Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Kontsantinos1

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    αν θες δώσε ένα email να το συγκρίνουμε με το δικό μου (έχει περάσει κάμποσες συνεντεύξεις LOL)

    Comment


      #92
      Originally posted by Poltergeist View Post
      Kωνσταντίνε ναι τα προσωπικά στοιχεία είναι too much info
      κανείς εδώ δεν γράφει ούτε φύλο ούτε ηλικία, πόσο μάλλον αν είναι παντρεμένος ή όχι.
      Να σε προτιμήσει/αποφύγει λόγω τέτοιων παραγόντων θεωρείται discrimination έτσι κι αλλιώς.
      ναι ειναι αλλα πρακτικα ο καθε εργοδοτης τα λαμβανει υποψη...η απορια μου ειναι αν θεωρειται αρνητικο το οτι ρητα τα αναφερω και αν ναι, αν το θετικο που προκυπτει απο τα στοιχεια (καθοτι αντρας, νεος, αγαμος) υπερνικα το αρνητικο οτι τα ανεφερα...

      ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον φιλε, σου εστειλα email!
      Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

      Comment


        #93
        Originally posted by konstantinos1 View Post
        ναι ειναι αλλα πρακτικα ο καθε εργοδοτης τα λαμβανει υποψη...η απορια μου ειναι αν θεωρειται αρνητικο το οτι ρητα τα αναφερω και αν ναι, αν το θετικο που προκυπτει απο τα στοιχεια (καθοτι αντρας, νεος, αγαμος) υπερνικα το αρνητικο οτι τα ανεφερα...

        ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον φιλε, σου εστειλα email!
        Αν μου επιτρέπεις να σου πω και εγώ την γνώμη μου... Δεν ενδιαφέρεται σχεδόν κανένας εργοδότης για αυτά τα προσωπικά στοιχεία. Άντρας ή γυναίκα , παντρεμένος ή ανύπαντρος με παιδιά ή χωρίς . Ο λόγος πέρα από το discrimination είναι ότι αυτοί έχουν άλλα πιστεύω και άλλες αρχές. Δεν είναι και πολύ οπαδοί του οικογενειακού θεσμού με την Ελληνική έννοια. Για παράδειγμα στην δουλειά μου οι περισσότεροι είναι χωρισμένοι και ξαναπαντρεμένοι η συζούν και έχουν παιδιά από διάφορους γάμους ή συντρόφους και αντίστοιχα και εγγόνια. Γι αυτό λοιπόν δεν σημαίνει και πολλά. Και κάτι που δεν σημαίνει τίποτα για τους αυστραλούς μάλλον τους μπερδεύει, γιατί δεν έχουν συνηθίσει να το βλέπουν να αναγράφεται στα υπόλοιπα αυστραλέζικα βιογραφικά και άρα με την πρώτη ματιά το βιογραφικό σου φαίνεται ξένο

        Comment


          #94
          Originally posted by konstantinos1 View Post
          ναι ειναι αλλα πρακτικα ο καθε εργοδοτης τα λαμβανει υποψη...η απορια μου ειναι αν θεωρειται αρνητικο το οτι ρητα τα αναφερω και αν ναι, αν το θετικο που προκυπτει απο τα στοιχεια (καθοτι αντρας, νεος, αγαμος) υπερνικα το αρνητικο οτι τα ανεφερα...

          ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον φιλε, σου εστειλα email!
          Konstantinos1 θα πάρεις μια καλή ιδέα για τα βιογραφικά απο αυτό το post.
          Υπομονή και επιμονή patriotes.

