Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Demi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by Poltergeist View Post
    Ο γιός σου είναι εξαίρεση στον ευρύτερο πληθυσμό της χώρας, κι αυτό θα φανεί ξεκάθαρα τώρα θα που έχουμε εκλογές. Προφανώς δε μιλάω γι'αυτό. Δεν χρειαζόταν να κατέβει κανένας σε διαδήλωση ούτε να παίζει ξύλο με τα ΜΑΤ, το μόνο που χρειάζεται είναι να ψηφίσει κάποιον άλλον από αυτόν που ψήφιζε πριν. Καλώς η κακώς μόνο έτσι αλλάζουν τα πράγματα, έτσι είναι το πολίτευμά μας.

    Και η πλειοψηφία δεν πρόκειται να το κάνει, γιατί δεν θέλει να αλλάξει κάτι. Και δεν υπάρχουν δικαιολογίες.

    Προσωπικά πιστεύω ότι αυτό που έκανες (μετανάστευση) χρειάζεται πολλά κότσια, μακάρι να είχαν όλοι τόση δύναμη.
    Σ'ευχαριστώ, ναι...δεν μπορώ να πω ότι δεν το παλεψα για να ερθω, και κοτσια χρειάστηκαν δε λεω...
    όσο για τους ψήφους πάντα ψήφιζα μικρά κομματα με το σκεπτικο να αλλαξει κάτι, να ακούγεται στην βουλή και μια άλλη φωνή αλλά τελικά πες ότι έβγαινε ένα μικρό κόμμα, δεν θα έκανε ακριβώς τα ίδια? Δυστυχώς θα το επαναλάβω μία πραγματική αλλαγή μονο με αίμα γίνεται...και τώρα που παραδοθήκαμε στο ΔΝΤ το αίμα των ελληνων παει στο βρόντο...θα μας γονατισουν μέχρι εκει που θέλουν, φτηνα εργάτικά χερια, ξεπουλημα και εκμετάλλευση του φυσικού μας πλουτου ( που οι άχρηστοι - μαριονετες - πουλημένοι πολιτικοί μας καθονταν και τα κοιτούσαν κι αντί να τα αξιοποιήσουν έβαζαν στις τσέπες τις επιδοτήσεις) οπότε τι ψήφος και ξεψηφος φίλε μου...μακάρι να ήταν τοσο απλό....

    Comment


      Originally posted by Poltergeist View Post
      Να σημειώσω εδώ ότι προσπαθώ να κόψω το κάπνισμα και είναι τα νεύρα μου λίγο κρόσια. Αν μου ξεφύγει κανα μπινελίκι παραπάνω απ'το συνηθισμένο μή το παίρνετε προσωπικά

      Comment


        Παιδία ας μην ξεφεύγουμε πολύ από το θέμα της Αυστραλίας και εκφράζουμε πολιτικές και άλλες απόψεις.

        Είμαστε εδώ για ανταλλαγή απόψεων προς ενθάρρυνση ή αποθάρρυνση για το αν θα κάνει κάποιος το βήμα της Μετανάστευσης ή όχι.
        Τα πολιτικόικονομικάκοινωνικά είναι ένα άλλο θέμα και εδώ είναι η ανταπόκριση της Demis από την Αυστραλία

        Sorry για την παρέμβαση αλλά το θεώρησα αναγκαίο

        Think before you driving@world.......

        Comment


          Originally posted by Sakis230 View Post
          Παιδία ας μην ξεφεύγουμε πολύ από το θέμα της Αυστραλίας και εκφράζουμε πολιτικές και άλλες απόψεις.
          Είμαστε εδώ για ανταλλαγή απόψεων προς ενθάρρυνση ή αποθάρρυνση για το αν θα κάνει κάποιος το βήμα της Μετανάστευσης ή όχι.
          Τα πολιτικόικονομικάκοινωνικά είναι ένα άλλο θέμα και εδώ είναι η ανταπόκριση της Demis από την Αυστραλία

