Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - giorgoskritikos - Μαριαμ - Μαριά Τσότρη

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Originally posted by jimathens View Post
    Καλημέρα Μαρία.... κ από μένα τα συλληπητήριά μου...!!!
    Σε ευχαριστώ πολύ τζιμ να είσαι καλά !!!!!!!!
    Η πείρα είναι μια χτένα που την αποκτάς όταν είσαι πια καραφλός!!!!

    Comment


      #47
      Originally posted by AussieHope View Post
      Τα συλληπητήριά μου.
      xxxx
      Σε ευχαριστώ Αθηνά μου να είστε όλοι καλά!!!!!!!!!!
      Η πείρα είναι μια χτένα που την αποκτάς όταν είσαι πια καραφλός!!!!

      Comment


        #48
        Originally posted by leyteris77 View Post
        Θερμά συλλυπητήρια....θα σας βλέπει στη νέα σας ζωή στην Αυστραλία και θα χαίρεται!Καλή αντάμωση με τον άντρα σου!
        Σε ευχαριστώ πολύ Λευτέρη μου σε αυτό ελπίζω κι εγώ ότι θα μας βλέπει και θέλω να πιστεύω πως θα καμαρώνει για μας.
        Η πείρα είναι μια χτένα που την αποκτάς όταν είσαι πια καραφλός!!!!

        Comment


          #49
          Σας ευχαριστώ όλους πολύ για την στήριξη και τα παρήγορα λόγια σας. Είναι σαν ένα ποτήρι δροσερό νερό καταμεσής της ερήμου που με περιστοιχίζει. Εύχομαι αν όχι όλους που πολύ θα το ήθελα, κάποιους από εσάς να σας γνωρίσω από κοντά.
          Η πείρα είναι μια χτένα που την αποκτάς όταν είσαι πια καραφλός!!!!

          Comment


            #50
            Originally posted by Μαρία Τσότρη View Post
            Σε ευχαριστώ Αθηνά μου να είστε όλοι καλά!!!!!!!!!!
            καλημέρα
            μαράκι μου και απο μένα τα συλληπητηριά μου
            και εύχομαι απο δω και πέρα
            ο δρόμος σας να είναι στρωμένος με γαλήνη και αγάπη,
            επίσης βλέπω οτι φεύγεις εύχομαι καλό ταξίδι
            και καλή αντάμωση

            ΥΓ.εγω η αθηνά είμαι σκέτο aussie,
            απλά μοιάζουν τα ονοματά μας


            Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

            Comment


              #51
              Originally posted by Μαρία Τσότρη View Post
              Καλημέρα και πάλι συγνώμη για την μεγάλη μου απουσία αλλά δυστυχώς η γιαγιά μου μετά από 22 μέρες πάλης έχασε την μάχη με τον καρκίνο. Όπως καταλαβαίνετε δεν υπήρχε ούτε ψυχικό σθένος αλλά ούτε και χρόνος για να μπορέσω να πω δυο κουβέντες με την καλύτερη παρέα που έχω γνωρίσει ποτέ.Την απανθρωπιά και την απονιά που βίωσα μέσα στο νοσοκομείο από τον θεράποντα ιατρό εύχομαι να μην την ζήσει ουτε ο εχθρός μου.Σε 9 μέρες πάω κοντά στον άντρα μου που δόξα το Θεό έχει τακτοποιηθεί και μας περιμένει να συνεχίσουμε την ζωή μας υπό καλύτερες συνθήκες πλέον. Δυστυχώς την χαρά της επανένωσης την μετριάζει ο χαμός του μοναδικού ανθρώπου που με αγάπησε ανιδιοτελώς, αλλά αυτά έχει η ζωή και εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να σφίγγουμε τα δόντια και να προχωράμε. Ελπίζω ότι θα προλάβω να σας χαιρετήσω όλους πριν φύγω από Ελλάδα.Να είστε όλοι καλά!!!!!!!!!!!!
              Θερμά συλλυπητήρια

              Comment


                #52
                Σας ευχαριστώ όλους για την στήριξη σας και το κουράγιο που μου δίνεται. Μετράω 5 και σήμερα για το ταξίδι στην Μελβούρνη. Φιλιά σε όλους!!!!!!!!!!!!
                Η πείρα είναι μια χτένα που την αποκτάς όταν είσαι πια καραφλός!!!!

                Comment


                  #53
                  ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ !!

                  ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ
                  ΜΑΡΑΚΙ
                  ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ

                  ΦΙΛΙΑ

                  AUSSIE
                  Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                  Comment


                    #54
                    Originally posted by Μαρία Τσότρη View Post
                    Σας ευχαριστώ όλους για την στήριξη σας και το κουράγιο που μου δίνεται. Μετράω 5 και σήμερα για το ταξίδι στην Μελβούρνη. Φιλιά σε όλους!!!!!!!!!!!!
                    ΜΑΡΙΑ ΜΕΤΡΑΜΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!!

