Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - PATOUSIS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Originally posted by patousis View Post
    Ειλικρινα, τωρα μου προσφερουν 4 σπιτια οπως τα θελω. Τωρα τους ζητησα παραταση απο ολους για να αποφασισω εγω!!!
    Και ειπα και στον καθε ενα οτι πρεπει να περιμενουν να δω ολα τα σπιτια πριν αποφασισω !!!

    Οποιος θελει, πληροφοριες εντος...
    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

    Comment


      #77
      Originally posted by patousis View Post
      Σε αυτη τη χωρα , οπως και παντου, ΠΡΙΝ παρακαμψεις το συστημα, πρεπει να κατανοησεις ΚΑΛΑ πως λειτουργει...

      Εμενα μου πηρε 15 μερες, και δυο, 3 καλα σπιτια πριν παρω πρεφα τις χαζομαρες που κανουν για να ειναι αυτοι απο πανω!!!

      Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα εδώ αλλά κ σε όλες τις χώρες.
      Όποιος δεν μπορεί ή δεν θέλει να καταλάβει το σύστημα.....
      κ δεν είναι κατάλληλα προετοιμασμένος τότε όλα του φταίνε δυστυχώς...!!!
      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

      Comment


        #78
        Σημερα με πηραν απο την αντιπροσωπεια που θα παραλαβω το αυτοκινητο και θα μου επιστρεψουν 200 δολλαρια. Αυτο εγινε επειδη τους εστειλα ενα email στο οποιο εκανα παραπονα διοτι ενω μου ειχαν υποσχεθει οτι θα μου εστελναν το αυτοκινητο χωρις να πλερωσω τιποτα εγω, οταν το εκλεισα μου ειπαν οτι θα επρεπε να μοιραστουμε τη διαφορα. Το δεχτηκα τοτε, αλλα επιστρεφοντας σπιτι ξαναμπηκα στο site, και μετα απο 2 μερες, τους εστειλα το email επισυναπτοντας το κειμενο απο τη σελιδα τους οπου ελεγε οτι η μεταφορα στην Αδελαιδα θα γινοταν δωρεαν.

        Συμπερασμα : Στο Οστραλια, η μαγικη λεξη, εαν εχεις δικιο , ειναι : CLAIM

        Αλλωστε, στις ασφαλειες ζωης και υγειας και αυτοκινητου, αν εχεις κανει comprehensive insurance, εχεις αυτο το δικαιωμα..

        Γενικα ομως η νοοτροπια τους ειναι οτι εχεις το δικαιωμα να απαιτησεις πραγματα. Το αν θα τα παρεις ειναι αλλη υποθεση. Εγω απλα τους χτυπησα εκει που πονανε. Τους εγραψα οτι δεν θελω να πιστευω οτι κανανε παραπλανητικη διαφημιση, αλλα το οτι απλα ο manager δεν ηταν ενημερωμενος για την προσφορα στο site τους...

        Αυτα... Mates !!
        Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

        Comment


          #79
          Γεια σου ρε patousi ...Ελληναρας με τα ολα σου!!!

          Comment


            #80
            Originally posted by george lucas View Post
            Γεια σου ρε patousi ...Ελληναρας με τα ολα σου!!!
            Εγω βρε? εγω αρχιζω να σκεφτομαι σαν αυτους. Αυτοι πηγαν να το παιξουν.. Ελληνες. Εγω απλα ζητησα οτι ειχα δικαιωμα συμφωνα με τα οσα ΑΥΤΟΙ προσεφεραν...
            Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

            Comment


              #81
              Το έχεις πιάσει το νόημα... Είσαι ωραίος

              Comment


                #82
                Jimara πρέπει να ακούγονται όλες οι πλευρές και γνώμες,ώστε να μπορεί ο καθένας να σχηματίζει την δική του άποψη.
                Οπως ακούγονται τα καλα πρέπει να ακούγονται και τα κακά. Δεν μπορεί πουθενά να ειναι ολα ρόδινα και ειναι λογικό.
                Στο θέμα real estate στην Αυστραλία έχω να πω οτι ειναι μεγάλα Γατακια και θα σου πω ένα παράδειγμα
                Είχα ραντεβου το Σάββατο για ένα σπιτι στο Paddington ,μαζί με μένα ήταν και άλλοι 3 που περίμεναν. Αφού ήρθε ο agent και άρχισε να λέει το παραμύθακι του οι άλλοι 3 τον κοιτούσαν και τον άκουγαν σαν χανοι την ώρα που εγω έκανα αυτό που έπρεπε δηλαδή κοιτούσα το σπιτι λεπτομερώς .ντουλαπια,νυπτηρες,μπαλκόνια,τοίχους,κουφώματα,πα τωματα,απο που ανατέλλει ο ήλιος,που δυει και ολα αυτά που κοιτάς σε ένα σπιτι. Στο εντωμεταξυ ψιλό άκουγα τις μπαρουφες που έλεγε στους άλλους και τον έπιασα σε πολλά να ειναι λάθος και να λέει ψέματα. Λάθη και ψέματα που μόλις τα είχα δει ψάχνοντας το σπιτι. Τους έλεγε π.χ οτι ειναι βαμμένο και οι τοίχοι ήταν μέσα στη μπιχλα, οτι ειναι ευηλιο και ούτε κάν το έβλεπε ο ήλιος και αλλά. Οταν λοιπόν τον επιπληξα ενώπιον όλων υπολοίπων λέγοντας του οτι αυτά που λέει ειναι μπαρουφες αυτός σαστισε και μου έλεγε μεγαλύτερες μπαρουφες απο οτι στους άλλους πριν,δεν λέω να πουλήσει θέλει αλλά... Αποτέλεσμα,όταν τα ανέφερα αυτά τα μείον που είχε το σπιτι τα παρατηρήσαν και οι υπόλοιποι 3 και φεύγοντας μου έλεγαν οτι είχα δίκιο,οτι όντως αυτοί δεν θα τα έβλεπαν και οτι δεν προκειτε να το ενοικιαζε κανεις.. Λοιπόν μήπως έχασαν 4 πελάτες σε 10 λεπτά που ήταν το inspection... Οπως είπε και ο φίλος patousis πιο πάνω τώρα το πιστεύω και γω ποιο σίγουρα οτι ειναι Θεϊκά Ηλίθιοι.
                Το σπιτι ειναι ακόμα ξενοικιαστο...

