Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - PATOUSIS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μπραβο patousi.!! Εις ανώτερα φιλαρακι,καλη αρχη, καλη σταδιοδρομία σου ευχομαστε και οτι καλύτερο! !

    Comment


      Originally posted by george lucas View Post
      Μπραβο patousi.!! Εις ανώτερα φιλαρακι,καλη αρχη, καλη σταδιοδρομία σου ευχομαστε και οτι καλύτερο! !
      Σας ευχαριστω πολυ, απο το χερι σας και στων εταιριων τα ματια....
      Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

      Comment


        Σημερα πλερωσα το λογαριασμο για τα λιμανιαρικα του κοντεινερ. Αυτα που πλερωνουμε στο κρατος.

        880 ντολαρς.

        Νομιζω λοιπον οτι με τα Ελλαδικα εξοδα, το 20 αρι κοντεινερ στοιχισε συνολικα 5,500 ευρω για 26 κυβικα πραματα. Καπου στα μηνυματα μου εδω στο πατριωτακι εχω γραψει ποσο κοστισε η Μεταφορα απο Ελλαδα...
        Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

        Comment


          Originally posted by patousis View Post

          Του εκανα comprehensive insurance με excess στα 300 Ντολαρς, του εβαλα και windscreen protection. Το εκανα στην Alianz. Κοστισε 540 Ντολαρς το χρονο..
          Comprehensive με 540 το χρόνο και excess 300 είναι φορβερό ντηλ!

          Comment


            Originally posted by pan_k7 View Post
            Comprehensive με 540 το χρόνο και excess 300 είναι φορβερό ντηλ!
            Καπου εκει πρεπει να ειναι και οι αλλοι... Απλα η Allianz ειναι μεγαλη εταιρια, την εχω και στο Ελλαδα..
            Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

            Comment


              Originally posted by patousis View Post
              Καπου εκει πρεπει να ειναι και οι αλλοι... Απλα η Allianz ειναι μεγαλη εταιρια, την εχω και στο Ελλαδα..
              Έχω κλείσει με ΑΑΜΙ και πληρώνω 1000 το χρόνο χωρίς παρμπριζ και με απαλλλαγή τα 600. Αισθάνομαι κορόιδο.....

              Comment


                Originally posted by pan_k7 View Post
                Έχω κλείσει με ΑΑΜΙ και πληρώνω 1000 το χρόνο χωρίς παρμπριζ και με απαλλλαγή τα 600. Αισθάνομαι κορόιδο.....
                Δεν μπορει, ειναι και τι αυτοκινητο. Μπορει το δικο σου να εχει αλλη τιμη
                Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                Comment


                  Originally posted by patousis View Post
                  Δεν μπορει, ειναι και τι αυτοκινητο. Μπορει το δικο σου να εχει αλλη τιμη
                  Τον Ιούνιο που έκανα και γω comprehensive για το δικό μου κοίταξα άπειρες εταιρείες. Οι τιμές κυμαινόντουσαν από 450 έως 900 και επηρεάζεται δραματικά από την αξία του αυτοκινήτου,το excess αλλά και φυσικά από την ίδια την ασφαλιστική. Οι μεγάλες εταιρίες είναι και πιο ακριβές. Τελικά κατέληξα στην CommInsure γιατί μπορείς και την πληρώνεις μηνιαίως χωρίς επιβάρυνση. Κόστος 39.58*12=474.96$ με 600$ excess, μια αλλαγή windscreen χωρίς excess, no claim discount protection και restricted to drivers under 30. Το τελευταίο είναι μια επιλογή που μπορείς να κάνεις και να μειώσεις το ασφάλιστρο. Προσοχή όμως γιατί αν το δώσεις (με την συγκατάθεση σου) σε κάποιον κάτω από 30 και το στουκάρει δεν σε καλύπτει!
                  Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                  Comment


                    Εαν καποιος επιθυμει πληροφοριες για Αδελαιδα, και μπορω να βοηθησω, το email μου ειναι : s5607@yahoo.com
                    Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                    Comment


                      Να τι μου λειπει εμενα απο την Ελλαδα...
                      20130911_080707.jpg
                      Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                      Comment


                        Επισης, για τον θορυβο στο καρ-ο , τελικα δεν εφταιγαν τα ρουλαμανια, ουτε τιποτα. το πηγα απ'εκει που το αγορασα, το ανεβασαν, το ακουσανε με στηθοσκοπιον παρακαλω , και αποφανθηκανε οτι ειναι τα λαστιχα. Οντως, αυτα ατ λαστιχα που φορουσε, δεν τα ξερει ουτε η εταιρια που τα κατασκευασε.

