Announcement

Collapse
No announcement yet.

Η ζωή στη Γερμανία ....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    θα ηθελα να παρακαλεσω το συννεφακι να συνεχισει να γραφει εδω μεσα και να μη δεχτει για 2-3 ατομα να αποχωρισει.Ειμαστε κ ολοι οι υπολοιποι που σε εκτιμαμε πολυ!Εχεις βοηθησει απιστευτα πολλα ατομα!Το συννεφακι μενει στη Γερμανια 25 χρονια!ο φεντυ κ ο καθε φεντυ μενει εξω 10 μηνες κ το μονο που κανει ειναι να φερνει αντιρησεις στο καθε ασχετο θεμα(οι τιμες του σουπερ μαρκετ) και να μας τονιζει τα υπερ της Ελλαδας.Φτανει!για εξω θελουμε να μαθουμε δεν μας ενδιαφερει πως ειναι εδω!Εχεις καταντησει αηδια δεν ξερω γιατι σε αφηνουν ακομα να καταστρεφεις καθε τοπικ!το θεμα μας ειναι να μαθουμε πληροφοριες για εξω.δεν μας νοιαζει ρε φιλε η γνωμη σου για την Ελλαδα!μας εχεις κουρασει νισαφι!Δεν θελουμε να αποχωρουν ατομα τα οποια βοηθανε τοσο πολυ.Ας κανει επιτελους ο αντμιν κατι

    Comment


      Η δουλείες και το δούλεμα

      Όποιος έχει ταλέντο να γράφει άρθρα, έστω και χωρίς γνώση της γεωκεντρικής η ηλιοκεντρικής αντιλήψεις, με ποσοτική (ακατέβατα) παρά την ποιοτική (επιχειρηματικότητα) προσέγγιση δηλ. του στιλ “έτσι γιουβέτσι”, μπορεί να κερδίσει χρήματα από το Internet.

      Πώς μου ήρθε?

      Εάν μεν τώρα εγώ είμαι τον άγιον πάντων λοιπόν, έκατσα και αναρωτήθηκα γιατί να κατηγορώ αυτό που προσδοκώ δηλ. να προσέχουν η μάνες τα παιδιά και όχι να γράφω με της ώρες ακατέβατα!?

      Το να αποδίδουμε κακόβουλες προθέσεις για το ίντερνετ ότι καταστρέφει οικογένειες, αλά να το γράφει αυτό μια μάνα με γνώση του νούμερο IP, όχι μόνο μου φάνηκε αντιφατικό, αγωνιώ πώς έχει πέσει αναισχυντιών δούλεμα.

      Ότι γράφεται, γράφεται ελεύθερα. Αυτό σημαίνει πως μπορεί να υπάρχουν λάθη, ανορθόδοξες απόψεις, σενάρια φαντασίας, ελαφρώς προσβλητικά κείμενα και μη κόσμια γλώσσα. Τι να κάνεις όμως, έτσι είναι.

      Αυτό που δεν είναι ώμος έτσι, είναι το να δεχτώ την κατηγορία για ευθύνη μερισμού προσωπικής αποτυχίας!!

      Αυτό δεν έχει καμία σχέση με την Ελλαδιτσα η Γερμανιτσα...

      ... τέλος πάντων δεν θα σχολιάσω παραπέρα γιατί και κάποιοι από μας βιοπαλεύουν σε ενοικιασμένα καλντερίμια και όχι σε χρυσά κουτάλια και ο χρόνος μας είναι πολύτιμος!

      Ας επανέρθουμε... εάν σου χρωστά ο Θεός χρόνο... βγάλε χρήματα από το ίντερνετ..

      Πληροφορίες:

      Πως να κερδίσεις χρήματα απο το Internet | dinfo.gr

      ΚΕΡΔΟΣ ΑΠ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ? ΚΙ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ: PTC & BUX SITES - ΠΛΗΡΩΝΕΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ- UPDATE

      και όπου αλλού με ένα copy`n paste “ Πως να κερδίσεις χρήματα από το Internet“ στο googl χεχεχε

