Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με αεροπορικές και εισιτήρια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μαλιστα δλδ εαν εγω πληρωσω την προκαταβολη του πανεπιστημιου, εχω και στο λογαριασμο 18.000 $ αλλα δεν εχω αλλα χρηματα για τα υπολοιπα διδακτρα ας πουμε και για την επομενη χρονια, θα με κοψουνε? Και αυτο με την "επικινδυνοτητα" δεν το ακταλαβα, πως κρινεται καποιος ως "επικινδυνος" ?
    Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

    Comment


      Παντως παιδια αυτο με την Ethihad μου φαινεται λιγο "μουφα"...βρισκω εισιτηριο one way μεσω internet με 780 € και παιρνω στην Ethihad να ρωτησω...την ιδια πτηση μου την κανει κρατηση με 819 €....και μου ειπε οτι μεχρι να το πληρωσω μπορει να αλλαξει η τιμη.....Μου ειπε επισης η κοπελα οτι τα εξτρα κιλα (+7) τα δινουν μονο αν κανεις κρατηση στην εταιρεια και οχι μεσω ιντερνετ....Μηπως τα πληρωνουμε τελικα τα εξτρα κιλα που μας κανουν δωρο???

      Comment


        Originally posted by alkat View Post
        Παντως παιδια αυτο με την Ethihad μου φαινεται λιγο "μουφα"...βρισκω εισιτηριο one way μεσω internet με 780 € και παιρνω στην Ethihad να ρωτησω...την ιδια πτηση μου την κανει κρατηση με 819 €....και μου ειπε οτι μεχρι να το πληρωσω μπορει να αλλαξει η τιμη.....Μου ειπε επισης η κοπελα οτι τα εξτρα κιλα (+7) τα δινουν μονο αν κανεις κρατηση στην εταιρεια και οχι μεσω ιντερνετ....Μηπως τα πληρωνουμε τελικα τα εξτρα κιλα που μας κανουν δωρο???
        Τα εξτρα 7 κιλα νομιζ τα παιρνεις αν εισαι μελος της εταιρειας επιδεικνυοντας την καρτα μελους ή εστω τον κωδικο. εγω να σου πω εισητηριο στην etihad δεν εχω βρει κατω απο 803 ευρω, εχω βρει με 809 και 819, μεσω υπηρεσιας αναζητησης , και οταν πηγα στο επισημο site της etihad οντως υπηρχε αυτη η πτηση με αυτο το ποσο.
        Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

        Comment


          Originally posted by FarfyFfs View Post
          Τα εξτρα 7 κιλα νομιζ τα παιρνεις αν εισαι μελος της εταιρειας επιδεικνυοντας την καρτα μελους ή εστω τον κωδικο. εγω να σου πω εισητηριο στην etihad δεν εχω βρει κατω απο 803 ευρω, εχω βρει με 809 και 819, μεσω υπηρεσιας αναζητησης , και οταν πηγα στο επισημο site της etihad οντως υπηρχε αυτη η πτηση με αυτο το ποσο.
          κι εγω ετσι νομιζα...και γραφτηκα και πηρα και αριθμο μελους...μολις της ειπα της κοπελας οτι εχω καρτα μου ειπε "αααα....δωστε μου και τον αριθμο να τον περασω"
          δεν εχει καμια σχεση με τα κιλα η καρτα μελους...δυστυχως....