          Comment


            #95
            Originally posted by demi View Post
            Αν μου επιτρέπεις να σου πω και εγώ την γνώμη μου... Δεν ενδιαφέρεται σχεδόν κανένας εργοδότης για αυτά τα προσωπικά στοιχεία. Άντρας ή γυναίκα , παντρεμένος ή ανύπαντρος με παιδιά ή χωρίς . Ο λόγος πέρα από το discrimination είναι ότι αυτοί έχουν άλλα πιστεύω και άλλες αρχές. Δεν είναι και πολύ οπαδοί του οικογενειακού θεσμού με την Ελληνική έννοια. Για παράδειγμα στην δουλειά μου οι περισσότεροι είναι χωρισμένοι και ξαναπαντρεμένοι η συζούν και έχουν παιδιά από διάφορους γάμους ή συντρόφους και αντίστοιχα και εγγόνια. Γι αυτό λοιπόν δεν σημαίνει και πολλά. Και κάτι που δεν σημαίνει τίποτα για τους αυστραλούς μάλλον τους μπερδεύει, γιατί δεν έχουν συνηθίσει να το βλέπουν να αναγράφεται στα υπόλοιπα αυστραλέζικα βιογραφικά και άρα με την πρώτη ματιά το βιογραφικό σου φαίνεται ξένο
            φυσικα ντεμι, απο εσας που εχετε μεγαλυτερη εμειρια ζηταω τη γνωμη σας! πειτε μου και για τα αλλα 2 πραγματακια που ανεφερα! θα μεταμεταφερω το ποστ μπροστα για να το ξαναδειτε!
            ναι αν δεν το γραφει κανεις τοτε μπορει οντως να δειχνει ξενο! ισως πρεπει να τα βγαλω λοιπον...

            αγοριανη ναι το εχω υποψη μου το thread αυτο! ευχαριστω!
            Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

            Comment


              #96
              Konstantine να σε ρωτήσω, με ποια visa πήγες Μελβούρνη γιατί σκέφτομαι να έρθω Μάρτιο αλλά το θέμα με τις visas με έχει μπλοκάρει......

              Comment


                #97
                Originally posted by Evie View Post
                Konstantine να σε ρωτήσω, με πια visa πήγες Μελβούρνη γιατί σκέφτομαι να έρθω Μάρτιο αλλά το θέμα με τις visas με έχει μπλοκάρει......
                O Konstantinos είναι υπήκοος,ΔΕΝ χρειάζεται visa

                Comment


                  #98
                  Kωνσταντίνε δεν έλαβα κάτι, στείλε πμ με email

                  Comment


                    #99
                    Originally posted by Evie View Post
                    Konstantine να σε ρωτήσω, με ποια visa πήγες Μελβούρνη γιατί σκέφτομαι να έρθω Μάρτιο αλλά το θέμα με τις visas με έχει μπλοκάρει......
                    ναι Evie, οπως ειπε ο και ο αλλος αυστραλος (!!!) ειμαι υπηκοος, εχω γεννηθει εδω.

                    καταλαβαινω τι λες, εχεις δικιο, εχουν κανει τοσο περιπλοκο ζητημα το να δωσουν βιζα ακομα και σε ευρωπαιους πολιτες και γιαυτο πλεον ασχολουνται περισσοτερο και ερχονται απο τριτοκοσμικες χωρες μεταναστες (και εχει γεμισει με σαβουρα η αυστραλια) και οχι απο ευρωπη, συγνωμη αλλα προσωπικα θα το θεωρουσα λιγο υποτιμητικο ολο αυτο που πρεπει να κανει κανεις για μια βιζα!
                    ειναι περιπλοκο, δυσκολο, χρονοβορο και κοστοβορο το βιτσιο της αυστραλεζικης βιζας (χαχαχα επιτρεψτε μου τον αστειο χαρακτηρισμο), εχω εκφρασει πολλες φορες την αποψη μου και μιας και με ρωτησες εγραψα τα παραπανω αλλα σταματαω εδω γιατι δε θελω να γινω κουραστικος και να με πουν γκρινιαρη!
                    Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

                    Comment


                      Originally posted by konstantinos1 View Post
                      ναι Evie, οπως ειπε ο και ο αλλος αυστραλος (!!!) ειμαι υπηκοος, εχω γεννηθει εδω.
                      .........!
                      Τουλάχιστον είσαι τυχερός γκρινιάρης αφού έχεις την υπηκοότητα!!!!!!! Αλί σε εμάς.....
                      Thanks anyway!