      Comment


        Originally posted by vaso31 View Post
        θα ηθελα να παρακαλεσω το συννεφακι να συνεχισει να γραφει εδω μεσα και να μη δεχτει για 2-3 ατομα να αποχωρισει.Ειμαστε κ ολοι οι υπολοιποι που σε εκτιμαμε πολυ!Εχεις βοηθησει απιστευτα πολλα ατομα!Το συννεφακι μενει στη Γερμανια 25 χρονια!ο φεντυ κ ο καθε φεντυ μενει εξω 10 μηνες κ το μονο που κανει ειναι να φερνει αντιρησεις στο καθε ασχετο θεμα(οι τιμες του σουπερ μαρκετ) και να μας τονιζει τα υπερ της Ελλαδας.Φτανει!για εξω θελουμε να μαθουμε δεν μας ενδιαφερει πως ειναι εδω!Εχεις καταντησει αηδια δεν ξερω γιατι σε αφηνουν ακομα να καταστρεφεις καθε τοπικ!το θεμα μας ειναι να μαθουμε πληροφοριες για εξω.δεν μας νοιαζει ρε φιλε η γνωμη σου για την Ελλαδα!μας εχεις κουρασει νισαφι!Δεν θελουμε να αποχωρουν ατομα τα οποια βοηθανε τοσο πολυ.Ας κανει επιτελους ο αντμιν κατι
        Συμφωνω
        Κιεγω θελω να παρακαλεσω το συννεφακι να συνεχισει να γραφει .
        στο κατω κατω εχουμε γινει μια παρεα προσπαθουμε να βοηιθησουμε οσο μπορει ο καθενας με χρησιμες πληροφοριες μεταναστευσης. επειδη μερικα ευτυχως λιγα ατομα συνεχως γραφουν αντιρησεις για ολα ( τιμες σουπες μαρκετ ) ειναι κριμα για εμας και τον υπολοιπο κοσμο που μας διαβαζει , ελπιζοπντας σε ενα καλυτερο αυριο , να σταματησει να γραφει ενα τοσο αξιαγαπητο ευγενικο και χρησιμο μελος.
        Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
        Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

        Comment


          Εχεις δικιο κοπελα μου. Πρεπει να μεινω.
          Γιατι ακουω τοσα κουλα εδω μεσα που μου εχει φυγει..το πηγουνι

          Να ειστε καλα παιδια. Ευτυχως που υπαρχουν εδω μεσα καποια ατομα που ανεβαζουν το επιπεδο.

          milu ετσι ειναι. Ωραια τα λες. Μονο που φοβαμαι πως ο τροπος που εκφραζεσαι δεν γινεται κατανοητος απτα συγκεκριμενα ατομα για τα οποια κρουει ο κωδων....για διαφορους λογους...βεβαιως βεβαιως...

          Οχι δεν θα σας την κανουμε την χαρη. Δεν θα σας αφησουμε να ισοπεδωσετε τα παντα. Οσοι εχουν εκσαφεα ...στα εργοταξια.
          Εδω ειναι φορουμ

          Comment


            Originally posted by fendy View Post
            Είμαι από την Κέρκυρα.Στο νησί μου λοιπόν,ζουν 10.000 "ευροπιοι" μετανάστες από Αγγλία-Ολλανδία-Γερμανία και άλλες χώρες.Πολλοί από αυτούς έχουν κάνα μαγαζάκι,άλλοι δουλεύουν τα καλοκαιρια σε bar εστιατόρια,που είναι έξω από την πόλη,σε περιοχές που είναι πολλοί τουρίστες.Οι ντόπιοι τώρα,οι Κερκυραίοι,όταν πάμε σαν πελάτες σε αυτά τα μαγαζιά και μου έρχεται η Ολλανδέζα η η Αγγλίδα να πάρει παραγγελια και δεν ξέρει λέξη Ελληνικά,εκτος από καλημέρα,τους μιλάμε αγγλικά.E αφού ξέρουμε αγγλικά...ντιέ τρέχει και τίποτα...Δυστυχώς όταν πάμε εμείς στις χώρες τους να βρούμε δουλειά,δεν έχουμε την ίδια αντιμετώπιση.
            Μας τα έκανες νταούλια με την Κέρκυρα ρε φίλε! Αν θέλαμε να μάθουμε τι κάνετε οι Κερκυραίοι στην Κέρκυρα θα μπαίναμε σε άλλο φόρουμ. Παράτα την Αυστρια και γύρνα στο κοσμοπολίτικο νησί σου που όλα είνα τέλεια και δεν έχει ούτε ίχνος υγρασίας, ούτε βρέχει ποτέ και τα παιδιά παίζουν όλη την μέρα στα τρομερά καταπράσινα πάρκα! Βρές μια από τις τρελές επιλογές που έχεις για δουλειά εκεί, βγές για κανένα καφεδάκι, σε καμιάς πτωχής Ολλανδέζας το μπαρ, με τους super ποιοτικούς συμπατριώτες σου και επιτέλους ξεφορτώσου μας.
            Την αλήθεια την ξέρουμε πάντα μέσα μας όλοι..