                Comment


                  #83
                  τοίχους,κουφώματα,πατωματα,απο που ανατέλλει ο ήλιος,που δυει και ολα αυτά που κοιτάς σε ένα σπιτι. Στο εντωμεταξυ ψιλό άκουγα τις μπαρουφες που έλεγε στους άλλους και τον έπιασα σε πολλά να ειναι λάθος και να λέει ψέματα. Λάθη και ψέματα που μόλις τα είχα δει ψάχνοντας το σπιτι. Τους έλεγε π.χ οτι ειναι βαμμένο και οι τοίχοι ήταν μέσα στη μπιχλα, οτι ειναι ευηλιο και ούτε κάν το έβλεπε ο ήλιος και αλλά. Οταν λοιπόν τον επιπληξα ενώπιον όλων υπολοίπων λέγοντας του οτι αυτά που λέει ειναι μπαρουφες αυτός σαστισε και μου έλεγε μεγαλύτερες μπαρουφες απο οτι στους άλλους πριν,δεν λέω να πουλήσει θέλει αλλά... Αποτέλεσμα,όταν τα ανέφερα αυτά τα μείον που είχε το σπιτι τα παρατηρήσαν και οι υπόλοιποι 3 και φεύγοντας μου έλεγαν οτι είχα δίκιο,οτι όντως αυτοί δεν θα τα έβλεπαν και οτι δεν προκειτε να το ενοικιαζε κανεις.. Λοιπόν μήπως έχασαν 4 πελάτες σε 10 λεπτά που ήταν το inspection... Οπως είπε και ο φίλος patousis πιο πάνω τώρα το πιστεύω και γω ποιο σίγουρα οτι ειναι Θεϊκά Ηλίθιοι.
                  Το σπιτι ειναι ακόμα ξενοικιαστο...

                  Comment


                    #84
                    Ιμπλοϋμεντ εχ´ς για δεν εχ´ς ? Αμα δεν εχ´ς , σπιτ´ δεν Εχ´ς...
                    Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                    Comment


                      #85
                      Αν δεν εχ´ς στου χαντακ.... Χεχεχε. Γεια σου ρε patousi

                      Comment


                        #86
                        Ας μην αναφερουμε και την αλλη ... Ιστορια που τα bedρουμια εδω δεν εχουν ντουλαπ´ς...
                        Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                        Comment


                          #87
                          Αχαχαχαχαχα ναι ρε φίλε στην κυριολεξία μπουντρουμια ειναι τα περισσότερα και τα ρούχα στον νηπτιρα χεχεχεχε. Με έκανες και γέλασα ρε patousi.

                          Comment


                            #88
                            Ειναι δε απο τις λιγες φορες που εχω αισθανθει περηφανος για το υψος μου... Τα περισσοτερα σπιτια ειναι τοσο χαμηλοταβανα που εγω με το εξωφρενικο υψος του 1,74 μπορω να τα φτασω ανετα...

                            Μετα τα Χομπιτ, τα Οστραλιαν Χοουμς...
                            Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                            Comment


                              #89
                              Patousis show time !
                              600145_474520649303345_968490131_n.jpg
                              Patousis είσαι σε καλό δρόμο !
                              "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                              Comment


                                #90
                                Patousis
                                Mε το αυτοκίνητο πολύ καλά έκανες,προσπάθησαν να σου φορτώσουν τα έξοδα μεταφοράς,ενώ ήταν μέσα στην προσφορά τους !Και το αυτοκίνητο να το ψάξεις πολύ καλά ότι στραβό βρείς να ξέρεις ότι αυτοί είναι υπεύθυνοι και για μετά την πώληση ,δεν είναι όπως το Ελλαδιστάν,μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδέν λάθος αναγνωρίζεται ,βέβαια σε εύλογο χρονικό διάστημα,πρέπει να έχει μάλιστα και εγγύηση καλής λειτουργίας !Οι νόμοι είναι πολύ αυστηροί , για τους εμπόρους αυτοκινήτων !Και γενικότερα στις αγοραπωλησίες και τις συναλλαγές !Και εδώ Σουηδία κάπως έτσι είναι, μάλλον σε εμάς είναι, λίγο πιο αυστηρά !
                                Patousis ,εύγε νέε μου πράττεις πολύ καλά !
                                "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                                Comment

                                Working...
                                X