          Comment


            Originally posted by alkat View Post
            κι εγω ετσι νομιζα...και γραφτηκα και πηρα και αριθμο μελους...μολις της ειπα της κοπελας οτι εχω καρτα μου ειπε "αααα....δωστε μου και τον αριθμο να τον περασω"
            δεν εχει καμια σχεση με τα κιλα η καρτα μελους...δυστυχως....
            αληθεια? δηλαδη πρεπει απευθειας απο την εταιρεια να κλεισεις το εισητηριο.... και εαν το κανεις μεσω ταξιδιωτικου γραφειου τι γινεται? φανταζομαι οτι στα δινουν ε?
            Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

            Comment


              εμενα μου ειπε ακριβως η κοπελα.....
              "εαν κλεισετε απο μας τα εισιτηρια(τα κεντρικα γραφεια της Ethihad πηρα τηλ) σας δινουμε και +7 κιλα στις αποσκευες....δηλαδη μου λεει 30 + χειραποσκευες....Για τουριστικο δεν την ρωτησα....εγω για να κλεισω μεσω ιντερνετ της ειπα την τιμη και μου ειπε οτι μονο απο την εταιρεια μεσα τα δινουν τα κιλα...τι να σου πω...παρε κι εσυ ενα τηλ και ρωτα...

              Comment


                Γνωριζει κανεις ποιες περιοδους τα εισιτηρια για Αυστραλια ειναι συνηθως πιο φτηνα?!!Η' ποτε βγαζουν προσφορες?!
                “Nothing is forever”

                Comment


                  Originally posted by FarfyFfs View Post
                  Μαλιστα δλδ εαν εγω πληρωσω την προκαταβολη του πανεπιστημιου, εχω και στο λογαριασμο 18.000 $ αλλα δεν εχω αλλα χρηματα για τα υπολοιπα διδακτρα ας πουμε και για την επομενη χρονια, θα με κοψουνε? Και αυτο με την "επικινδυνοτητα" δεν το ακταλαβα, πως κρινεται καποιος ως "επικινδυνος" ?
                  απ' ότι κατάλαβα δεν έχεις κάνει ακόμα την αίτηση για φοιτ. βίζα; (ούτε κι εγώ, περιμένω την απάντηση του πανεπιστημίου, αλλά έχω μιλήσει με immigration agent).
                  "Επικίνδυνος" θεωρείται κάποιος που ενώ βγάζει φοιτ. βίζα, αυτό που πραγματικά θέλει είναι να μεταναστεύσει. Φοβούνται ότι εσύ θα πας για σπουδές, αλλά αν δεν έχεις τα φράγκα, θα εξαφανιστείς π.χ. μετά από λίγο και θα δουλεύεις παράνομα. Γι' αυτό μου είπαν, θέλει πολλή προσοχή, αν τυχόν σε πάρει τηλ. ο case officer ή αν σου ζητήσει να του γράψεις απάντηση. Πρέπει να το παίξεις "πάω ΜΟΝΟ για να σπουδάσω, και μετά θα γυρίσω πίσω, αφού έχω πάρει το qualification από το σούπερ ντούπερ πανεπιστήμιό σας". Επίσης αν κουβαλάς οικογένεια, θεωρείσαι πιο "επικίνδυνος".

                  Μπορεί και να πέσεις στα μαλακά και να μη σου ζητήσουν κανένα διαπιστευτήριο, αλλά καλύτερα να είσαι προετοιμασμένη για κάτι τέτοιο. Όσο αφορά τα λεφτά, μπορείς μου είπανε να παρουσιάσεις λογαριασμό τρίτου προσώπου ο οποίος να εγγυείται για σένα

                  Comment


                    Originally posted by Constantin View Post
                    απ' ότι κατάλαβα δεν έχεις κάνει ακόμα την αίτηση για φοιτ. βίζα; (ούτε κι εγώ, περιμένω την απάντηση του πανεπιστημίου, αλλά έχω μιλήσει με immigration agent).
                    "Επικίνδυνος" θεωρείται κάποιος που ενώ βγάζει φοιτ. βίζα, αυτό που πραγματικά θέλει είναι να μεταναστεύσει. Φοβούνται ότι εσύ θα πας για σπουδές, αλλά αν δεν έχεις τα φράγκα, θα εξαφανιστείς π.χ. μετά από λίγο και θα δουλεύεις παράνομα. Γι' αυτό μου είπαν, θέλει πολλή προσοχή, αν τυχόν σε πάρει τηλ. ο case officer ή αν σου ζητήσει να του γράψεις απάντηση. Πρέπει να το παίξεις "πάω ΜΟΝΟ για να σπουδάσω, και μετά θα γυρίσω πίσω, αφού έχω πάρει το qualification από το σούπερ ντούπερ πανεπιστήμιό σας". Επίσης αν κουβαλάς οικογένεια, θεωρείσαι πιο "επικίνδυνος".