            Comment


              Originally posted by Θοδωρής View Post
              Μας τα έκανες νταούλια με την Κέρκυρα ρε φίλε! Αν θέλαμε να μάθουμε τι κάνετε οι Κερκυραίοι στην Κέρκυρα θα μπαίναμε σε άλλο φόρουμ. Παράτα την Αυστρια και γύρνα στο κοσμοπολίτικο νησί σου που όλα είνα τέλεια και δεν έχει ούτε ίχνος υγρασίας, ούτε βρέχει ποτέ και τα παιδιά παίζουν όλη την μέρα στα τρομερά καταπράσινα πάρκα! Βρές μια από τις τρελές επιλογές που έχεις για δουλειά εκεί, βγές για κανένα καφεδάκι, σε καμιάς πτωχής Ολλανδέζας το μπαρ, με τους super ποιοτικούς συμπατριώτες σου και επιτέλους ξεφορτώσου μας.
              unpektable

              Comment


                Originally posted by Θοδωρής View Post
                Μας τα έκανες νταούλια με την Κέρκυρα ρε φίλε! Αν θέλαμε να μάθουμε τι κάνετε οι Κερκυραίοι στην Κέρκυρα θα μπαίναμε σε άλλο φόρουμ. Παράτα την Αυστρια και γύρνα στο κοσμοπολίτικο νησί σου που όλα είνα τέλεια και δεν έχει ούτε ίχνος υγρασίας, ούτε βρέχει ποτέ και τα παιδιά παίζουν όλη την μέρα στα τρομερά καταπράσινα πάρκα! Βρές μια από τις τρελές επιλογές που έχεις για δουλειά εκεί, βγές για κανένα καφεδάκι, σε καμιάς πτωχής Ολλανδέζας το μπαρ, με τους super ποιοτικούς συμπατριώτες σου και επιτέλους ξεφορτώσου μας.
                Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                Comment


                  Originally posted by synnefaki View Post
                  Εχεις δικιο κοπελα μου. Πρεπει να μεινω.
                  Γιατι ακουω τοσα κουλα εδω μεσα που μου εχει φυγει..το πηγουνι

                  Να ειστε καλα παιδια. Ευτυχως που υπαρχουν εδω μεσα καποια ατομα που ανεβαζουν το επιπεδο.

                  milu ετσι ειναι. Ωραια τα λες. Μονο που φοβαμαι πως ο τροπος που εκφραζεσαι δεν γινεται κατανοητος απτα συγκεκριμενα ατομα για τα οποια κρουει ο κωδων....για διαφορους λογους...βεβαιως βεβαιως...

                  Οχι δεν θα σας την κανουμε την χαρη. Δεν θα σας αφησουμε να ισοπεδωσετε τα παντα. Οσοι εχουν εκσαφεα ...στα εργοταξια.
                  Εδω ειναι φορουμ
                  Γιουπιιιιι
                  Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                  Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                  Comment


                    Originally posted by Θοδωρής View Post
                    Μας τα έκανες νταούλια με την Κέρκυρα ρε φίλε! Αν θέλαμε να μάθουμε τι κάνετε οι Κερκυραίοι στην Κέρκυρα θα μπαίναμε σε άλλο φόρουμ. Παράτα την Αυστρια και γύρνα στο κοσμοπολίτικο νησί σου που όλα είνα τέλεια και δεν έχει ούτε ίχνος υγρασίας, ούτε βρέχει ποτέ και τα παιδιά παίζουν όλη την μέρα στα τρομερά καταπράσινα πάρκα! Βρές μια από τις τρελές επιλογές που έχεις για δουλειά εκεί, βγές για κανένα καφεδάκι, σε καμιάς πτωχής Ολλανδέζας το μπαρ, με τους super ποιοτικούς συμπατριώτες σου και επιτέλους ξεφορτώσου μας.
                    Ετσι!!!Πεστα φιλε μου γιατι η κατασταση καταντησε αηδια.

