ΝΕΤ εινια δωρεαν.
          δεν ξερω αν αυτο της Deutsche Telekom εχει ελληνικα. πιθανως να εχει ΝΕΤ

          Comment


            Έχω ακούσει πως πολλοί έχουν nova, τι παίζει με αυτό γνωρίζει κανείς;

            Comment


              Originally posted by Dealer View Post
              Έχω ακούσει πως πολλοί έχουν nova, τι παίζει με αυτό γνωρίζει κανείς;
              Η πιο οικονομική λύση για να έχεις τα ελληνικά κανάλια είναι μια συνδρομή στην Νοva 20 ευρώ (start pack) + τον αποκωδικοποιητή του πακέτου.
              Μετά χρειάζεσαι ένα πιάτο 60 εκατοστά προς τον Hotbird 13 μοίρες ανατολικά και είσαι ok. Το πακέτο της Nova το αγοράζεις από Ελλάδα, αλλά δεν τους λες για εξωτερικό γιατί θα σου πούνε ότι δεν εκπέμπουμε. Από ότι έψαξα ισχύει, παίρνεις τον εξοπλισμό, δίνεις μια διεύθυνση Ελλάδα για λογαριασμούς και τα εγκαθιστάς στη Γερμανία!

              Comment


                Originally posted by Dealer View Post
                Έχω ακούσει πως πολλοί έχουν nova, τι παίζει με αυτό γνωρίζει κανείς;


                Την ενεργοποίηση της κάρτας για να πάρεις τηλέφωνο καλύτερα από Skype για να μην φαίνεται Γερμανία ή καποιος συγγενής στην Ελλάδα...

                Comment


                  Αν έχεις κάποιο link βάλτο να ρίξω μια ματιά

                  Comment


                    kalispera se ola ta patriwtakia...paidia xreiazomai epigontos boitheia.briskomai sto München se mia pension kai mas petane eksw kuriolektika.eimai egkuos kai exw 2 paidia 4 kai 5 etwn mporei kapoion na mas boithisei i na mas pei pou mporoume na apeuthinthoume se auti tin periptosi;

                    Comment


                      SOS

                      Originally posted by ellimetaxa View Post
                      kalispera se ola ta patriwtakia...paidia xreiazomai epigontos boitheia.briskomai sto München se mia pension kai mas petane eksw kuriolektika.eimai egkuos kai exw 2 paidia 4 kai 5 etwn mporei kapoion na mas boithisei i na mas pei pou mporoume na apeuthinthoume se auti tin periptosi;
                      Καλησπέρα ellimetaxa...
                      Ενημέρωσα τον admin κ μερικά ακόμη μέλη που μένουν στην Γερμανία
                      μήπως ξέρουν να σου δώσουν κάποιες πληροφορίες για το πρόβλημά σου.
                      Εύχομαι να βρεις λύση κ γρήγορα...!!!
                      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                      Comment


                        Originally posted by ellimetaxa View Post
                        kalispera se ola ta patriwtakia...paidia xreiazomai epigontos boitheia.briskomai sto München se mia pension kai mas petane eksw kuriolektika.eimai egkuos kai exw 2 paidia 4 kai 5 etwn mporei kapoion na mas boithisei i na mas pei pou mporoume na apeuthinthoume se auti tin periptosi;
                        Γεια σου Elli,

                        πάρε σε παρακαλώ τηλεφωνα,
                        στα παρακάτω:

                        Innere Mission Mόnchen - Fachdienste fόr Migration und Integration - Stadtmitte

                        Beratung / Seelsorge - Evangelisches Migrationszentrum im Griechischen Haus, M

                        Griechische Gemeinde München e.V.
                        Rüdesheimer Straße 4
                        80686 München (Sendling-Westpark)
                        Telefon: (089) 53849706

                        Εύχομαι να σας πάνε όλα καλά

                        φιλικά
                        Θανάσης

                        Comment


                          Παιδια,με το που παω Γερμανια μπορω να παρω γερμανικο νουμερο καρτοκινητο;Απο που και τι χρειαζεται;Οσο και να εψαξα στο φορουμ,δεν βρηκα καμμια πληροφορια...

                          Comment


                            Φυσικα και μπορεις. Θα πας σε ενα καταστημα της εταιρίας της αρεσκείας σου και θα ζητήσεις νουμερο κινητου χωρις συμβολαιο. Εγω πηγα στην τελεκομ και πηρα το 1ο μου κινητο. Μονο το διαβατήριο χρειαστηκαν.
                            making the wrong move at the right time

                            Comment


                              Τελεια!!Σ'ευχαριστω πολυ.

                              Comment


                                Ζωη στο Αμβουργο και σπιτι

                                καλησπερα πατριωτακια . Με λενε Αγγελο και προκειται να παω στο αμβουργο 1 σεπτεμβρη για σπουδες . στις 14 αυγουστου θα παω στο αμβουργο να βρω σπιτι . μπορει καποιος να με βοηθησει που μενει εκει ή να μου πει που ειναι η ελληνικη κοινοτητα ωστε να τους ζητησω βοηθεια? Επεισης αξιζει να παω εκει σε μεσιτικο να βρω σπιτι? τι χρεωσεις εχει ? το πανεπιστιμιο δεν με βοηθαει ιδιαιτερα και το studienwerk με ενημερωσε πως εχουν 4-6 μεινες αναμονη . ολες οι πληροφοριες ειναι δεκτες. ευχαριστω

                                Comment

                                Working...
                                X