                    Μπορεί και να πέσεις στα μαλακά και να μη σου ζητήσουν κανένα διαπιστευτήριο, αλλά καλύτερα να είσαι προετοιμασμένη για κάτι τέτοιο. Όσο αφορά τα λεφτά, μπορείς μου είπανε να παρουσιάσεις λογαριασμό τρίτου προσώπου ο οποίος να εγγυείται για σένα
                    Όχι δεν εχω κανει ακομα αιτηση για βιζα γιατι περιμενω απαντηση απο το πανεπιστημιο. Τη βιζα θα βαλω δικηγορο να κινησει ολη τη διαδικασια να σου πω την αληθεια για να εχω τ κεφαλι μου ησυχο. Ακομα και λεφτα να ζητησουν να αποδειξω οκ ενα ποσο στην ακρη το εχουμε αλλα για τοσα πολλα που ελεγε καποιος πιο πανω , δεν υπαρχουν και εκει λιγο με ανησυχησε. Μαζι μου θα ερθει ο αντρας μου, , παιδια δεν εχουμε , οποτε με λεφτα στην ακρη και πληρωμενα τα μισα διδακτρα, σε περιπτωση που δεν παρω την υποτροφια (καντε ολοι προσευχουλα πλιιιιζ να την εγκρινουν :p) και βαζοντας και δικηγορο θελω να πιστευω πως δεν θα προκυψει προβλημα.
                    Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                    Comment


                      Πεταει κανεις με SINGAPORE στις 24/10 για μελβουρνη?
                      GDSOUL

                      Comment


                        Originally posted by Δημητρακοπουλος Γιωρ View Post
                        Πεταει κανεις με SINGAPORE στις 24/10 για μελβουρνη?
                        26 φιλε μου 1,15 το μεσημερι με την ιδια εταιρια

                        Comment


                          ποσες ωρες πριν πρεπει να ειμαστε στο αεροδρομιο?

                          Comment


                            Originally posted by ilias81 View Post
                            ποσες ωρες πριν πρεπει να ειμαστε στο αεροδρομιο?
                            Για τέτοια ταξίδια 3 ώρες ζητάνε πριν. Περίπου μια ώρα πριν ζητάνε να έχεις περάσει ήδη από έλεγχο.

                            Comment


                              Originally posted by ilias81 View Post
                              26 φιλε μου 1,15 το μεσημερι με την ιδια εταιρια
                              Kι εγώ την ίδια μέρα με Singapore. Ήταν να φύγω αύριο 19/10 αλλά ένα διάστρεμμα που έπαθα σήμερα στο αριστερό πόδι, μας άλλαξε τα σχέδια. Άλλαξα και τα 2 εισιτήρια (το δικό μου και του συζύγου μου), 1μέρα πριν την αναχώρηση και δεν είχαμε extra χρέωση (!!!). Αυτό είναι το θετικό όταν κλείσεις με πράκτορα. Τα κανόνισε μόνος του και σε 1 ώρα είχαμε τα νέα εισιτήρια. Οι τιμές ίδιες με airtickets.
                              Ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα.

                              Comment


                                Originally posted by FarfyFfs View Post
                                εννοουσα με το εισητηριο τι γινεται , εαν εκδοσεις επιστροφης, το χανεις ετσι δεν ειναι? οποτε γτ να βγαλω οταν το μαστερ μου ειναι για 1,5 χρονο?
                                Δικαιούσαι και με master 1,5 ετους την post study working visa?

                                Comment

                                Working...
                                X