                    Συννεφακι μπραβοοοοο!!Πολυ χαρηκα!!Να μεινεις εδω να μη πας πουθενα σε θελουμε ολοι!

                    Comment


                      Εγώ προσωπικά αν έλεγα ποτέ ότι από εδω μέσα δεν βοηθήθηκα, θα πρέπει να πέσει φωτιά να με κάψει!!!!!
                      Μου λύθηκαν τόσες απορίες , δρομολόγησα και δρομολογώ σημαντικότατες διαδικασίες που δεν ήξερα μέχρι στιγμής για την άφιξη μου στη γερμάνια που για μένα το φόρουμ αυτό ήταν ένα πραγματικό σκονάκι έτυμο σερβιρισμένο, και εκεί που θα φτάσω τα μυαλά μου θα είναι πιο προσγειωμένα για να μην φάω τα μούτρα μου, αλλά και πιο οργανωμένος.
                      Είμαι σίγουρος ότι από αυτά που μας πρόσφεραν οι φίλοι μας εδω θα τα συναντήσω μπροστά μου και θα πίνω νερό στο όνομα τους, παιδιά να συνεχίσετε να γράφετε και να μας βοηθάτε γιατί το έχουμε ανάγκη, εμείς, κάποιοι που πήραν τη μεγάλη απόφαση και ενδεχομένως δεν έχουν άλλη επιλογή. . Όσοι έχουν αποφασίσει να κάτσουν εδω και δεν του ενδιαφέρει η μετανάστευση δεν υπάρχει λόγος να παραβρίσκονται στη συζήτηση αυτή, κωλυσιεργούν έναν σοβαρό σκοπό που έχει το φόρουμ. Άλλωστε αυτά που γράφουν τα γνωρίζουμε απέξω και ανακατωτά .

                      Comment


                        Aaaaa...Εκει θελω και εγω ν παω..!(Οσοι εχουν εκσαφεα ...στα εργοταξια.)Κυριολεκτικα ομως..οχι μεταφορικα ..χαχαχ!

                        Comment


                          Originally posted by vagelis76 View Post
                          Εγώ προσωπικά αν έλεγα ποτέ ότι από εδω μέσα δεν βοηθήθηκα, θα πρέπει να πέσει φωτιά να με κάψει!!!!!
                          Μου λύθηκαν τόσες απορίες , δρομολόγησα και δρομολογώ σημαντικότατες διαδικασίες που δεν ήξερα μέχρι στιγμής για την άφιξη μου στη γερμάνια που για μένα το φόρουμ αυτό ήταν ένα πραγματικό σκονάκι έτυμο σερβιρισμένο, και εκεί που θα φτάσω τα μυαλά μου θα είναι πιο προσγειωμένα για να μην φάω τα μούτρα μου, αλλά και πιο οργανωμένος.
                          Είμαι σίγουρος ότι από αυτά που μας πρόσφεραν οι φίλοι μας εδω θα τα συναντήσω μπροστά μου και θα πίνω νερό στο όνομα τους, παιδιά να συνεχίσετε να γράφετε και να μας βοηθάτε γιατί το έχουμε ανάγκη, εμείς, κάποιοι που πήραν τη μεγάλη απόφαση και ενδεχομένως δεν έχουν άλλη επιλογή. . Όσοι έχουν αποφασίσει να κάτσουν εδω και δεν του ενδιαφέρει η μετανάστευση δεν υπάρχει λόγος να παραβρίσκονται στη συζήτηση αυτή, κωλυσιεργούν έναν σοβαρό σκοπό που έχει το φόρουμ. Άλλωστε αυτά που γράφουν τα γνωρίζουμε απέξω και ανακατωτά .
                          Το συνεφακι σ αυτο το θεμα εχει πραγματικα βοηθησει παρα πολυ κοσμο..κι πολλες φορες μην πω τις περισσοτερες βοηθα χωρις να της ζητηθει..
                          μπορει να διαφωνω μαζι της σε καποια θεματα οπου τα ειχαμε αναλυσει εκτενως σε καποιο αλλο τοπικ αλλα το γεγονος οτι βοηθα παρα πολυ δεν μπορω να το παραβλεψω..