                    Comment


                      #55
                      καλώς την δεχτηκες
                      ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

                      Comment


                        #56
                        Hello from Melbourne!!!!!!!!!!!Γεια σας Πατριωτάκια. Σήμερα 15 Αυγούστου 2012 ημέρα της γιορτής μου μετράω ακριβώς 15 μέρες στην Αυστραλία μα νιώθω πως ήμουν από πάντα εδώ. Μπορεί να είναι νωρίς ακόμα για να εκφέρω άποψη αλλά από την συναναστροφή μου με τους ανθρώπους εδώ μέχρι στιγμής δεν έχω νιώσει ξένο σώμα. Εχθές πήγα στο centrelink & Medicare και έκανα την δουλειά μου χωρίς μεταφραστές μια χαρά. Κάνω τα ψώνια μου σχεδόν από τις πρώτες μέρες μόνη μου γιατί ο Γιώργος δουλεύει και κυκλοφορώ με τα λεωφορεία χωρίς πρόβλημα κι αν κάτι δεν ξέρω το ρωτάω και πάντα κάποιος θα βρεθεί να με κατατοπίσει.Η κόρη μου η μεγάλη εδώ και μια εβδομάδα έχει ξεκινήσει τα μαθήματα στο Hume Central Secondary College English language Centre και είναι πολύ ευχαριστημένη κι αυτή αλλά κι εμείς που μπαίνουν πλέον τα πράγματα σε μια σειρά.Ο Γιώργος βρήκε πολύ καλή δουλειά σε Αυστραλό εργοδότη ακριβώς πάνω στο αντικείμενό του και παρ'όλο το ότι δεν μιλάει καλά την γλώσσα έχει αναπτύξει τέτοια σχέση με το αφεντικό του που δεν τον άφησε να πάρει ταξί για να μας παραλάβει από το αεροδρόμιο και ήρθε εκείνος με το τζιπάκι και μας υποδέχτηκε τόσο ζεστά με αγκαλιές και φιλιά σε όλη την οικογένεια σαν να ήταν συγγενής. Πάνω από όλα όμως οφείλω ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ στους πατριώτες που μου επίπλωσαν το σπίτι και μου το γέμισαν με κάθε είδος πρώτης ανάγκης και δεύτερης να μην σας πω. Ήρθα και βρήκα ένα παλατάκι και δεν θα ξεχάσω ποτέ τι έκαναν για μένα και την οικογένεια μου αυτοί οι άνθρωποι που ούτε με ξέρουν και κάποιοι μπορεί και να μην με γνωρίσουν ποτέ. Αυτά προς το παρόν σας αφήνω πάω να ζυμώσω ψωμί γιατι όλα καλά βρε παιδιά αλλά το ψωμί εδώ δεν τρώγεται με τίποτα φιλιά σε όλους !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                        Comment


                          #57
                          Η Μαριάμ είμαι εγώ τα έκανα λίγο μπάχαλο με την αναβάθμιση αλλά στο τέλος το πέτυχα οπότε από εδώ και πέρα με το παλιό γνωστό username Μαρία Τσότρη!!!!!!!!!!
                          Η πείρα είναι μια χτένα που την αποκτάς όταν είσαι πια καραφλός!!!!