          Sorry για την παρέμβαση αλλά το θεώρησα αναγκαίο

          σωστος ο παιχτης

          Comment


            Σωστά να μην ξεφεύγουμε αλλά κοίτα να δεις πως γίνεται και τα πολιτικοκοινωνικά θέματα είναι της καθημερινότητας ακόμα και της Αυστραλίας. Με ρωτάει λοιπόν ένας συνάδελφος αυστραλός χτες από την δουλειά: Τι γίνεται με την Ελλάδα, είναι ακόμα στην Ευρωπαική Ένωση? Τι του απαντάς λοιπόν ? Και συνεχίζει ο Αυστραλός : Πως έγινε και φτάσατε σε αυτή την θέση? Τι έφταιξε? Τώρα τι του απαντάς? Και μετά σου ρίχνει και την χαριστική ερώτηση: Τελικά είναι καλύτερα εντός Ευρώπης ή εκτός Ευρώπης να είναι η Ελλάδα? Άντε να σε δω τώρα να απαντήσεις χωρίς αναφορά πολιτικοοικονομικών θεμάτων. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όλα τα θέματα κομμάτι της Ανταπόκρισης είναι απλά κάποια έχουν να κάνουν με την καθημερινότητ και κάποια άλλα με τον προβληματισμό.

            Comment


              Originally posted by demi View Post
              Σωστά να μην ξεφεύγουμε αλλά κοίτα να δεις πως γίνεται και τα πολιτικοκοινωνικά θέματα είναι της καθημερινότητας ακόμα και της Αυστραλίας. Με ρωτάει λοιπόν ένας συνάδελφος αυστραλός χτες από την δουλειά: Τι γίνεται με την Ελλάδα, είναι ακόμα στην Ευρωπαική Ένωση? Τι του απαντάς λοιπόν ? Και συνεχίζει ο Αυστραλός : Πως έγινε και φτάσατε σε αυτή την θέση? Τι έφταιξε? Τώρα τι του απαντάς? Και μετά σου ρίχνει και την χαριστική ερώτηση: Τελικά είναι καλύτερα εντός Ευρώπης ή εκτός Ευρώπης να είναι η Ελλάδα? Άντε να σε δω τώρα να απαντήσεις χωρίς αναφορά πολιτικοοικονομικών θεμάτων. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όλα τα θέματα κομμάτι της Ανταπόκρισης είναι απλά κάποια έχουν να κάνουν με την καθημερινότητ και κάποια άλλα με τον προβληματισμό.
              Όπως είπε κάποτε και ο μεγας Τζίμυς Πανούσης.....ένα πολιτικό σχολιάκι θα το κάνω....
              Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

              Comment


                Έχεις δίκο demi...

                Comment


                  Επιτέλους. Μετά από 5,5 μήνες ο άντρας μου πήρε τελικά την πολυπόθητη Partner Visa 801. Την Τετάρτη ήρθε ένα γράμμα από το Medicare που έλεγε ότι το Immigration τους ενημέρωσε ότι πήρε την visa και έτσι του εκδόσανε κανονική κάρτα medicare και όχι προσωρινή σαν και αυτή που είχε μέχρι τώρα. Μετά από 2 μέρες σήμερα δηλαδή πήραμε μια επιστολή από το Immigration ότι η αίτηση για την visa έγινε δεκτή. Τελικά δεν μας αντιστοιχίσαν ποτέ case officer και ούτε κανείς επικοινώνησε μαζί μας από τότε που πρωτοστείλαμε τα χαρτιά και μας απάντησαν με την Bringing Visa. Η έκδοση της visa έγινε 1 Μαρτίου , 5,5 μήνες μετά την αρχική αίτηση και την επιστολή την λάβαμε σημερα 16 Μαρτίου. Είμαστε πολλοί χαρούμενοι και συνεχίζουμε το χτίσιμο της νέας μας ζωής.

                  Comment


                    Originally posted by demi View Post
                    Επιτέλους. Μετά από 5,5 μήνες ο άντρας μου πήρε τελικά την πολυπόθητη Partner Visa 801. Την Τετάρτη ήρθε ένα γράμμα από το Medicare που έλεγε ότι το Immigration τους ενημέρωσε ότι πήρε την visa και έτσι του εκδόσανε κανονική κάρτα medicare και όχι προσωρινή σαν και αυτή που είχε μέχρι τώρα. Μετά από 2 μέρες σήμερα δηλαδή πήραμε μια επιστολή από το Immigration ότι η αίτηση για την visa έγινε δεκτή. Τελικά δεν μας αντιστοιχίσαν ποτέ case officer και ούτε κανείς επικοινώνησε μαζί μας από τότε που πρωτοστείλαμε τα χαρτιά και μας απάντησαν με την Bringing Visa. Η έκδοση της visa έγινε 1 Μαρτίου , 5,5 μήνες μετά την αρχική αίτηση και την επιστολή την λάβαμε σημερα 16 Μαρτίου. Είμαστε πολλοί χαρούμενοι και συνεχίζουμε το χτίσιμο της νέας μας ζωής.
                    Well Done Demi!!!