                          Comment


                            Originally posted by synnefaki View Post
                            Εχεις δικιο κοπελα μου. Πρεπει να μεινω.
                            Γιατι ακουω τοσα κουλα εδω μεσα που μου εχει φυγει..το πηγουνι

                            Να ειστε καλα παιδια. Ευτυχως που υπαρχουν εδω μεσα καποια ατομα που ανεβαζουν το επιπεδο.

                            Οχι δεν θα σας την κανουμε την χαρη. Δεν θα σας αφησουμε να ισοπεδωσετε τα παντα. Οσοι εχουν εκσαφεα ...στα εργοταξια.
                            Εδω ειναι φορουμ
                            ΖΗΤΩ :D
                            Κουράγιο πατριώτες και όλοι θα φύγουμε μια μέρα από αυτή τη...............ΧΩΡΑ

                            Comment


                              Originally posted by synnefaki View Post
                              Εχεις δικιο κοπελα μου. Πρεπει να μεινω.
                              Γιατι ακουω τοσα κουλα εδω μεσα που μου εχει φυγει..το πηγουνι

                              Να ειστε καλα παιδια. Ευτυχως που υπαρχουν εδω μεσα καποια ατομα που ανεβαζουν το επιπεδο.

                              milu ετσι ειναι. Ωραια τα λες. Μονο που φοβαμαι πως ο τροπος που εκφραζεσαι δεν γινεται κατανοητος απτα συγκεκριμενα ατομα για τα οποια κρουει ο κωδων....για διαφορους λογους...βεβαιως βεβαιως...

                              Οχι δεν θα σας την κανουμε την χαρη. Δεν θα σας αφησουμε να ισοπεδωσετε τα παντα. Οσοι εχουν εκσαφεα ...στα εργοταξια.
                              Εδω ειναι φορουμ
                              Θα ξεκινησω με ενα ανεκδοτο

                              Ηταν ενας Ελληνας και εψαχνε δουλεια αλλα δεν εβρισκε και ο ξαδερφος απο το Αμερικα του λει "ελα ξαδερφε πολυ δουλεια στο Αμερικα "
                              Παιρνει το αεροπλανο για Αμερικη κατεβαινει απο το αεροπλανο και βρισκει ενα πορτοφολι κατω το κλωτσει και λει" γαμωτω απο τωρα θα πιασω δουλεια "

                              Συνεφακι τον ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ τον φυλακισα με , τον Χριστο τον σταυρωσα με .

                              Ναταν η ζηλεια ψωρα .

                              Να εισαι καλα που αφιερωνεις το χρονο σου να βοηθησεις με τις γνωσεις και εμπειριες σου τον ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ σου . Η πληροφοριες σου ειναι πολυτιμες και εναν να βοηθησεις με τις πληροφοριες σου ειναι μεγαλο πραγμα ειδικα γ'αυτους που δεν ξρουν τιποτα η δεν εχουν ενα γνωστο ωστε να τους κατατοπισει στο ΑΡΧΙΚΟ σταδιο τις μεταναστευσις τους ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.

                              Τωρα αν ο Γερμανος ειναι ξινος ,αγαμητος η μας κοιτα στραβα ειναι δικο τους προβλημα

                              Να κατσεις εδω και να βοηθησεις οσο μπορεις
                              :victory:

                              Comment


                                Originally posted by Θοδωρής View Post
                                Μας τα έκανες νταούλια με την Κέρκυρα ρε φίλε! Αν θέλαμε να μάθουμε τι κάνετε οι Κερκυραίοι στην Κέρκυρα θα μπαίναμε σε άλλο φόρουμ. Παράτα την Αυστρια και γύρνα στο κοσμοπολίτικο νησί σου που όλα είνα τέλεια και δεν έχει ούτε ίχνος υγρασίας, ούτε βρέχει ποτέ και τα παιδιά παίζουν όλη την μέρα στα τρομερά καταπράσινα πάρκα! Βρές μια από τις τρελές επιλογές που έχεις για δουλειά εκεί, βγές για κανένα καφεδάκι, σε καμιάς πτωχής Ολλανδέζας το μπαρ, με τους super ποιοτικούς συμπατριώτες σου και επιτέλους ξεφορτώσου μας.

                                Comment

                                Working...
                                X