                        Η πονηρια ειναι... αλλου. Οταν τους ειπα οτι τραβαει αριστερα, μου ειπαν οτι θα του κανουν ευθυγραμμιση. Σιγα μη του εκαναν. Βαλανε τις ροδες μπρος πισω και εφτιαξε μεν, αλλα το πισω λαστιχο που ηρθε μπρος ηταν... προβληματικο. Ετσι και εγω, οταν τεσταρα το καρ-ο δεν ακουσα τιποτα. Ειχα προσεξει ομως οτι τα πισω λαστιχα ηταν σα καινουργια. Οταν το παρελαβα , αυτα τα λαστιχα, τα καινουργια, ειχαν παει μπρος..!! Και ο ο θορυβος.... πολλα Decibel-ια.

                        Τελος παντων, πηγα εβαλα 4 Bridgeston-ια και ολα ..ησυχασαν. Τωρα μενει να του κανω και το επερχομενο Service να τελειωνω με αυτα...

                        Περιμενω και τα πραματα οπου εχουν καθυστερησει στο τελωνειο για;τι θα κρατησουν απο το φαρμακειο οσα φαρμακα ΔΕΝ ειναι στα Αγγλικα, δηλαδη, τα περισσοτερα χαχαχχα.

                        Παντως, ειναι αληθεια, οτι οταν εισαι φρεσκος, εισαι σα ζομπι στις σκεψεις σου. Ολο σκεφτεσαι αν εκανες καλα, αν θα βρεις δουλεια, και δεν εισαι τοσο ευαισθητος στα εξωτερικα ερεθισματα. Σημερα κατεβηκα με το καρ-ο στο κεντρο της Αδελαιδας και για λιγη ωρα , και για πρωτη φορα, ειχα την ευκαιρια να διαπιστωσω κατι που τις αλλες φορες που ειχα κατεβει δεν το ειχα αντιληφθει.. Η πολη εχει πολυ ωραιο κεντρο, και με ενδιαφερουσα ζωη...

                        Συνεπως, χρειαζεται ενα καποιο διαστημα για να μπορεσει καποιος να ενσωματωθει στο νεο περιβαλλον, και να ηρεμησει και να αποβαλλει την.. Κρουστα που εχει στα αυτια και ματια του. Εγω σαφως χρειαζομαι περισσοτερο χρονο..
                        Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                        Comment


                          Εχτες ηρθε επιτελους το Κοντεινερ με τα πραματα. Χτες για πρωτη φορα μετα απο 2,5 μηνες ξανακοιμηθηκα στο κρεβατι μου.

                          Η χτεσινη μερα απεδειξε περιτρανα ενα πραμα : Ηταν πολυ καλη ιδεα να παρω σχεδον ολα τα πραματα απο Ελλαδα , αλλα ηταν πολυ κακη ιδεα να τα φερω εδω.

                          Καλα τα εβαλε το συνεργειο στις κουτες. Εδω ομως επρεπε να τα βγαλω εγω και να τα συναρμολογησω εγω, ο BOB Ο Μαστορας, καθοτι οι Αστραλοι... " Nooo(i) mate we are not allow(i)d to do that". Τα δε ρουχα και η τακτοποιηση τους ΔΕΝ ειναι το δυνατο μου σημειο.

                          Χτες, τακτοποιουσα 12 ωρες μεχρι τις 4 το πρωι. Γενικως εκτιμω οτι η τακτοποιηση της καταστασης θελει 1 εβδομαδα. Αλλες 2 μερες θελει το καθαρισμα ΜΕΤΑ τον χαμο των χαρτοκουτων και αλλες 2 μερες θελει ο τεμαχισμος τους για να τα παρει η ανακυκλωση.
                          Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                          Comment


                            Μπράβο ρε φίλε!!!! άντε με το καλό να συμμαζεύεσαι!!!!!
                            Πάντως προλαβαίνεις να βρεις μια γυναίκα - έστω & προσωρινή - να σου τα συμμαζέψει σε μια βδομάδα θα στα κάνει κούκλα.....
                            & costless ετσι!!!!

                            Προτείνω σήμερις το βράδυ να χαλαρώσεις, βγαίνοντας έξω για ένα ποτάκι.....& που ξέρεις.....μπορεί να γυρίσεις με παρέα!!!!!
                            Αλλωστε χρειάζεσαι & κάποιο χρόνο να κάνεις ένα plan για το πως θα συνεχιστεί η δουλειά....τι μανατζερ είσαι!!!!
                            Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

                            Comment


                              Originally posted by patousis View Post
                              Να τι μου λειπει εμενα απο την Ελλαδα...
                              [ATTACH=CONFIG]8823[/ATTACH]
                              Patousi και μενα ρε φιλε.... Η σκυλα μου μου λείπει και τιποτα αλλο...

                              Comment


                                Ωραίος ο patousis... όπως πάντα δηλαδή..
                                Πολυ χρήσιμες και διαφωτιστικότατες οι νεες αναρτήσεις σου φίλε!

                                Comment

                                Working...
                                X