                    Comment


                      Τέλεια! Συγχαρητήρια!!!! Καλή αρχή, λοιπόν!!!! Σας εύχομαι τα καλύτερα!!

                      Comment


                        Originally posted by demi View Post
                        Επιτέλους. Μετά από 5,5 μήνες ο άντρας μου πήρε τελικά την πολυπόθητη Partner Visa 801. Την Τετάρτη ήρθε ένα γράμμα από το Medicare που έλεγε ότι το Immigration τους ενημέρωσε ότι πήρε την visa και έτσι του εκδόσανε κανονική κάρτα medicare και όχι προσωρινή σαν και αυτή που είχε μέχρι τώρα. Μετά από 2 μέρες σήμερα δηλαδή πήραμε μια επιστολή από το Immigration ότι η αίτηση για την visa έγινε δεκτή. Τελικά δεν μας αντιστοιχίσαν ποτέ case officer και ούτε κανείς επικοινώνησε μαζί μας από τότε που πρωτοστείλαμε τα χαρτιά και μας απάντησαν με την Bringing Visa. Η έκδοση της visa έγινε 1 Μαρτίου , 5,5 μήνες μετά την αρχική αίτηση και την επιστολή την λάβαμε σημερα 16 Μαρτίου. Είμαστε πολλοί χαρούμενοι και συνεχίζουμε το χτίσιμο της νέας μας ζωής.
                        άντε μπράβο! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Καιρός ήταν! Ετοιμάστε γλέντι γερό!

                        Comment


                          Το σίγουρο είναι το γλέντι γιατί ο άντρας μου έχει και γενέθλια το Σαββατοκύριακο όπότε αυτό ήταν το καλύτερο δώρο.

                          Comment


                            το να χτίζεις μια νέα ζωή αλλού δεν ξέρω αν είναι καλή ευχή αλλά το να έχεις μια καλύτερη και ποιοτική συνέχεια κάπου αλλού, το θεωρώ πιο σημαντικό πράγμα στη ζωή του ανθρώπου

                            καλή συνέχεια στο νέο σας σπίτι
                            Think before you driving@world.......

                            Comment


                              Originally posted by demi View Post
                              Το σίγουρο είναι το γλέντι γιατί ο άντρας μου έχει και γενέθλια το Σαββατοκύριακο όπότε αυτό ήταν το καλύτερο δώρο.
                              ..και εγω εχω γενεθλια το σ/κ..να τα εκατοστήσουμε!!!!!..
                              Demi σου εχω στειλει ενα p.m....υπάρχει η δυνατότητα απάντησης??

                              Comment


                                Australia

                                Originally posted by demi View Post
                                Επιτέλους. Μετά από 5,5 μήνες ο άντρας μου πήρε τελικά την πολυπόθητη Partner Visa 801. Την Τετάρτη ήρθε ένα γράμμα από το Medicare που έλεγε ότι το Immigration τους ενημέρωσε ότι πήρε την visa και έτσι του εκδόσανε κανονική κάρτα medicare και όχι προσωρινή σαν και αυτή που είχε μέχρι τώρα. Μετά από 2 μέρες σήμερα δηλαδή πήραμε μια επιστολή από το Immigration ότι η αίτηση για την visa έγινε δεκτή. Τελικά δεν μας αντιστοιχίσαν ποτέ case officer και ούτε κανείς επικοινώνησε μαζί μας από τότε που πρωτοστείλαμε τα χαρτιά και μας απάντησαν με την Bringing Visa. Η έκδοση της visa έγινε 1 Μαρτίου , 5,5 μήνες μετά την αρχική αίτηση και την επιστολή την λάβαμε σημερα 16 Μαρτίου. Είμαστε πολλοί χαρούμενοι και συνεχίζουμε το χτίσιμο της νέας μας ζωής.
                                Τελεια...παμε για αλλα τωρα..ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ!!!!!!!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X