                          Comment


                            #58
                            Originally posted by Μαριαμ View Post
                            Hello from Melbourne!!!!!!!!!!!Γεια σας Πατριωτάκια. Σήμερα 15 Αυγούστου 2012 ημέρα της γιορτής μου μετράω ακριβώς 15 μέρες στην Αυστραλία μα νιώθω πως ήμουν από πάντα εδώ. Μπορεί να είναι νωρίς ακόμα για να εκφέρω άποψη αλλά από την συναναστροφή μου με τους ανθρώπους εδώ μέχρι στιγμής δεν έχω νιώσει ξένο σώμα. Εχθές πήγα στο centrelink & Medicare και έκανα την δουλειά μου χωρίς μεταφραστές μια χαρά. Κάνω τα ψώνια μου σχεδόν από τις πρώτες μέρες μόνη μου γιατί ο Γιώργος δουλεύει και κυκλοφορώ με τα λεωφορεία χωρίς πρόβλημα κι αν κάτι δεν ξέρω το ρωτάω και πάντα κάποιος θα βρεθεί να με κατατοπίσει.Η κόρη μου η μεγάλη εδώ και μια εβδομάδα έχει ξεκινήσει τα μαθήματα στο Hume Central Secondary College English language Centre και είναι πολύ ευχαριστημένη κι αυτή αλλά κι εμείς που μπαίνουν πλέον τα πράγματα σε μια σειρά.Ο Γιώργος βρήκε πολύ καλή δουλειά σε Αυστραλό εργοδότη ακριβώς πάνω στο αντικείμενό του και παρ'όλο το ότι δεν μιλάει καλά την γλώσσα έχει αναπτύξει τέτοια σχέση με το αφεντικό του που δεν τον άφησε να πάρει ταξί για να μας παραλάβει από το αεροδρόμιο και ήρθε εκείνος με το τζιπάκι και μας υποδέχτηκε τόσο ζεστά με αγκαλιές και φιλιά σε όλη την οικογένεια σαν να ήταν συγγενής. Πάνω από όλα όμως οφείλω ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ στους πατριώτες που μου επίπλωσαν το σπίτι και μου το γέμισαν με κάθε είδος πρώτης ανάγκης και δεύτερης να μην σας πω. Ήρθα και βρήκα ένα παλατάκι και δεν θα ξεχάσω ποτέ τι έκαναν για μένα και την οικογένεια μου αυτοί οι άνθρωποι που ούτε με ξέρουν και κάποιοι μπορεί και να μην με γνωρίσουν ποτέ. Αυτά προς το παρόν σας αφήνω πάω να ζυμώσω ψωμί γιατι όλα καλά βρε παιδιά αλλά το ψωμί εδώ δεν τρώγεται με τίποτα φιλιά σε όλους !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                            χρονια πολλα και σας ευχομαι καλη επιτυχια στην καινουργια σασ ζωη

                            Comment


                              #59
                              χρονια σ πολλα μαρια με υγεια κ ευτυχια κ καλη ευκολια με τη νεα σας αρχη

                              Comment


                                #60
                                Originally posted by Μαριαμ View Post
                                Hello from Melbourne!!!!!!!!!!!Γεια σας Πατριωτάκια. Σήμερα 15 Αυγούστου 2012 ημέρα της γιορτής μου μετράω ακριβώς 15 μέρες στην Αυστραλία μα νιώθω πως ήμουν από πάντα εδώ. Μπορεί να είναι νωρίς ακόμα για να εκφέρω άποψη αλλά από την συναναστροφή μου με τους ανθρώπους εδώ μέχρι στιγμής δεν έχω νιώσει ξένο σώμα. Εχθές πήγα στο centrelink & Medicare και έκανα την δουλειά μου χωρίς μεταφραστές μια χαρά. Κάνω τα ψώνια μου σχεδόν από τις πρώτες μέρες μόνη μου γιατί ο Γιώργος δουλεύει και κυκλοφορώ με τα λεωφορεία χωρίς πρόβλημα κι αν κάτι δεν ξέρω το ρωτάω και πάντα κάποιος θα βρεθεί να με κατατοπίσει.Η κόρη μου η μεγάλη εδώ και μια εβδομάδα έχει ξεκινήσει τα μαθήματα στο Hume Central Secondary College English language Centre και είναι πολύ ευχαριστημένη κι αυτή αλλά κι εμείς που μπαίνουν πλέον τα πράγματα σε μια σειρά.Ο Γιώργος βρήκε πολύ καλή δουλειά σε Αυστραλό εργοδότη ακριβώς πάνω στο αντικείμενό του και παρ'όλο το ότι δεν μιλάει καλά την γλώσσα έχει αναπτύξει τέτοια σχέση με το αφεντικό του που δεν τον άφησε να πάρει ταξί για να μας παραλάβει από το αεροδρόμιο και ήρθε εκείνος με το τζιπάκι και μας υποδέχτηκε τόσο ζεστά με αγκαλιές και φιλιά σε όλη την οικογένεια σαν να ήταν συγγενής. Πάνω από όλα όμως οφείλω ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ στους πατριώτες που μου επίπλωσαν το σπίτι και μου το γέμισαν με κάθε είδος πρώτης ανάγκης και δεύτερης να μην σας πω. Ήρθα και βρήκα ένα παλατάκι και δεν θα ξεχάσω ποτέ τι έκαναν για μένα και την οικογένεια μου αυτοί οι άνθρωποι που ούτε με ξέρουν και κάποιοι μπορεί και να μην με γνωρίσουν ποτέ. Αυτά προς το παρόν σας αφήνω πάω να ζυμώσω ψωμί γιατι όλα καλά βρε παιδιά αλλά το ψωμί εδώ δεν τρώγεται με τίποτα φιλιά σε όλους !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                                Μαρακι χρονια σου πολλα και οτι επιθυμεις..."η καλη μερα απο το πρωι φαινεται"
                                Αν δεν με ξέρεις μην με κρίνεις...Αν με ξέρεις κρύβε λόγια...

                                Comment

                                Working...
                                X