                      Comment


                        Originally posted by Evie View Post
                        Τουλάχιστον είσαι τυχερός γκρινιάρης αφού έχεις την υπηκοότητα!!!!!!! Αλί σε εμάς.....
                        Thanks anyway!
                        α τελικα δε τον γλιτωσα τον χαρακτηρισμο, και μαλιστα απο εσενα την ιδια...

                        περιπου το ιδιο τυχερη εισαι και εσυ αλλα δε το ξερεις...
                        Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

                        Comment


                          Originally posted by konstantinos1 View Post
                          α τελικα δε τον γλιτωσα τον χαρακτηρισμο, και μαλιστα απο εσενα την ιδια...

                          περιπου το ιδιο τυχερη εισαι και εσυ αλλα δε το ξερεις...
                          Χαχαχα!!!
                          Την τύχη που την βλέπεις;;;;; Θα συνεχίσω όμως να το ψάχνω και will see...!!!

                          Comment


                            Originally posted by Evie View Post
                            Χαχαχα!!!
                            Την τύχη που την βλέπεις;;;;; Θα συνεχίσω όμως να το ψάχνω και will see...!!!
                            στο οτι σαν ευρωπαια πολιτης εχεις τα ιδια δικαιωματα με τους ντοπιους σε οποια χωρα της ε.ε. επιθυμεις, μεταξυ αυτων καποιες ειναι απο τις καλυτερες του κοσμου!

                            τεσπα, καλη τυχη!
                            Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

                            Comment


                              γεια σε ολα τα πατριωτακια!

                              σημερα λυθηκε σε ενα βαθμο η απορια μου για το τι στραβο εχει το βιογραφικο μου, ειχα συναντηση με καποιον που μου προτεινε ενας ρεκρουιτερ και απο στη συζητηση που ειχαμε τα 2/3 του χρονου ηταν ερωτησεις-διευκρινησεις σχετικα με το γιατι εδωσα κατατακτηριες εξετασεις και πηρα δευτερο πτυχιο αντι να δουλευω. μολις ειπα οτι με περιοριζε πολυ και ειχα περιορισμενα δικαιωματα απο το πρωτο και ηθελα να τα επεκτεινω, και πως δουλευα παραλληλα σε τουριστικα, με ρωτησε απλα για να επιβεβαιωσει οτι δεν εχαν καμια σχεση οι δουλειες αυτες με το αντικειμενο. επισης μαζι με ολα αυτα σχολιασε λιγο δεικτικα οτι στο βιογραφικο γραφω οτι στην αυστραλια δουλευω περιστασιακα σε ασχετο αντικειμενο ξανα.

                              ισως ειναι λεπτομερειες και μαλιστα προσωπικες, που ειναι και βαρετες να διαβαζει καποιος, απλα τα αναφερω γιατι και καποιοι αλλοι ειναι ή θα ειναι στην ιδια φαση και μπορει να τους ειναι χρησιμες.

                              απο αυριο ισως αρχισω δουλεια σε καφε μπαρ-εστιατοριο...κλεινω 2 μηνες πλεον στην αυστραλια, δεν μπορω να περιμενω και αλλο...
                              Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

                              Comment


                                αρχισα δουλεια την περασμενη βδομαδα σε ελληνικο εστιατοριο, και σε αυτο οπως και στα περισσοτερα ελληνικα τουλαχιστον ειναι εκμεταλευση, και απο οικονομικη αποψη αλλα και γενικα...και γιατι να μην ειναι? αφου υπαρχουν δεκαδες που ζητανε δουλεια, αν δεν παει ο κωνσταντινος θα παει ο βασιλης ή ο κινεζος...
                                κατι που υποθετω ενδιαφερει ειναι αυτο που εγραψα και σε αλλο ποστ, οτι καθημερινα περναμε πολλοι ασιατες αλλα και ελληνες και μοιραζουν βιογραφικα ψαχνωντας για δουλεια...
                                Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

                                Comment

                                Working...
                                X